Sākumlapa > VISC > Partneru aktualitātes. Arhīvs

Atgriezties sadaļā "Partneru aktualitātes"

Sadaļas "Partneru aktualitātes" arhīvs

2020.gads

21.04.2020. I.Bodniece.
Pieteikšanās Fulbright T.E.A. programmai skolotājiem

ASV vēstniecība atgādina, ka ir izsludināta pieteikšanās Fulbright T.E.A. (Teaching Excellence and Achievement) programmai skolotājiem.
TEA programmas ietvaros skolotājiem būs iespēja piedalīties 6 nedēļu apmācības kursos ASV 2021.gada pavasarī vai rudenī. Programmas gaitā skolotāji pilnveidos savas mācīšanas prasmes, apgūs jaunākās iemaņas mācīšanā un darbam klasē, attīstīs vadības iemaņas un iepazīties ar jaunāko tehnoloģiju izmantošanu pedagoģiskajā darbā, kā arī dalīties pieredzē ar citu valstu kolēģiem. Šie kursi ietver arī 40 stundu praksi ASV skolās un  dažādu ASV pilsētu apmeklēšanu.
TEA programmai aicinām pieteikties vidusskolas līmeņa pilna laika skolotājus ar vismaz piecus gadu pieredzi, kuri māca angļu valodu kā svešvalodu, sabiedrības mācību, matemātiku kā arī eksaktās zinātnes, tostarp speciālās izglītības skolotājus šajos mācību priekšmetos.
Pieteikšanās beigu termiņš 2020. gada 27. aprīlis.
Pieteikšanās anketas un sīkāka informācija par programmu ir pieejama šeit https://lv.usembassy.gov/education-culture/tea-program/

26.03.2020. L.Bērziņa.
LearnIT programmēšanas skolas mācību portāla iespējas datorikas skolotājiem

Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību un mācību organizēšanu attālināti, līdz 14.aprīlim vispārējās izglītības iestādēm nodrošinām bezmaksas piekļuvi 22 nodarbībām, lai atvieglotu sagatavošanās darbu pedagogiem. 
Lai autorizētos Learn IT mācību portālā:
1. Izveidojiet profilu: https://learnit.lv/portals/login/index.php
2. Apstipriniet saiti e-pastā, ko norādījāt reģistrācijā 
3. Izvēlēties kādu no kursiem: Scratch skolām / Mājas lapas skolām / JavaScript skolām 
4. Pie “skolu skolotāji” ievadiet paroli: skolotajs2020
>> Lasīt vairāk LearnIT vietnē

06.03.2020. L.Bērziņa.
Skolām iespēja pieteikties akcijas "Atpakaļ uz skolu/atpakaļ uz universitāti 2020" aktivitātēm

Latvijas izglītības iestādes dalībai akcijā „Atpakaļ uz skolu / Atpakaļ uz universitāti 2020" ir iespējams pieteikt laikā līdz 8. martam, aizpildot tiešsaistes anketu.
Akcijā ir aicinātas piedalīties pamata, vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestādes, kuras darbojas Latvijas teritorijā. Pieteikuma anketā skolas pārstāvim ir jānorāda vēlamais vizītes datums, informācija par dalībnieku skaitu un vecumu, kā arī kontaktinformācija turpmākai saziņai. Akcijas koordinatori informēs skolas pārstāvi, kolīdz kāds eksperts būs pieteicies uz plānoto vizīti, palīdzot norunāt vizītes norises laiku un citus nepieciešamos jautājumus.
Akcijas norises laiks: no 23.marta līdz 8.maijam.
Akciju „Atpakaļ uz skolu / Atpakaļ uz universitāti 2020” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”.

03.03.2020. A.Aukšmuksta.
Dabaszinātņu skolotāju radošo ideju konkurss "Zinātne uz skatuves"

VISC aicina skolotājus, kam ir radošas idejas, kā zinātni padarīt aizraujošu un saprotamu mācību procesā, piedalīties konkursā “Zinātne uz skatuves”. Konkursu Latvijā rīko Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestāde “Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.
Dabaszinātņu skolotāju radošo ideju konkursa “Zinātne uz skatuves” uzvarētāji iegūs tiesības pārstāvēt valsti Eiropas dabaszinātņu festivālā 2022.gada pavasarī Prāgā (Čehija).
>> Konkursa nolikums, pieteikuma veidlapa un plakāts ZRKAC vietnē

26.02.2020. G.Siliņa.
Valsts izglītības attīstības aģentūra aicina jauniešus piedalīties forumā "Zinātnes daudzveidīgums un potenciāls Latvijā"

2020.gada 7.aprīlī, plkst. 10.00-16.00, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Valsts izglītības attīstības aģentūra rīko forumu “Zinātnes daudzveidīgums un potenciāls Latvijā”. Foruma mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar Latvijas zinātnieku sasniegumiem un iedvesmot jauniešus tālākām studijām, kā arī iespējamai karjerai zinātnē.
Forumu atklās Valsts prezidents Egils Levits, Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, VIAA direktore Dita Traidās. Foruma plenārsēdē izcili Latvijas zinātnieki diskutēs par zinātnes sasniegumiem, zinātnieka karjeras iespējām un izaicinājumiem, par savu pētījumu rezultātiem un atklājumiem. Foruma otrajā daļā notiks tematisko diskusiju grupas, kurās jaunie Latvijas zinātnieki iepazīstinās ar saviem pētījumiem dažādās jomās: viedie materiāli un tehnoloģijas, inovācijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, inovatīvas diagnostikas un ārstēšanas metodes, inovatīvi pārtikas produkti, vides kvalitātes uzlabojumi, sociālu un ekonomisku izaicinājumu risinājumi. Tematiskajās diskusijās foruma dalībniekiem būs arī iespēja iepazīt Latvijas zinātnes projektu ietvaros radītos produktus un tehnoloģijas. Forums tiek organizēts Eiropas Savienības fondu projekta “Atbalsts pēcdoktorantūras pētniecības īstenošanai” ietvaros.
Aicinām pieteikt dalību forumā līdz š.g. 6. martam:
– mācību iestādes lūdzam reģistrēties šeit;
– studentus lūdzam reģistrēties šeit.
Pasākuma informācija vietnē Facebook:  https://www.facebook.com/events/2986199624758474 
Papildu informācija: Līga Mirlina, liga.mirlina@viaa.gov.lv, tālr. 67785472.

20.02.2020. V.Davidanova.
Aicinājums skolēniem kļūt par līdzautoriem grāmatas "Skaistākie vārdi par sieru" tapšanā

Biedrība "Siera klubs" sadarbībā ar profesionālās izglītības kompetences centru “Ogres tehnikums” izsludina konkursu "Skaistākie vārdi par sieru", lai veicinātu interesi un paplašinātu zināšanas par Latvijas siera šķirņu dažādību, piena un piena produktu ražotājiem, saimniecībām, ēdieniem un kulināro mantojumu. Konkursa ietvaros ikviens Latvijas skolēns un skolas vecuma jaunietis (līdz 20 gadiem) ir aicināts piedalīties literāro darbu konkursā: dzeja, tēlojums, vēstule, miniatūra – atspoguļojot konkursa tēmu "Skaistākie vārdi par sieru".

18.02.2020. E.Lande.
Radi. Dari. Aizsargā! Iepazīsti rūpnieciskā īpašuma pasauli, piesakoties Patentu valdes video konkursam

Patentu valde aicina Latvijas vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu skolēnus – no 4. līdz 12. klasei – piedalīties video konkursā “Radi. Dari. Aizsargā”. Lai pieteiktos konkursā, ir jāizveido 2 līdz 3 skolēnu komanda, jānofilmē video (līdz 2 minūtēm), kas aicina respektēt un aizsargāt zīmolus, jaunus izgudrojumus un dizainu.
Video līdz šī gada 27. martam kopā ar pieteikuma dokumentiem jāiesūta Patentu valdei. Labāko video autori saņems dažādas balvas un izstrādātie video tiks izmantoti arī kā izglītojošie materiāli sociālajos tīklos un jauniešu pasākumos.
Konkursu organizē Patentu valde, Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācija, Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālā grupa, Junior Achievement Latvia un Valsts izglītības satura centrs. Konkursa mērķis ir attīstīt skolēnu radošumu, kā arī sekmēt izpratni par rūpnieciskā īpašuma nozīmi un pielietojumu uzņēmējdarbībā.
Iesniegto video idejas oriģinalitāti, māksliniecisko kvalitāti un atspoguļoto faktu precizitāti vērtēs neatkarīgā žūrija, kuras sastāvā darbosies konkursa organizatoru izvirzītie pārstāvji.
Konkursa rezultāti tiks izziņoti jau š.g. 9. aprīlī, savukārt apbalvošana notiks 23. aprīlī – Pasaules Intelektuālā īpašuma dienas nedēļā. Laureāti saņems Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Skolēnu trofeju, ceļojumu uz izgudrojumu fabriku “Proto” Igaunijā, kā arī citas vērtīgas balvas – mugursomas, bezvadu austiņas un sporta kameras.
Ja līdz šim neko neesi dzirdējis par rūpnieciskā īpašuma aizsardzību, aicini savu skolotāju pastāstīt par to un piedalies konkursā! Mācību materiāli, kur smelties iedvesmu ir atrodami šeit.
>> Vairāk informācijas un konkursa nolikums LRPV vietnē

07.02.2020. A.Lūse.
Noslēdzies Kultūras kanona konkurss vidusskolēniem

31. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās Latvijas Kultūras kanona konkursa 2019–2020 fināls, kurā tikās 15 skolēnu komandas, lai radītu īstenojamu koncepciju mūsdienīgai un interaktīvai izstādei vai performancei savā dzīvesvietā par brīvības tēmu. Konkursā 1.vietu, galveno balvu un dāvanu kartes savas plānotās performances-izstādes realizēšanai no “Merķeļa drukas darbnīcas” un veikala “Depo” ieguva Ogres Valsts ģimnāzijas komanda. 2. vietu un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja specbalvu ieguva Ventspils 4. vidusskolas komanda. 3.vietu un specbalvu no Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja ieguva Ludzas pilsētas ģimnāzijas komanda. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma arī dāvanu kartes no veikala “Brain Games”. Tāpat, pateicoties konkursa sadarbības partneriem un atbalstītājiem, katras komandas dalībnieki tika pie īpašiem sveicieniem no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja, kā arī ieejas biļetēm uz diviem kultūras notikumiem gan Rīgā, gan reģionos. Kultūras ministrijas specbalva tika piešķirta Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas komandai. Latvijas Nacionālā kultūras centra specbalvu ieguva Saldus vidusskolas 12. klases komanda. Specbalvu no UNESCO ieguva Rēzeknes Valsts ģimnāzijas komanda.
>> Lasīt vairāk LKA vietnē

04.02.2020. B.Moļņika.
Starptautiskajā dzimtās valodas dienā aicinām apgūt lībiešu valodu

21.februārī, atzīmējot Starptautisko dzimtās valodas dienu, aicinām apgūt lībiešu valodu, tiešraidē skatoties lībiešu valodas mācību stundu. Stundu organizē Latvijas Universitātes Lībiešu institūts ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstu.
Tajā ar Latvijas Universitātes Lībiešu institūta pētnieku, lībiešu bērnu un jauniešu vasaras skolas Mierlinkizt bērnu un Salaspils jauktā kora Lōja dziedātāju palīdzību varēs gūt ieskatu lībiešu valodā, iepazīt tās skanējumu un savdabību, kā arī iemācīties lībiešu valodā dziedāt lībiešu tautasdziesmu Tšītšōrlinkizt – putnu modināšanas dziesmu, ar kuru lībieši tradicionāli ieskandina pavasari. Dalībniekiem būs iespēja iemācīties lībiski nodziedāt visā Latvijā pazīstamo lībiešu tautasdziesmu „Pūt, vējiņi”, kuras lībiskais nosaukums ir Pūgõ, tūļ. Stunda tiks straumēta tiešsaistē no plkst. 15:00, Lībiešu institūta Youtube kanālā.

20.01.2020. M.Dzenis.
Aicina izvirzīt progresīvus dabaszinātņu un matemātikas skolotājus "Ekselences balvai"

Latvijas Universitāte (LU) aicina skolēnus, vecākus, skolu vadības pārstāvjus un ikvienu citu izvirzīt izcilus matemātikas, fizikas, ķīmijas, bioloģijas skolotājus „Ekselences balvai”, līdz 21.janvārim aizpildot īsu elektronisko pieteikumu: ej.uz/pieteikt-skolotaju19.
Aicinām izvirzīt skolotājus, ar kuru darbu varam lepoties, kuri savās stundās māca skolēniem būt uzņēmīgiem un radošiem, rosina skolēniem darboties kā pētniekiem, izmantot informācijas tehnoloģiju priekšrocības, vada stundas arī ārpus klases, kā arī dalās savā pieredzē ar kolēģiem.
Labākie balvas pretendenti februārī tiksies finālā, lai apmainītos ar inovatīvām idejām, analizētu mācību situācijas, risinātu metodiskus uzdevumus, modelētu un vadītu nodarbības skolēniem. Dienas noslēgumā notiks svinīga apbalvošanas ceremonija, kurā tiks godināti visi finālisti. 1400 eiro katram balvas ieguvējam nodrošinās Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, AS „Latvijas valsts meži”.
Pasākumu „Ekselences balva” organizē LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar LU Fondu un Valsts izglītības satura centru. .
>> Vairāk informācijas un nolikums LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra interneta vietnē

15.01.2020. A.Silniece.
Konkurss jauniešiem "Dati ir vērtība – sargā tos!"

Datu valsts inspekcija informē, ka jauniešiem vecumā no 13 – 17 gadiem ir iespēja piedalīties konkursā "Dati ir vērtība – sargā tos!".
Konkurss tiek organizēts projekta “Vispārīgā datu aizsardzības regula – iespējas un atbildība mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU); tiesības un riski nepilngadīgām personām.”, akronīms DPSME, (konkursa Nr.REC-RDAT-TRAI-AG-2017), projekta Nr.814774 ietvaros.
>> Pieteikuma forma un konkursa nolikums DVI vietnē

15.01.2020. I.Kadiķe.
10.janvārī norisinājās Latvijas Kultūras kanona konkursa radošais seminārs

Radošajā seminārā, kas 2020. gada 10. janvārī norisinājās LKA Teātra mājā “Zirgu pasts”, Latvijas Kultūras kanona konkursa “Kultūras kanons, radošā un mana brīvība” fināla dalībnieki tika iepazīstināti ar konkursa 2. kārtas uzdevuma nosacījumiem. Šogad konkursa dalībnieki (visparizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu 14 komandas no visas Latvijas, konkursa 1. kārtas uzvarētāji) konkursa finālā prezentēs izstādes vai performances koncepciju, kas varētu tikt īstenota skolēnu pārstāvētajās pilsētās.
Radošajā seminārā finālistiem bija iespēja noklausīties četras interaktīvas lekcijas un iedvesmoties fināla uzdevuma veikšanai. Mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Kristians Brekte dalījās pieredzē par mākslinieka iespējām un radošo brīvību. Dizaina biroja “H2E” dizainere, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Ingūna Elere savā lekcijā iepazīstināja skolēnus ar to, kas ir pieredzes dizains un kādi soļi jāievēro, uzsākot darbu pie konkrēta projekta (izstādes, ekspozīcijas) izstrādes. Režisore Krista Burāne atklāja savu brīvības jēdziena interpretāciju un stāstīja par projektiem, ko īstenojusi, pievēršoties sociāli nozīmīgām tēmām un vides saglabāšanai, bet galvenokārt – par dažādu, atšķirīgu cilvēku savešanu kopā ar mākslas projektu palīdzību. Dienas noslēgumā dalībnieki devās uz Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) biroju Brīvības ielā, kur tās darbinieki – vadošā producente Kitija Vasiļjeva, programmu direktors Kaspars Vanags un RIBOCA2 izglītības projektu vadītāja Una Meiberga – iepazīstināja klātesošos ar to, kas ir biennāle.
Latvijas Kultūras kanona konkursu īsteno Latvijas Kultūras akadēmija. Valsts izglītības satura centrs ir šā konkursa atbalstītājs un sadarbības partneris.
>> Lasīt vairāk LKA vietnē

 
2019.gads

15.11.2019. K.Špūle.
Dzejnieka Friča Bārdas 140. jubilejai veltītais literāro darbu un pārspriedumu konkurss

2020. gada 25. janvārī apritēs 140 gadu, kopš dzimis latviešu dzejnieks un pedagogs Fricis Bārda. Godinot Friča Bārdas devumu latviešu kultūrā, PIKC „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada pašvaldību aicina jauniešus/jaunietes un viņu skolotājus iesaistīties literāro darbu un pārspriedumu konkursā. Konkurss pilnveido jauniešu radošās un pētnieciskās prasmes, sniedz iespēju labāk izprast nacionālo identitāti, patriotismu un ētiskās vērtības, paplašina redzesloku, izkopj individuālo valodas stilu, ļauj apzināties literārās izaugsmes iespējas, kā arī veicina dziļāku interesi un izpratni par F.Bārdas dzīvi un radošo darbību.

14.11.2019. V.Sondore.
Latvijas institūta informatīvie materiāli izglītības iestādēm

Novembris ir valsts svētku mēnesis - Latvija svin 101. gadskārtu. Likumsakarīgi, ka ik gadu tieši šajā laikposmā – no 11. līdz 18. novembrim – palielinās iedzīvotāju interese par notikumiem, kas bijuši svarīgi mūsu valsts vēsturē. Latvijas Institūts ir sagatavojis informatīvos materiālus, ko iespējams izmantot izglītības iestādēs.
Informatīvie materiāli angļu valodā ir pieejami Latvijas Institūta interneta vietnē.

04.11.2019. L.Zeile.
Jauns video "Energoefektivitāte"

Projekta “Gudrais cilvēks” ietvaros tapusi jauna video sērija “Energoefektivitāte”, tajā improvizācijas teātra “ART i ŠOK” aktieri Rihards Sniegs un Marģers Majors stāstīs par to kā samazināt enerģijas tēriņus ikdienā. Video papildina uzziņas materiāls un trīs infografikas. Mācību materiālu veidojusi radošā aģentūra White Line sadarbībā ar partneriem: SIA “Elektrum” energoefektivitātes centru, SIA „SAIMNIEKS. LV”, SIA “TNS Latvija”. Tas pieejams pedagogiem un jebkuram interesentam izglītības uzņēmuma “Lielvārds” mācību materiālu resursu krātuvē.

25.10.2019. I.Kadiķe.
Noslēgusies Kultūras kanona konkursa pirmā kārta: Latvijas skolu jaunatne pēta brīvības idejas izpausmes Kultūras kanonā un savā ikdienā

No 14. līdz 18.oktobrim Latvijas reģionos norisinājās Latvijas Kultūras kanona konkursa pirmā kārta, kurā jaunieši pievērsās brīvības ideju daudzveidīgo izpausmju izzināšanai Kultūras kanonā iekļautajos mākslas darbos un kultūras vērtībās, šodienas Latvijas mākslinieku jaunradē, gan arī paši savās radošajās iniciatīvās. Kultūras kanona vērtības pētīja un prezentēja 37 skolu komandas no pieciem Latvijas reģioniem. Piecās dienās konkursa žūrijai bija iespēja pieredzēt brīvību jauniešu acīm, atklājot ne tikai to, kuras no Kultūras kanonā iekļautajām brīvības idejas izpausmēm jauniešu auditorijai šķiet nozīmīgas, bet arī uzzinot, kas 21. gadsimta jauniešiem ir brīvība (skatīt: https://lka.edu.lv/lv/aktuali/jaunumi/noslegusies-kulturas-kanona-konkursa-pirma-karta-latvijas-skolu-jaunatne-peta-brivibas-idejas-izpausmes-kulturas-kanona-un-sava-ikdiena/).
Konkursa otrā kārta jeb radošais seminārs notiks 2020.gada 10.janvārī LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” (Rīga, Dzirnavu iela 46).

23.10.2019. A.Caune.
Aicinājums iesaistīties Zaļā josta radošajā konkursā "Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums"

Tuvojoties gada noslēgumam un svētku laikam, “Zaļā josta” aicina pieteikt savu dalību “Zaļā josta” rīkotajā radošajā konkursā “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums”, pašrocīgi darinot oriģinālus iesaiņojumus dāvanām, izmantojot otrreizējos izejmateriālus, dabas materiālus un sadzīvē nevajadzīgas, dabai nekaitīgas lietas. Radošā konkursa mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dāvanu iesaiņošanas un vienreizējo iepakojumu lietošanas paradumiem, veicināt sabiedrības izpratni par resursu saudzīgu patēriņu un mudināt uz videi draudzīgiem risinājumiem dāvanu iesaiņojumu izvēlē gatavojoties Ziemassvētkiem un skaistai un dabai draudzīgai gada nogales svētku dāvanu pasniegšanai.
Līdz 24.11.2019. konkursa dalībnieki piesaka savu radošo darbu (-s), aizpildot pieteikuma formu, kurai pievieno darba fotogrāfijas un 1 fotogrāfiju, kur darbs/darbi redzami kopā ar tā autoru.
Oriģinālākās un videi draudzīgākās dāvanu iesaiņojuma idejas tiks apkopotas izstādē modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”. Konkursa uzvarētāji, kas saņems pārsteiguma balvas no SIA “Zaļā josta”, no Modes un Izklaides centra “Rīga Plaza” un citiem atbalstītājiem, tiks paziņoti ne vēlāk kā līdz 15.12.2019., sazinoties ar uzvarētājiem personīgi.
>>Plašāka informācija par konkursu vietnē tirailatvijai.lv

15.10.2019. I.Kadiķe.
Noskaidroti konkursa "Drošākā klase" uzvarētāji

Ir noslēdzies 1.–4. klašu konkurss “Drošākā klase”. Tajā piedalījās vairāk nekā 12 tūkstoši 1. līdz 4.klašu skolēnu no 809 klasēm visā Latvijā.
Konkursā veiksmīgi startēja un balvas savā starpā sadalīja:
1. klašu grupā balvu ieguva Špoģu vidusskolas 1.a klase.
2. klašu grupā balvu ieguva Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 2.b klase.
3. klašu grupā balvu ieguva Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 3.b klase.
4. klašu grupā balvu ieguva Īslīces pamatskolas 4. klase.
>> Lasīt vairāk

14.10.2019. L.Kubliņa.
Kampaņā "Tīrai Latvijai!" skolēnus iesaistīs makulatūras vākšanā, saudzējot dabas resursus un veicinot atkritumu šķirošanu

Ir uzsākta dalībnieku pieteikšanās Latvijas plašākajai vides izglītības un otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņai “Tīrai Latvijai”. Kampaņa ik gadu apvieno simtiem Latvijas izglītības iestāžu, lai ne tikai aicinātu bērnus un jauniešus sacensties makulatūras vākšanā, bet arī sniegtu nozīmīgu ieguldījumu atkritumu šķirošanas kultūras attīstīšanā un dabas resursu – koksnes, ūdens, kā arī elektrības – taupīšanā. Makulatūras vākšanas kampaņai “Tīrai Latvijai” aicinātas pieteikties izglītības iestādes no visas Latvijas.
Dalībnieku reģistrācija makulatūras vākšanai notiek vietnē tirailatvijai.lv līdz 2020. gada 1. martam. Kampaņas dalībnieki ne tikai piedalīsies cīņā par vērtīgām naudas balvām un izglītojošām ekskursijām, bet arī katrs saņem garantētas dāvanas par ieguldījumu tīras Latvijas veidošanā. Par katru savākto makulatūras tonnu skolas saņems otrreizēji pārstrādātu papīru, kā arī visi konkursa dalībnieki varēs bez maksas apmeklēt grandiozu vides festivālu, kur ar radošajām darbnīcām, meistarklasēm un mūziķu priekšnesumiem organizatori pateiksies ikkatram kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībniekam.
Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss” un Valsts izglītības satura centru.
>> Plašāka informācija par konkursu vietnē tirailatvijai.lv

11.10.2019. L.Bērziņa.
CodeWeek vebinārs: Lego Mindstorm EV3 robotikas pirmie soļi skolā - Prātnieku laboratorijas pieredze

Eiropas Savienības programmēšanas nedēļas CodeWeek ietvaros tiek organizēts tiešsaistes seminārs skolotājiem, kura laikā būs iespēja uzzināt, kā “Lego Mindstorm” robotiku integrēt dabaszinību un matemātikas priekšmetos.
Vebināra norises laiks: 16.oktobris no 16:30 līdz 17:15. Adrese vebināram: https://www.anymeeting.com/634-773-109
Pieslēgšanās vebināram notiks 15 minūtes pirms tā sākuma. Efektīvākam darbam lūgums izmantot Google Chrome pārlūkprogrammu un nodrošināt piekļuvi skaņai.
>> Lasīt vairāk LU SIIC vietnē

09.10.2019. L.Bērziņa.
Satversmes tiesas organizētais zīmējumu un eseju konkurss skolēniem

Par godu Satversmes pieņemšanas 98. Gadadienai Satversmes tiesa šā gada 23.septembrī ir izsludinājusi jau trešo skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu, kas veltīts mūsu valsts pamatlikumam – Latvijas Republikas Satversmei.
Zīmējumu konkursa tēma ir “Brīvs cilvēks neatkarīgā Latvijā”. Aicinām piedalīties vispārējās un speciālās izglītības iestāžu 6. klašu skolēnus.
Domrakstu konkursa tēma ir “Kāpēc Latvijai ir svarīgas manas Satversmē ietvertās pamattiesības?”. Aicinām piedalīties vispārējās izglītības, speciālās izglītības un profesionālās izglītības iestāžu 9. un 12.klašu skolēnus.
Pieteikuma anketa jāaizpilda līdz 18.oktobrim.

18.09.2019. I.Kadiķe.
Konkurss "Drošākā klase" 1.-4. klašu skolēniem

1. – 4. klašu komandas tiek aicinātas ņemt dalību konkursā “Drošākā klase”. Atsākoties mācībām, sākumskolas skolēni turpina aktīvi iepazīt pasauli sev apkārt. Tāpēc, rūpējoties par skolēnu drošību, jo īpaši svarīgi kopā ar viņiem pārrunāt labas uzvedības noteikumus atrodoties skolā vai ārpus tās.
Konkursu organizē BALTA sadarbībā ar izdevniecību Zvaigzne ABC un Valsts izglītības satura centru.

16.09.2019. I.Kadiķe.
Jaunieši tiek aicināti piedalīties Latvijas Kultūras kanona konkursā "Kultūras kanons, radošā un mana brīvība"

Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēni līdz 2019.gada 6.oktobrim tiek aicināti pieteikties Latvijas Kultūras kanona konkursam “Kultūras kanons, radošā un mana brīvība”. Konkursa ietvaros jaunieši pievērsīsies brīvības ideju daudzveidīgo izpausmju izzināšanai Kultūras kanonā iekļautajos mākslas darbos un kultūras vērtībās, šodienas Latvijas mākslinieku jaunradē, gan arī ikviena jaunieša radošajās iniciatīvās, konkursa finālā radot koncepciju izstādei vai performancei. Konkursa fināla darbs iecerēts kā veltījums Latvijas valsts simtgades svinību ceturtajam gadam – 2020. – Brīvības gadam.

13.08.2019. E.Goluba.
Skolotāji konferencē varēs izmēģināt biznesā aktuālās inovācijas

Lai datorikas skolotāji labāk sagatavotos 2019./2020. mācību gadam, IT izglītības fonds Start(IT), kas ir izstrādājis bezmaksas materiālus datorikas un programmēšanas pamatu apguvei skolās, aicina skolotājus līdz 13.augustam pieteikties datorikas skolotāju konferencei inovāciju kvartālā VEFRESH. Tajā uzstāsies zinoši un iedvesmojoši nozares eksperti, kā arī konferencē būs iespēja izmēģināt un apskatīt biznesā aktuālās inovācijas un tehnoloģijas.
Datorikas skolotāju konference notiks 26.augustā, VEF Kultūras pilī (Rīgā, Ropažu ielā 2) no plkst. 9:00 līdz 17:00. Konferenci atklās Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks un informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

07.06.2019. L.Zeile.
Jauns video "Ugunsdrošība mežā"

Projekta “Gudrais cilvēks” ietvaros tapis mācību video “Ugunsdrošība mežā”. Tas ir pieejams pedagogiem un jebkuram interesentam arī izglītības uzņēmuma “Lielvārds” mācību satura platformā Soma.lv. Video rosina pārdomāt to, kā cilvēku rīcība ikdienā var radīt nevēlamas sekas – meža ugunsgrēku. Tas papildināts ar uzziņas materiālu par ugunsdrošību mežā. Mācību materiālu veidojusi radošā aģentūra White Line sadarbībā ar partneriem AS “Latvijas Valsts meži”, Valsts meža dienestu, SIA IRauto, ziņu un izklaides portālu Skaties.lv un SIA Kantar TNS.

23.05.2019. I.Dalbiņa.
UNESCO izziņojusi kandidātu pieteikšanu Starptautiskajām rakstpratības un lasītprasmes balvām

Balvas izveidotas 1967. gadā, apvienojot Ķīnas Tautas Republikas sponsorēto UNESCO Konfūcija balvu un Korejas Republikas atbalstīto karaļa Sedžona balvu. Katru gadu tiek piešķirtas trīs UNESCO Konfūcija balvas un divas UNESCO karaļa Sedžona balvas par lasītprasmes un rakstpratības veicināšanu. Ik gadu balvām tiek noteikta tēma, šogad UNESCO karaļa Sedžona balvas tēma ir “Dzimtās valodas attīstīšana un lietošana izglītībā”, savukārt UNESCO Konfūcija balvas tēma ir “Rakstpratības veicināšana pieaugušajiem lauku  teritorijās un jauniešiem, kas neapmeklē skolu, īpaši meitenēm un sievietēm”. Lai izvirzītu kandidatūru UNESCO Starptautiskajām rakstpratības un lasītprasmes balvām, jāpieprasa atsevišķa tiešsaistes konta izveide vietnē: www.unesco.org/ilp/account. Kad tas paveikts, kandidātam tiks dota iespēja aizpildīt tiešsaistes pieteikuma anketu. Anketas noslēgumā jānorāda, ka tā tiek iesniegta UNESCO Nacionālajai komisijai.
Plašāk par nominēšanas procedūru var uzzināt tiešsaistes vietnē: https://en.unesco.org/themes/literacy/prizes/guidelines.
Pieteikuma iesniegšanas gadījumā līdz 10.jūnijam lūdzam informēt UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju par savu interesi izvirzīt kandidatūras balvai, rakstot ziņu uz e-pastu: i.dalbina@unesco.lv.

03.05.2019. L.Valdmane.
Eiropas eksāmens

Strauji tuvojas Eiropas diena - 9.maijs. Centrālais Eiropas dienas izglītojošais pasākums visas Latvijas mērogā ir  "Eiropas eksāmens" (tests dažādām vecuma grupām ar 20 jautājumiem, dalībnieks saņem Apliecinājumu ar iegūto punktu skaitu, pieci labākie katrā vecuma grupā - vērtīgas balvas). Šogad eksāmens norit jau sesto gadu, katru gadu dalībnieku skaits aug. 2018. gadā tajā piedalījās jau 17 000 dalībnieku no visas Latvijas. Latvijas skolēni ir aktīvi eksāmena kārtotāji: 2018. gadā visaktīvākie bija 7.-9. klašu skolēni: EE piedalījās 6215 dalībnieku, 99 no tiem ir ieguvuši maksimālo punktu skaitu – 50 punktus. Vidusskolēni bija aktīvi, taču maksimālo punktu skaitu ir izdevās sasniegt tikai 32 no 4485 dalībniekiem. 5.-6. klašu skolēni: piedalījās 3627 un maksimālo punktu skaitu ieguva 62. 
Šā gada martā Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks parakstīja Aicinājumu ikvienā izglītības iestādē, bibliotēkā atzīmēt Eiropas dienu. Eiropas dienā, 9. maijā no plkst. 8:00 līdz 21:00 www.esmaja.lv, skolēni un ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts piedalīties „Eiropas eksāmenā”. Eiropas eksāmenam sagatavoties palīdzēs materiāli, kas izvietoti https://esmaja.lv/lv/projekti/eiropas-eksamens/ka-sagatavoties.

16.04.2019. L.Zeile.
Jauns video "Nemēslo mežā"

Uzsākts jauns projekts ar mērķi izveidot daudzu sēriju video materiālus, kuri iedvesmotu skolēnus un jauniešus izprast mūsdienu sabiedrības izaicinājumus to īsteno radošā aģentūra WHITE LINE. Pirmā sērija “Nemēslo mežā” tapusi sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži”, tajā improvizācijas teātra “ART i ŠOK” aktieri Rihards Sniegs un Marģers Majors, mudina aizdomāties par dažādām ikdienas situācijām, palīdz ieraudzīt likumsakarības un mudina mainīt savus paradumus. Skolotāji aicināti iepazīties un izmantot video mācību procesā, tas atrodams izglītības uzņēmuma “Lielvārds” portālā Soma.lv

08.04.2019. I.Upeniece.
UNESCO aicina pieteikt balvai par izglītību ilgtspējīgai attīstībai

UNESCO aicina pieteikt nominācijas 2019.gada UNESCO un Japānas valdības balvai konkursā par izglītību ilgtspējīgai attīstībai, sazinoties ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju vai Latvijas Pastāvīgo pārstāvniecību UNESCO. Balvai var pieteikt privātpersonas, iestādes, organizācijas.Vairāk informācijas par nominācijas virzieniem, nominēšanas kārtību un kritērijiem:
https://en.unesco.org/prize-esd/nomination

19.02.2019. L.Zeile.
Latvijas atvērto datu izaicinājums skolēniem. Skolu atvērto datu hakatons 2019

Skolu atvērto datu hakatonu 2019 organizē Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija sadarbībā ar partneriem.
Līdz 2019.gada 26.februārim dažādu vecuma grupu skolēni un viņu eksperti – skolotāji, vecāki, draugi – tiek aicināti pieņemt 24 dienu izaicinājumu, veidojot komandu un piesakoties Latvijas skolu atvērto datu hakatonam 2019. Datu izmantošanas pratība ir nākotnes iespēja radīt inovatīvus un peļņu nesošus produktus vai pakalpojumus. Savlaicīga šādu prasmju apguve var sekmēt datos balstītu risinājumu radīšanu sabiedrībai aktuālām problēmām, kā arī radīt jaunas darba vietas.
>> Lasīt vairāk un reģistrēties LATA vietnē

12.02.2019. L.Valdmane.
AS "Latvijas valsts meži" aicina pedagogus piedalīties 14.Eiropas Meža pedagoģijas kongresā

14.Eiropas Meža pedagoģijas kongress norisināsies Rīga no š.g. 1. līdz 4.jūlijam. Kongresu Latvijā organizē AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar Valsts Izglītības satura centru un Rīgas Tehnisko universitāti. Pasākuma otrās dienas aktivitātes norisināsies Rīgas Tehniskajā Universitātē, kur dalībniekiem aicināti pievienosies arī pedagogi no Latvijas. Interesenti piedalīsies dažādās domnīcās un darbnīcās, kuru laikā tiks apgūtas jaunas mācību metodes, balstoties uz meža pedagoģiju. Lektori no Latvijas, Čehijas un Vācijas dalīsies pieredzē par tādiem jautājumos, kā meža pedagoģiju integrēt skolu programmas ikdienā, kā meža eksperti un skolotāji var sadarboties, lai efektīvāk strādātu ar skolēniem? Interesenti aicināti pieteikties kongresam līdz šī gada 31.maijam.

11.02.2019. L.Valdmane.
Multimodāls mācību materiāls pilsoniskās kompetences stiprināšanai "Europe@school"

Novērtējot nepieciešamību stiprināt pilsonisko kompetenci formālajā izglītībā un integrē to dažādu vispārējās izglītības mācību jomu saturā, kopš 2016./2017. mācību gada Latvijas skolas aktīvi iesaistās projektā „Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola”. Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola ir ES mēroga programma, kurā iesaistījušās jau 70 Latvijas skolas. Programmas ietvaros tiek izstrādāti mācību un metodiskie materiāli.
2019. gadā ir iznācis jauns mācību materiāls, kas sastāv no 25 nodarbībām par Eiropas parlamentāro demokrātiju un Eiropas pilsoniskuma vērtībām. Tas ir paredzēts skolēniem vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Mācību materiāla koncepcija tiek pamatota teorijā, ka ikviens ES pilsonis ir kādā no pieciem iespējamiem Eiropas pilsoniskuma posmiem: ir cilvēki, kas neko nezina par ES;  ir tādi, kas par to ir dzirdējuši; ir cilvēki, kuri ir zinoši; ir tādi, kuriem piemīt demokrātijas prasmes un ir aktīvi Eiropas pilsoņi. 
>> Materiālu kopa Eiropas Parlamenta Latvijā vietnē.

07.02.2019. I.Kadiķe.
Skolu jaunieši pēta Latvijas kultūras mantojumu, piedāvā radošus un mūsdienīgus risinājumus pasākuma organizēšanai

Ar panākumiem 25.janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās Kultūras kanona konkursa skolu jaunatnei “Latvijas Kultūras kanons manā skolas somā” (turpmāk – konkurss) fināls. Konkurss tradicionāli norisinājās vairākās kārtās un to organizēja Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Kultūras ministriju, VISC, Latvijas Nacionālā bibliotēku, Latvijas Nacionālo kultūras centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un ar atbalstītājiem.
Ar konkursa norises gaitu, rezultātiem un aktualitātēm var iepazīties Latvijas Kultūras kanona mājaslapā, Latvijas Kultūras kanona Facebook lapā un Latvijas Kultūras akadēmijas mājaslapā.

17.01.2019. L.Valdmane.
Metodiskie ieteikumi medijpratības pilnveidei

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Drošāka interneta centru, 2018. gadā aicināja Latvijas izglītības iestāžu 3. un 6. klašu skolēnus piedalīties diagnostikas darbā, kas tika veltīts skolēnu zināšanu un prasmju par drošību internetā, kā arī medijpratības izvērtēšanai. Diagnostikas darbu pildīja 17806 skolēni no 420 Latvijas skolām un iegūtie rezultāti redzami https://drossinternets.lv/lv/info/diagnostika
Aptaujājot skolotājus par noderīgākajām atbalsta formām, kas palīdzētu mērķtiecīgi pilnveidot skolēnu digitālo pratību, kā svarīga tika minēta metodisku ieteikumu un mācību materiālu izstrāde.  
Iepazīstot diagnostikas darbā biežāk pieļautās kļūdas, Drošāka interneta centrs ir izstrādājis materiālu "Metodiski ieteikumi skolēnu digitālās lietpratības stiprināšanai", kas ietver šādas tēmas: reklāmu uztvere un analīze; ziņas kā konstruēta realitāte; jēgpilna digitālo tehnoloģiju izmantošana uzdevumu un problēmu risināšanai. Materiāls piemērots gan sākumskolas, gan pamatskolas skolēniem un lejuplādējams: https://ej.uz/medijpratiba_metodika.
Aicinām izmantot arī citus informatīvos, mācību un metodiskos materiālus, kas pieejami www.drossinternets.lv

07.01.2019. L.Zeile.
Aicina vidusskolēnus pieteikties LVM Bioekonomikas skolas 2019. gada stipendijām

Lai vairotu izpratni par meža resursu augošo lomu vides problēmu risināšanā, AS "Latvijas valsts meži" (LVM) sadarbībā ar biedrību “Zaļās mājas”, AS "Latvijas Finieris" un Valsts izglītības satura centru aicina vidusskolēnus piedalīties stipendiju konkursā “LVM Bioekonomikas skola”. Trīs kārtās jaunieši iepazīs, pētīs dabā un risinās jautājumus, kuri skar inovatīvo bioekonomikas jomu. Stipendiju fonds 2019. gadā - 1750 EUR !
>> Viss par stipendiju konkursu vietnē.

 
2018.gads

26.11.2018. A.Caune.
Kampaņā "Tīrai Latvijai!" izglītības iestāžu audzēkņi tiek aicināti vākt izlietotas baterijas un makulatūru

Īstenojot vides izglītības programmu Latvijas mācību iestādēs, “Zaļā josta” sadarbībā ar valsts nozīmīgākajām vides organizācijām un zaļi domājošiem uzņēmumiem organizē otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņu “Tīrai Latvijai!”, aicinot pārstrādei vākt izlietotās baterijas un makulatūru. Tās ietvaros skolu un pirmsskolas vecuma bērni tiek ne tikai praktiski iesaistīti nevajadzīgo papīru, kartonu, kā arī izlietotu bateriju, nogādē pārstrādei, bet arī ar dažādu izglītojošu aktivitāšu palīdzību mācīti mazināt pašu radīto atkritumu apjomu un rūpēties par vidi.
Kampaņā “Tīrai Latvijai!” aicinātas piedalīties pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes, kā arī interešu izglītības iestādes no visas Latvijas. Dalībnieku pieteikšanās norisinās no 10.12.2018. līdz 29.12.2018., reģistrējot izglītības iestādi kampaņas interneta vietnē tirailatvijai.lv.
“Zaļā josta” rīkotās otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņas kļuvušas par ikgadēju tradīciju mācību iestādēs. Pagājušajā mācību gadā, piedaloties vairāk nekā 100 tūkstošiem bērnu un jauniešu no visas Latvijas, ir savāktas un nodotas pārstrādei vairāk nekā 1049 tonnas makulatūras un 35 tonnas izlietotu bateriju. Tādējādi izdevies ne tikai piešķirt resursiem jaunu dzīvi, bet arī saglabāt veselu mežu no nociršanas, ietaupīt ievērojamu elektrības, ūdens un CO2 apjomu, kā arī pasargāt vidi no potenciāla piesārņojuma ar smagiem metāliem. Kampaņu “Tīrai Latvijai!’’ organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Latvian Amusement agency”(izklaides parku “Avārijas brigāde”), AS “BAO”, SIA “Pilsētvides serviss”, Valsts izglītības satura centru, teleoperatoru “Amigo”, Rīgas Zoodārzu, Latvijas Dabas muzeju, Līgatnes dabas takām, portālu e-skola.lv, SIA “Apgāds Zvaigzne ABC”.
>> Plašāka informācija vietnē tirailatvijai.lv

06.11.2018. L.Zeile.
Spēlēsim kopīgi! "100-gades programmēšanas stunda"

Viens no IT nozares uzņēmumiem, Cognizant kopā ar programmēšanas skolu bērniem Learn IT dāvina Latvijai simtgadē izglītojošu spēli “100–gades programmēšanas stunda”, kura no 8. oktobra ir pieejama bezmaksas tiešsaistē visiem, kas vēlas iepazīties ar programmēšanas pamatiem un vienlaicīgi atjaunot zināšanas par Latvijas vēstures notikumiem un spilgtām personībām. Spēle sastāv no desmit programmēšanas uzdevumiem, kuros parādīti dažādi Latvijas vēsturei nozīmīgi notikumi un personāži.
Skolas, organizācijas, bibliotēkas un bibliotekāri, skolotāji un programmētāji, jaunieši un datorprasmju entuziasti – jebkurš ar vai bez priekšzināšanām var organizēt pasākumu un kopīgi spēlēt spēli “100-gades programmēšanas stunda.”
Viss, kas nepieciešams, ir piekļuve datoram, planšetei vai telefonam ar internetu un publika, kas gatava mācīties!
>> https://100gadesstunda.lv/

01.11.2018. L.Zeile.
Jauns metodiskais līdzeklis "Bioekonomika skolās"

AS “Latvijas valsts meži” aicina skolas mācīties no dabas. Jaunais metodiskais līdzeklis “Bioekonomika skolās”, veidots ar mērķi veicināt skolēnu uzņēmējspēju par Latvijas zaļo zeltu – mežu. Metodiskās idejas noderēs dabaszinātņu, ekonomikas, sociālo zinību un citiem skolotājiem starpdisciplināra mācību procesa veidošanai 5. – 12. klasēm. Metodiskais līdzeklis “Bioekonomika skolās” ir pieejams skolotājiem bez maksas drukātā veidā AS “Latvijas valsts meži” klientu centrā Rīgā, Vaiņodes ielā 1, kā arī elektroniski vietnē: https://www.lvm.lv/sabiedribai/skolam

23.10.2018. Ļ.Jakovele.
Gētes institūts Rīgā rīko informatīvu semināru

31.oktobrī Gētes institūts Rīgā sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru rīko informatīvu semināru vācu valodas skolotājiem – pilsētu, novadu, novadu apvienību deleģētajiem pārstāvjiem par Gētes institūta aktualitātēm un atbalsta pasākumiem vācu valodas mācīšanā. Skolotājiem būs iespēja uzzināt arī par jaunāko mācību literatūru vācu valodas apguvei, kā arī valsts pārbaudes darbu vācu valodā rezultātiem un Vācu valodas skolotāju asociācijas plānotajiem pasākumiem šajā mācību gadā. Seminārs notiks Gētes institūta telpās Torņa ielā 1 (ieeja no Klostera ielas). Semināra darba laiks no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.30. Reģistrācija no plkst. 9.30.
Vairāk informācijas:
Sandra Saida-Šaina
Goethe-Institut Riga Torņa 1 LV-1050 Rīga
Tel. +371 67508196
sandra.saida-saina@goethe.de

10.10.2018. M.Pučka.
Likteņdārzs aicina skolēnus piedalīties konkursā par lielāko novada sveci

Gatavojoties Latvijas Republikas simtgades svinībām, Likteņdārzs aicina Latvijas skolu skolēnus piedalīties konkursā par lielāko novada sveci. Skolēni tiek aicināti veidot klasi pārstāvošās komandas, kopīgi vākt parafīnu un vecās sveces, lai konkursa noslēgumā sadarbībā ar SIA "Baltic Candles" tiktu izlietas piecas lielsveces – pa vienai katram novadam (Latgalei, Kurzemei, Vidzemei un Zemgalei) un Rīgai. Konkursa uzvarētāji būs klase, kura būs savākusi visvairāk parafīna un saņems īpašu balvu no Likteņdārza draugiem - hokeja kluba "Dinamo Rīga" - iespēju apmeklēt hokeja spēli un tikties ar hokejistiem. Konkurss norisināsies no 1. oktobra līdz 5. novembrim un tajā aicināta piedalīties ikviena Latvijas skolas klase no 1. līdz 12. klasei.

04.10.2018. L.Zeile.
AS "Latvijas valsts meži" piedāvā tālākizglītības kursus pedagogiem

Profesionālās pilnveides kursi ir saskaņoti ar LR Izglītības un zinātnes ministriju un tiek veidoti sadarbībā ar Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta Tālākizglītības centru un LVMI “Silava”.
Vienas dienas – 12 stundu (A) tālākizglītības kursi „Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu” norisināsies jau šā gada 18. oktobrī Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē! Kursi ir bez maksas. Dalībnieku skaits ir ierobežots. Aicinām līdz 5. oktobrim pieteikties elektroniski: https://www.lvm.lv/sabiedribai/skolam/talak-izglitiba

02.10.2018. I.Kadiķe.
Putras diena un Putras mēnesis Latvijas izglītības iestādēs

Šogad jau sesto reizi Putras diena un Putras mēnesis Latvijā tiks svinēts ar daudzām aktivitātēm. Putras dienas svētki notiek Putras programmas ietvaros, ko organizē AS "Rīgas Dzirnavnieks" ar graudaugu pārslām "Herkuless" sadarbībā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Vislatvijas Putras programma norisināsies visu oktobra mēnesi pirmsskolas un pamatizglītības mācību iestādēs (ap 300), kuras ietvaros bērniem būs iespēja piedalīties Putras stundā, kas veltīta tēmai "Simtgades putra". Savukārt izglītības iestāžu ēdnīcas iesaistīties Putras mēnesī ar speciāli pagatavotām putrām bērniem un skolēniem. Lai stiprinātu esošās un radītu jaunas putras ēšanas tradīcijas, Starptautiskajā Putras dienā 10.oktobrī arī Latvijas šefpavāri kopā ar skolēniem Rīgas centrā vērs vaļā Simtgades putras vēstniecību, kurā ikviens varēs nogaršot izcilākos putras ēdienus.
Vairāk informācijas par projektu www.putrasprogramma.lv

01.10.2018. L.Zeile.
ES programmēšanas nedēļa – iespēja īstenot idejas!

Lai rosinātu interesi par programmēšanu un parādītu ikvienam iespējas to pielietot ikdienā, no šā gada 6. līdz 21. oktobrim norisināsies Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļa. (vairāk lasiet https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/codeweek-s3/leaflets/20180416_Codeweek_LV.pdf).
Aicinām Latvijas skolu informātikas un datorikas skolotājus, kā arī interešu pulciņu vadītājus šajā laika posmā piedāvāt aktivitātes, kuras dod iespēju skolēniem izpausties programmēšanā. Idejas nodarbībām varat smelties arī metodiskajos materiālos https://startit.lv/ . Pasākumi  var notikt gan ierastajā nodarbību laikā, gan ārpus tām.
Lūdzam skolotājus un nodarbību vadītājus publicēt iecerētās mācību stundas vai nodarbības tematu, vietu, laiku un saturu Code Week  vietnē https://codeweek.eu/

28.09.2018. A.Bērziņa.
Notiks 12. Juvenes Translatores konkurss

12.tulkošanas konkurss Juvenes Translatores, kurā piedalīties aicināti 17 gadus vēci vidusskolēni, notiks 2018. gada 22. novembrī. Dalībnieki var izvēlēties tulkot jebkurā no 552 iespējamām divu valodu kombinācijām, izmantojot 24 ES oficiālās valodas. Pagājušā gada konkursā skolēni tulkoja tekstus, piemēram, no poļu, čehu un horvātu valodas somu, grieķu un zviedru valodā, un tās ir tikai dažas, interesantākās, no kopumā 144 izmantotajām valodu kombinācijām.
Konkursam var pieteikties tikai skolas, un tām jāizpilda reģistrācijas procedūra, kas norit divās kārtās.
Vispirms vidusskolām jāreģistrējas tīmekļa vietnē http://ec.europa.eu/translatores.
Reģistrēties varēs no 2018. gada 1.septembra līdz 20.oktobrim (plkst. 12.00), un pieteikuma anketu varēs aizpildīt jebkurā no 24 ES valodām.
Otrajā kārtā Eiropas Komisija pēc nejaušības principa atlasīs 751 skolu, kas tiks aicinātas dalībai konkursā izvirzīt divus līdz piecus savus skolēnus. Dalībnieku valstspiederībai nav nozīmes, bet tiem jābūt dzimušiem 2001.gadā.
Vairāk par konkursu lasīt vietnē – http://ec.europa.eu/translatores/index_lv.htm

20.09.2018. K.Balcare.
Pasaules lielākā mācību stunda 2018

Šī gada rudenī vienlaikus gandrīz simts pasaules valstīs aizsāksies starptautiskā izglītības akcija “Pasaules lielākā mācību stunda”, mudinot ikvienu skolēnu līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā, meklējot risinājumus vietējās kopienas problēmjautājumiem. Akcijai jau ceturto gadu aicinātas pievienoties arī Latvijas izglītības iestādes.
Šogad Pasaules lielākās mācību stundas vadmotīvs ir līdzdalība. Skolotāji kopā ar skolēniem aicināti aktīvi iesaistīties savas vietējās kopienas un apkārtējās vides pilnveidošanā, paturot prātā globālos mērķus. Aktivitātēm, iesaistoties Pasaules lielākajā mācību stundā, jātiecas uz ANO noteiktajiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko pasaules valstis, tostarp Latvija, apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam.
Mācību stundas vai nodarbības UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina īstenot laikā no 25.septembra līdz 25.oktobrim. Akciju Latvijā organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, to atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp Latvijas platforma attīstības sadarbībai, Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c.
>> Plašāka informācija pieejama UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas vietnē

19.09.2019. L.Zeile.
Jauns video "Bioloģiskā lauksaimniecība"

Projekta “Gudrais cilvēks” ietvaros tapis jauns mācību video “Bioloģiskā lauksaimniecība”, kas papildināts ar uzziņas materiālu. Tas pieejams pedagogiem un jebkuram interesentam izglītības uzņēmuma “Lielvārds” mācību satura platformā. Mācību materiālu veidojusi radošā aģentūra White Line sadarbībā ar partneriem: biedrību „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija”, Zemkopības ministriju, bioloģiskajām zemnieku saimniecībām “Geidas” un “Karotītes”, lielveikalu SKY, Valsts izglītības satura centru un izdevniecību Saimnieks.lv.

06.09.2018. I.Kadiķe.
Jaunieši tiek aicināti piedalīties Latvijas Kultūras kanona konkursā "Kultūras kanons manā skolas somā"

Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12.klašu skolēni, mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu audzēkņi līdz 2018.gada 21.septembrim tiek aicināti pieteikties Latvijas Kultūras kanona konkursam “Kultūras kanons manā skolas somā”, kurā, balstoties kultūras kanona vērtībās un aktuālajā kultūras piedāvājumā, jauniešiem būs jāveido kultūras programma, kas būtu izmantojama skolās, un jādiskutē par neviennozīmīgi vērtētiem kultūras notikumiem, tradīcijām un vērtībām.
>> Lasīt vairāk LKA vietnē
>> Konkursa nolikums LKA vietnē

22.08.2018. S.Lozda.
Skolēnus rosinās būt radošiem, aizsargāt savus darbus un respektēt citu tiesības

Sākot jauno 2018./2019. mācību gadu, vispārējās izglītības un profesionālās vidējās izglītības pedagogiem būs iespēja pilnveidot mācību stundu saturu ar intelektuālā īpašuma jautājumiem, tādējādi veicinot atbildīgas un inovatīvi domājošas paaudzes veidošanos.
Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) pētījumi parāda, ka jauniešiem trūkst informācijas par intelektuālo īpašumu, turklāt pieejamā informācija tiek pasniegta konkrētajai vecuma grupai neefektīvā veidā. Savukārt valstis, kur intelektuālā īpašuma jautājumi tiek apskatīti jau sākumskolā, izceļas ar labākiem inovāciju un ekonomikas rādītājiem.
Nolūkā pilnveidot pedagogu un skolēnu izpratni par intelektuālā īpašuma tiesībām Patentu valde (PV) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) ir izstrādājusi metodisko materiālu “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē”, kas š.g. 21. augustā tika atklāts izglītojošā seminārā “Aktualitātes ekonomikā 2018” Latvijas Bankā.

18.08.2018. S.Briķe.
Mācību kurss "Digitālā saziņa ar valsti: dzīves situācijās noderīgi e-risinājumi"

Mācības tiek rīkotas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenotā Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma” ietvaros.
Mērķauditorija: vispārizglītojošo un profesionālo skolu pedagogi.
Mācību īstenotājs: Baltijas Datoru akadēmija (BDA).
Kursa mērķis ir digitālajiem aģentiem sniegt nepieciešamo informāciju par valsts un pašvaldību elektronisko pakalpojumu un e-rīku izmantošanu, lai atrisinātu dažādas dzīves situācijas, kā arī attīstīt digitālās prasmes un sniegt zināšanas par priekšrocībām, ko sniedz e-pakalpojumi. Mācības ir bezmaksas un tās tiks organizētas klātienes mācību formā 8 akadēmisko stundu apjomā.
Kontaktpersona: Signe Briķe, t.29725517 signe@bda.lv

28.06.2018. L.Ērgle.
Vizuālās mākslas konkurss bērniem un jauniešiem "Sirds runā uz sirdi"

Latvijas simtgadē apustuliskajā vizītē ieradīsies Svētais tēvs pāvests Francisks. Pāvests īpašu vērību pievērš bērniem un jauniešiem, paužot cerību, ka tieši jaunā paaudze veidos labāku, taisnīgāku un žēlsirdīgāku pasauli. Mūsu atvērtās rokas, saka pāvests, ir mūsu sirds simbols. Tikai dāsnas sirdis spēj mainīt pasauli.
Sakarā ar šo vēsturisko notikumu Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta Katehēzes metodiskais centrs un Rīgas Katoļu ģimnāzija izsludina vizuālās mākslas konkursu bērniem un jauniešiem "Sirds runā uz sirdi".

06.06.2019. K.Pavasare.
Veselības ministrija piedāvā pedagogiem bezmaksas apmācības par veselības izglītības jautājumiem

Veselības ministrija ESF projekta "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" ietvaros piedāvā pedagogiem visā Latvijā bezmaksas apmācības par veselības izglītības jautājumiem darbā ar skolēniem 7.-9. klašu grupā šādās tēmās:
• veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes;
• atkarību izraisošās vielas un procesi;
• psihiskā, seksuālā un reproduktīvā veselība.
Apmācību mērķis ir pilnveidot pedagogu profesionālo kompetenci un nodrošināt pēctecīgu veselības jautājumu apguvi vispārējā un profesionālajā izglītībā. Apmācību ietvaros pedagogi saņem informatīvo materiālu veselības jautājumu apguvei mācību procesā, kurā ietverta ne tikai teorija, bet arī praktiski uzdevumi darbam klasē. Informatīvais materiāls pieejams arī elektroniski pdf formātā.

17.05.2018. L.Zeile.
Konkursā "Tīrai Latvijai!" bērni un jaunieši pārstrādei nodod 35,3 tonnas izlietotu bateriju

Izlietotas baterijas ir videi kaitīgi atkritumi, kuri, nepareizi apsaimniekoti, spēj ne tikai piesārņot augsni un gruntsūdeņus ar ķīmiskiem savienojumiem un smagajiem metāliem, bet arī radīt nopietnus veselības traucējumus. Gādājot par sabiedrības vides izglītību un sekmējot pareizu atkritumu apsaimniekošanu, “Zaļā josta” 2017./2018. mācību gadā iesaistīja vairāk nekā 80 tūkstošus bērnu un jauniešu no 335 Latvijas izglītības iestādēm izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, uz pārstrādi nogādājot 35,329 tonnas izlietotu bateriju. Bateriju vākšanas konkurss norisinājās 12.reizi un šogad izdevies pārstrādei nogādāt par gandrīz tonnu vairāk šo videi kaitīgo atkritumu nekā pērn.

17.05.2018. L.Zeile.
Skolēni no visas Latvijas piešķir otru elpu 1049,3 tonnām makulatūras

2017./2018. mācību gadā “Zaļā josta” rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, piedaloties 91352 bērniem un jauniešiem no 379 izglītības iestādēm, savāktas un otrreizējai pārstrādei nogādātas 1049,307 tonnas makulatūras. Rīkojot otrreizējo izejvielu vākšanas konkursus, “Zaļā josta” apvieno Latvijas izglītības iestāžu audzēkņu pūles nevajadzīgu papīru atgriešanā atkārtotā apritē jau 14.gadu, sekmējot resursu taupību, iedzīvotāju iesaisti atkritumu šķirošanā un izpratni par tās nozīmi, kā arī papīra atkritumu pārstrādi pašmājās.

16.04.2018. L.Zeile.
Aicinām topošās 6. klases pieteikties Latvijas valsts mežu ekspedīcijām 2018./2019. mācību gadā

AS "Latvijas valsts meži" kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru un AS "Latvijas Finieris" jau otro gadu aicina Latvijas vispārizglītojošo skolu 6.klases apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā – Latvijas valsts mežu ekspedīcijās!
2018.gada septembrī ekspedīcijas notiks lielāko Latvijas pilsētu tuvumā, un tām pieteikties var no 10.aprīļa līdz 10.maijam vietnē www.lvm.lv/ekspedicija

09.04.2018. E.Karlsone.
Konkurss skolēniem "Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai"

Latvijas Piļu un muižu asociācija un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija Eiropas kultūras mantojuma gada ietvaros aicina skolēnus piedalīties aizraujošā konkursā “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai”.
Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu padziļinātu interesi par kultūras mantojuma objektiem un rosināt interesi par to izmantošanas iespējām mūsdienās. Ar apkārtnes tuvumā esošo muižu izpēti jauniešus vēlamies iesaistīt sava reģiona uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības plānošanā.
Konkursā aicinām piedalīties 7.-8. klašu un 10.-11. klašu skolēnu komandas.
Abas klašu grupas konkursā tiks vērtētas atsevišķi.
Uzvarētāju komandas iegūs iespēju visai klasei rīkot neaizmirstamu klases vakaru kādā no Latvijas vēsturiskajām ēkām.
>> Vairāk informācijas un konkursa nolikums LPVEA vietnē

06.04.2018. M.Katkovska.
Diagnostikas darbs par drošību internetā un medijpratību 3. un 6.klasēm

Sadarbojoties Valsts izglītības satura centram ar Latvijas Drošāka interneta centru (drossinternets.lv), visu Latvijas izglītības iestāžu 3. un 6. klašu skolēni tiek aicināti piedalīties diagnostikas darbā, kas veltīts skolēnu zināšanu un prasmju par drošību internetā, kā arī medijpratības novērtēšanai.
Pedagogi tiek aicināti līdz 16.aprīlim reģistrēt savas skolas 3. un/vai 6. klašu skolēnu dalību vietnē diagnostika.drossinternets.lv
Diagnostikas darba norises datumi:
– 3. klašu skolēniem šī gada 20., 23. un 24.aprīlī;
– 6. klašu skolēniem šī gada 25., 26. un 27.aprīlī.

16.03.2018. A.Aukšmuksta.
Dabaszinātņu skolotāju radošo ideju konkurss "Zinātne uz skatuves"

Valsts izglītības satura centrs aicina piedalīties Dabaszinātņu skolotāju radošo ideju konkursā “Zinātne uz skatuves”.
Konkursu Latvijā rīko Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestāde “Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.
>> Konkursa nolikums zrkac.lv vietnē
>> Pieteikuma veidlapa [DOC] zrkac.lv vietnē
>> Apraksts par festivāla norisi 2017.gadā

13.03.2018. S.Margeviča.
Skolēni aicināti "pielaikot" dažādas finanšu jomas profesijas

Visa mācību gada garumā 11. klases skolēniem pieejamas Swedbank praktiskās mācībstundas "Dzīvei gatavs". Programma oriģinālā veidā ļauj skolēniem iejusties vairāku finanšu profesiju lomās, atbildot uz tik bieži dzirdēto jautājumu "Kāds sakars skolai ar reālo dzīvi?", kā arī attīsta tādas 21. gadsimta kompetences kā finanšu pratība, sadarbības un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, prasmi lietot iegūtās zināšanas citā kontekstā u.c.
Pagājušā mācību gadā skolu programmas “Dzīvei gatavs” lektori apceļojuši lielāko daļu Latvijas vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu un kopā aizvadījuši vairāk nekā 1 000 mācību stundas. Tās augstu novērtējuši gan paši skolēni, gan arī skolotāji, atzīstot, ka stundas spēj motivēt mācībām un palīdz saskatīt zināšanu pielietojumu reālajā dzīvē.
Swedbank aicina izmantot bankas ekspertu pieredzi savu skolēnu labā piecos dažādos priekšmetos – matemātikā, ekonomikā, angļu valodā, informātikā, kā arī klases stundās, kur bankas darbinieka stāstījums un praktiskais uzdevums sniedz priekšstatu par kādu finanšu jomas profesiju, sasaistot to ar  11. klases mācību vielu.
Plašāka informācija par “Dzīvei gatavs” piedāvājumu atrodama https://www.dziveigatavs.lv/

15.03.2018. L.Valdmane.
Latvijas skolas saņem VITAMĪNU ES

2018. gada martā ikviena Latvijas izglītības iestāde saņem VITAMĪNS ES –  mācību un metodisko materiālu kopu par Eiropas tematiku ikdienas darbam dažādu mācību jomu ietvaros.
VITAMĪNS ES mērķis ir sekmēt mūsdienīgu mācību procesu, pilnveidojot skolēnu zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību un Latviju, stiprināt skolēnu pilsoniskuma un līdzdalības apziņu un prasmes.
Materiāli veidoti, ļaujot bērniem iepazīt un runāt par sev tuviem un interesantiem tematiem – katrs pats, daba, vide, valoda, dzīve sabiedrībā, Latvija un citas ES dalībvalstis.
VITAMĪNS ES materiāli ir integrējami dažādos macību priekšmetos, iesaistot bērnus aktīvā izziņas un mācību procesā, aktivizējot iepriekšējās zināšanas un veidojot kopsakarības, attīstot kritisko domāšanu un argumentēšanas prasmes, kā arī uzskatāmi atspoguļojot, ka saruna par Eiropu nenozīmē sarunu tikai par politiku, bet ietver ikvienu dzīves šķautni un katrs var atrast sev tuvāko un interesantāko ceļu, iepazīstot Eiropu. 
VITAMĪNS ES ietver materiālus (Eiropas alfabēts, mērlenta “Augu Latvijā un Eiropā”, Eiropas domino, Bingo, spēļu kārtis u.c.), metodiskos ieteikumus darbam, kā arī katra izglītības iestāde saņem Eiropas Savienības karogu.
VITAMĪNS ES tiek piegādāts katrai izglītības iestādei individuāli un piegāde noslēgsies 30. martā. 
>> Lasīt vairāk http://esmaja.lv/vitamins_es

01.03.2018. K.Tjarve.
Konferencē diskutēs par iekļaujošas skolas attīstības iespējām

Š.g. 1.martā (ceturtdien) Jūrmalā norisināsies konference “Iekļaujoša skola - ceļā uz vienotu rīcībpolitiku un praksi”, ko organizē British Council pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra ESF projektu Nr. 8.3.1.1/16/I/002 “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) un ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. Konferencē uzstāsies gan ārvalstu, gan vietējie eksperti. Dalībnieki būs izglītības nozares darbinieki no Latvijas un Igaunijas.

22.02.2018. G.Pērle.
Jaunās latviešu kultūras datubāzes

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts piedāvā literatūras vortālu www.literatura.lv un Latviešu folkloras krātuves digitālo arhīvu www.garamantas.lv, kas izmantojami mācību satura un procesa bagātināšanai. Kopš 2018. gada janvāra Latvijas un latviešu literatūras vortālā www.literatura.lv blakus nozīmīgai datubāzei atrodama informācija par aktualitātēm mūsdienu latviešu rakstniecībā. Šeit gan skolotāji, gan skolēni savā ikdienas darbā un mācību procesā var ērti iegūt informāciju par literātu dzīves gaitām, apbalvojumiem, dalību organizācijās, daiļdarbiem un to tulkojumiem, kā arī sekot līdzi aktualitātēm.

01.02.2018. I.Kadiķe.
Valsts simtgadē skolu jaunieši pēta Latvijas kultūras mantojumu, piedāvā radošus un mūsdienīgus komunikācijas risinājumus

Ar panākumiem 26.janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās Kultūras kanona konkursa skolu jaunatnei “Latvijas Kultūras kanons Latvijas Simtgadei” (turpmāk – konkurss) fināls. Konkursu organizēja Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālā bibliotēku, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Latvijas Nacionālo kultūras centru, Valsts Izglītības satura centru, Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteju Svētku rota un konkursa atbalstītājiem. Šajā mācību gadā ikgadējā Kultūras kanona konkursa moto bija Kultūras kanona stāsti, ziņas un vēstis Latvijas cilvēkiem nākamajā simtgadē. Konkursa iecerei bija jāsasaucas ar tā rezultātu, kas realizēsies jaunas Kultūras kanona mājaslapas izveidē ar Latvijas simtgadei veltītu multimediālu saturu.

23.01.2018. L.Zeile.
Zemkopības ministrija rīko konkursu skolēniem "Mūsu mazais pārgājiens 2018"

Zemkopības ministrija (ZM)sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” un Latvijas Kokrūpniecības federāciju rīko konkursu skolēniem "Mūsu mazais pārgājiens 2018".
Konkursā aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.
Konkursa uzdevums ir
– veikt literatūras un informācijas avotuizpēti par koka pārtapšanu enerģijā;
– doties izpētes pārgājienā vai ekskursijā;
– sagatavot radošu izpētes darbu – pārgājiena vai ekskursijas aprakstu brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar literatūras un informācijas avotu izpētē iegūto informāciju, kā arī ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).
Konkursa izpētes darbu iesniegšanas termiņš laika posmā no 2018. gada 22. janvāra līdz 2018. gada 16. aprīlim.
>> Konkursa nolikums Zemkopības ministrijas vietnē

09.01.2018. A.Arhomkins.
ASV vēstniecība Latvijā izsludina ikgadējo video konkursu vidusskolēniem

ASV vēstniecība Latvijā izsludina ikgadējo video konkursu vidusskolēniem ar galveno balvu četru nedēļu ceļojumu pa ASV. Šī gada tēma ir “Mediju lietotprasme”.
Gaidīsim jauniešu video angļu valodā par to, kā tad viņuprāt mūsdienās lietot medijus, kā izsvērt par to, kam ticēt, kam nē, kā sekot līdzi Latvijas un pasaules aktualitātēm, kādēļ tas ir svarīgi u.t.t.
Video iesūtīšanas beigu termiņš ir 2018.gada 22.februāris.
>> Vairāk informācijas par konkursu ASV vēstniecības vietnē

08.01.2018. L.Zeile.
Aicina vidusskolēnus pieteikties Latvijas valsts meži 2018. gada stipendijām

Lai vairotu izpratni par meža resursu augošo lomu vides problēmu risināšanā, AS "Latvijas valsts meži" (LVM) sadarbībā ar biedrību “Zaļās mājas”, AS "Latvijas Finieris" un Valsts izglītības satura centru aicina vidusskolēnus piedalīties stipendiju konkursā “LVM Bioekonomikas skola”. Trīs kārtās jaunieši iepazīs, pētīs dabā un risinās jautājumus, kuri skar inovatīvo bioekonomikas jomu. Stipendiju fonds 2018. gadā - 1700 eiro!

 
2017.gads

15.11.2017. A.Laķe.
Valsts svētku un patriotisma nedēļā skolu jaunieši pēta Latvijas kultūras mantojumu, piedāvā radošus un mūsdienīgus kultūras vērtību komunikācijas risinājumus

Jau sesto gadu Latvijas Kultūras akadēmija rīko Latvijas Kultūras kanona konkursu skolu jaunatnei, lai popularizētu un mūsdienīgi komunicētu jauniešiem svarīgus kultūras mantojuma artefaktus. Konkursā ik gadu piedalās Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēni no visiem Latvijas reģioniem. Konkursa uzdevumi rosina jauniešus apzināt gan paaudzei kopīgās, gan katram individuāli nozīmīgākās tradīcijas un dažādu mākslu vērtības. Ik gadu konkursa ietvaros tiek radīti vērtību tematam veltīti skolēnu jaunrades darbi – īsfilmas, skatuves performances, galda spēles (sadarbībā ar Brain Games Publishing). Šogad konkursa moto ir „Kultūras kanona stāsti, ziņas un vēstis Latvijas cilvēkiem nākamajā simtgadē".
>> Lasīt vairāk LKA vietnē

07.11.2017. A.Aukšmuksta.
Uzaicinām piedalīties pasākumā "Elektronikas diena 2017"!

Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LETERA) sadarbībā ar Profesionālās izglītības kompetences centru ”Rīgas Tehniskā koledža” un VISC aicina piedalīties pasākumā "Elektronikas diena 2017", kas norisināsies 2017.gada 7.decembrī Rīgas Tehniskajā koledžā, Braslas ielā 16, Rīgā.
Pasākuma ietvaros notiks:
– elektronikas novirziena pulciņu audzēkņu darbnīca-konkurss;
– MiniSumo robotu sacensības;
– elektronikas novirziena pulciņu skolotāju seminārs.
Pasākumā būs iespēja uzzināt par profesionālās un augstākās izglītības iespējām elektronikas jomā Latvijā, piedalīties Overly virtuālajās velo sacensībās, iejusties DJ lomā, iepazīt mūzikas skaņu tehniku un izzināt fizikas maģiju kopā ar Laboratorium zinātnisko triku laboratoriju, kā arī kopā ar pasākuma vadītāju Kristapu Skuteli piedalīties Brain Games konkursos un sacensībās. Pasākuma dalībniekiem tiks organizēta iepazīšanās ekskursija pa Rīgas Tehnisko koledžu. Pieteikšanās līdz 2017.gada 30.novembrim, aizpildot anketu.
Nolikums un programma LETERA vietnē http://letera.lv

31.10.2017. I.Liepa-Balode.
Radošais konkurss "Mans veltījums tīrai Latvijai!"

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži”, Latvijas Dabas muzeju, Izklaides parku “Avārijas brigāde”, SIA “FOLDLIFE” un VISC aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes piedalīties radošajā konkursā, kurā jāizgatavo dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem “Mans veltījums tīrai Latvijai!”.
Reģistrācija radošajam papīra pārstrādes konkursam “Mans veltījums tīrai Latvijai!” notiek līdz 2018.gada 01.februārim, elektroniski reģistrējoties elektroniskajā konkursa pieteikuma anketā.
Radošie darbi jāiesūta līdz 2018.gada 9.martam.
Konkursa uzvarētājus noteiks īpaša žūrija. Labāko darbu autori saņem īpašas pārsteiguma dāvanas no konkursa organizatoriem, kā arī interesantākie konkursu dalībnieku darbi tiks izstādīti Dabas muzeja telpās, Izklaides parka “Avārijas brigāde” paviljonā, Latvijas simtgadei veltītā pasākumā un citās vides dizaina izstādēs.
>> Radošā konkursa nolikums, plakats un anketa www.lzj.lv vietnē.

11.10.2017. D.Ozoliņa.
Rakstnieka Edvarta Virzas 135.jubilejai veltītais pārspriedumu, literāro un pētniecisko darbu konkurss

Godinot Edvarta Virzas devumu latviešu kultūrā, PIKC "Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums" sadarbībā ar VISC, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada latviešu valodas un literatūras skolotāju un bibliotekāru metodisko apvienību aicina visu izglītības iestāžu un diasporas jauniešus/jaunietes vecumā no 15 līdz 20 gadiem un viņu skolotājus iesaistīties literāro un pētniecisko darbu, kā arī pārspriedumu konkursā. Konkurss pilnveido jauniešu radošās un pētnieciskās prasmes, sniedz iespēju labāk izprast nacionālo identitāti, patriotismu un ētiskās vērtības, paplašina redzesloku, izkopj individuālo valodas stilu, ļauj apzināties literārās izaugsmes iespējas, kā arī veicina dziļāku interesi un izpratni par E.Virzas dzīvi un radošo darbību.
Konkursa nolikums vietnē www.kuldigastehnikums.lv

09.10.2017. I.Liepa-Balode.
Makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!" 2017./2018.m.g.

“Zaļā josta” sadarbībā ar VISC, AS “Latvijas valsts meži”, Izklaides parku “Avārijas brigāde”, SIA “Pilsētvides serviss”, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R”, SIA “Balticfloc” un SIA “AP Kaudzītes” aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 2017./2018. mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2017.gada 31.decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā “Makulatūras vākšanas konkurss” izveidotajā datu bāzē. Aicinām izglītības iestādes būt tālredzīgām – reģistrēties konkursam un sākt vākt makulatūru jau tagad, tādējādi ar katru savākto makulatūras kilogramu pietuvinot sevi uzvarai.
Vairāk informācijas un nolikums www.zalajosta.lv

09.10.2017. I.Kadiķe.
Starptautiskās Putras dienas (10.oktobris) ietvaros tiek organizēta "Vislatvijas putras programma"

Lai izglītotu bērnus par graudaugu lietošanas nepieciešamību uzturā, nostiprinātu veselīga dzīves veida pieredzi un radītu jaunas putras ēšanas tradīcijas, arī šogad oktobrī tiek organizēta “Vislatvijas putras programma”. Programmas ietvaros tiks veidotas degustācijas, meistarklases kopā ar uztura speciālistiem, radošās darbnīcas un čempionāts #Auzings, kurā dalībnieki veidos reklāmas par visiecienītāko auzu pārslu putru Latvijā. Programmas iniciatori ir AS „Rīgas Dzirnavnieks” un “Herkuless”, kas projektu īsteno sadarbībā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru un Slimību profilakses un kontroles centru.
Papildu informācijai: Inese Ozoliņa, tālr.: 26174731, e-pasts inese.ozolina@theproof.lv

20.09.2017. I.Liepa-Balode.
Izlietoto bateriju vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!"

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un VISC aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2017./2018. mācību gadā. Piedaloties konkursā, ikkatrs tā dalībnieks veicinās videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2017.gada 31.decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu uzņēmuma “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā “Izlietoto bateriju vākšanas konkurss” izveidotajā datu bāzē.
Vairāk informācijas un nolikums www.baterijas.lv

07.09.2017. I.Kadiķe.
Kultūras kanona konkurss 2017-2018 "Kultūras kanona vēstis Latvijas nākošajā simtgadē"

Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.-12.klašu skolēni, mākslas un mūzikas vidusskolu vecāko kursu audzēkņi un viņu skolotāji tiek aicināti piedalīties Latvijas Kultūras kanona konkursā 2017./2018. "Kultūras kanona vēstis Latvijas nākošajā simtgadē".
>> Lasīt vairāk LKA vietnē

12.07.2017. A.Bērziņa.
Latvijas pedagogi piedalās Eiropas dabaszinātņu skolotāju festivālā

No 29.jūnija līdz 2. jūlijam Ungārijas pilsētā Debrecenā notika Eiropas dabaszinātņu skolotāju festivāls “Zinātne uz skatuves”. Festivālā piedalījās arī pieci dabaszinātņu skolotāji no Latvijas. Iespēju piedalīties Eiropas festivālā skolotāji iegūst, piedaloties nacionālajā atlases konkursā. Atkarībā no valsts lieluma, katrai valstij ir noteikts dalībnieku skaits, ko tā var pieteikt Eiropas festivālam. Latvijā nacionālo atlases konkursu organizēja Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs sadarbībā ar Valsts izlītības satura centru.
>> Lasīt vairāk www.zrkac.lv vietnē.

07.07.2017. A.Vahere-Abražune.
Skolotāji aicināti pieteikties starptautiskai konferencei "Teorija atbilst praksei: pedagogu sagatavošana digitālajā laikmetā"

Āzijas-Eiropas Fonds (ASEF) un Āzijas un Eiropas izglītības un mūžmācīšanās pētniecības tīkls (ASEM LLL HUB) kopīgi rīko konferenci “Teorija atbilst praksei: pedagogu sagatavošana digitālajā laikmetā”, kas notiks no 2017.gada 8. līdz 11.septembrim Cugā (Zug), Šveicē. Šī būs jau 13. ASEF ClassNet konference, kura kopā pulcēs skolotājus, skolotāju izglītotājus, ekspertus un pētniekus no 51 ASEM dalībvalsts. Konferences mērķis ir veicināt pieredzes un informācijas apmaiņu, iepazīstināt ar inovatīvām mācīšanas metodēm un pētījumu rezultātiem, diskutēt par turpmāk nepieciešamiem pasākumiem, kas ļautu kopīgi identificēt skolotāju izglītības vajadzības, ņemot vērā arvien pieaugošās pārmaiņas tehnoloģiju pasaulē un to ietekmi uz izglītību.
ASEF ir izsludinājis atklātu pieteikumu konkursu skolotājiem dalībai konferencē, pieteikumi iesniedzami līdz 31.jūlijam.
>> Pieteikšanās un plašāka informācija ASEF vietnē.

16.06.2017.
Turpinās pieteikšanās vērienīgai stipendiju programmai — vairāk nekā 400 000 eiro atbalsts spožākajiem absolventiem

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Finanšu ministrija un VAS “Latvijas Loto” ir atklājusi unikālu projektu — lielo Simtgades loteriju, kas ir līdz šim nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts un ietver vērienīgu stipendiju atbalsta programmu spožākajiem vidējās izglītības iestāžu absolventiem. Kopumā divu gadu laikā plānots novirzīt vairāk nekā 400 000 eiro no Simtgades loterijas ieņēmumiem tālejošam labdarības mērķim.
>> Lasīt vairāk www.fm.gov.lv

11.05.2017. I.Liepa-Balode.
Apkopoti makulatūras vākšanas konkursa rezultāti – savāktas un pārstrādei nodotas vairāk nekā 1228 tonnas makulatūras!

Piedaloties ikgadējā “Zaļā josta” rīkotā makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 88 843 bērni un jaunieši no visas Latvijas mācību gada laikā savākuši un nodevuši pārstrādei 1228,2 tonnas makulatūras. Konkurss norisinās jau 13.reizi, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu otrreizējo izejvielu pārstrādes nozares attīstībā un dabas resursu saudzēšanā, ik gadu iesaistot aizvien plašāku sabiedrības daļu atkritumu šķirošanā. Rīkojot makulatūras vākšanas konkursu mācību iestādēm, “Zaļā josta” ikdienas atkritumu šķirošanu paceļ jaunā līmenī, veicinot sabiedrības izpratni par iespējām ikdienā taupīt resursus un izprast otrreizējo izejvielu pārstrādes nozīmi.
Sadarbībā ar ilggadējo konkursa partneri AS “Latvijas valsts meži” tiek veicināta Latvijas mežu saglabāšana un ilgtspējīga apsaimniekošana Latvijā, kā arī būtiski saudzēti citi dabas resursi, piemēram, ietaupīts ievērojams elektrības, ūdens un CO2 apjoms. Savukārt sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru otrreizējo izejvielu vākšanai tiek piešķirta īpaša nozīme skolēnu vides izglītības programmā.
>> Lasīt vairāk www.zalajosta.lv

08.05.2017. I.Liepa-Balode.
Apkopoti nolietoto bateriju konkursa rezultāti – pārstrādei nodotas 34 tonnas 403 kilogramus izlietoto bateriju!

Ar rekordlieliem rezultātiem noslēgusies “Zaļā josta” ikgadējā Vislatvijas izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” vienpadsmitā sezona. Apvienojot teju 75 tūkstošus skolēnu, konkursā piedalījušās 317 izglītības iestādes no visiem Latvijas reģioniem, kuru audzēkņi savāca un nodeva pārstrādei 34 tonnas 403.86 kilogrami izlietoto bateriju.
>> Lasīt vairāk www.zalajosta.lv

05.04.2017. K.Ilgaža.
LAD aicina skolēnus izstrādāt programmu "Augļi skolai" un "Skolas piens" logo un devīzi

Lauku atbalsta dienests un Zemkopības ministrija aicina visus Latvijas skolēnus, kuri ir vecumā no 6 līdz 14 gadiem piedalīties konkursā un izstrādāt vienotu logo un vienotu devīzi programmām “Augļi skolai” un “Skolas piens”. Izstrādātais logo un devīze tiks ievietoti mājaslapā www.piensaugliskolai.lv un turpmāk izmantoti, lai popularizētu skolu programmas gan Latvijā, gan citās valstīs. Konkursa galvenā balva, ko saņems labākā logo un devīzes autori, ir planšetdators.
Nosacījumi dalībai konkursā ir lasāmi konkursa nolikumā.
>> Lasīt vairāk www.lad.gov.lv

27.03.2017. S.Margeviča.
Latvijas skolas aicinātas pieteikties praktisko mācību stundu programmai "Dzīvei gatavs"

Ikviena Latvijas skola aicināta pieteikties Swedbank praktisko mācību stundu programmai "Dzīvei gatavs". Tās ietvaros bankas darbinieki viesojas skolu 11. klasēs, lai papildinātu mācību stundu saturu ar praktiskiem finanšu jomas piemēriem, vienlaikus ļaujot skolēniem "iekāpt dažādu profesiju kurpēs". Teorētiskās zināšanas saistīt ar reālo dzīvi bankas darbinieki skolēniem palīdz piecos mācību priekšmetos – matemātikā, angļu valodā, informātikā, ekonomikā un klases stundā. Programma 11. klases skolēniem sniedz ieskatu dažādās finanšu nozares profesijās un ļauj attīstīt 21.gadsimta kompetences, piemēram, finanšu pratību, līderību, sadarbības prasmes, komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, prasmi lietot iegūtās zināšanas citā kontekstā. Šajā mācību gadā Swedbank eksperti ir jau novadījuši 455 "Dzīvei gatavs!" mācību stundas. Praktisko mācību stundu programma "Dzīvei gatavs" ir Swedbank ekspertu un "Iespējamās misijas" skolotāju kopdarbs. Programmas mācību saturu, kas balstīts kompetenču attīstības pieejā, atzinīgi novērtējis Valsts Izglītības satura centrs.
Vispārējās un profesionālās izglītības iestādes aicinātas pieteikties gan visām 5 programmas “Dzīvei gatavs” mācību stundām, gan konkrētām stundām atsevišķi.
Nodarbībām vai arī kādai no tām skolas var pieteikties, aizpildot anketu: swedbank.lv/dziveigatavs.

21.03.2017. T.Treibergs.
Šodien Latvijās skolās sākas OECD PISA 2018 izmēģinājuma pētījums

Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Izglītības pētniecības institūts Latvijas skolās ir uzsācis Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas OECD PISA 2018 izmēģinājuma pētījumu. Izmantojot Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) izglītības ekspertu veidoto metodiku, šis pētījums novērtē matemātikas, lasīšanas un dabaszinātņu izglītības kvalitātes līmeni 15 gadīgo skolēnu vidū, salīdzinot to ar vēl 73 citu valstu skolēnu sasniegumiem. Pētījumi tiek īstenoti un iegūtie rezultāti publicēti ik pēc trīs gadiem.
No 21. marta līdz 30. aprīlim aptuveni 80 Latvijas skolās notiks izmēģinājuma pētījums, lai varētu sagatavoties pamatpētījumam, kurš paredzēts nākamā gada martā un aprīlī. Izmēģinājuma pētījuma mērķis ir pārbaudīt pētījuma instrumentus (testa uzdevumus un aptaujas) un pētījuma veikšanas procedūras dalībvalstīs un tā starptautiskajos centros.
>> Vairāk informācijas Izglītības un zinātnes ministrijas vietnē

17.03.2017. K.Jakubovska.
Swedbank paraksta sadarbības līgumu ar Valsts izglītības satura centru

16.martā Swedbank ir parakstījusi sadarbības līgumu ar Valsts izglītības satura centru par ekonomiskās izglītības jautājumu integrēšanu vispārējās un profesionālās izglītības mācību procesā. Noslēgtais sadarbības līgums paredz valsts un bankas sadarbību, lai pilnveidotu skolotāju un skolēnu izpratni par ekonomiskās izglītības jautājumiem, veicinot zināšanu sasaisti ar to lietojumu dzīvē. Abu pušu sadarbībā pirmais solis ir izglītības programma "Dzīvei gatavs!". Programma "Dzīvei gatavs!" ir bankas ekspertu un nodibinājuma "Iespējamās misijas" skolotāju kopdarbs, kas piedāvā skolotājiem pilnveidot mācību stundu saturu, uzaicinot Swedbank vieslektorus, kas stundas tēmu izskaidros ar praktiskiem finanšu jomas piemēriem, vienlaikus ļaujot skolēniem "iekāpt dažādu profesiju kurpēs". Programmas "Dzīvei gatavs!" saturā ir iekļautas matemātikas, ekonomikas, angļu valodas, informātikas un klases stundas nodarbības.
Visām 5 nodarbībām vai arī kādai no tām skolas var pieteikties, aizpildot anketu vietnē swedbank.lv/dziveigatavs.

14.03.2017. A.Korbe.
Rīgas Motormuzejs prezentē jaunas tehniski radošas nodarbības

8.martā Rīgas Motormuzejā tika prezentētas un nodotas skolēnu vērtējumam četras jaunas tehniski radošas darbnīcas: “Vēja ģeneratoru darbnīca”, “Edisona eksperiments”, “Atlecošā bumbiņa” un “Elektromotori”. Tagad muzejā līdztekus satiksmes drošības un autobūves vēstures tematiem bērni varēs caur eksperimentiem un interesantiem piemēriem apgūt arī fizikas un ķīmijas tematikas.
Tehniski radošās nodarbības muzejā tiek organizētas pēc iepriekšēja pieteikuma. Katra nodarbība sastāv no teorētiskās daļas un praktiska eksperimenta. Nodarbības piemērotas bērniem no 7 gadu vecuma, elektromotoru nodarbība un Edisona eksperiments – bērniem no 14 gadu vecuma. Nodarbības paredzētas grupām līdz 20 cilvēkiem.
>> Vairāk informācijas www.csdd.lv un www.motormuzejs.lv

08.03.2017. I.Kadiķe.
Noslēdzies Kultūras kanona konkurss 2016-2017

Ir noslēdzies Kultūras kanona konkurss 2016-2017 “Kultūras kanona vērtības Latvijas simtgadei”, kuru organizēja Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju, Valsts izglītības satura centru un uzņēmējiem no “BRAIN GAMES”. Kultūras kanona konkursa (turpmāk – konkurss) stratēģiskais mērķis ir sekmēt kultūras mantojuma saglabāšanu, tā vērtību aktualizēšanu, pievērst sabiedrības uzmanību kultūras procesu daudzveidībai, kā arī veicināt skolēnu jaunradi un pilsonisko līdzdalību Latvijas kultūrtelpas veidošanā. Konkurss tiek organizēts jau piekto reizi un, līdzīgi kā citos gados, vairākās kārtās. Konkursa finālā 2017.gada 24.februārī piedalījās 12 komandas no visiem Latvijas reģioniem.

03.02.2017. J.Bogustova.
Aicinām kļūt par Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu!

Lai veicinātu jauniešu apziņu par sevi kā Latvijas un Eiropas nozīmīgu daļu, rosinātu vēlmi izprast sabiedrībā notiekošo un radītu vēlmi līdzdarboties sabiedrības procesos, aicinām skolas iesaistīties Eiropas Parlamenta radītā sadarbības platformā "Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas".
Projekta mērķis:
Izveidot “Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu” tīklu ar mērķi stiprināt skolēnu izpratni par Eiropas Savienību un Latviju tajā, kā arī veicinātu skolēnu līdzdalību sabiedrības procesos.
Projekta mērķauditorija: vidusskolas (9.-12.klases)
Projekta norise:
1. Skola iesūta pieteikumu dalībai projektā (projekts norit no 2017.gada 17.februāra līdz 31.maijam) un piesaka skolotāju, kurš kļūs par Eiropas Parlamenta vēstnieku skolā.
2. Projekta ietvaros skola, izmantojot piedāvāto atbalsta sistēmu, stiprinās ES tematikas klātbūtni (tematiskais plašums, izpratnes dziļums, daudzveidīgas formas) formālajā izglītībā.
Pirmā tikšanās: 17.februārī plkst. 10.00 (Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā)

 
2016.gads

13.12.2016. I.Baltiņa.
Nosaka 2017./2018. mācību gada, semestru un brīvlaiku sākuma un beigu laikus

Šodien valdībā apstiprināts Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais noteikumu projekts par 2017./2018. mācību gada, semestru un skolēnu brīvlaiku sākuma un beigu laiku skolās, kas īsteno vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmas Latvijā.

08.12.2016. B.Moļņika.
"Pasaules lielākās mācību stundas" akcijā apbalvoti laureāti Latvijā

7.decembrī tika noslēgta Starptautiskā izglītības akcija „Pasaules lielākā mācību stunda” Latvijā un apbalvoti tās laureāti. Akcijā „Pasaules lielākā mācību stunda” šogad piedalījās skolotāji no 45 Latvijas izglītības un kultūras iestādēm, sagatavojot 93 nodarbību plānus un iesaistot gandrīz 3000 jauniešu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu izzināšanā.
>> Lasīt vairāk unesco.lv vietnē

07.12.2016. I.Zariņa.
Eiropas profesionālo prasmju nedēļa

Eiropas profesionālo prasmju nedēļa tiek organizēta, lai parādītu profesionālās izglītības un apmācības pozitīvos aspektus un īpaši izceltu konkrētus tādas paraugprakses piemērus, kurā vērojama izcilība un kvalitāte. No 2016.gada decembra līdz 2017.gada februārim visā Latvijā notiek akcija profesionālās izglītības popularizēšanai un atbalstam, ko rīko IZM sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju.
>> Lasīt vairāk IZM vietnē

11.11.2015. A.Aukšmuksta.
Uzaicinām piedalīties pasākumā "Elektronikas diena 2016"!

Ikgadējais elektrotehnikas un elektronikas nozares pasākums "Elektronikas diena 2016" norisināsies 8.decembrī no plkst.10:00 līdz plkst.17:00 Rīgas Tehniskajā koledžā, Braslas ielā 16, Rīgā.
Pasākuma ietvaros notiks: pulciņu audzēkņu darbnīca-konkurss; pulciņu darbu izstāde; pulciņu darbu konkurss un seminārs pulciņu skolotājiem.
Mērķauditorija: elektronikas novirziena tehniskās jaunrades pulciņu audzēkņi un pulciņu vadītāji, vispārējās izglītības skolotāji, kas pastiprināti darbojas ar skolēniem elektronikas jomā.
Pieteikšanās: līdz 2016.gada 27.novembrim, aizpildot anketu https://docs.google.com/forms

10.11.2016. M.Langrāts.
Lai mums kopīgi izdodas emocionāli bagāti un patriotismu stiprinoši valsts svētki!

18.novembrī svinēsim Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienu jeb Latvijas valsts dzimšanas dienu. Taču arī jau šo nedēļu aizvadām īpašās noskaņās, jo 11.novembrī atzīmēsim Lāčplēša dienu, godinot Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņu.
“Piederība un lepnums par Latvijas valsti, izpratne par brīvības un neatkarības nozīmi cilvēka un valsts dzīvē ir vērtības, kur vislielākā nozīme to veidošanā ir ģimenei, skolai un vienaudžiem. Patriotisma jūtas kopjamas neatkarīgi no dokumentos ierakstītā, tāpēc aicinu vecākus, skolotājus un skolas īpaši padomāt par to, lai valsts svētku noskaņās organizētajiem pasākumiem nebūtu formāls raksturs, lai tie raisītu pozitīvas emocijas, vēlmi piedalīties un aktīvi līdzdarboties,” uzsver izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

25.10.2016. I.Bērziņa.
Piecu reģionālo konferenču laikā diskutēs par kompetencēs balstītu pieeju mācībās

Kādi ir pašreizējie izaicinājumi izglītības sistēmai, uzsākot kompetenču pieejā balstīta izglītības satura izveidi? Kādi ir mūsu izvirzītie uzdevumi un kādas atbildes sagaidām, tos risinot? Šie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem Izglītības un zinātnes ministrija aicina rast kopīgas atbildes piecās reģionālajās konferencēs TAGAD!. Pirmā reģionālā konference noritēs jau šo trešdien, 26.oktobrī, Daugavpilī, Daugavpils Būvniecības tehnikumā. Savukārt nākamās konferences plānotas 3.novembrī Liepājā, 10.novembrī Jelgavā, 16.novembrī Valmierā un 30.novembrī Rīgā.
Reģionālo konferenču mērķis ir uzsākt sistēmisku un līdzatbildīgu kompetenču pieejā balstīta izglītības satura īstenošanu. Ikvienam dalībniekam konferences laikā būs iespēja darboties divās domnīcās, ieklausoties un diskutējot gan citam ar citu, gan tiekoties ar Latvijā pazīstamām personībām. Sarunas domnīcās vadīs IZM sadarbības partneri – eksperti no Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, “Iespējamās misijas”, Valsts izglītības satura centra, Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra, uzņēmuma “Edurio” un Radošās darbības nedēļas “radi!”. Reģionālajās konferencēs aicināti piedalīties vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu vadītāji, pilsētu un novadu izglītības pārvalžu vadītāji un izglītības speciālisti un LIZDA deleģētie pārstāvji. Gatavojoties kopīgajām diskusijām domnīcās, pirms katras konferences dalībnieki tiek aicināti piedalīties anonīmā aptaujā, kas palīdzēs nodrošināt, ka izteiktais viedoklis ir sadzirdēts jau tagad!

19.10.2016. A.Skvarika.
Novērtē valsts iestāžu darbinieku izcilu apkalpošanu!

Turpinot pagājušajā gadā uzsākto laba servisa kustību valsts pārvaldē, Valsts kanceleja aicina balsot par atsaucīgiem valsts iestāžu darbiniekiem. Balsot iespējams, aizpildot anketu interneta vietnē mazaksslogs.gov.lv un mobilajā lietotnē “Futbols” līdz 17.novembrim.

17.10.2016. D.Ozoliņa.
Rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa 140.jubilejai veltītais pārspriedumu, literāro un pētniecisko darbu konkurss

Godinot Jāņa Jaunsudrabiņa devumu latviešu kultūrā, PIKC „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums” sadarbībā ar VISC, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada latviešu valodas un literatūras skolotāju un bibliotekāru metodisko apvienību aicina jauniešus/jaunietes un viņu skolotājus iesaistīties literāro un pētniecisko darbu, kā arī pārspriedumu konkursā. Konkursa norises laiks no 2016.gada 15.oktobra līdz 2017.gada 10.februārim.

30.09.2016. I.Liepa-Balode. Papildināts 03.11.2016.
Izlietoto bateriju vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!"

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un VISC aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2016./2017. mācību gadā. Piedaloties konkursā, ikkatrs tā dalībnieks veicinās videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus. Lai iesaistītos konkursā, izglītības iestādes pārstāvim līdz 2016.gada decembra beigām jāreģistrējas “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv izveidotajā konkursa datu bāzē. Izlietotās baterijas būs iespējams nodot līdz 2017.gada februāra beigām.
Uzvarētāji un konkursa kopējie sasniegumi tiks paziņoti maijā.
Izglītības iestādes, kas ir iesaistījušās makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursos "Tīrai Latvijai!" aicināti piedalīties papildu aktivitātē – radošajā papīra pārstrādes konkursā "Pašu rokām darināts dizaina papīrs".
Reģistrācija konkursam "Pašu rokām darināts dizaina papīrs" notiek līdz 2017.gada 28.februārim. Radošie darbi jāiesūta līdz 2017.gada 24.martam.
Vairāk informācijas un nolikums www.baterijas.lv

28.09.2016. I.Liepa-Balode. Papildināts 03.11.2016.
Izsludināts makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!"

“Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R” un SIA “AP Kaudzītes” aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, veicinot bērnu un jauniešu vides apziņu un sekmējot dabas resursu taupīšanu, vienlaikus cīnoties par vērtīgām balvām. Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2016.gada 20.decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā “Makulatūras vākšanas konkurss” izveidotajā konkursa datu bāzē. Aicinām izglītības iestādes būt tālredzīgām – reģistrēties konkursam un sākt vākt makulatūru jau tagad, tādējādi ar katru savākto makulatūras kilogramu pietuvinot sevi uzvarai. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2017.gada 8.maijā.
Izglītības iestādes, kas ir iesaistījušās makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursos "Tīrai Latvijai!" aicināti piedalīties papildu aktivitātē – radošajā papīra pārstrādes konkursā "Pašu rokām darināts dizaina papīrs".
Reģistrācija konkursam "Pašu rokām darināts dizaina papīrs" notiek līdz 2017.gada 28.februārim. Radošie darbi jāiesūta līdz 2017.gada 24.martam.
Vairāk informācijas un nolikums www.zalajosta.lv

19.09.2016. S.Bukbārde.
Noslēdzās dabaszinātņu skolotāju radošo ideju konkurss

10.septembrī noslēdzās dabazinātņu skolotāju radošo ideju konkurss “Zinātne uz skatuves - 2016”, kura otrā kārta notika Jelgavā, Pasta salā, “Metāla svētku 2016” laikā.
2.kārtā piedalījās 20 skolotāji, kas plašajam Metāla svētku apmeklētāju lokam prezentēja 11 projektus.
Par konkursa uzvarētājiem tika atzīti:
– Daiga Krieviņa no Mārupes pamatskolas (1.vieta). Darba tēma “Praktiskā zinātnieku nakts”;
– Irina Maslobojeva no Daugavpils 17.vidusskolas (2.vieta). Darba tēma “Ģeometrisko pārveidojumu lietojums pavāra profesijā”;
– Ieva Megne no Rīgas pirmskolas izglītības iestādes “Viršu dārzs” (3.vieta). Darba tēma “IKT izmantošana un dabaszinību eksperimenti pirmsskolas ikdienā”.

15.09.2016. I.Liepiņa.
AS "Latvijas valsts meži" aicina skolēnus veidot vides izziņas spēles

7.-9. klašu skolēniem ir iespēja piedalīties LVM Meža olimpiādē – āra mācību spēļu ideju konkursā, kura galvenā balva ir ārzemju dabas ekspedīcija visai skolēnu komandai.
Olimpiādi organizē AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, un tās galvenie mērķi ir popularizēt Latvijas skolās radošu un veselīgu mācīšanos dabā un veicināt jauniešu izpratni par Latvijas lielāko atjaunojamo resursu - mežu.
Piedaloties olimpiādē, komandai ir jāizdomā jaunu āra mācību spēli par mežu un jāizspēlē to kopā ar klases biedriem brīvā dabā (skolas pagalmā, parkā, mežā, botāniskajā dārzā u. tml.), izmantojot dabas materiālus. Komandai jāapraksta spēles noteikumi un jārada 1 minūti gara video pamācība, kurā redzama spēles norise.
30 labākās spēles 1. februārī publicēs LVM skolu programmas “Facebook” lapā “Izzini mežu, Latvija”, kur ikviens “Facebook” lietotājs līdz 20. februārim var balsot par spēlēm, spiežot “Like” zem publicētajiem video.
LVM Meža olimpiādes finālā dabas parkā Tērvetē 2017. gada 27. aprīlī piedalīsies 10 komandas, kas ieguvušas visvairāk atzinības “Facebook” lietotāju vērtējumā.
>> Vairāk informācijas un nolikums  www.lvm.lv

14.09.2016. B.Moļņika.
Bērnu un jauniešu konkurss "Solis gleznā"

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, izglītības uzņēmums “Lielvārds”, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa memoriālais muzejs un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko bērnu un jauniešu konkursu “Solis gleznā”.
Konkurss tiek rīkots, atzīmējot izcilā latviešu glezniecības meistara Jaņa Rozentāla 150. gadadienu, kā arī izceļot citu Latvijas kultūras kanonā iekļauto mākslinieku – Vilhelma Purvīša, Johana Valtera un Ģederta Eliasa veikumu. Konkursa organizatori aicina bērnus un jauniešus atveidot šo mākslinieku gleznu sižetus un iemūžināt tos fotogrāfijās, tādējādi sniedzot iespēju netradicionālā un saistošā veidā runāt par Latvijas mākslas vēsturi un nozīmīgām personībām tajā.
Konkursā var piedalīties 1.–12.klašu skolēni un bērnu dārzu audzēkņi visā Latvijā.
Darbus konkursam var iesniegt līdz 2016.gada 30.septembra plkst. 17:00, augšupielādējot konkursa interneta vietnē www.darini.lv

12.09.2016. K.Funts.
Zemkopības ministrija izsludina gadskārtējo konkursu skolu jaunatnei "Mūsu mazais pārgājiens 2016"

Zemkopības ministrija (ZM) izsludinājusi konkursu Latvijas skolēniem “Mūsu mazais pārgājiens 2016”. Šogad jau par tradīciju kļuvušais ZM konkurss Latvijas skolu jaunatnei "Mūsu mazais pārgājiens" notiek 10 reizi. Konkursā aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki. Konkursa uzdevums ir veikt izpēti par koka daudzpusīgajām izmantošanas iespējām Latvijā un pasaulē. Konkursa moto: "Koks ir visur!".
Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem ir jāveic literatūras un informācijas avotu izpēte par koka daudzpusīgajām izmantošanas iespējām (piemēram, jumtam, degvielā, tipogrāfijas krāsai u.tml.) Latvijā un pasaulē un jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).
Konkursa darbs dalībniekiem jāiesniedz līdz š.g. 7. oktobra plkst.15.00 ZM Meža departamentā vai jānosūta pa pastu ar norādi "Konkursam „MŪSU MAZAIS PĀRGĀJIENS 2016”" (pasta zīmogs 07.10.2016.).
Ar konkursa nolikumu ikviens var iepazīties Zemkopības ministrijas vietnē.

07.09.2016. K.Georgijeva.
Notiks 10. Juvenes Translatores konkurss

2016. gada 24. novembrī skolēni no visas Eiropas rakstīs tulkošanas pārbaudes darbu. Vienā un tajā pašā dienā visās Eiropas Savienības (ES) valstis skolēni savu skolotāju uzraudzībā tulkos tekstu, izvēloties vienu no 24 oficiālajām ES valodām. 10.Juvenes Translatores konkurss ir laba iespēja sevi  apliecināt  tieši  Latvijas reģionu skolēniem, par ko liecina fakts, ka vairākus gadus Latvijas uzvarētāji ir nākuši no skolām ārpus lielajām pilsētām.
lr  pagājuši  desmit   gadi, kopš Eiropas Komisijas   tulkošanas  dienests  pirmoreiz   sarīkoja tulkošanas konkursu vidusskolēniem.  Tā mērķis bija veicināt valodu apguvi un mudināt svešvalodu jomā apdāvinātos jauniešus pievērsties  tulkotāja karjerai.
Kā  zināms, svešvalodu   prasme jauniešiem   paver   labākas iespējas   darba tirgū gan dzimtenē, gan ārzemēs, turklāt   valodu  apguve   ievērojami   sekmē  starpkultūru dialogu, Eiropas integrāciju un globālas  pilsoniskuma apziņas veidošanos. Tulkošana palīdz uzlabot gan avotvalodas, gan  mērķa  valodas  zināšanas,  un  to aizvien  biežāk  izmanto  skolās, lai veicinātu visaptverošu pieeju valodu apguvē.
Kopš pirmā  konkursa Eiropas Savienībā vairāk nekā 25 tūkstoši  skolēnu  ir  pārbaudījuši savus spēkus īsa teksta  tulkošanā  no vienas  ES oficiālās valodas citā. Turklāt  lielākā  daļa iesaistīto   skolotāju    izmanto    iespēju sarīkot vietējo skolas mēroga konkursu,   ļaujot iesaistīties  plašākam  skolēnu lokam. Uzvarētājus  (pa vienam no katras  ES valsts) pavasarī aicina uz Briseli, kur viņi kopā ar skolotājiem piedalās  apbalvošanas  ceremonijā, kas notiek Eiropas Komisijas  telpās. Pēc konkursa apbalvošanas ceremonijā Briselē (2017. gada sākumā) Eiropas Komisijas Tulkošanas  ģenerāldirektorāta tulkotāji novērtēs darbus  un izraudzīsies  vislabāko  tulkojumu katrā  ES valstī. 28 uzvarētāji iegūs trīs dienu ceļojumu uz Briseli un piemiņas balvu.
Gadu gaitā  konkurss Juvenes Translatores ir  izvērties  nozīmīgāks,  nekā sākumā  tika domāts. Tas veicina  ne  tikvien  valodu  apguvi  un  tulkošanu, bet arī skolēnu apmaiņu un sadarbību Eiropas mērogā. Daudzie un dažādie valodu pāri, ko skolēni izvēlējušies konkursa  darbam, liecina par  Eiropas valodu  daudzveidību,  ko ES tiecas aizsargāt  ar daudzvalodības  politiku.
Skolām jāreģistrējas Juvenes Translatores vietnē laikā no 2016.gada 1.septembra līdz 20.oktobrim.
>> Vairāk par konkursu lasīt vietnē – http://ec.europa.eu/translatores/index_lv.htm

31.08.2016.
Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska apsveikums jaunajā mācību gadā

Mums ir dotas vienas no lielākajām vērtībām - brīvība un drošība. Vērtības, kas sniedz mums iespējas veidot savu valsti un darīt to labāku mūsu bērniem. 1.septembra svētku sajūtās daudzu prātos ir jaunas apņemšanās. Tas ir mirklis apzināties, kas mums jau ir. Labo apņemšanos mērķtiecīga piepildīšana ir tikai pašu rokās. Lai sasniegtu nospraustos mērķus, ir jābūt gataviem pārmaiņām, darbam un rīcībai.
Skolēniem novēlu gūt izziņas prieku, ko sniedz jaunas zināšanas, iespējams, atklāt jauna pētnieka garu, būt radošiem, ļaut vaļu fantāzijai un brīvam domas lidojumam. Apjaust, ka šķietami neiespējamais ir iespējams. Neapstāties, ja pie pirmā mēģinājuma eksperiments neizdodas. Neklausīties skeptiķos un noliedzējos, bet rīkoties apņēmīgi, ar pārliecību. Un ticiet - būs, kas seko. Mācīties no gudrajiem, sniegt padomu, ja to prasa. Izzināt jauno, vērt vaļā jaunus apvāršņus, ko sniegs skola, skolotājs un zināšanas. Apzināties, ka viss, ko dari, ir paša labā un ka ieguldītais darbs nesīs augļus.
Vecākiem novēlu būt atbalstam jūsu bērna īstā “Es” meklējumos. Esiet labākais draugs un padomdevējs. Ļaujiet eksperimentēt, izzināt jauno ar apdomu. Māciet visgrūtāko dzīvē - atbildību. Pret jauno personību izturieties ar cieņu un atbalstu. Lai mīlestība un rūpes ir skolēna drošās mājas un patvērums grūtajos brīžos.
Skolotājiem novēlu labu pārmaiņu gadu. Lai izdodas gūt gandarījumu par katru panākumu, ko esat spējis sasniegt un ļaut uzplaukt jaunās personības dzīves meklējumu ceļā. Spējiet iedvesmot un aizraut līdz šim nezināmajā! Atklāt, ka šķietami sarežģītais ir vienkāršs. Radiet vēlmi domāt, meklēt kopsakarības, vērtēt, kas ir patiess, kas viltus. Ticu, ka izdosies atklāt jaunus talantus un izcilības, zelta rokas un nākamos amata meistarus! To apliecina mūsu spožie talanti un izcilības, kas nes Latvijas vārdu pasaulē un kuru personības panākumu pamatā ir bijis nenovērtējams skolotāja darbs.
Sirsnīgi sveicu skolēnus, viņu vecākus un skolotājus 1.septembrī – jaunā mācību gada sākumā. Lai veiksmīgs, zināšanām un labām pārmaiņām bagāts jaunais mācību gads!
Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

02.06.2016. A.Tūna.
Ceļā uz Latvijas valsts simtgadi sākam piepildīt "Latvijas skolas somu"

Kopš 1.jūnija visiem interesentiem pieejams apkopojums par kultūras norisēm bērniem un jauniešiem, kas atrodams Kultūras ministrijas mājas lapas sadaļā "Kultūras norises bērniem un jauniešiem". Rezultātā, pateicoties kultūras iestāžu atsaucībai un izmantojot Latvijas digitālās kultūras kartes (www.kulturaskarte.lv) tehnoloģiskās iespējas, ir apkopota informācija par teātru, mūzikas, koncertu, dejas, arhitektūras, dizaina, bibliotēku, muzeju un arhīvu institūciju un organizāciju piedāvājumu.
Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks, savukārt, uzsver: "Apkopotā informācija palīdzēs VISC, strādājot pie jaunā mācību satura izstrādes vispārējā izglītībā. Tas būs balstīts kompetenču pieejā, un viena no pamatkompetencēm būs kultūras un radošuma kompetence, akcentējot, ka skolēniem vienlaikus ar kultūras un mākslas pieredzes iegūšanu ir jāattīsta radošā domāšana un jāveido paša radošās darbības pieredze."
>> Vairāk informācijas www.km.gov.lv

01.06.2016. S.Bukbārde.
Konkurss - zinātne uz skatuves

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs aicina dabaszinību, bioloģijas, ķīmijas, fizikas, lKT, inženierzinātņu un matemātikas skolotājus no pirmsskolas līdz vidējās izglītības posmam piedalīties konkursā, lai parādītu savas inovatīvās, radošās metodes dabaszinātņu priekšmetu mācīšanā un iegūtu iespēju pārstāvēt Latviju Dabaszinātņu festivālā Ungārijā. Konkursam var pieteikties, aizpildot un nosūtot pieteikuma veidlapu "Zinātnes uz skatuves-Latvija" Nacionālās koordinācijas komitejai līdz 2016.gada 15.jūnijam.
>> Informācija un dokumenti par konkursu ZRKC vietnē (zrkac.lv)

13.05.2016. L.Rubene.
Ārlietu ministrija izsludina granta projektu konkursu attīstības sadarbības projektiem

Ārlietu ministrija (ĀM) izsludina granta projektu konkursu „Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs” Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīs – Gruzijā, Moldovā, Ukrainā, kā arī Centrālāzijas valstīs – Kirgizstānā, Tadžikistānā, Uzbekistānā. Saskaņā ar Starptautiskās palīdzības likuma 9. panta 5. daļu granta projektu konkursā var pieteikties un grantu saņemt tiešās un pastarpinātās valsts pārvaldes iestādes, pašvaldības, citas valsts iestādes, kā arī biedrības, nodibinājumi, komersanti un arodbiedrības. Grantu nevar saņemt politiskās partijas un to apvienības.
>> Informācija par konkursu, nolikums un tā pielikumi ĀM vietnē (mfa.gov.lv)

10.05.2016. V.Jumiķe.
III Starptautiskā Mūzikas olimpiāde Klaipēdā

No 2016.gada 28. līdz 30. aprīlim Klaipēdā, Lietuvā norisinājās III Starptautiskā Mūzikas olimpiāde. Tajā piedalījās 29 dalībnieki no 9 valstīm: Latvija, Lietuva, Igaunija, Slovākija, Slovēnija, Polija, Čehija, Kipra un Horvātija. Šajā Olimpiādē piedalās muzikāli talantīgākie vispārizglītojošo skolu skolēni divās vecuma grupās. Lai piedalītos Starptautiskajā Mūzikas olimpiādē, skolēni pierāda sevi skolas, reģiona un tad nacionālajā atlasē.

20.04.2016. I.Baranovska.
Skolu komandas aicina pieteikties dalībai Baltijas Vasaras akadēmijā Druskininkos

Lietuvā, Druskininkos no 26.jūnija līdz 1.jūlijam notiks 2.Baltijas Vasaras akadēmija Building Inclusive School Environments for All, kuras mērķis ir, kopā mācoties, apgūt prasmes demokrātiskas un iekļaujošas skolas vides veidošanā. No katras valsts pasākumā var piedalīties 3 skolu komandas. Lai pieteiktos dalībai Vasaras akadēmijā, komandai ir jāaizpilda kopīgs pieteikums. Komandas sastāvā jābūt 4 dalībniekiem – administrācijas pārstāvim, skolotājam, skolēnam (ieteicamais vecums 16+ gadi) un pārstāvim no skolas sadarbības institūcijas vietējā kopienā (pašvaldība, nevalstiska organizācija).
Mācības Vasaras akadēmijā notiks angļu valodā. Pieteikuma anketa jāaizpilda un jānosūta tiešsaistē līdz 2.maijam.
Pirms anketas aizpildīšanas, lūgums iepazīties ar pasākuma organizatoru sagatavoto informāciju.
Papildu informācija: inta.baranovska@visc.gov.lv, tālrunis: 67350961 vai Giedre.Tumosaite@upc.smm.lt
Saskaņā ar Baltijas Asamblejas un Baltijas Ministru padomes kopīgo paziņojumu 2015. gada 20. novembrī Vasaras akadēmija pēc rotācijas principa notiek katru gadu kādā no 3 Baltijas valstīm. Šogad organizatori ir Lietuvas Izglītības un zinātnes ministrija un Izglītības attīstības centrs sadarbībā ar Eiropas Padomi un Eiropas Vergelana centru Norvēģijā.
Pirmā Vasaras akadēmija – pilotprojekts, notika pagājušā gada augustā Igaunijā, bet nākamgad stafeti no Lietuvas pārņems Latvija.

22.03.2016. S.Austruma.
Konkursa Kultūras kanons noslēgums

11.martā noslēdzās Latvijas Kultūras akadēmijas, Valsts izglītības satura centra un Kultūras ministrijas organizētais “Kultūras kanona konkurss vidusskolēniem 2015-2016 „Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos””.
Katras komandas prezentācijā tika atklāta kāda savdabīga Raiņa vai Aspazijas idejas interpretācija. Žūrijai vērtēt nebija viegli. Skolu komandas performances izveidē un tēmas attīstībā dažu mēnešu laikā bija ieguldījušas milzīgu darbu, tāpēc žūrijas vērtējums bija viennozīmīgs - visas komandas pelnījušas 1.pakāpes diplomus.

08.03.2016. S.Austruma.
Notiks Latvijas Kultūras kanona konkursa fināls

11.martā plkst. 16:00 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā "Zirgu Pasts" jau ceturto reizi notiks Latvijas Kultūras kanona konkursa vidusskolēniem "Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos" fināls.
Ik gadu Kultūras kanona konkursa uzdevums sniedz iespēju skolēniem pētīt Latvijas kultūras vērtības kādā noteiktā kontekstā. 2015./2016. gada konkursā skolēni pētīja un meklēja saikni starp Aspazijas un Raiņa idejām un jaunradi – aktualizējot tās vērtības, kuras ir nozīmīgas pašiem jauniešiem šodien.
Šogad konkursā piedalījās gandrīz piecdesmit skolēnu komandas no dažādām Latvijas skolām, kur radoši un netradicionālā veidā atklāja un interpretēja kādu no Raiņa vai Aspazijas idejām, velkot paralēles un līdzības ar šodienas kultūrtelpā aktuālajām vērtībām.
Kopš konkursa otrās kārtas piecas fināla komandas patstāvīgi ir strādājušas, lai savu Aspazijas un Raiņa darbu pētījumu rezultātus koncentrēti izteiktu radošā skatuves mākslas performancē.
Konkursu organizē Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

02.03.2016. I.Švarca, A. Melnūdris.
Ieteikumi digitālo mācību līdzekļu un resursu izstrādei un novērtēšanai

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) izveidotā darba grupa ir izstrādājusi ieteikumus (vadlīnijas) digitālo mācību līdzekļu un resursu (DML) izstrādei un novērtēšanai. Ieteikumu mērķis ir sniegt atbalstu DML izstrādei un to kvalitātes novērtēšanai, veicināt vienotu izpratni par DML nozīmi mācību procesā, paaugstināt DML kvalitāti, pieejamību un lietojamību. Ieteikumos ir apkopotas būtiskākās IKT nozares ekspertu atziņas par DML mērķiem, to pielietojumu un izmantojamajām tehnoloģijām, kā arī sniegts viedoklis par DML vērtēšanas kritērijiem. Izstrādājot ieteikumus, darba grupa sadarbojās ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts izglītības satura centra pārstāvjiem.
>> Ieteikumi publicēti www.likta.lv

24.02.2016. I.Stīpniece.
Izstādē "Skola 2016" IZM stendā jaunieši aicināti iesaistīties izzinošās un radošās aktivitātēs

Starptautiskās izglītības izstādes “Skola 2016” laikā Izglītības un zinātnes ministrija jauniešiem piedāvās lielisku iespēju pārbaudīt savas zināšanas īpašā erudīcijas testā, kas veidots no iepriekšējo gadu eksāmenu jautājumiem. Savukārt telpu orientēšanās sacensībās “Zini, ko tu mācies” ikvienam būs iespēja uzzināt par darba tirgū pieprasītām profesijām un nopietni apsvērt savas nākamās karjeras izvēli.
IZM stendā jaunieši, vecāki un pedagogi vienuviet iegūs informāciju gan par IZM, gan padotības iestāžu – Valsts izglītības satura centra, Izglītības kvalitātes valsts dienesta, Studiju un zinātnes administrācijas un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras aktualitātēm. Uzzināsit par valsts eksāmeniem, par profesionālās izglītības iestāžu piedāvātajām iespējām un Atvērto durvju dienām katrā no skolām, kā arī vasaras nometnēm un prasībām to rīkošanai. Izglītības kvalitātes valsts dienesta speciālisti konsultēs par tiesību aizsardzību izglītībā, aktualitātēm izglītības iestāžu reģistrācijā, izglītības programmu licencēšanā un akreditācijā. Stendā varēs saņemt informatīvos materiālus par pedagogu privātprakses sertifikātu izsniegšanas kārtību, bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrāciju, kā arī kvalifikācijas eksāmenu kārtošanas iespējām, lai ārpus formālās izglītības procesa iegūtu apliecību par profesionālo kvalifikāciju.

18.02.2016. S.Margeviča.
Progresīvākie dabaszinātņu skolotāji saņēmuši "Ekselences balvas"

17. februārī „Ekselences balvas” finālā, vadot mācību stundas Mārupes vidusskolas skolēniem, savu profesionālo meistarību apliecināja 19 progresīvi Latvijas dabaszinātņu un matemātikas skolotāji. „Ekselences balvu” bioloģijā saņēma Airita Ešenvalde (Priekules vidusskola), fizikā – Ludmila Belogrudova (Aizkraukles novada ģimnāzija), ķīmijā – Ilze Ventiņa (Talsu Valsts ģimnāzija) un matemātikā – Linda Čākure (Rūjienas vidusskola).
„Ekselences balva" jau piekto gadu tiek piešķirta par skolotāja darbu klasē, nevis skolēnu rezultātiem eksāmenos un olimpiādēs, nostrādāto gadu skaitu vai formāliem dokumentiem, tāpēc finālisti tikās klātienē. Viņi vadīja mācību stundas, apmainījās idejām par darbu klasē un analizēja mācību situācijas. Izmantojot radošus mācību paņēmienus un moderno tehnoloģiju priekšrocības, skolotāji 8. un 9. klases skolēniem mācīja par elektrisko strāvu un spriegumu fizikā, par līdzīgiem trijstūriem matemātikā, par ādas uzbūvi un funkcijām bioloģijā un skābu vidi – ķīmijā.

11.02.2016. S.Margeviča.
Dabaszinātņu skolotāji pierādīs sevi "Ekselences balvas" finālā

17. februārī notiks "Ekselences balvas" fināls, kurā klātienē tiksies 20 progresīvi bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāji. Finālā skolotāji vadīs atklātas mācību nodarbības Mārupes vidusskolā (Kantora iela 97, Mārupes novads).
Skolēni, vecāki, skolu vadība un kolēģi „Ekselences balvai” kopā bija pieteikuši 101 bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāju. No tiem tika atlasīti 20, kuri vada mūsdienīgas un aizraujošas stundas, spēj ieinteresēt skolēnus mācīties eksaktos mācību priekšmetus un palīdz katram skolēnam sasniegt savus labākos rezultātus.

03.02.2016. A.Melnūdris.
Mācību satura izmaiņas Latvijas darba tirgu nākotnē nodrošinās ar vairāk nepieciešamajiem IKT jomas speciālistiem

Valsts izglītības satura centrs (VISC) un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) vienojušies sekmēt izglītojamo digitālās kompetences veidošanu, speciālistu sagatavošanu atbilstoši Latvijas tautsaimniecības, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) attīstības tendencēm, parakstot sadarbības memorandu. Būtiskākais mērķis ir veicināt IKT jomas speciālistu skaita pieaugumu nākotnē, jo pašreiz Latvijā vērojams izteikts šīs jomas darbaspēka trūkums.
*VISC un LIKTA 3.februārī parakstīja sadarbības memorandu.
>> Lasīt vairāk LIKTA vietnē

28.01.2016. L.Jurkāne.
Datorikas pilotprogramma uzlabo skolēnu sekmes arī citos mācību priekšmetos

"European Schoolnet" un projekta „Scientix” ziņojums "Centieni veicināt skolēnu interesi turpināt studijas un karjeru dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomā" rāda, ka gan matemātikā, gan dabaszinātnēs skolēnu sniegums ir zem Eiropas noteiktās 15% atzīmes, un lielākā daļa Eiropas valstu turpina saskarties ar zemu skolēnu ieinteresētību dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomās. Lai veicinātu skolēnu interesi par karjeru informācijas tehnoloģiju jomā un uzsāktu agrīnāku Datorikas apguvi ar papildu jaunām prasmēm, daļa Latvijas vispārizglītojošo skolu 1., 4. un 7. klašu skolēni apgūst jaunu mācību programmu Datorika. Pirmā pusgada programmas aprobācijas rezultāti rāda, ka bērniem ne tikai rodas interese un izpratne par tehnoloģijām, bet arī uzlabojas sekmes citos mācību priekšmetos.22.01.2016. S.Margeviča.
"European Schoolnet" ziņojums par centieniem veicināt skolēnu interesi dabaszinātnēs un matemātikā
Klajā nācis "European Schoolnet" un projekta "Scientix" ziņojums "Centieni veicināt skolēnu interesi turpināt studijas un karjeru dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomā" (Efforts to Increase Students’ Interest in Pursuing Science, Technology, Engineering and Mathematics Studies and Careers). Ziņojums izstrādāts kā salīdzinoša analīze, kurā ietverta informācija par 30 valstu, tai skaitā Latvijas, praksi skolēnu intereses veicināšanas darbā. Materiālu par situāciju Latvijā sagatavojis Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs (LU DZMIC) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.
>> Vairāk informācijas LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē

08.01.2016. S.Margevica.
"Ekselences balvai" aicina izvirzīt progresīvus dabaszinātņu un matemātikas skolotājus

Skolēni, vecāki, skolu vadība un ikviens cits, kurš lepojas ar saviem skolotājiem, aicināts „Ekselences balvai” izvirzīt progresīvus bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus. Skolotājus balvai var pieteikt līdz 18. janvārim, aizpildot īsu elektronisko pieteikumu ej.uz/EkselencesBalva2015. Labākie balvas pretendenti saņems uzņēmēju sarūpētu naudas balvu 1400 eiro apmērā.
„Ekselences balva” jau piekto gadu ir skolotāju profesionālās meistarības apliecinājums – pasākums, kas plašākas sabiedrības vidū ļauj atklāt to, cik daudz dabaszinātnēs un matemātikā ir patiesi izcilu skolotāju, kuri vada mūsdienīgas un aizraujošas stundas, spēj ieinteresēt skolēnus mācīties eksaktos mācību priekšmetus un palīdz katram skolēnam sasniegt savus labākos rezultātus.
Lai izvirzītu skolotāju „Ekselences balvai”, līdz 18. janvārim jāaizpilda e-pieteikums, norādot skolotāja vārdu un īsi aprakstot, kāpēc tieši šis skolotājs tiek izvirzīts. Pēc e-pieteikuma iesniegšanas organizatori skolu vadību aicinās sniegt rekomendāciju izvirzītajam skolotājam, bet skolotāju pašu – iesniegt savu CV. Labākie no pretendentiem tiksies balvas finālā, lai  parādītu savu pieeju mācību darbam klātienē un savstarpēji apmainītos ar inovatīvām idejām. Dienas noslēgumā notiks svinīga apbalvošanas ceremonija.
>> Vairāk informācijas LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē

05.01.2016. Z.Barvida.
Izstāsti savu barikāžu stāstu atmiņu studijās

Šī gada janvārī aprit 25 gadi kopš 1991.gada barikādēm, kad Baltijas iedzīvotāji drosmīgi iestājās par savu valstu brīvību. Lai veicinātu tā laika atmiņu saglabāšanu un vēstures tālāknodošanu, Ministru kabinets aicina ikvienu doties uz kādu no piecām atmiņu studijām un izstāstīt savu barikāžu stāstu.
Savus barikāžu stāstus atmiņu studijās video kameras priekšā izstāstīt aicināti gan tie, kuri pašaizliedzīgi sargāja valsts stratēģiskos objektus, gan tie, kuri organizēja dežūras, gan arī tie, kuri rūpējās par siltu tēju, zeķēm un cimdiem tiem, kuri sargāja. Tāpat atmiņu stāstus par barikādēm var nodot arī savu vecāku, vecvecāku vai citu radinieku vārdā.
Iegūtie atmiņu stāsti tiks apkopoti un nodoti Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam tālākai saglabāšanai, savukārt spilgtākie tiks iekļauti filmā, kas savu pirmizrādi piedzīvos barikāžu atceres pasākumā Ministru kabinetā.

 
2015.gads

15.12.2015. B.Roga.
RTU aicina skolēnus pieteikties sagatavošanas kursiem matemātikā un fizikā

Rūpējoties par inženiertehnisko zinātņu attīstību Latvijā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) skolēniem piedāvā apmeklēt sagatavošanas kursus matemātikā un fizikā, tā palīdzot veiksmīgi sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem. Pieteikšanās kursiem – līdz 15. janvārim. Kursu sākums – februārī.

02.12.2015. I.Dalbiņa.
Viedokļu līderi tiekas diskusijā par izglītību kā Latvijas iespēju ilgtspējīgai attīstībai

Laikā, kad Parīzē notiek ANO klimata pārmaiņu konference (COP21) un pasaules līderi pieņem izšķirošus lēmumus klimata pārmaiņu mazināšanā, trešdien, 2. decembrī, Rīgā tiksies izglītības un reģionālās attīstības politikas veidotāji un pētnieki, lai kopā ar UNESCO ekspertu prof. Arjenu Valsu (Arjen Wals) diskutētu par to, kā izglītība var kļūt par Latvijas iespēju ilgtspējīgai attīstībai.

25.11.2015. A.Slava.
"Eiro skrējienā" izglīto skolēnus par eiro banknotēm un monētām

No 2015.gada 25.novembra līdz 2016.gada 25. februārim Latvijas bērni vecumā no 9 līdz 12 gadiem (3.-6. klašu skolēni) aicināti piedalīties datorspēles "Eiro skrējiens" ("Euro Run") Eirosistēmas mēroga tiešsaistes sacensībās.
Lai apmācītu skolēnus par naudaszīmju drošību un palīdzētu viņiem sagatavoties pareizi atbildēt uz spēles jautājumiem par eiro banknotēm un monētām, Latvijas Banka 7. oktobrī uzsāka izglītojošas izbraukuma nodarbības vispārizglītojošās skolās visā Latvijā. Tās turpināsies līdz pat 2016. gada februārim.
>> Sīkāka informācija – Naudasskola.lv

16.11.2015. M.Sils.
Konkurss skolēniem

Moto piedzīvojumu klubs, biedrība „ApPasaule” sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Latvijas Universitātes Dabas zinātņu un matemātikas izglītības centru organizē konkursu Latvijas skolēniem. Spēles uzdevums ir ieinteresēt un veicināt Latvijas skolēnu izpratni par ģeogrāfiju un ārpolitiku, pētot Dienvidamerikas valstu kultūru, tradīcijas, sadzīvi, saimniekošanu, mākslu, arhitektūru, ģeogrāfiju, vēsturi, mūziku, augus, dzīvniekus, un dabas brīnumus.

13.11.2015. M.Kononova.
Noslēgusies Kultūras kanona konkursa vidusskolēniem pirmā kārta

Noslēgusies Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA), Valsts izglītības satura centra (VISC) un Kultūras ministrijas organizētā Kultūras kanona konkursa vidusskolēniem 2015-2016 „Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos” pirmā - reģionālā kārta. Konkursam bija pieteikušās 45 komandas no Rīgas, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes reģioniem. Katru komandu veidoja trīs skolēni, kuri skolotāja vadībā pirms konkursa pētīja Raiņa un Aspazijas kultūras mantojumu ar mērķi aktualizēt tās idejas un vērtības, kuras ir nozīmīgas pašiem skolēniem arī šodien un Latvijas sabiedrībai kopumā. Konkursa dalībnieki savu pētījumu rezultātus demonstrēja žūrijai, rādot tās kā atraktīvas prezentācijas un piedāvāja savu skatuves performances plānu neliela priekšnesuma veidā.

11.11.2015. A.Aukšmuksta.
Krišjāņa Valdemāra 190.jubilejai veltītais konkurss

Godā ceļot dižā jaunlatvieša K.Valdemāra lomu latviešu tautas saimnieciskajā un kultūras izglītošanā, PIKC „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada latviešu valodas un literatūras skolotāju un bibliotekāru metodisko apvienību aicina jauniešus/jaunietes un viņu skolotājus iesaistīties literāro un pētniecisko darbu konkursā.
Konkurss pilnveido jauniešu radošās un pētnieciskās prasmes, sniedz iespēju labāk izprast nacionālo identitāti, patriotismu un ētiskās vērtības, paplašina redzesloku, izkopj individuālo valodas stilu, ļauj apzināties literārās izaugsmes iespējas, kā arī veicina dziļāku izpratni par K.Valdemāra devumu latviešu sabiedriskās domas attīstībā.

20.10.2015. A.Svece.
Mazā filozofijas fakultāte 2015./2016.mācību gadā atjauno savu darbu

Šogad mazā fakultāte ir aizkavējusies, jo fakultātē rit remonts un sestdienās šogad nav iespējams izbrīvēt telpu.
Kopējā tēma šim mācību gadam ir saistībā ar valsts filozofijas 2.olimpiādi – filosofiskā antropoloģija jeb filosofiska refleksija par cilvēku.
Pirmā nodarbība notiks 21.novembrī LU vēstures un filozofijas fakultātē Aspazijas bulvārī 5, 502.telpā, 5.stāvā.
– 11:15-12:15 – Artis Svece „Personas identitāte – vai un kas es esmu?”,
– 12:30-13:30 – Elvīra Šimfa „Kanta cilvēks - mājlops vai bite?”
– 13:45-15:00 – Raivis Bičevskis „Kas ir filosofiskā antropoloģija?”
Nākamā nodarbība paredzēta janvāra vidū.
Aicinām  piedalīties valsts filozofijas 2.olimpiādē – novadu posms notiks 27.janvārī, valsts posms 1.martā.

08.10.2015. L.Jurkāne.
Latvijas reģionos viesosies roboti Zipijs un Lenijs un Datorikas vēstnese Linda Rutule

Nākamnedēļ no 12. līdz 15.oktobrim Accenture Latvija Karjeras nedēļas laikā rīkos atraktīvu pēcpusdienu Ventspils, Liepājas, Rēzeknes un Daugavpils skolēniem. Uz pasākumu “Piedzīvojums Datorikas pasaulē” aicinās roboti Lenijs un Zipijs, kā arī Datorikas vēstnese Linda Rutule. Šogad Karjeras nedēļas vadmotīvs ir “Atver profesijas durvis!”, galveno uzmanību veltot nākotnes profesijas iepazīšanai radošā un atraktīvā veidā, tāpēc abi draudzīgie roboti kopā ar Lindu iepazīstinās skolēnus ar labi pelnošo un aizraujošo profesiju – programmētājs.
12.oktobrī pasākums notiks plkst.12:00 Ventspils 4.vidusskolā.
Uz pasākumu aicināts ikviens interesents, taču savus spēkus un zināšanas Datorikā rādīs astoņas Ventspils skolu komandas – skolēni no Ventspils 2.pamatskolas, Ventspils Centra sākumskolas, Ventspils 3.vidusskolas un Ventspils 4.vidusskolas.

07.10.2015. I.Liepa-Balode.
Nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!"

“Zaļā josta” aicina visas Latvijas izglītības iestādes, sākot no bērnu dārziem līdz pat augstskolām, iesaistīties otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, vācot nolietotas elektriskās un elektroniskās iekārtas un izcīnot sev garantētas balvas par savāktajiem elektroiekārtu atkritumu kilogramiem. “Zaļā josta” nolietoto elektroiekārtu vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” rīko sadarbībā ar AS “BAO” – līderi bīstamo atkritumu apsaimniekošanā Latvijā – un Valsts izglītības satura centru, ar praktiskām darbībām iesaistot bērnus un jauniešus vides izglītības aktivitātēs, attīstot viņu vides apziņu un izpratni par bīstamo atkritumu apsaimniekošanas nepieciešamību.
Konkursā aicinātas iesaistīties Latvijas pirmsskolas, vispārējās, profesionālās, interešu un augstākās izglītības iestādes. Piesakoties līdz 2015.gada 31.decembrim, organizatori nodrošinās savākto elektroiekārtu izvešanu vienu reizi konkursa gaitā laika periodā no 2016.gada 01.aprīļa līdz 31.martam Lai pieteiktos konkursam, jāaizpilda pieteikuma forma.
Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2016. gada 09. maijā.
>> Lasīt vairāk www.zalajosta.lv

22.09.2015. I.Liepa-Balode.
Izsludināts makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!"

“Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 2015./2016. mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2015. gada 21. decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā “Makulatūras vākšanas konkurss” izveidotajā elektroniskajā konkursa datu bāzē.
Aicinām izglītības iestādes būt tālredzīgām – reģistrēties konkursam un sākt vākt makulatūru jau tagad, tādējādi ar katru savākto makulatūras kilogramu pietuvinot sevi uzvarai.
Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2016. gada 09. maijā
>> Lasīt vairāk www.zalajosta.lv

18.09.2015. S.Margevica.
Skolēnus aicina piedalīties LU Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolu svētkos Torņakalnā

Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolu svētki „Daba un zinātne - aizraujoši!” notiks sestdien, 3. oktobrī, plkst. 10.00 – 15.00 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā.
Dalību svētkiem no 18. līdz 25. septembrim iespējams reģistrēt: ej.uz/q7mg. Dalībnieku skaits ir ierobežots!

16.09.2015. A.Klefelde.
Prezentē mācību programmu "Datorika"

16.septembrī, plkst.10:30 Rīgas Teikas vidusskolā notika preses konference, kurā klātesošie iepazīstināti ar mācību programmu "Datorika", kas pilotprojekta ietvaros šogad tiek īstenota 157 Latvijas skolās. Klātesošie tika aicināti piedalīties "Datorikas" stundas norisē kopā ar 1.klases skolēniem.

11.09.2015. J.Bogustova.
Projekts "Nost ar plāno!" vidusskolēnu klasēm

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā (EPIB) aicina vidusskolēnus un viņu skolotājus piedalīties projektā "Nost ar plāno!" un rast efektīvāko risinājumu plāno plastmasas maisiņu patēriņa ierobežošanai.
Šī ir iespēja:

  • Skolēniem praktiski iesaistīties sabiedrībai nozīmīgos jautājumos, kas šobrīd aktuāli visā Eiropas Savienībā.
  • Gūt mācību materiālu, kas palīdzēs skolēniem izprast esošo situāciju un izstrādāt sabiedrības informēšanas projektu.
  • Konkurss - labāko projektu autoriem vērtīgas balvas!

Piedalīties var jebkura Latvijas vidusskolēnu klase – lai saņemtu mācību materiālu un konkursa uzdevumu jāpiesakās līdz 2015.gada 21.septembra plkst. 9.00 uz e-pastu jolanta.bogustova@europarl.europa.eu iesūtot sekojošu informāciju:

  • Skolas nosaukums un klase, kura piedalās konkursā
  • Skolotāja vārds, uzvārds un priekšmets, ko tas pasniedz konkrētajai klasei
  • Skolotāja e-pasta adrese un tālruņa numurs.

08.09.2015. S.Austruma.
Kultūras kanona konkurss 2015-2016 "Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos"

VISC un LKA aicina Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.-12.klašu audzēkņus, kā arī mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēnus piedalīties Latvijas Kultūras kanona konkursā 2015-2016 "Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos".
>> Konkursa nolikums LKA vietnē

11.08.2015. S.Margeviča.
Skolotājus aicina reģistrēties dabaszinātņu konferencei

Laikā no 11.augusta plkst.12.00 līdz 14. augustam fizikas, ķīmijas, bioloģijas, ģeogrāfijas, dabaszinību un matemātikas skolotāji aicināti reģistrēt savu dalību metodiski praktiskajā konferencē „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”.
Šogad konference notiks 21. augustā Latvijas Universitātē (LU), Rīgā, Raiņa bulvārī 19. Konferenci organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar LU fakultātēm, Latvijas Bioloģijas skolotāju asociāciju, Fizikas skolotāju asociāciju, Matemātikas skolotāju apvienību, Ķīmijas skolotāju asociāciju, Latvijas Ģeogrāfijas biedrību. Konferenci atbalsta LU Juridiskā fakultāte.
Dalību konferencē var reģistrēt centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv.

10.07.2015. L.Krīvena.
Latvijā viesosies mākslas izglītības eksperts Ernsts Vāgners

11. un 12. jūlijā Latvijā viesosies profesors Ernsts Vāgners – UNESCO Vācijas Nacionālās komisijas Kultūras padomes priekšsēdētājs, mākslas izglītības eksperts. Viņš tiksies ar Valsts izglītības satura centra vadītāju Guntaru Catlaku, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) ģenerālsekretāres p.i. Baibu Moļņiku un Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvjiem, kā arī piedalīsies Latvijas Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumos.

26.06.2015. S.Margeviča.
Notiek vērienīgākais projekta „Scientix” pasākums Latvijā

No 26. līdz 27. jūnijam ap 100 dabaszinātņu un matemātikas skolotāju, izglītības ekspertu un politikas veidotāju tiksies „Scientix” Nacionālajā konferencē „Ceļā uz jaunu mācību saturu dabaszinātnēs un matemātikā: kompetencēs balstīta izglītība”. Konferenci organizē Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs. Tā notiks LU Konferenču un atpūtas kompleksā "Ratnieki", Līgatnē.

05.06.2015. I.Bika.
Jūnija beigās notiks VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki

No 2015. gada 25. līdz 28. jūnijam Rīgā un Latvijas novados norisināsies VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, atzīmējot šīs tradīcijas 20 gadus. Šo gadu laikā svētki sarīkoti visās tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs. Svētkos piedalīsies kori no Dānijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, kā arī latviešu kori ārvalstīs. Programmu papildinās deju kolektīvi un pūtēju orķestri – kopā svētkos tiksies ap 8000 dalībnieku.

02.06.2015. D.Āboltiņa.
Valsts izglītības satura centrs saņem pateicību par sniegto atbalstu Zaļās jostas konkursu īstenošanā

Zaļā josta izsaka lielu pateicību saviem ilggadīgiem sadarbības partneriem un atbalstītājiem – Valsts izglītības satura centram, AS “BAO”, AS “Latvijas valsts meži” SIA “Līgatnes papīrs” par atbalstu konkursu īstenošanā un balvu fonda veidošanā.

31.03.2015. I.Dalbiņa.
Latvijas skolas aicinātas iesaistīties UNESCO Asociēto skolu projektā

Latvijas vispārējās, profesionālās, speciālās un interešu izglītības iestādes aicinātas iesaistīties starptautiskajā UNESCO Asociēto skolu projektā un pieteikties vai turpināt dalību jaunajā 2015.–2018. gada sasaukumā. UNESCO ASP aicinātas pieteikties Latvijas skolas, kas gatavas integrēt mācīšanas un mācīšanās procesos četrus 21. gadsimta izglītības balstus – mācīties zināt, mācīties darīt, mācīties būt, mācīties dzīvot kopā –, atbalstot izglītību, kas rosina personības attīstību, radošu un inovatīvu domāšanu, veiksmīgu socializāciju, ilgtspējīgu dzīvesveidu un zināšanu un prasmju tālāknodošanu. Lai pieteiktos UNESCO ASP, skolām jāaizpilda pieteikuma anketa un kopā ar UNESCO LNK ģenerālsekretāres p.i. Baibai Moļņikai adresētu skolas motivācijas vēstuli līdz šī gada 31. maijam jānosūta UNESCO LNK.
Ieskatu UNESCO ASP aktivitātēs Latvijā var gūt mājas lapā www.skolas.unesco.lv

24.03.2015. P.Irbins.
Rīgā būs skatāma Eiropas kosmosa izstāde

Uzaicinām Latvijas skolēnus izmantot unikālu iespēju Rīgā, no 30.aprīļa līdz 10.maijam, kad Esplanādē būs skatāma bezmaksas, interaktīva izstāde “European Space Expo” (“Eiropas kosmosa izstāde”). Space Expo tradicionāli īpašu uzmanību pievērš skolēniem un izstādē Rīgā būs pieejamas izsmeļošas ekskursijas klasēm.
Skolu grupas aicinām savlaicīgi pieteikt savu dalību izstādē, reģistrējoties mājaslapā – http://spaceexpo.spacetecpartners.eu/riga.
Ja nepieciešama papildus informācija, lūdzu sazinieties ar Emīlu Lukjanski pa e-pastu emils.lukjanskis@gmail.com vai pa tālruni 26680966.

 
2014.gads

22.10.2014. D.Luce.
Konkurss skolēniem "Gribu būt mobils!"

Ceļu satiksmes drošības direkcija aicina 6.-8.klašu skolēnus piedalīties aizraujošā konkursā topošajiem mopēdistiem par ceļu satiksmes drošību – „Gribu būt mobils!”. Tā uzvarētāji būs zināmi 2015. gada pavasarī. Konkursa mērķis ir pilnveidot skolēnu zināšanas par ceļu satiksmes drošības jautājumiem un par personīgās drošības garantēšanas iespējām ceļu satiksmē, nodrošinot aizraujošu un kvalitatīvu izglītības modeli – konkursu velosipēda un mopēda vadītājiem. Tieši šajā vecumā skolēni ceļu satiksmē ir ne tikai gājēji, bet arī velosipēdu vadītāji un vēlas kļūt par mopēdu vadītājiem. Viņiem jāmāk pieņemt atbildīgus lēmumus arī sarežģītās satiksmes situācijās.
Konkursā piedalās 6.-8.klašu skolēnu komandas.
Lai piedalītos konkursā, komandai līdz 2014.gada 20.novembrim jāaizpilda pieteikuma anketa konkursa mājas lapā.

14.10.2014. E.Maļkeviča.
Sākas UNESCO nedēļa: ap 80 kultūras mantojumam veltītu pasākumu visā Latvijā

Aptuveni 80 pasākumi vairāk nekā 40 vietās visā Latvijā tiks veltīti nacionālajam kultūras mantojumam un Baltijas ceļam UNESCO nedēļā no 13. līdz 19. oktobrim. To jau ceturto gadu rīko UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK), aicinot izcelt vērtības, ar kurām lepoties gan Latvijā, gan pasaulē. Šogad UNESCO nedēļā ikviens aicināts caur personisko pieredzi vai kāda cita tuva cilvēka atmiņām, stāstiem un leģendām iepazīt un izcelt kultūras mantojumu, kas iekļauts kādā no UNESCO starptautiskajiem vai nacionālajiem sarakstiem.
Liela daļa pasākumu būs veltīti Baltijas ceļam, kam šogad atzīmēta 25. gadadiena un kura nozīmīgākās liecības par organizēšanu un norisi iekļautas UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā.
UNESCO nedēļā tiks atzīmēta arī 5. gadadiena kopš Suitu kultūrtelpas iekļaušanas UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma, kam jānodrošina neatliekama saglabāšana, sarakstā. Etniskās kultūras centrs “Suiti” 17. oktobrī Alsungas kultūras namā rīko pasākumu “Svinēs suitisk”, lai ar suitu ziņģēm, dančiem un drānām aicinātu visus suitus, suitu atbalstītājus un draugus atzīmēt šo zīmīgo notikumu.
Savukārt, izmantojot UNESCO LNK interaktīvo spēli “UNESCO Latvijas mantojuma skapis” un digitālo karti “UNESCO Latvijas dārgumi”, vairākās skolās skolēni iepazīs nacionālo kultūras mantojumu, kas iekļauts kādā no UNESCO mantojuma sarakstiem.

13.10.2014. I.Liepa.
Izsludināts Elektrisko un elektronisko iekārtu vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!"

“Zaļā josta” aicina visas Latvijas izglītības iestādes, sākot no bērnu dārziem līdz pat augstskolām, iesaistīties jaunā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā "Tīrai Latvijai!", vācot nolietotas elektriskās un elektroniskās iekārtas un izcīnot sev garantētas balvas par savāktajiem elektroiekārtu atkritumu kilogramiem.
Piesakoties līdz 2014. gada 30. novembrim, organizatori nodrošinās savākto elektroiekārtu izvešanu divas reizes konkursa periodā.
Piesakoties no 2014. gada 1. decembrim līdz 2015. gada 31. martam, organizatori nodrošinās savākto elektroiekārtu izvešanu vienu reizi konkursa periodā.
Lai pieteiktos konkursam, jāaizpilda pieteikuma forma.

09.10.2014. S.Margeviča.
Aicina izvirzīt progresīvākos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus "Ekselences balvai"

Laikā no 9.oktobra līdz 3.novembrim skolu vadība, vecāku un skolēnu organizācijas, skolotāju asociācijas, pašvaldības, augstskolas un uzņēmumi aicināti „Ekselences balvai” izvirzīt progresīvākos bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus. „Ekselences balva” jau ceturto gadu ir skolotāju profesionālās meistarības apliecinājums – pasākums, kas plašākas sabiedrības vidū ļauj atklāt to, cik daudz dabaszinātnēs un matemātikā ir patiesi izcilu skolotāju, kuri spēj veidot mācību procesu atbilstošu laikam, palīdzot skolēniem sasniegt augstus rezultātus savā mācību priekšmetā un ieinteresējot turpmākās studijas un karjeru saistīt ar eksaktajām nozarēm.
Tūkstoš četrsimt eiro lielu balvu katra mācību priekšmeta skolotājam – balvas ieguvējam – nodrošina Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums SIA "Metrum" un AS „Latvijas valsts meži”. „Ekselences balvu” organizē Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas Universitātes Fondu.
„Ekselences balvas” organizatori un mecenāti balvai aicina izvirzīt skolotājus, ar kuru darbu varam lepoties, kuri savās stundās māca skolēniem būt uzņēmīgiem un radošiem, rosina skolēniem darboties kā pētniekiem, aicina izmantot informācijas tehnoloģiju priekšrocības, vada stundas arī ārpus klases, kā arī dalās savā pieredzē ar kolēģiem.
Lai izvirzītu skolotāju „Ekselences balvai”, jāaizpilda veidlapa, kurai jāpievieno skolotāja CV.
„Ekselences balvas” nolikums, kā arī pieteikuma veidlapas un plašāka informācija par projektu atrodama LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 2014. gada 3. novembris (pasta zīmogs vai elektroniskā paraksta datums).

06.10.2014. S.Austruma. Precizēts 08.10.2014.
Kultūras kanona konkurss 2014-2015 "Kultūras tradīcijas ģimenē"

Lai veicināt skolēnu interesi par Latvijas kultūras vērtībām un tradīcijām, Ļatvijas kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru rīko kārtējo Kultūras kanona konkursu vidusskolēniem „Kultūras tradīcijas ģimenē”, 2014-2015.

29.09.2014. L.Kubliņa.
"Zaļā josta" izsludina izlietoto bateriju vākšanas konkursu "Tīrai Latvijai!"

"Zaļā josta" sadarbībā ar AS "BAO" un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2014./2015. mācību gadā. Piedaloties konkursā, ikkatrs tā dalībnieks veicinās videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2014. gada 31.decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu uzņēmuma "Zaļā josta" mājaslapā sadaļā “Izlietoto bateriju vākšanas konkurss” izveidotajā konkursa elektroniskajā datu bāzē.

22.09.2014. I.Liepa.
Izsludināts makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!"

"Zaļā josta" sadarbībā ar SIA "Līgatnes papīrs", AS "Latvijas valsts meži" un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 2014./2015. mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.
Konkursā aicinātas pieteikties Latvijas pirmskolas un vispārējās izglītības iestādes, kā arī profesionālās izglītības iestādes un interešu izglītības iestādes.
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2015. gada 12.janvārim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu "Zaļā josta" mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā "Makulatūras vākšanas konkurss" izveidotajā konkursa datu bāzē.

03.09.2014. I.Laumane.
"JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skola" dodas uz skolām Latvijas reģionos

No 16. septembra, biznesa izglītības biedrība Junior Achievement–Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) aicina skolēnus un skolotājus visā Latvijā piedalīties interaktīvos semināros „JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skola 2014”. Semināros varēs uzzināt par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas iespējām, iepazīties ar jau strādājošu SMU veiksmes stāstiem un uzklausīt dažādu biznesa ekspertu pieredzi.
Pieteikšanās anketas un semināru programmas, kā arī turpmāka informācija par plānotajiem pasākumiem atrodama JA-YE Latvija vortālā www.jal.lv

29.08.2014. M.Mīkule.
Konkurss "Mūsu mazais pārgājiens 2014"

Zemkopības ministrija (ZM) jau astoto reizi izsludina jau par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei „Mūsu mazais pārgājiens 2014”. Tajā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki. Konkursa „Mūsu mazais pārgājiens 2014” mērķis ir iepazīt koku kā mūsdienīgu, drošu un daudzfunkcionālu materiālu un pievērst jauniešu uzmanību koka izmantošanai dažādās celtnēs Latvijā un pasaulē. Moto: „Koks – mūsdienīgs materiāls!”.
Lai piedalītos konkursā, jāveic literatūras un informācijas avotu izpēti par koku kā mūsdienīgu, drošu un daudzfunkcionālu materiālu un tā izmantošanu dažādās celtnēs Latvijā un pasaulē, jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā, lai apzinātu koka mūsdienīgos un daudzfunkcionālos izmantošanas veidus savā pagastā, novadā, pilsētā vai Latvijā un jāsagatavo izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā (par interesantiem novērojumiem un atklājumiem), papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).
Konkursa darbs jāiesniedz līdz š.g. 3. oktobra plkst.15.00 Zemkopības ministrijas Meža departamentā vai jānosūta pa pastu Zemkopības ministrijas Meža departamentam ar norādi Konkurss MŪSU MAZAIS PĀRGĀJIENS.

20.06.2014. Z.Vasiļjeva.
Apbalvoti gada labākie ekonomikas skolēni un skolotāji

18.jūnijā biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA–YE Latvija) organizētajā apbalvošanas ceremonijā par „Gada labāko skolēnu ekonomikā 2014” paziņots Madonas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks Mairis Gailums, bet „Gada labākā skolotāja ekonomikā 2014” titulu ieguvusi Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolotāja Dzintra Aploka. Laureātus svinīgi sveica Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

30.05.2014. E.Šauers.
RSU profesores Daces Gardovskas padomi vecākiem par bērnu drošību vasarā

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedras vadītājas, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājas profesores Daces Gardovskas padomi vecākiem par bērnu drošību un veselību vasarā.
>> Video

29.05.2014. V.Kakse.
1. jūnijā Siguldā notiks gada nozīmīgākais vides izglītības un ekoloģiskas izklaides pasākums ģimenēm “Zaļās jostas izlaidums Brīnumskapī”

Šī gada 1. jūnijā Siguldas pils estrādē un pils dārzā plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 norisināsies gada vērienīgākais vides un veselīgas atpūtas pasākums visai ģimenei “Zaļās jostas izlaidums Brīnumskapī”. Pasākumā vienuviet pulcēsies nozīmīgākās Latvijas vides organizācijas, dabas aizsardzības organizācijas, kā arī “zaļi” domājoši uzņēmumi un biedrības, piedāvājot pasākuma apmeklētājiem vēl nebijuši plašu vides izglītības un ekoloģiskās atpūtas programmu dažādām vecuma grupām. Paralēli radošajām darbnīcām, konkursiem un citām aktivitātēm pils dārzā, uz Siguldas pils estrādes skatuves apmeklētājus no plkst. 12.00 priecēs “Brīnumskapis” un grupa “Musiqq”. Ieeja pasākumā brīva.

09.05.2014. S.Lase.
Labākais skolēnu mācību uzņēmums – „Koka tauriņi” no Jelgavas

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija Jauno uzņēmēju dienā 7.maijā Valsts mēroga finālā tika izvērtēti un apbalvoti labākie skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) un biznesa plāni. 1.vietu SMU Valsts mēroga finālā vidusskolas grupā ieguva SMU „Koka tauriņi” no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.

06.05.2014. S.Lase.
Noskaidros labākos Skolēnu mācību uzņēmumus

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija 7.maijā ikgadēji organizē Jauno uzņēmēju dienu. Tās ietvaros notiks Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Valsts mēroga fināls, kurā žūrija izvērtēs labākos mācību uzņēmumus, to biznesa plānus. Pasākumā tiks apbalvoti arī radošāko biznesa pasaku un sociāli atbildīgāko vides plakātu autori.

25.04.2014. D.Leimane.
„Ar balsu vairākumu” 2 simulācijas spēles vidusskolniekiem par lēmumu pieņemšanu Eiropas Savienībā

Pēc LR Ārlietu ministrijas pasūtījuma Latvijas Televīzija veido projektu: „Simulācijas spēles par Eiropas Savienības lēmumu pieņemšanas struktūrām”. Tiks izgatavotas 2 mācību programmas - spēles, kas tiks pārraidītas vidusskolu mācību stundu laikā kā mācību materiāls:
• Pirmā programma LTV ēterā: 30.aprīlī plkst. 10:00
• Otrā programma LTV ēterā: 9.maijā plkst. 10:00
Abu programmu īss apraksts.
• Programmā „Ar balsu vairākumu” vidusskolnieki no visas Latvijas izspēlēs lēmumu pieņemšanas procesu ES institūcijās. 30. aprīlī viņi iejutīsies 28 ES dalībvalstu ministru lomās un izskatīs regulu par jauniešu bezdarba mazināšanu, kas ir samilzusi problēma Eiropā. Gatavojoties spēlei, vidusskolnieki rūpīgi izpētīja jauniešu bezdarba problēmu cēloņus ES valstīs, izgāja debatēšanas mākslas, diplomātijas un citu lekciju apmācības kursu. Īpaši studēja tās valsts situāciju, kuras ministru viņi simulēs, lai pārliecinoši aizstāvētu katrs savas valsts intereses. Pirmā programma filmēta Ārlietu ministrijas telpās; piedalās 29 Latvijas vidusskolnieki.
• 9. maijā jaunieši iejutīsies Eiropas Savienības parlamentāriešu lomās. Izskatot regulu par jauniešu bezdarba mazināšanu, viņiem būs jāaizstāv ne tikai savu vēlētāju, bet arī savas politiskās grupas intereses. Otrā programma filmēta Zviedru ekonomikas augstskolas telpā; piedalās aptuveni 90 Latvijas vidusskolnieki. Abus TV projektus vada žurnālists, ES lietu speciālists Ansis Bogustovs.
FOTO: https://www.dropbox.com/sh/ptlifjbyjf65p82/zQeYS-xM-U
Projekta veidošanas iemesli un mērķi :
1. Latvijas interešu sekmīgai pārstāvniecībai ES nepieciešami erudīti, kompetenti ministri un deputāti. Šāds projekts veido iedīgļus šādu pilsoņu izaugsmei jau skolās.
2. Latvijas iedzīvotājiem ir vāja izpratne par politekonomisko lēmumu pieņemšanu ES struktūrās un par šo struktūru uzbūvi. Tāpēc nepieciešams informēt visplašāko auditoriju - šajā gadījumā ar atraktīvas programmas palīdzību.
LTV redaktore Dace Leimane - 26566736; dacel6@inbox.lv

24.04.2014. I.Dalbiņa.
Latvijas jaunieši izveido Stendera 300. gadadienai veltītu mūsdienu bilžu ābeci

Ir tapusi mūsdienu bilžu ābece ar 400 divdesmit pirmā gadsimta pamācībām dzīvei Latvijas bērnu un jauniešu skatījumā. Pamācības tika apkopotas zīmējumu konkursā “Darini ābeci”. Tas veltīts Gotharda Frīdriha Stendera 300. jubilejai, kas iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā 2014. – 2015. gadam.

09.04.2014. A.Korbe.
Apsveikti labākie CSDD satiksmes drošības skolotāji

2014.gada 4.aprīlī CSDD īpašā pasākumā Rīgas Biržā sveica konkursa „Labākā CSDD satiksmes drošības skola – 2013” skolotājus, kuru pārstāvētās skolas aizvadītajā sezonā ierindojušās šī konkursa pirmajā divdesmitniekā. Pasākumā skolotāji iepazinās ar CSDD izveidotajiem satiksmes drošības izglītības materiāliem, kā arī pārrunāja jautājumus par satiksmes noteikumu mācīšanas un mācīšanās pilnveidi.

03.04.2014. A.Korbe.
CSDD sveiks labākos aizvadītās sezonas satiksmes drošības skolotājus

Rīt, 2014.gada 4.aprīlī, CSDD īpašā pasākumā sveiks konkursa „Labākā CSDD satiksmes drošības skola – 2013” skolotājus, kuru pārstāvētās skolas ierindojušās šī konkursa pirmajā divdesmitniekā. Pasākuma laikā skolotāji varēs iepazīties ar CSDD sagatavotajiem satiksmes drošības izglītības materiāliem, kā arī pārrunāt jautājumus, lai Latvijā pilnveidotu satiksmes noteikumu mācīšanu un mācīšanos.

02.04.2014. I.Liepa.
Sākas jauns konkurss "Tīrai Latvijai – Tīriem ūdeņiem!"

Šā gada 2.aprīlī “Zaļā josta” aicina Latvijas vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes rūpēties par vidi un iesaistīties jaunajā kampaņā – konkursā “Tīrai Latvijai – Tīriem ūdeņiem!” jeb “Mana līdzdalība veidojot, saglabājot un uzlabojot vides kvalitāti publiski pieejamās vietās pie ūdeņiem savā pašvaldībā”, tādejādi veicinot skolu un citu izglītības iestāžu audzēkņu vides izglītību un izpratni par sabiedrības līdzdalības nozīmīgumu vides pārvaldības jautājumu risināšanas procesos, kā arī, caur iesaistīšanos praktiskā rīcībā un veicot aktivitātes, novērtētu un uzlabotu vietējo publiski pieejamo atpūtas vietu pie ūdeņiem vides stāvokli, kā arī attīstītu savas prasmes un iemaņas kvalitatīvas dzīves telpas organizēšanā.
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2014.gada 11.maijam, elektroniski atsūtot pieteikuma anketu uz e-pastu tirailatvijai@zalajosta.lv. Tālākās instrukcijas elektroniskā profila izveidei saņems katra reģistrēta komanda individuāli.
Papildus informācija: e-pasts: tirailatvijai@zalajosta.lv; tālr.: 67808321, 67808112; mob.tālr.: 27042534.

02.04.2014. S.Lase.
Starptautiskais skolēnu mācību uzņēmumu festivāls – atspēriens biznesam

400 jauniešu no 15 valstīm ar 100 biznesa idejām 7.-9.aprīlī pulcēsies biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) Starptautiskajā Skolēnu mācību uzņēmumu festivālā, kur 85 mācību uzņēmumu konkurencē tiks noskaidroti labākie sešās dažādās kategorijās, kā arī tiks likti pamati ciešākai starptautiskai sadarbībai topošo uzņēmēju vidū. Latviju festivālā pārstāvēs 15 skolēnu mācību uzņēmumi.

27.03.2014. D.Ļaha.
Sākusies pretendentu pieteikšana Eižena Āriņa balvai datorikā - nominē savu kandidātu!

Exigen Services Latvia, Latvijas Zinātņu akadēmija un Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds aicina nominēt informāciju tehnoloģiju nozares profesionāļus vienam no augstākajiem apbalvojumiem Latvijas IT nozarē – Eižena Āriņa balvai datorikā. Balva tiek pasniegta par ieguldījumu IT jomas teorijas attīstībā vai par praktisku ieguldījumu sabiedrībai nozīmīgu IT risinājumu ieviešanā.
Eižena Āriņa balvai kandidātus var pieteikt līdz 27. aprīlim, aizpildot pieteikumu mājas lapā www.arinabalva.lv

26.03.2014. A.Korbe.
Sākusies pieteikšanās lielākajām CSDD jauno velosipēdistu sacensībām

Lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes par ceļu satiksmes drošību, jau 21 gadu pēc kārtas CSDD rīko konkursu jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem – „Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2014” un aicina skolēnus pieteikties dalībai tajā. Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2002.-2004.gadā, jāizveido sešu cilvēku komanda, jāizdomā tās nosaukums un jāpiesakās. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai ar citu pieaugušo, un katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

19.03.2014. A.Aukšmuksta.
Aicina piedalīties starptautiskā eseju konkursā "Mana kā planētas Zeme pilsoņa loma"

Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Japānā informē par iespēju jauniešiem piedalīties starptautiskā eseju konkursā "Mana kā planētas Zeme pilsoņa loma". Konkursu rīko UNESCO sadarbībā ar Goi miera fondu (The Goi Peace Foundation).
Eseju var iesniegt angļu, franču, spāņu, vācu vai japāņu valodā.
Konkursa rīkotāji norāda, ka angļu, franču spāņu vai vācu valodā rakstītās esejas apjomam nevajadzētu pārsniegt 700 vārdus, savukārt japāņu valodā rakstītā darba apjomam – 1600 zīmes.
Konkursā var piedalīties dalībnieki līdz 25 gadu vecumam. Eseju iesniegšanas termiņš ir 2014.gada 15.jūnijs.
Labākajiem darbu autoriem paredzētas naudas balvas.
Nolikums (angļu valodā) un eseju iesniegšana šeit - http://www.goipeace.or.jp/english/activities/programs/1401.html

17.03.2014. A.Kauliņa.
"Jauno finanšu ekspertu" titulu jau otro gadu pēc kārtas iegūst Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēni

"Jauno finanšu ekspertu" titulus un galveno naudas balvu 500 eiro apmērā Swedbank Privātpersonu finanšu institūta rīkotajā skolēnu finanšu izglītības konkursā “Jaunais finanšu eksperts” šogad izcīnīja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēni. Konkursa finālā otro vietu un 300 eiro naudas balvu apmērā ieguva Valmieras Valsts ģimnāzija, bet trešo vietu un 200 eiro žūrijas vērtējumā izcīnīja Valkas ģimnāzija.

31.03.2014. A.Aukšmuksta.
Radošo darbu konkurss "Es un mana dzimtene"

Radošo darbu konkurss ilgtermiņā nodrošina bērniem un jauniešiem ar zemām pamatprasmēm, bērniem un jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī it visiem bērniem un jauniešiem kopumā izzināt un pilnveidot savu priekšstatu par Latvijas vēsturi, kultūru, veidot izpratni par nacionālās identitātes jautājumiem. Konkursu organizē Rīgas Latviešu biedrība.
Aktivitātes ietvaros notiek 2 radošo darbu konkursi 2 nominācijās – rakstisks darbs un vizuālās mākslas darbs.
Pirmais konkurss (marts – maijs)
Radošais darbs "Es un manas mājas, mana ģimene", "Es un mana skola"
Otrais konkurss (septembris – novembris)
Radošais darbs "Es un mani draugi, mana vide", "Es un manas Latvijas nākotne"
Radošo darbu konkursā piedalās bērni un jaunieši (vecumā no 14 līdz 19 gadiem), bērni un jaunieši ar speciālām vajadzībām vai funkcionāliem traucējumiem, bāreņi, u.c., kā arī ārzemēs dzīvojošie latviešu bērni un jaunieši
Kontakttālruņi uzziņām:
Gaida Jablovska (par radošo rakstu darbu) – 29689489,
Kaspars Bērziņš (par vizuālās mākslas darbu) – 22448413.

13.03.2014. S.Lase.
Latviešu skolotājas Briselē apgūst jaunas mācību metodes uzņēmējspēju attīstīšanai

120 skolotāji no 22 Eiropas valstīm 7.martā pulcējās Beļģijas galvaspilsētā Briselē, kur iepazinās ar jauno virtuālo ceļvedi skolotājiem uzņēmējspēju attīstīšanai dažādu mācību priekšmetu ietvaros. Viens no jaunās interneta vietnes autoriem, starptautiskā biznesa izglītības organizāciju tīkla JA – YE Europe vecākais konsultants Jarle Tømmerbakke (Norvēģija) 7.aprīlī viesosies Latvijā ar lekciju Junior Achievement – Young Enterprise Latvija Starptautiskajā skolotāju konferencē „101 metode uzņēmējspēju un līderības attīstībai”.

10.03.2014. I.Upleja.
Atklāta Finanšu izglītības nedēļa 2014

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (turpmāk – FKTK) sadarbībā ar VISC, Banku augstskolu, Patērētāju tiesību aizsardzības centru, Latvijas Komercbanku asociāciju, kā arī citiem partneriem šodien otro reizi Latvijā atklāja FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻU 2014, kas notiek saskanīgi ar Child and Youth Finance International rīkoto Global Money Week no 10. līdz 14. martam.

06.03.2014. Z.Pizele.
Latvijas skolēni pētīs IKT profesiju noslēpumus

No 25. - 27. martam jau trešo reizi „E-prasmju nedēļas” ietvaros Latvijā notiks IKT karjeras dienas. Šo dienu mērķis ir dot iespēju 9. līdz 12. klašu skolēniem iepazīties ar IKT nozari saistīto profesiju noslēpumiem, apmeklējot ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām saistītos uzņēmumus un organizācijas. Skolēniem būs iespēja iepazīties ar konkrētām profesijām un amatiem, gan semināru veidā uzzināt plašāku informāciju par karjeras iespējām. IKT karjeras dienas ietvaros tiks organizēti arī uzņēmumu izbraukumi uz skolām, novadot lekcijas/stundas, bet augstskolās būs atvērto durvju dienas. Tāpat skolēniem „E-prasmju nedēļas 2014” laikā būs iespēja piedalīties akcijā „ECDL karte - tikai par 10 eiro”.
Eiropas datorprasmes sertifikāts ir pasaulē lielākā datorprasmju sertificēšanas programma, kas ir izplatīta vairāk nekā 148 pasaules valstīs. Šādus sertifikātus ieguvuši jau vairāk kā 9 miljoni cilvēku visā pasaulē. Visaptverošs Eiropas datorprasmes sertifikāta programmas mērķis ir uzlabot zināšanu līmeni par informācijas tehnoloģiju, paaugstināt prasmi personālo datoru lietošanā un parastāko datoru lietotņu izmantošanā kā Eiropā, tā visā pasaulē. Šīs akcijas ietvaros no 2014. gada 24. marta līdz 28. martam ir iespēja iegādāties ECDL sertifikācijas karti par 10 eiro. Sekmīgi nokārtojot testus jebkurā no ECDL autorizētajiem testēšanas centriem Latvijā, ir iespējams saņemt atbilstošu Eiropas datorprasmju sertifikātu. Uzzināt vairāk par Eiropas datorprasmju sertifikāciju iespējams šeit: www.ecdl.lv.

06.03.2014. M.Janaus.
Starptautiskā balto stārķu ligzdu uzskaite

Aicina skolotājus un skolēnus piedalīties izglītojošā un nozīmīgā Latvijas un Eiropas mēroga vides izpētes pasākumā – 7. starptautiskajā balto stārķu (svēteļu) ligzdu uzskaitē.
Pieteikšanās līdz 28. martam uz: http://lob.lv/lv/baltie_starki/

05.03.2014. I.Upleja.
Finanšu izglītības nedēļa 2014

Turpinot iesāktās aktivitātes, finanšu pratības stratēģiskie partneri otro gadu rīkos Finanšu izglītības nedēļu, kas saskanīgi ar Child and Youth Finance International tradicionālo bērnu un jauniešu Global Money Week šogad plānota no 10. līdz 14. martam.
Nedēļas pasākumu devīze būs "Atrodi un piepildi savu finanšu mērķi", aicinot ikvienu interesentu aizdomāties par privātajiem finanšu mērķiem un iespējām tos sasniegt. Pirmajā dienā tiks publiskoti pētījuma rezultāti par Latvijas iedzīvotāju finanšu mērķiem un interaktīvais tests, kurā varēs rast atbildi uz jautājumu – Cik stipra ir Tava finanšu mērķtiecība?
Finanšu izglītības nedēļas 2014 svinīgā atklāšana mediju klātbūtnē notiks 10.martā plkst. 11.00 FKTK telpās Kungu ielā 1, Rīgā.
Atklāšanas pasākumā piedalīsies Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, VISC, Banku augstskolas un Latvijas Komercbanku asociācijas vadība, kā arī sadarbības partneru pārstāvji.

04.03.2014. A.Lielpētere.
Aicina pieteikties akcijai "Atpakaļ uz skolu 2014"

Latvijas pedagogi tiek aicināti pieteikt savu izglītības iestādi akcijai „Atpakaļ uz skolu 2014”, kas no 15. aprīļa līdz 15. maijam norisināsies visā Latvijā.
Akcijas "Atpakaļ uz skolu" laikā valsts amatpersonas, nevalstiskajā sektorā strādājošie un citi Eiropas Savienības (ES) jautājumu eksperti tradicionāli dodas uz skolām, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās un darba pieredzē par ES. Akcijas mērķis ir tuvināt ES institūcijas jaunajai paaudzei un sniegt skolēniem unikālu iespēju pārrunāt ES jautājumus ar cilvēkiem, kuri ikdienā saskaras ar dažādām ES politikas jomām.
Latvijas izglītības iestādes akcijai var pieteikt līdz 17. martam, aizpildot tiešsaistes anketu, kas pieejama akcijas koordinatoru mājaslapas www.klubsmaja.lv sadaļā „Atpakaļ uz skolu”.
Pēc anketas aizpildīšanas skolas pārstāvju norādītā informācija tiks piedāvāta ES lietu ekspertiem un akcijas koordinatori palīdzēs noorganizēt ekspertu vizīti skolā.

04.03.2014. V.Deksnis.
Ogrē noskaidroti Latvijas jaunie programmēšanas talanti

Aizvadītajā nedēļā Ogres 1. vsk. un Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājās Valsts izglītības satura centra (VISC) un Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LU MII) organizētās 27. Latvijas informātikas olimpiādes 3. posms, kas tika rīkotas sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību. Aizvadot divas ļoti spraigas un azartiskas sacensību dienas, tika noskaidroti Latvijas labākie jaunie programmētāji. Olimpiādes dalībniekus bija ieradusies sveikt arī Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

24.02.2014. S.Falka.
Latvijā tiks ieviesta iedzīvotāju finanšu pratības veicināšanas stratēģija

24.02.2014. stratēģiskie partneri ir parakstījuši memorandu par "Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģijas 2014–2020"ieviešanu, lai veicinātu iedzīvotāju finanšu pratības līmeņa pakāpenisku papaaugstināšanu. Par turpmāku sadarbību ir vienojusies – Finanšu un kapitāla tirgus komisija, Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts izglītības satura centrs, Banku augstskola, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Latvijas Komercbanku asociācija un Latvijas Apdrošinātāju asociācija

03.02.2014. S.Austruma.
Mazā filozofijas fakultāte

Mazā filosofijas fakultāte (MFF) turpina darbu 2014. gadā! Tajā aicināti piedalīties visi skolēni, kurus saista filosofija, kā arī jebkurš cits interesents. Pēc skolotāju ieteikuma MFF ir mainījusi tikšanās laikus. Turpmāk nodarbības notiks sestdienās, turklāt vairākas kopā.

 
2013.gads

04.12.2013. S.Margeviča.
Latvijas radošākie un progresīvākie skolotāji saņēmuši "Ekselences balvas"

Otrdien, 3.decembrī, svinīgā ceremonijā Latvijas Universitātes Mazajā aulā tika sveikti 19 dabaszinātņu un matemātikas skolotāji – „Ekselences balvas” finālisti. „Ekselences balvas” 2013 laureātu titulu un balvas 1000 latu vērtībā saņēma bioloģijas skolotāja Daiga Martinsone (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola), fizikas skolotājs Jānis Čilipāns (Tukuma 2. pamatskola), ķīmijas skolotāja Marina Ravinska (Daugavpils Centra vidusskola) un matemātikas skolotāja Alla Kitajeva (Ventspils 2. vidusskola).

02.12.2013. S.Margeviča.
Uzņēmēji apbalvos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus

Otrdien, 3.decembrī, plkst. 17.00 Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā (Raiņa bulv. 19) notiks „Ekselences balvas” ceremonija, kurā uzņēmēji apbalvos progresīvākos bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus. „Ekselences balvu” 1000 latu vērtībā saņems 4 skolotāji, kuri savu profesionālo meistarību apliecinās konkursa finālā, kurš dienas pirmajā pusē norisināsies Āgenskalna Valsts ģimnāzijā. Apbalvošanas ceremonijā piedalīsies un skolotājus sveiks Valsts prezidents Andris Bērziņš, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Kārlis Eņģelis un LU rektors prof. Mārcis Auziņš, kā arī uzņēmēji.

20.11.2013. S.Lase.
Tālākizglītības kursi skolotājiem par uzņēmējdarbību

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar biznesa izglītības biedrību Junior Achievement – Young Enterprise Latvija un Swedbank aicina dažādu mācību priekšmetu skolotājus uz A līmeņa tālākizglītības kursiem uzņēmējdarbības kompetenču pilnveidošanā.

19.11.2013. A.Slava.
Konkurss "Sveiks, eiro!"

Latvijas Banka aicina 6.–8. un 9.–12. klašu skolēnus no 2013. gada 13. novembra līdz 25. novembrim pārbaudīt savas zināšanas konkursā "Sveiks, eiro!". Konkurss norisinās vietnē "Naudas skola". Reģistrēšanās – šeit. Atbildes uz konkursa jautājumiem skolēni var meklēt un iesniegt līdz 25.novembrim.

13.11.2013. A.Gruzinska.
Noslēdzies IT biznesa ideju attīstīšanas projekts "1440 min Ideju Izaicinājums"

Noslēdzies biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise (JA –YE) Latvija Absolventu kluba rīkotais IT biznesa ideju attīstīšanas projekts „1440 min Ideju Izaicinājums”. Projekts bija JA-YE Latvija Alumni kluba jauniešu iniciatīva, ko finansiāli atbalsta programma „Jaunatnes darbībā”.

11.11.2013. V.Kravčenko.
Latviešu valodā iztulkots ziņojums "Sporta izglītība un fiziskās aktivitātes Eiropas skolās"

VIAA mājas lapā latviešu valodā publicēts Eurydice tīkla ziņojums „Sporta izglītība un fiziskās aktivitātes Eiropas skolās”, kas uzskatāms par Eiropas Komisijas pirmo mēģinājumu apzināt situāciju sporta izglītības jomā Eiropā. Ziņojums sniedz informāciju par sporta izglītības mācību priekšmetu 30 Eiropas valstīs. Šī ziņojuma publicēšana latviešu valodā ir ļoti apsveicama, atzīst Inese Bautre, IZM Valsts izglītības satura centra sporta mācību satura speciāliste. Viņasprāt, ziņojums ir interesants un noderīgs sporta pedagogu darbā. Šobrīd, piemēram, Latvijas skolās ir ļoti aktuāls jautājums par skolēnu vērtēšanu sporta priekšmetā, tādēļ ir vērts iepazīties ar ziņojuma nodaļu par skolēnu vērtēšanu sporta priekšmetā dažādās valstīs. Inese Bautre uzsver, ka ar ziņojumu jāiepazīstas visiem Latvijas sporta skolotājiem, lai iegūtās atziņas izmantotu savā ikdienas darbā un paplašinātu savu redzesloku par sporta stundu norisi un dažādajām fiziskajām aktivitātēm Eiropas skolās. Arī Latvijai ir labas prakses piemēri, kurus var un vajag popularizēt Eiropas skolās, uzskata Inese Bautre: “Viens no labās prakses piemēriem noteikti ir stājas mācības projekts Stipra un vesela mugura, kura mērķis ir ar vienkāršiem vingrojumiem un vingrinājumiem veicināt un nostiprināt bērnu veselību un fizisko attīstību, kā arī popularizēt pareizas stājas un fizisko vingrinājumu nozīmīgumu skolēnu, pedagogu un vecāku vidū.”

04.11.2013. Informācija no www.bank.lv.
Latvijas Banka un ECB sāk intensīvu iedzīvotāju informēšanu par eiro banknotēm un monētām

Ar "Eiro izstādes" atklāšanu 2013. gada 25. oktobrī Latvijas galvaspilsētā Rīgā ievadīta plaša un daudzpusīga sabiedrības informēšanas kampaņa, kuras laikā Latvijas iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar jauno naudu - eiro.
Informatīvās kampaņas galvenais akcents likts uz eiro naudaszīmju un monētu vizuālo noformējumu, iestrādātajiem drošības elementiem un svarīgākajiem naudas maiņas posmiem un faktiem. Latvijas iedzīvotāji tuvāko mēnešu laikā tiks uzrunāti ar speciālu sūtījumu ikvienai mājsaimniecībai, reklāmām televīzijās, drukātajos un interneta medijos, vides reklāmām, kā arī dažādiem informatīviem materiāliem.
Kampaņas atklāšanas pasākumā Dailes teātrī piedalījās Eiropas Centrālās bankas (ECB) Banknošu Direktorāta vadītājs Tons Rooss (Ton Roos) un Latvijas Bankas (LB) Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms.
"Eiro izstāde" Dailes teātra telpās būs atvērta no 2013. gada 26. oktobra līdz 13. decembrim. Šī interaktīvā izstāde, kas piemērota visu vecumu apmeklētājiem un kuru organizē ECB sadarbībā ar Latvijas Banku, ļauj tuvāk iepazīt eiro un tā vēsturi, dizainu un pretviltošanas pazīmes, kā arī aplūkot otrās sērijas eiro banknotes.
Izstādi organizē ECB, LB un Dailes teātris.

31.10.2013. A.Gruzinska.
IT ideju attīstīšanas 24 stundu interaktīvais seminārs "1440 min Ideju Izaicinājums"

Junior Achievement – Young Enterprise Latvija Absolventu apvienība aicina Latvijas vidusskolu jauniešus uz IT ideju attīstīšanas 24 stundu interaktīvu semināru „1440 min Ideju Izaicinājums”, kas norisināsies 8.-9. novembrī Biznesa augstskolā Turība. Lieliska iespēja informācijas tehnoloģijās ieinteresētiem jauniešiem 24 stundu laikā pilnveidot biznesa ideju IT jomā, saņemot atbalstu no Draugiem.lv komandas un Accenture Latvija ekspertiem.
Pieteikšanās līdz 5. novembrim.
Semināra programma, kā arī vairāk informācijas par pieteikšanos un iespējām: www.draugiem.lv/jal
Kontaktpersona:
projekta "1440 min Ideju Izaicinājums" koordinatore Anna Gruzinska,
e-pasts: anna@jal.lv
tālr.: +371 26336345

24.10.2013. J.Šapolovska.
Tehniskās jaunrades dienas 2013

Pasākumu cikls „Tehniskās jaunrades dienas” norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas 5 Latvijas pilsētās. Pasākuma mērķis ir rosināt sabiedrības, it sevišķi pamata un vidējās izglītības vecuma jaunatnes interesi par inženierzinātnēm, kā arī, lai attīstītu teorētiskās zināšanas un prasmes tehnisko disciplīnu jomā. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja bez maksas piedalīties vienā vai vairākās disciplīnās: „Robotikas darbnīca”, ”Ķīmijas laboratorija”, „Mehānikas praktikums” un „Elektrostacija”. Pieredzējušu treneru vadībā varēs veidot inženiertehniskus priekšmetus, ar kuriem vēlāk piedalīties sacensībās. Bez tā jaunieši varēs vairāk uzzināt par izglītības iespējām un vērot eksperimentu paraugdemonstrējumus.
Tehniskās jaunrades dienas norisināsies:

2. novembrī – Rīgā, Rīgas Tehniskajā universitātē, Kaļķu ielā 1
9. novembrī – Valmierā, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, Zvaigžņu ielā 4
10. novembrī – Rēzeknē, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā, Lubānas ielā 49
23. novembrī – Jelgavā, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33
24. novembrī – Ventspilī, Ventspils Jaunrades namā, Maiznieku ielā 11

Vairāk informācijas www.tjd.lv

24.10.2013. M.Katkovska.
Net-Safe Latvia Drošāka interneta centram jauna vietne

Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs ir izveidojis jaunu vietni macies.drossinternets.lv un video blogu sižetus Interneta noslēpumi – atklāti!, lai arvien vairāk bērni un jaunieši, tāpat arī viņu vecāki un skolotāji uzzinātu, kā kļūt par gudriem un atbildīgiem interneta lietotājiem! Vietni var izmantot gan pedagogi, strādājot ar skolēniem un pārrunājot interneta drošības jautājumus, gan skolēni paši, kā arī jebkurš interneta lietotājs, kurš vēlas uzzināt vairāk par to, kā savu darbošanos internetā padarīt drošāku un atbildīgāku!
Vietnē atrodami 6 video par tēmām:
- Sociālo tīklu izmantošana
- Emocionāla pazemošana
- Informācija internetā
- Kritiska pieeja saturam
- Riski un apdraudējumi
- Pārkāpumi un atbildība
Video papildināti ar materiāliem: stundu plāni un jautājumi diskusijām; uzdevumi un darba lapas; praktiski padomi un patiesi stāsti.

23.10.2013. S.Austruma.
Mazā filozofijas fakultāte aicina uz kārtējām nodarbībām

Mazā filozofijas fakultāte 30. oktobrī aicina uz kārtējām nodarbībām. Šoreiz uz tikšanos aicina Ieva Astahovska, uz sarunu par tēmu "Sociālais aktīvisms mūsdienu mākslā".

15.10.2013. S.Margeviča.
Aicina izvirzīt skolotājus "Ekselences balvai"

Laikā no 15.oktobra līdz 7.novembrim skolu vadība, vecāku un skolēnu organizācijas, skolotāju asociācijas, pašvaldības, augstskolas un uzņēmumi aicināti „Ekselences balvai” izvirzīt profesionālākos un radošākos bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus. „Ekselences balva” jau trešo gadu ir skolotāju profesionālās meistarības apliecinājums – pasākums, kas plašākas sabiedrības vidū ļauj atklāt to, cik daudz dabaszinātnēs un matemātikā ir patiesi izcilu skolotāju, kuri spēj veidot mācību procesu atbilstošu laikam. Vienlaikus pasākums ir platforma skolotājiem saistošu un oriģinālu ideju apmaiņai.
„Ekselences balvu” organizē Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, Valsts izglītības satura centrs un Latvijas Universitātes Fonds. Par 1000 latu lielu balvu katra mācību priekšmeta skolotājam rūpējas uzņēmēju asociācijas un uzņēmumi. Par ilggadējiem projekta atbalstītājiem kļuvuši Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, kā arī SIA „Metrum”.
Lai izvirzītu skolotāju „Ekselences balvai”, pieteicējam jāaizpilda pieteikuma veidlapa, kurai jāpievieno skolotāja CV.
„Ekselences balvas” nolikums, kā arī pieteikuma veidlapas un plašāka informācija par projektu atrodama LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2013.gada 7. novembris (pasta zīmogs vai elektroniskā paraksta datums).

10.10.2013. S.Lase.
Jauno uzņēmēju skolā iesaistījušies jau 937 jaunieši

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) sadarbībā ar Swedbank realizējusi jau ceturto lekciju un radošo darbnīcu semināru «JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skola 2013», šoreiz modes un izklaides centrā Rīga Plaza par uzņēmējdarbību, mārketingu un karjeru izglītojot 438 skolēnus un 33 skolotājus. Trīs semināri notikuši arī reģionos – Kuldīgā, Alūksnē un Rēzeknē, pulcējot 499 skolēnus un skolotājus no 53 skolām, bet desmit semināri plānoti arī citās Latvijas pilsētās.

07.10.2013. O.Volfs.
Konkursā aicina bērnus rakstīt savu uzrunu Latvijas dzimšanas dienā

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, Valsts prezidenta kanceleja aicina visu Latvijas skolu 5.līdz 12.klašu skolēnus piedalīties radošo darbu konkursā „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”. Konkursa uzdevums ir rakstiskas esejas vai video veidā izklāstīt, ko teiktu skolēns 18.novembrī uzrunā pie Brīvības pieminekļa, ja viņš būtu Valsts prezidents. Konkursā skolēni var piedalīties individuāli, vai arī radošo video darbu veidot komandā līdz trim cilvēkiem. Darbus konkursam jāiesūta līdz 25.oktobrim, sūtot uz e-pastu konkurss@president.lv, bet video var arī ielādēt konkursa Facebook lapā, norādot vārdu, uzvārdu, skolu, klasi, kontakttālruņa numuru un e-pasta adresi.

07.10.2013. O.Volfs.
Zīmējot plakātus un atklātnes, skolēnus aicina domāt par iecietības tēmu

Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Fridriha Ēberta fondu un Mazākumtautību konsultatīvo padomi aicina skolēnus piedalīties vizuālās mākslas konkursā „Latvija – mūsu drošās mājas”. Tā ietvaros bērniem plakātu vai atklātņu veidā jāpēta un jāattēlo tolerances un integrācijas jautājumi Latvijas sabiedrībā. Konkursa ideja tika prezentēta Mazākumtautību padomē sēdē un guva Valsts prezidenta atbalstu. Konkursā aicināti piedalīties visi Latvijas vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, veidojot darbus par kādu no četrām tēmām – „Dažādība ir mūsu bagātība!”, „Sasveicinies ar dažādo!”, „Neieslīgsti stereotipos!” vai „Sūti savu mīlestību nākotnei!”.

03.10.2013. S.Lase.
Aicina jauniešus un skolotājus uz uzņēmējdarbības un mārketinga semināru Rīgā

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) sadarbībā ar Swedbank šoruden realizē semināru ciklu «JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skola 2013», kurā jaunieši izzina uzņēmējdarbības izglītības iespējas Latvijas skolās, iedvesmojas no pieredzējušiem uzņēmējiem, kā arī paši attīsta inovatīvas biznesa un mārketinga idejas radošajās darbnīcās. 8.oktobrī plkst. 10:00 «JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skola 2013» aicina skolēnus un skolotājus pulcēties Rīgā, Multikino telpās modes un izklaides centrā Rīga Plaza. Pieteikšanās anketa un semināra programma, kā arī informācija par citiem plānotajiem semināriem atrodama vortālā www.jal.lv vai www.draugiem.lv/jal. Trīs semināri jau notikuši Kuldīgā, Alūksnē un Rēzeknē, pulcējot 499 skolēnus un skolotājus no 53 skolām. Vēl desmit līdzīgi semināri šoruden plānoti arī citās Latvijas pilsētās.

02.10.2013. E.Pelša.
Konkurss pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija kustības „Draudzīga skola” ietvaros izsludina konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu draudzīgas un cieņpilnas vides veicināšanai klasē. Konkursa mērķis ir draudzīgas, cieņpilnas un savstarpēji atbalstošas vides attīstīšanas skolā, pieredzes apmaiņas veicināšana starp mācību iestādēm, kā arī pedagogu aktīvāka iesaiste kustībā „Draudzīga skola”. Ar šī konkursa palīdzību inspekcijas vēlas dot iespēju pedagogiem radošā un atraktīvā formā runāt par jaunajiem izaicinājumiem skolas un klases vidē (vardarbība un mobings, jauno tehnoloģiju, interneta un mediju ietekme, iecietības un empātijas veicināšana utt.) un radīt mācību materiālu, kas būs noderīgs arī citiem kustības „Draudzīga skola” dalībniekiem. Pedagogu darbi tiek gaidīti no šī gada 1. oktobra līdz 15. novembrim.

02.10.2013. E.Maļkeviča.
Šogad UNESCO nedēļa Latvijā būs veltīta lokālajam mantojumam un tradīcijām

No 14. līdz 18. oktobrim Latvijā jau trešo gadu būs UNESCO nedēļa, kurā īpaša uzmanība tiks veltīta lokālā mantojuma un aizvien dzīvo tradīciju izcelšanai, jo Latvijā ir bagāts nemateriālais kultūras mantojums, par ko liecina arvien jaunu un unikālu tradīciju apzināšana. Šogad UNESCO nedēļa tiks aizvadīta, atzīmējot UNESCO Konvencijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu 10. gadadienu. Konvencijas 10. gadadiena sakrīt ar vairākiem nozīmīgiem notikumiem nemateriālā kultūras mantojuma jomā Latvijā. Pirms desmit gadiem Dziesmu un deju svētku tradīcija un simbolisms Igaunijā, Latvijā un Lietuvā tika atzīts par Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu, un šī gada vasarā aizvadīti XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki. Šogad tiek gatavots pirmais Latvijas ziņojums par suitu kultūrtelpas saglabāšanas plāna īstenošanu kopš 2009. gada, kad tā iekļauta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma, kam nepieciešama īpaša saglabāšana, sarakstā. Suitu kultūrtelpa pasaules, īpaši Eiropas reģiona, kontekstā ir atzīta par paraugkopienu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.
Vairāk informācijas:
Evija Maļkeviča
UNESCO nedēļas koordinatore
E-pasts: e.malkevica@unesco.lv
Tālrunis: 67325109

27.09.2013. L.Kubliņa.
"Zaļā josta" izsludina izlietoto bateriju vākšanas konkursu

Ar aicinājumu izturēties atbildīgi pret apkārtējo vidi un dabas resursu saudzēšanu, “Zaļā josta”, turpinot gadu gaitā izkopto tradīciju, arī šajā mācību gadā atsāk Latvijas vispārējo, pirmsskolas, profesionālo un interešu izglītības iestāžu iesaisti vides izglītības jautājumu aktualizācijā un videi kaitīgu preču atkritumu praktiskā vākšanā. Šā gada 30. septembrī tiek izsludināts izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” 2013./2014. Izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu izpratni par izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi uz vidi un rosināt bērnus caur praktisku darbību ikdienā samazināt apkārtējās vides piesārņojumu ar videi bīstamiem atkritumiem. Lai piedalītos bateriju vākšanas konkursā, izglītības iestādēm līdz 2013. gada 31. decembrim ir jāreģistrē savas izglītības iestādes dalība “Zaļā josta” mājas lapas www.zalajosta.lv sadaļā “Bateriju vākšanas konkurss”. Izlietoto bateriju vākšana izglītības iestādēs norisināsies līdz 2014. gada februāra beigām. Visas konkursa ietvaros savāktās baterijas tiks nogādātas otrreizējai pārstrādei, sekmējot vērtīgu resursu atgūšanu un mazinot videi kaitīgu preču radīto potenciālo apdraudējumu dabai.

24.09.2013. A.Kauliņa.
Skolēnu konkurss "Jaunais finanšu eksperts 2014"

Jau ceturto gadu Swedbank Privātpersonu finanšu institūts rīko konkursu vidusskolēniem "Jaunais finanšu eksperts". Konkursā aicināti piedalīties vidusskolēni no visas Latvijas, lai veiktu pētījumu par vienu no trim konkursa tēmām, bet konkursa otrajā kārtā izstrādātu radošos darbus pētījumā identificēto problēmu risināšanai. Labāko darbu autori nākamā gada martā pulcēsies Rīgā, lai piedalītos tradicionālajā Jauno finanšu ekspertu konferencē, kuras laikā tiks noskaidroti konkursa uzvarētāji.

23.09.2013. I.Sāmīte.
Piesaki savu informātikas skolotāju Tāļa Bērča piemiņas balvai un stipendijai!

Jau sesto gadu skolas – skolas vadība, skolotāji, pašvaldību izglītības pārvaldes, skolēni – tiek aicināti pieteikt savu informātikas skolotāju Tāļa Bērča balvai. Līdz šī gada 18. oktobrim aicinām aizpildīt pieteikuma anketu, lai pieteiktu savu informātikas skolotāju Tāļa Bērča balvai. Anketa ir atrodama. Plašāka informācija, pieteikuma anketa un konkursa nolikums pieejami sabiedrības Tilde mājaslapā.

20.09.2013. L.Kubliņa.
"Zaļā josta" uzsāk Vislatvijas mēroga makulatūras vākšanu skolās

Gādājot par tīru Latvijas vidi un efektīvu otrreizējo resursu atgūšanu, izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmums “Zaļā josta” izsludina kārtējo makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” Latvijas izglītības iestādēm. Konkurss ik gadus apvieno simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu, lai, vācot makulatūru, kopīgi saudzētu un taupītu dabas resursus. Tādējādi „Zaļā josta” vērš bērnu un jauniešu uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, kā arī veido izpratni, ka pareizi sašķiroti un pārstrādei nodoti atkritumi kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā. 2013./2014. mācību gadā makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” “Zaļā josta” rīko kopā ar ilggadējiem sadarbības partneriem: SIA “Papīrfabrika “Līgatne”, AS “Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centru.

19.09.2013. M.Katkovska.
Konkurss jauniešiem "Labākais interneta saturs bērniem!"

Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs Latvijā organizē Eiropas mēroga konkursu jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem "Labākais interneta saturs bērniem!".
„Vai esi pievērsis uzmanību saturam, kas pieejams internetā? Vai zināji, ka 58% Eiropas jauniešu nav apmierināti ar internetā pieejamā satura kvalitāti? Vai esi viens no viņiem? Cik bieži, skatoties kādu „pašrocīgi” un tavuprāt nemākulīgi veidotu video vai blogu, pie sevis nodomā: „hmm... stulbi... muļķīgi”? Varbūt Tev kādreiz ir bijusi vēlme izveidot kaut ko patiešām gaumīgu, jautru, izglītojošu – kvalitatīvu interneta saturu? Tad šī ir tava iespēja parādīt citiem, ka proti radīt foršas un interesantas lietas. Esi oriģināls un parādi savu talantu, izstrādājot interneta saturu, kas izglīto, informē par aktuālām lietām, sniedz padomus un izklaidē ne tikai tevi un tavus draugus, bet arī citus jauniešus un bērnus. Esi labākais Latvijā, saņem planšetdatoru un brauc pēc Eiropas balvas uz Briseli!”
Konkursa mērķis ir veicināt oriģināla, interesanta, izglītojoša, jauniešus un bērnus uzrunājoša interneta satura izstrādi, kas paplašinās viņu zināšanas, attīstīs iztēli un radošās spējas. Eiropas drošāka interneta centru tīkls Insafe (www.saferinternet.org) sadarbībā ar Eiropas Komisiju koordinē konkursa organizēšanu Eiropas Savienības dalībvalstīs. Konkursa norisi Latvijā nodrošina Latvijas Interneta asociācijas Drošāka interneta centrs Net-Safe Latvia sadarbībā ar SIA Lattelecom.
Konkursā var piedalīties bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem, individuāli vai grupā (līdz 3 personām). Darbu iesniegšana līdz 31.oktobrim. Latvijā apbalvošana notiks decembrī. Eiropas uzvarētāji tiks apbalvoti īpašā ceremonijā 2014.gada 11.februārī Briselē.
Papildus informācijai:
Maija Katkovska
"Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centra vadītāja
Mob.tālr.: 29465566

16.09.2013. S.Austruma.
Mazā filozofijas fakultāte atsāk darbu 2013./2014. mācību gadā

Mazā filosofijas fakultāte atsāk darbu 2013./2014. mācību gadā. Tajā aicināti piedalīties visi, kurus interesē filosofija. Šogad MFF pievērsīsies filosofijas saistībai ar dažādiem sociāli nozīmīgiem jautājumiem, par kuriem ne tikai aicina skolēnus un citus interesentus klausīties lekcijas, bet arī diskutēt.

17.06.2013. A.Aukšmuksta.
Atpūtas bāzē apglezno mājiņas

Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvalde sadarbībā ar SIA „Rīgas meži” un Akzo Nobel Baltics Ltd. īstenoja projektu „Mājiņu apgleznošana Mangaļu atpūtas bāzē”, Mangaļu prospektā 72/74. Mājiņu apgleznošanā tika izmantoti Valsts izglītības satura centra organizētā vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa "Kur saulīte rotājās" Rīgas kārtas laureātu darbi. Projekts tika īstenots no 2013. gada 1.jūnija līdz 12.jūnijam. Projekta realizācijā Mangaļu atpūtas bāzē piedalījās 10 izglītības iestāžu vizuālās mākslas pedagogi un viņu audzēkņi.

22.05.2013. V.Kakse.
Noslēdzies konkurss Latvijas izglītības iestāžu pedagogiem

Noslēdzies „Zaļās jostas” izsludinātais konkurss Latvijas izglītības iestāžu pedagogiem „Interaktīvu mācību metožu izmantošana vides izglītības īstenošanā, integrējot mācību stundās jautājumus par klimata pārmaiņu veicinošo faktoru samazināšanas iespējām skolā un mājās”, kas notika sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un LU Fizikas un matemātikas fakultātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru. Konkursa mērķis bija veicināt skolotāju darbā inovācijas – mūsdienīgu un efektīvu mācību metožu, formu, paņēmienu un mācību līdzekļu izmantošanu, ieviešot mācību procesā jautājumus skolēnu izpratnes veicināšanai par klimata pārmaiņām, to potenciālo ietekmi uz Latviju un pasauli, par iespējām samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, taupot enerģiju un citus resursus mācību iestādē un mājās.

30.04.2013. H.Blumberga.
Elektrodrošības trešdienas Enerģētikas muzejā

Tuvojoties skolēnu vasaras brīvlaikam, laiks pievērst papildu uzmanību bērnu drošai un pareizai rīcībai un uzvedībai saskarsmē ar elektroierīcēm. Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs aicina vecākus un pedagogus pieteikties pedagoģiskās programmas „Elektrodrošības ABC” nodarbībām vecākos pirmsskolas vecuma un sākumskolas vecuma bērnus. Programmas mērķis ir sekmēt bērnu izpratni par pareizu rīcību dažādās ar elektrību saistītās situācijās, audzinot atbildīgu attieksmi pret savu rīcību, kā arī attīstot bērniem raksturīgās izzināšanas spējas: prasmi skatīties un ieraudzīt, klausīties un sadzirdēt, izprast lietu būtību un savas rīcības atbilstību dažādās situācijās. Muzeja pedagoģiskā programmas „Elektrodrošības ABC” nodarbību saturs tiek pieskaņots katras vecuma grupas mērķauditorijas bērnu zināšanu un uztveres līmenim. Mazākie nodarbību dalībnieki iepazīstas ar elektrozibsnīti ZIBO, un draudzīgā sarunas procesā ar nodarbības vadītāju pārrunā: - kādas elektropreces lietojam ikdienā, - kāpēc elektrība var būt bīstama, - kas ir brīdinājuma zīme „Uzmanību – elektrība!” un kur to uzstāda, kā arī modelēs pareizu rīcību elektrobīstamās situācijās. Nodarbības nobeigumā tiek skatīti animācijas klipi ar sižetiem, kuros redzamas elektrobīstamas situācijas. Lielākie nodarbību dalībnieki tiek iepazīstināti ar Latvenergo koncerna elektrodrošības tēlu Ernestu, kurš dzied dziesmu „Elektrība ir īsta!” Pēc dziesmas klipa noskatīšanās kopīgi tiek pārrunāts, kas ir elektrība, kas ir Latvenergo koncerns un no kā tiek ražota elektrība Latvijā. Nemainīga nodarbības daļa – elektrobīstamas situācijas un pareizas uzvedības izvēle tajās. Nodarbības beigās tiek demonstrētas filmas, kas uzņemtas projekta „Lai dzīvo bērni!” ietvaros. Tajās ir sižeti par elektrodrošību, fizisko drošību, ceļu satiksmes drošību, situācijām saskarsmē ar gāzi un uzvedību uz dzelzceļa. Interaktīvo nodarbību laikā paredzētas arī ekskursijas pa muzeja krātuvēm.
Nodarbības trešdienās notiks: 8., 15., 22. un 29. maijā plkst. 10.00 un 15.00 Enerģētikas muzejā Andrejsalā, Andrejostas ielā 8, Rīgā, tālr. 67728985, 67728409 e-pasts:muzejs@latvenergo.lv Nodarbības un muzeja apmeklējums ir bez maksas.

03.04.2013. A.Slava.
Konkurss skolēniem "Nauda – Māksla – Sabiedrība"

Lai veicinātu skolēnu interesi par lata un eiro naudaszīmēm, kā arī mudinātu pievērst uzmanību monētu un banknošu drošības pazīmēm, aizdomāties par naudaszīmēs izmantoto simbolu nozīmi un saistību ar notikumiem sabiedrībā, Latvijas Banka aicina 7. – 9.klases skolēnus piedalīties konkursā "Nauda – Māksla – Sabiedrība". Konkursa nolikums pieejams Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības interneta vietnē "Naudas skola" , konkursa uzdevumi būs pieejami un atbildes – uz tiem varēs iesniegt tikai 2 nedēļas – no 5. aprīļa līdz 19. aprīlim.

02.04.2013. H.Blumberga.
Aprīļa trešdienās Enerģētikas muzejā

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs piedāvā vecāko klašu skolēnniekiem, studentiem un citiem interesentiem izglītojošas un interaktīvas nodarbības „Ķeguma spēkstacijas būvgaita caur Eduarda Krauca fotoobjektīvu”. To laikā demonstrēs arī dokumentālu filmu – interviju „Kā tapa Ķeguma spēkstacija: Kārļa Dumbrāja atmiņas”. Latvijas Republikas vienaudzis, pozitīvisma un optimisma pilnais madonietis Kārlis Dumbrājs 1939. gadā montēja divus no trijiem spēkstacijas ģeneratoriem. Atskatoties uz savu bagāto un garo mūžu, viņš saka: „Es vēl šodien esmu lepns, ka esmu būvējis Ķegumu”.
Nodarbībā interesenti iepazīsies ar UNESCO programmas „Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā iekļauto E. Krauca (1898.–1977.) fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekciju „Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936.–1940. "Tas ir vēstījums par 20.gadsimta pirmajā pusē Baltijā vērienīgākā industriālā objekta celtniecību, vedot skatītāju savdabīgā ceļojumā pagātnē, kad Eiropas enerģētikā sevi pieteica Latvijas flagmanis – Ķeguma spēkstacija. Spēkstacijas būvniecībā piedalījās vairāk nekā 5 tūkstoši strādnieku no visas Latvijas. Viņu vidū bija Kārlis Dumbrājs (dz. 1918.g.). Dokumentālajā filmā aculiecinieks stāsta par varenās un monumentālās būves tapšanu, spēkstacijas ģeneratoru montāžu, atklāj latviešu un zviedru speciālistu ikdienas darba gaitas un savstarpējo komunikāciju, kā arī raksturo darba un sadzīves apstākļus. Filma – intervija ir dokumentāls vēstījums, kas apliecina dzīvās vēstures nozīmi cilvēces atmiņas saglabāšanā. Interaktīvo nodarbību laikā paredzētas arī ekskursijas pa muzeja krātuvēm.
Aprīļa trešdienās plkst. 15.00
Enerģētikas muzejs, Andrejsala, Andrejostas iela 8, Rīga
Tālr. 67728985, 67728409
e-pasts:muzejs@latvenergo.lv
Muzeja apmeklējums ir bez maksas

21.03.2013. E.Pušpure.
Mājsaimniecību finanšu lietpratība – virkne paradoksu

2012. gada oktobrī-decembrī Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latvijas Komercbanku asociāciju veica otro pētījuma „Jauniešu finanšu lietpratība” posmu. Pirmais pētījuma posms tika veltīts finanšu lietpratības apgūšanai skolās, un tajā jauniešu pieredze ģimenē tika identificēta kā būtiskākais jauniešu finanšu lietpratības kvalitāti veidojošais faktors. 2012. gada nogalē tika veikts nākamais pētījuma posms, atlasot vidusskolas vecuma jauniešus un pētot mājsaimniecības, kurās tie dzīvo.
Pētījuma ietvaros intervijas un līdzdalīgo novērojumu veica Latvijas Universitātes kultūras un sociālās antropoloģijas studiju programmas studenti docentes Aivitas Putniņas un lektores Ilzes Birznieces vadībā. Kopumā tika veiktas 29 intervijas, daļa no tām dubultas un trīskāršas intervijas, kopumā iesaistot 38 dalībniekus. Pētījuma gaitā tika pievērsta uzmanība vairākām ar finanšu lietpratību saistītām tēmām – izpratnei par to, ko nozīmē būt finanšu lietpratīgam, vērtējumam, kas dots par savu un mājsaimniecības lietpratību, kā arī tam, kā paustā attieksme novērojama mājsaimniecības darbībā.
Pētījuma rezultāti ļauj veidot efektīvāku un aptverošāku finanšu lietpratības apmācību skolās, kā arī rosina diskusiju par ģimenes, kopienas un finanšu institūciju lomu iedzīvotāju finanšu lietpratības veidošanā.
>> Pētījums LKA vietnē

11.03.2013. A.Slava.
Izstāde "Ls•20. Nacionālās valūtas mākslas gadi"

No šā gada 6.marta līdz 28.aprīlim Latvijas Bankas ēkā K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā ir skatāma izstāde "Ls•20. Nacionālās valūtas mākslas gadi". Tas ir vizuāli dinamisks vēstījums par naudas, simbolu, dzīvesstila, vēstures un mākslas savstarpējām attiecībām. Informācija, pieteikšanās grupu apmeklējumam un radošai darbnīcai: www.latam20.lv

11.03.2013. K.Ilgaža.
Notiks pirmā Finanšu izglītības nedēļa

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) sadarbībā ar VISC un citiem partneriem rīko pirmo Finanšu izglītības nedēļu Latvijā. Pasākumi notiks laikā no 18. līdz 22. martam. Finanšu izglītības nedēļa 2013 tiek rīkota saistībā ar starptautiskās kustības finanšu pratības veicināšanā Child and Youth Finance International ikgadējo bērnu un jauniešu finanšu nedēļu. Šādas aktivitātes mērķis ir domubiedru valstīs uzsvērt finanšu izglītības nozīmību un daudzveidību ikviena cilvēka dzīvē. VISC Finanšu izglītības nedēļas laikā organizē diagnosticējošo darbu ekonomiskajā izglītībā 8.klasēm. Latvijā šīs nedēļas aktivitātes turpmāk koordinēs FKTK.

11.03.2013. A.Slava.
Atvērta "Naudas skola"

Latvijas Banka ir sagatavojusi vietni pedagogiem, skolēniem un citiem interesentiem par ekonomiskās izglītības jautājumiem. Te ievietotas filmas, spēles, prezentācijas, terminu vārdnīca un cita informācija – saistoši materiāli par makroekonomiku. Tie skatāmi Latvijas Bankas izglītotības vietnē www.naudasskola.lv.

08.03.2013. E.Pelša.
Izsludina konkursu "Manas un Tavas brīvības robežas internetā"

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) izsludina konkursu "Manas un Tavas brīvības robežas internetā", kurā aicināti piedalīties vispārizglītojošo vai profesionālo izglītības iestāžu skolēni un audzēkņi, sākot no 5. klases. Konkursa dalībnieki ir aicināti veidot sociālās vides reklāmas maketu projektus (vides reklāmu, kas piemērota izvietošanai stendos publiskajā telpā), tajos paužot savu izpratni un vēstījumu par interneta lietotāju drošību, atbildību un savstarpējo cieņu. Konkursa organizēšanas mērķis ir bērnu un jauniešu izpratnes par drošību un savstarpējas cieņas un respekta pilnām attiecībām interneta vidē veicināšana. Konkursam iesūtītie darbi tiks vērtēti trīs kategorijās - vispārizglītojošo izglītības iestāžu 5. – 6. klašu skolēnu grupā, vispārizglītojošo izglītības iestāžu 7. – 9. klašu skolēnu grupā un vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu grupā. Labāko darbu apbalvošana notiks 2013. gada 25. aprīlī, kustības „Draudzīga skola” konferences laikā. Apbalvoti tiks katras kategorijas labāko darbu autori.
Nolikums un cita informācija par konkursu VBTAI vietnē

08.03.2013. S.Sīpola.
Pārbaudi sevi zināšanu testā "Es - elektroniskā vidē"

8.-12.klašu skolēni VARAM mājas lapā var aizpildīt zināšanu testu "Es - elektroniskā vidē". Konkursa mērķis ir paplašināt skolēnu zināšanas un izpratni par valsts un pašvaldību piedāvātajiem e-pakalpojumiem un to pielietošanu gan pašu, gan vecāku vai radinieku saziņai ar valsts un pašvaldību iestādēm. Ar testa palīdzību rosinām skolēnus iepazīt, kādus e-pakalpojumus pašlaik valsts un pašvaldības piedāvā, par sociālo tīklu ētisku lietošanu un savu datu drošību.

08.03.2013. S.Sīpola.
Esi radošs zīmējumu konkursā "Kā es redzu elektronisku valsts pārvaldi?"

Lai rosinātu skolēnus iepazīties ar e-pārvaldes sniegtajām priekšrocībām, VARAM no 4. līdz 22.martam aicina 6.-12.klašu skolēnus piedalīties zīmējumu konkursā "Kā es redzu elektronisku valsts pārvaldi?". Atbilstoši konkursa nolikumam skolēni zīmējumus var noformēt kā stāstu vai logo, attēlojot dažādus e-pakalpojumus. Labākais darbs tiks izmantots kā ilustrācija, noformējot bukletus un citus informatīvos materiālus. Ar konkursu nolikumu var iepazīties VARAM mājas lapā.

04.03.2013. L.Krīvena.
Aicinājums Latvijas pašvaldībām iesaistīties radošās darbības nedēļas radi!2013 aktivitātēs

Tuvojoties radošās darbības nedēļai radi!2013, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts izglītības satura centru, Latvijas Nacionālo kultūras centru un Latvijas Pašvaldību savienību nāk klajā ar iniciatīvu aktivitātei „Meistarvide – telpa elpo” un aicina tai atsaukties pašvaldības, iesaistot skolas, interešu izglītības centrus, kultūras namus un bibliotēkas.
Aktivitāte „Meistarvide – telpa elpo” paver plašas iespējas pašvaldībām, apzinot pašām savus resursus, atklāt un stiprināt savu identitāti. Papildus radošām darbnīcām, izstādēm un stāstu vakariem pašvaldības aicinātas organizēt diskusijas par to, kā saistīt tradicionālo (kultūras, dabas un arhitektūras, kā arī arhīvos, bibliotēkās un muzejos atrodamo) mantojumu ar inovatīvo (informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, uzņēmējdarbību un tml.), lai sekmētu ilgtspējīgu attīstību un ikviena kopienas locekļa labklājību un ieinteresētību sadarbībai. Pašvaldības īpaši aicinātas izmantot skolās, interešu izglītības centros, kultūras namos un bibliotēkās uzkrāto pieredzi gan mantojuma izzināšanā, gan sabiedrības iesaistē.
Par savām aktivitātēm „Meistarvide – telpa elpo” pašvaldības aicinātas informēt UNESCO LNK līdz 15. martam (e-pasts: office@unesco.lv). Informācija par tām tiks atspoguļota interneta vietnē www.tavavara.lv un iekļauta radi!2013 kopējā pasākumu kalendārā.

20.02.2013. I.Bautre.
Konkurss "Esi drošs – neesi pārdrošs"

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Līvu Akvaparks sadarbībā ar Iekšlietu ministriju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts Policiju un AS "Latvijas Gāzi" izsludina Rīgas pilsētas un Rīgas reģiona skolām konkursu 7.-8.klašu skolēniem "Esi drošs – neesi pārdrošs". Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa VUGD vietnē

04.02.2013. Z.Stankeviča-Mača.
Japānas valdības stipendija vispārizglītojošo skolu pedagogiem

Japānas valdība (Izglītības, kultūras, sporta, zinātnes un tehnoloģijas ministrija) ārvalstu pedagogiem piedāvā stipendiju, kas sniedz iespēju, sākot no 2013. gada, Japānas universitātē veikt pusotru gadu ilgu ar vispārizglītojošo skolu pedagoģiju saistītu pētījumu. Ja vēlaties pieteikties stipendijai un atbilstat zemāk minētajām prasībām, lūgums iepazīties ar detalizētu stipendijas nolikumu, kas ir pieejams lejā norādītajā Japānas vēstniecības mājas lapā. Lūgums pirms pieteikšanās obligāti sazināties ar Japānas vēstniecības atbildīgo darbinieku, kurš sniegs paskaidrojumus par pieteikuma veidlapu aizpildīšanu un iesniedzamo dokumentu noformēšanu. Pieteikumus jāiesniedz Japānas vēstniecībā līdz 2013. gada 27. februārim (pa pastu vai personīgi).
Prasības pretendentiem:
– vecums: dzimuši pēc 1978. gada 2. aprīļa;
– izglītība un darba pieredze: augstākā vai augstākā pedagoģiskā izglītība, darba stāžs pamatskolā vai vidusskolā Latvijā 2013. gada 1. aprīlī ne mazāks kā 5 gadi (augstskolu pasniedzēji nevar pieteikties).
Informācija un pieteikuma anketa – Japānas vēstniecības vietnē.

01.02.2013. A.Kriķe.
Jaunumi no Net-Safe Latvia

Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs kopā ar partneriem vairāk kā 100 valstīs visā pasaulē 5. februārī atzīmēs Drošāka interneta dienu. Šī gada tēma – Cieni sevi un citus internetā! Gatavojoties Drošāka interneta dienai, vēlamies aicināt skolās skolotājus ar bērniem pārrunāt interneta izmantošanas pamatnoteikumus un atgādināt, cik svarīgi internetā ir cienīt gan sevi, gan citus.

29.01.2013. S.Austruma.
Noslēdzies konkurss "Latvijas kultūras kanons 21.gs. jaunietim"

Piektdien 25.janvārī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) telpās „Zirgu pastā” (Rīgā, Dzirnavu ielā 46), noslēdzās konkurss „Latvijas kultūras kanons 21.gs. jaunietim”. Uz fināla kārtu tika uzaicinātas ierasties 16 skolu komandas no visas Latvijas.
Konkursa vērtēšanas komisijā bija LR 11.Saeimas deputāts, Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, Latvijas kultūras kanona patronese un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, laikraksta „Ir” žurnālists Pauls Raudseps, Kultūras ministrijas pārstāve Dace Ziemele VISC pārstāve, kulturoloģijas speciāliste Spodra Austruma, Socioloģijas un kultūrizglītības asociācijas (SKIA) priekšsēdētāja Inese Pitkeviča, Latvijas Mobilā telefona prezidents Juris Binde, LKA prof. Inga-Pērkone Redoviča.

22.01.2013. A.Kriķe.
Konkurss "Radošais pasākums par drošību internetā manā bibliotēkā 2013"

Aicinām bibliotēkas un bibliotēku darbiniekus piedalīties konkursā "Radošais pasākums par drošību internetā manā bibliotēkā 2013". Konkurss nu jau kļuvis par tradīciju un tiek organizēts ceturto gadu pēc kārtas. Ceram uz aktīvu bibliotēku dalību konkursā, lai kopā mums izdotos februāri padarīt par drošāka interneta mēnesi visā Latvijā! Šogad īpaši vēlamies aicināt piedalīties konkursā tieši skolu vai citu izglītības iestāžu bibliotēkas, taču, protams, priecāsimies par ikvienas bibliotēkas dalību! Publiskās bibliotēkas aicinām organizēt aktivitātes kopā ar skolām, liekot akcentu uz ilglaicīgas sadarbības iedibināšanu. Konkursa norise: Līdz 25. janvārim gaidām bibliotēku pieteikumus dalībai konkursā. Savus plānotos pasākumus piesakiet, aizpildot reģistrācijas formu šeit: http://ej.uz/biblio_konkurss_2013. No 1. līdz 28. februārim notiek pasākumi bibliotēkās! Līdz 15. martam gaidīsim atskaites par notikušajiem pasākumiem. Līdz 5.aprīlim notiek konkursa rezultātu apkopošana un vērtēšana! Organizētās aktivitātes tiks vērtētas skatoties uz pasākuma idejas oriģinalitāti, atbilstību tēmai, organizēšanas prasmi, publicitātes nodrošināšanu medijos, vizuālo noformējumu un iesaistīto dalībnieku līdzdalību. 26. aprīlī (datums var tikt mainīts) notiks bibliotēku konkursa noslēguma un apbalvošanas pasākums uz kuru tiks aicināts 1 - 2 dalībnieki no katras bibliotēkas, kas piedalījusies pasākumā. Konkurss šogad notiek ar Latvijas Bibliotekāru biedrības, KIS projekta "Trešais tēva dēls", Microsot Latvija, Telia Latvija un Draugiem.lv atbalstu!
>> Konkursa nolikums un plašāka informācija Drossinternets.lv vietnē

16.01.2013. S.Austruma.
Nodarbības mazajā filozofijas fakultātē

2013.gada pavasara semestrī Mazajā filosofijas fakultātē notiek šādas nodarbības:
- 19. februāris Artis Svece „Eksistenciālisms”;
- 19. marts Igors Šuvajevs „Dzīvesmāksla filosofijas vēsturē”;
- 23. aprīlis Aija Priedīte-Kleinhofa „Filosofiskā tradīcija Latvijā”;
- 21. maijs Edgars Narkēvičs „Sokrats”.
Visi interesenti laipni aicināti! Pasākumi ir par brīvu.
Nodarbības notiek LU Vēstures un filozofijas fakultātē (Mārstaļu iela 28/30), 2.auditorijā 3.stāvā, no plkst.16.30 līdz 18.00.
Papildus informāciju iespējams saņemt, rakstot Artim Svecem uz e-pasta adresi: svece@latnet.lv

16.01.2013. M.Vorotinska.
Iespēja pieteikties dalībai EMVC rīkotajā seminārā

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina pieteikties pārstāvi dalībai Eiropas Moderno valodu centra (EMVC) rīkotajā darba seminārā „Valodas deskriptori migrantu un mazākumtautību skolēnu rezultātiem obligātajā izglītībā”, kas norisināsies š.g. 7.-8.martā Grācā, Austrijā. Seminārs paredzēts matemātikas un/vai civilzinību/vēstures skolotājiem un skolotāju izglītotājiem. Obligāta prasība – pieredze migrantu/mazākumtautību skolēnu apmācībā vecuma grupās 11-12 un/vai 15-16. Vēlama dalībnieka interese valodu izglītībā. Pretendentu atlasi rīko VIAA, un pieteikšanās termiņš ir 2012.gada 25.janvāris. Vairāk informācijas VIAA vietnē.

07.01.2013. S.Austruma.
Konkurss "Latvijas kultūras kanons 21.gs. jaunietim"

Ir noslēgusies kulturoloģijas konkursa „Latvijas kultūras kanons 21.gs.jaunietim” 1.kārta. Pirmajā kārtā piedalījās 59 skolas no visas Latvijas Otrā - fināla kārta notiks š.g. 25.janvārī Latvijas Kultūras akadēmijas telpās - „Zirgu pastā” (Rīgā, Dzirnavu ielā 46) Uz finālu uzaicinātas 16 skolu komandas, kuras 1. kārtā ieguvušas no 45 līdz 53 punktiem.

07.01.2013. S.Margeviča
Izcilākajiem skolotājiem pasniegtas "Ekselences balvas"

Piektdien, 4.janvārī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētajā pasākumā „Nāc un dari kopā ar mums!” četri fizikas, bioloģijas, matemātikas un ķīmijas skolotāji saņēma „Ekselences balvu” par izcilu un inovatīvu darbu ar skolēniem. Ar augsto apbalvojumu ceremonijā tika sveiktas skolotājas Sanita Baumane, Ingrīda Brizga, Diāna Sviklāne un Ilze Cīrule. Visas četras „Ekselences balvas” laureātes izvirzījušas skolas. Savu profesionalitāti skolotājas ir apliecinājušas gan ikdienas darbā, gan arī klātienē, sacenšoties ar citiem balvas pretendentiem LU rīkotā konkursā un pierādot, ka skolotāju veidotās stundas pilnā mērā atbilst 21.gadsimta prasībām.

04.01.2013. E.Arbidāne
Aicinām pieteikties EMVC semināram "Zīmju valodas profesionāliem mērķiem"

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina pieteikties pārstāvi dalībai Eiropas Moderno valodu centra (EMVC) rīkotajā darba seminārā "Zīmju valodas profesionāliem mērķiem" (“Signed languages for professional purposes” - PRO-Sign) EMVC vidēja termiņa programmas aktivitāšu 2012-2015 gadam ietvaros. Seminārs notiks 2013.gada 15.-17.aprīlī Grācā, Austrijā, tā darba valodas ir angļu un starptautiskā zīmju valoda. Darba seminārā ir plānota aktīva līdzdalība un diskusijas par tēmu. Seminārs paredzēts valsts vai reģionālas zīmju valodas skolotājiem universitātes vai augstākā līmeņa programmā, pēc kuras beigšanas studenti iegūst vismaz B1/B2 līmeņa prasmes zīmju valodās (parasti mutiskās tulkošanas apmācību programmas). Pieteikumi no nedzirdīgiem universitāšu pasniedzējiem, kuri atbilst šim profilam, tiek īpaši gaidīti. Prasības pretendentiem saskaņā ar EMVC noteikto skatiet VIAA vietnē. Lūdzam uzmanīgi iepazīties ar informāciju par projektu, kura ietvaros tiek rīkots šis seminārs: http://www.ecml.at
Pretendentu atlasi rīko VIAA, un pieteikšanās termiņš ir 2012.gada 14.janvāris.

 
2012.gads

30.11.2012. S.Margeviča
Akcija "Nāc un dari kopā ar mums!"

Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs bioloģijas, ģeogrāfijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus aicina iesaistīties akcijā „Nāc un dari kopā ar mums!”. Akcijas pirmais pasākums notiks 2013.gada 4.janvārī no plkst. 10.30 līdz 15.30 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā. Pasākumā vienkopus pulcēsies bioloģijas, ģeogrāfijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas skolotāji un 7. – 9. klašu skolēni no visas Latvijas. Skolotāji apmainīsies praktiskām radošām metodiskām idejām, kā dabaszinātņu priekšmetus 7. – 9. klasē mācīt skolēnam ne tikai labi izprotamā, bet arī saistošā veidā. Skolēni vadīs iepriekš mājās izveidotās darbstacijas citu skolu skolēniem, kā interesanti mācīties dabaszinātnes un matemātiku. Visiem kopā būs iespēja iesaistīties aizraujošā konkursā.

30.10.2012. S.Austruma.
Konkurss 10.–12.klašu skolēniem "Latvijas kultūras kanons 21.gs. jaunietim"

Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Kultūras ministriju un Socioloģijas un kultūrizglītības asociāciju izsludina konkursu „Latvijas kultūras kanons 21.gs. jaunietim” Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12.klašu skolēniem un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēniem, kuri apgūst mācību priekšmetu „Kulturoloģija”.

30.10.2012. V.Kakse.
Zaļā josta izsludina konkursu Latvijas izglītības iestāžu pedagogiem

Zaļā Josta sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un LU Fizikas un matemātikas fakultātes „Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs” izsludina konkursu Latvijas izglītības iestāžu pedagogiem „Interaktīvu mācību metožu izmantošana vides izglītības īstenošanā, integrējot mācību stundās jautājumus par klimata pārmaiņu veicinošo faktoru samazināšanas iespējām skolā un mājās”.
Konkursa mērķis ir veicināt skolotāju darbā inovācijas – mūsdienīgu un efektīvu mācību metožu, formu, paņēmienu un mācību līdzekļu izmantošanu, ieviešot mācību procesā jautājumus skolēnu izpratnes veicināšanai par klimata pārmaiņām, to potenciālo ietekmi uz Latviju un pasauli, par iespējām samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, taupot enerģiju un citus resursus mācību iestādē un mājās.
Vairāk par konkursa uzdevumiem un ieguvumiem var uzzināt „Zaļās jostas” mājas lapā www.lzj.lv publicētajā konkursa nolikumā (atrodams sadaļā: Konkurss izglītības iestāžu pedagogiem).
Pieteikšanās konkursam līdz 2012.gada 03.decembrim interneta vietnē www.lzj.lv aizpildot interneta Reģistrācijas formu (atrodama sadaļā: Konkurss izglītības iestāžu pedagogiem).
>> Konkursa nolikums – VUGD vietnē.

17.10.2012. A.Mīļā.
Starptautiskais skolēnu pētniecisko darbu konkurss "Vēsture ap mums"

Arī 2012./2013.mācību gadā Vēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar EUSTORY – vēstures tīklu Eiropas jauniešiem rīko konkursu „Vēsture ap mums”, kurā aicināti piedalīties 5.-12.klašu skolēni. Konkursu atbalsta Valsts izglītības satura centrs, Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras attīstības fonds, Latvijas Izglītības fonds kā ar Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Nacionālais vēstures muzejs. Informācija par konkursu ir pieejama Vēstures skolotāju biedrības mājaslapā www.vsb.lv

12.10.2012. S.Austruma.
Nodarbības Mazajā filosofijas fakultātē šajā semestrī

Mazajā filosofijas fakultātē šajā semestrī notiek dažādas nodarbības: 30.oktobrī „Nīčes Zaratustra”, saruna ar docentu Raivi Bičevski; 27.novembrī „Zinātne un pseidozinātne”, saruna ar asociēto profesoru Vsevolodu Kačanu; 18.decembrī „Debašu un diskusijas māksla”, saruna ar maģistrantu Helmutu Cauni. Nodarbības notiek LU Vēstures un filozofijas fakultātē (Mārstaļu iela 28/30), 2. auditorijā 3. stāvā, 16:30-18:00. Pasākumi ir par brīvu. Papildus informāciju iespējams saņemt, rakstot Artim Svecem uz e-pasta adresi: svece@latnet.lv.

05.10.2012. S.Margeviča
Jaunās skolēnu konkursa sezonas atklāšana 8.oktobrī

Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs (DZM IC) aicina zinātkārus, uzņēmīgus un radošus 7. – 9.klases skolēnus uz virtuālu konkursu dabaszinātnēs un matemātikā. Konkurss sāksies šī gada 8.oktobrī un turpināsies līdz pat 2013.gada aprīlim interneta vietnē www.dzm.lu.lv.

25.09.2012. V.Kakse.
Makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai"

„Zaļā josta” sadarbībā ar SIA „Papīrfabrika „Līgatne””, AS „Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai!”, mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.

24.09.2012. J.Krievāns.
JA-YE Latvija praktiskās uzņēmējdarbības programmas – ekonomikas apgūšanai skolās

Biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija praktiskās biznesa izglītības programmas Latvijas skolās darbojas jau 21 gadu. Tās pierādījušas sevi kā vienas no atzītākajām un efektīvākajām mācību metodēm skolēnu un skolotāju uzņēmējspēju un prasmju attīstīšanā. JA-YE Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) mācību metode ir elastīga un praktiska, to iespējams integrēt gandrīz jebkurā mācību priekšmetā. Visbiežāk to izmanto sociālo zinību skolotāji, mācot ekonomiku. Īpaši noderīga šī programma būs Ekonomikas priekšmeta pasniegšanā.

24.09.2012. E.Pelša.
Konkurss pedagogiem par klases audzināšanas stundu draudzīgas un cieņpilnas vides veicināšanai klasē

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija organizē konkursam pedagogiem par klases audzināšanas stundu draudzīgas un cieņpilnas vides veicināšanai klasē. Konkursa mērķis ir draudzīgas, cieņpilnas un savstarpēji atbalstošas vides attīstīšanas skolā, pieredzes apmaiņas veicināšana starp mācību iestādēm, pedagogu aktīvāka iesaiste kustībā „Draudzīga skola”. Konkursam paredzēto audzināšanas stundu plānus un aprakstus ar papildmateriāliem jānosūta Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai. darbu iesniegšanas termiņš no 2012. gada 19. septembra līdz 2012. gada 31. oktobrim.

24.09.2012. I.Vilnīte.
Kursi skolu logopēdiem

Kokneses speciālā internātpamatskola - attīstības centrs organizē kursus "Jaunākās tendences logopēdiskās korekcijas darbā", kurus vadīs lektores no Krievijas - S. Beņilova un N. Košeļeva. Tuvāku informāciju var saņemt pie Kokneses speciālā internātpamatskolas - attīstības centra direktores vietniece metodiskajā darbā Elīnas Ivanānes, tālrunis 29269603.

20.09.2012. B.Moļņika .
Aicinājums Latvijas skolām iesaistīties UNESCO nedēļā 2012

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) no 2012. gada 15. – 19. oktobrim jau otro gadu rīkos UNESCO nedēļu Latvijā, kas šogad būs veltīta diviem zīmīgiem notikumiem – UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” 20. gadadienai un 40. gadadienai kopš pieņemta Konvencija par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību. UNESCO LNK aicina ikvienu iesaistīties, lai iepazītu šo programmu pienesumu Latvijai, kā arī lai, sadarbojoties ar UNESCO LNK, apzinātu mūsu pašu nacionālās vērtības un izceltu tās plašākai sabiedrībai.

19.09.2012. U.Dzērve.
Dabaszinātņu skolotājiem pieejams metodisks materiāls par enerģijas, ūdens resursu un atkritumu efektīvas izmantošanas un apsaimniekošanas novērtējumu

Biedrība "Latvijas Zaļā Josta" piedāvā ieteikumus, ko izstrādājis Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, metodiskā materiāla "Mainos es, mainies tu, mainās visa pasaule" izmantošanai ķīmijas un fizikas stundās 8. un 9.klasēs, atbilstoši ESF projekta "Dabaszinātnes un matemātika" izstrādātajam tematiskajam plānam.

05.09.2012. B.Moļņika.
Aicina mācību iestādes pieteikties jaunajam UNESCO Asociēto skolu projekta posmam

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina vispārējās un profesionālās izglītības iestādes pieteikties dalībai UNESCO Asociēto skolu projektā laika posmam no 2012. līdz 2015. gadam. Aizpildīta pieteikuma anketa un motivācijas vēstule līdz šā gada 24. septembrim jānosūta UNESCO LNK – pasta adrese: Pils laukums 4-206, Rīga LV-1050; e-pasta adrese: b.molnika@unesco.lv

31.08.2012. K.Cerbule.
Radošs konkurss "Pilsoņu ES Piedzīvojums"

"Pilsoņu ES Piedzīvojums" ir radošs konkurss, kura mērķauditorija ir 15 - 22 gadus veci jaunieši. Konkursa mērķis ir piesaistīt jauniešus sabiedrībai svarīgu problēmu aktualizēšanā. Konkurss norisināsies piecās kārtās, kurās jaunieši soli pa solim iemācīsies, kā, aktīvi darbojoties, panākt nozīmīgas izmaiņas, pilnveidot savu izpratni par savu valsti un ES. Katrā no pieciem konkursa posmiem jaunieši saņems uzdevumus, kurus radoši izpildīs, tādējādi liekot pamatu savu un sabiedrības interešu izpratnei, formulēšanai un pārstāvniecībai. Katrs uzdevums tiks izsludināts atsevišķi, pakāpeniski - pirmā uzdevuma laikā nebūs zināmi nākošo kārtu uzdevumi, tādejādi vēl vairāk ieintriģējot jauniešus aktīvi iesaistīties, jo projekts norisināsies kā īsts piedzīvojums. Katrā konkursa kārtā pieteikšanās notiks atkārtoti, tādējādi katrs censonis palielinās savas izredzes iegūt galveno balvu.

21.08.2012. S.Freiberga.
Nāc līdzās! radošā nometne

Šodien Ķesterciemā nometnē Albatross sākās Fonda Nāc līdzās! vasaras radošā nometne, kurā jau otro gadu pulcējas talantīgie jaunieši ar īpašām vajadzībām – mākslas festivāla Nāc līdzās! laureāti. Šogad nometnē kopā ar pedagogiem piedalās 36 dalībnieki. Nometnes mērķis – izveidot programmu Ziemassvētku labdarības akcijas Nāc līdzās Ziemassvētkos! Koncertam, kurš šogad 11.decembrī notiks Rīgas Doma baznīcā.

16.08.2012. S.Austruma.
Mazā filozofijas fakultāte

Vēlamies informēt visus vidusskolēnus, ka šogad Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte atjauno senu tradīciju – Mazo filozofijas fakultāti. Vienreiz mēnesī visiem vidusskolēniem, kurus interesē filozofija, ir iespēja piedalīties neformālās nodarbībās, kurās diskutēsim par dažādiem filozofijas jautājumiem. Pirmā tikšanās reize šā gada 25.septembrī LU Vēstures un filozofijas fakultātē (Mārstaļu iela 28/30), plkst.16:30. Tēma: „Kas ir nonsenss?” Papildus informāciju iespējams saņemt, rakstot Artim Svecem uz e-adresi: svece@latnet.lv

08.07.2012. S.Freiberga.
Nāc līdzās! jaunieši piedalās starptautiskā festivālā "Šag na vstreču" St.Pēterburgā

Pašā Līgo vakarā autobusā Rīga – Pēterburga iekāpa Nāc līdzās! daudzgadīgie laureāti Diāna Ponaskova (Rīgas 45.vidusskola), Iļja Orlovs (Maltas 2.vidusskola, Rēzeknes novads) ar mammām kā pavadonēm un Fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga, lai dotos uz starptautisko mākslas festivālu Šag na vstreču (Solis pretī) St.Pēterburgā. Abi jaunieši festivālam bija sagatavojuši vairākas dziesmas, bet viena no tām katram bija  īpaša, jo bija jādzied kopā ar simfonisko orķestri lielajā koncertzālē Oktjabrskij. Dziedāšana kopā ar orķestri jau pati par sevi ir satraucoša, kur nu vēl ar pavisam nezināmu un sveša diriģenta vadītu! Bet Diāna un Iļja godam tika galā ar visu un pārstāvēja Latviju lielajā Krievijas festivalā gods godam! Viņu izpildījumā skanēja dziesmas no mūzikla Mūzikas skaņas un Leonard Cohen Hallelujah.

25.06.2012. S.Pujāte.
Kamerkoru konkurss Marktoberdorfā

2013.gada 17.-22.maijā Marktoberdorfā, Vācijā notiks 13.starptautiskais kamerkoru konkurss. Līdz šā gada 13.oktobrim visi interesenti, kas vēlas piedalīties konkursā, var aizpildīt un nosūtīt pieteikuma anketas. Visa informācija par konkursu un pieteikšanas kārtību ir šeit: www.modfestivals.org

31.05.2012. H.Blumberga.
1.-4.klašu skolēni aicināti apgūt "Elektrodrošības ABC"

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs aicina 1.-4.klašu skolēnus apmeklēt muzejpedagoģisko programmu "Elektrodrošības ABC".

31.05.2012. A.Cimdiņa.
Aicinām piedalīties eseju konkursā "Ojāra Vācieša dzeju lasot"!

Eseju konkursu organizē Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola sadarbībā ar Valsts pētījumu programmu „Nacionālā identitāte” un Kultūras ministriju. Konkursā aicināti piedalīties Latvijas skolu 9.-12. klašu skolēni. Darbi jāiesūta elektroniski uz adresi gaujiena.esejas@inbox.lv līdz 2012. gada 20. septembrim.

22.05.2012. M.Mīkule.
Konkurss "Mūsu mazais pārgājiens"

Zemkopības ministrija turpina iesākto tradīciju, izsludinot konkursu „Mūsu mazais pārgājiens”, kuru šogad organizē sadarbībā ar biedrību „Zaļās mājas”. Konkursa mērķis - vairot bērnu un jauniešu zināšanas un izpratni par koka daudzveidīgajiem izmantošanas veidiem un iespējām Latvijā. Konkursa moto: „Iepazīsties-Koks!”. Konkursa darbus gaidām līdz š.g. 5.oktobrim.
Konkursa nolikums un pieteikuma anketa Zemkopības ministrijas vietnē

17.05.2012. D.Isajeva.
Konference "Riti raiti valodiņa" Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā 2012.gada 8.maijā ESF projekta „Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālā riska mazināšanai un integrācijai izglītībā Bebru internātvidusskolā, Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā un I. Gaiša Kokneses vidusskolā” ietvaros notika Zemgales novada speciālās izglītības skolotāju konference „Radoša pieeja mācību procesa un audzināšanas darba nodrošināšanā izglītojamajiem ar īpašām vajadzībām. Riti raiti valodiņa”, lai pilnveidotu pedagogu profesionālo kompetenci un popularizētu pieredzi latviešu valodas mācīšanā skolēniem ar speciālām vajadzībām.

15.05.2012. E.Pelša.
Projekts "Integrācijas veicināšanas atbalsta sistēmas izveide trešo valstu valstspiederīgajiem jauniešiem"

Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Kultūras ministriju, Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda ietvaros īsteno projektu „Integrācijas veicināšanas atbalsta sistēmas izveide trešo valstu valstspiederīgajiem jauniešiem” Nr.IF/ 2010/1.3./01. Tā laikā ir izstrādāta trešo valstu valstspiederīgo jauniešu – skolēnu un studentu, kuri Latvijā ieradušies no Krievijas, Turcijas, Ukrainas, Nigērijas, Pakistānas un citām valstīm, integrācijas veicināšanas programma. Projekta laikā izstrādātās trešo valstu valstspiederīgo jauniešu integrācijas veicināšanas programmas kvalitāte tiks pārbaudīta pirmajā programmas aprobācijas seminārā, kas notiks 2012.gada 18.-19. maijāmaijā, Rīgā, „CITY HOTEL TEATER”, Bruņinieku ielā 6.

27.04.2012. I.Liepiņa.
Rīgas Dabaszinību skolā atklāts Latvijā pirmais zinātnes rotaļlaukums

25. aprīlī Bērnu un jauniešu vides izglītības centrā „Rīgas Dabaszinību skola” atklāts Latvijā pirmais zinātnes rotaļlaukums. Rotaļlaukumā izvietotas atrakcijas, kurās darbojoties bērni var ne tikai interesanti pavada brīvo laiku, bet arī eksperimentējot apgūt dabas zinātnes. Piemēram, izprast sviras darbības principu, skaņas pārvietošanos, impulsa nodošanu, izmērīt cilvēka zarnu garumu, palīdzēt ķirzaciņai nogādāt olu drošībā, izvirzīt hipotēzi par bumbiņas ripošanas ātrumu, atkarībā no ceļa veida un to pārbaudīt. Rotaļlaukums paredzēts 1. – 6. klases skolēniem, bet laipni gaidīts ikviens apmeklētājs darba dienu pēcpusdienās. Rotaļlaukuma izveide tika finansēta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas projekta ietvaros. Visas atrakcijas izgatavoja un uzstādīja brīvprātīgie.

26.04.2012. I.Vilnīte.
Starptautiskais integratīvais mākslas festivāls "Nāc līdzās!"

Aicinām ikvienu, kas vēlas ar savu klātbūtni atbalstīt talantīgos bērnus ar īpašām vajadzībām, droši nākt uz RSU aulu 26.aprīlī 12.00 uz festivāla Nāc līdzās Lielkoncertu un izbaudīt patiesu emociju piepildītus mirkļus!

19.04.2012. E.Pelša.
Jaunietis jaunietim: "kultūras gids" un skolotājs

Š.g. aprīlī Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar starpkultūru izglītības ekspertiem un jaunatnes nevalstisko organizāciju pārstāvjiem uzsāk projekta „Integrācijas veicināšanas atbalsta sistēmas izveide trešo valstu valstspiederīgajiem jauniešiem” (turpmāk – projekts) īstenošanu ar mērķi sekmēt trešo valstu valstspiederīgo jauniešu adaptācijas un integrācijas procesu latviskā kultūrtelpā, izmantojot neformālās izglītības metodes. Projekta īstenošanas laika periods ir no 2012.gada aprīļa līdz 2012.gada jūnijam. Projekta gaitām var sekot jaunatnes politikas portālā www.jaunatneslietas.lv un sociālajā tīklā www.twitter.com/IZM_Jaunatne

16.04.2012. A.Korbe.
Apbalvoti 2011.gada labākie satiksmes drošības skolotāji

13.aprīlī Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sveica ikgadējā konkursa „Labākā CSDD satiksmes drošības skola” aizvadītās sezonas 20 sekmīgāko skolu pedagogus, kuri palīdzēja audzēkņiem sagatavoties un ar panākumiem piedalīties 2011.gada CSDD organizētajās satiksmes drošības sacensībās. Savukārt jau nākamnedēļ sāksies šīs sezonas sacensības – konkursa „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmā jeb reģionu kārta. Pagājušās sezonas labākie satiksmes drošības skolotāji: Edīte Kāna no Ādažu vidusskolas, Līga Zeidaka un Sandra Poriņa no Kuldīgas Alternatīvo sākumskolas, Didzis Zeibots no Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas, Svetlana Pavlovska un Nadežda Bogdanova no Balvu pamatskolas, Argija Rudene un Sandra Krieva no Dobeles sākumskolas, Gunta Dravniece no Saldus sākumskolas, Aivars Broks no Dravnieku pamatskolas, Ruta Purvinska un Jānis Mičulis no Priekuļu vidusskolas, Jolanta Bardovska no Ogres pamatskolas, Agris Sārs no Kusas pamatskolas, Ilga Marķitāne un Maija Jauniņa no Alūksnes pilsētas sākumskolas, Anita Gātere no Ozolkalna pamatskolas, Linda Tīsone un Inta Skuja no Popes pamatskolas, Tija Āboliņa no Strautiņu pamatskolas, Magdalēna Kalniņa un Vēsma Galgāne no Valkas pamatskolas, Ilva Zvirgzdiņa un Vita Buša no Viļķenes Baumaņa Kārļa pamatskolas, Laila Ingevica un Vēsma Čerpinska no Pūres pamatskolas, Daiga Gabrūna un Antra Ate no Rucavas pamatskolas, Marina Cipina no Daugavpils novada Zemgales vidusskolas, kā arī – no Nīcas vidusskolas.

13.04.2012. S.Austruma.
Kopsapulce mūzikas skolotājiem

Latvijas vispārējās izglītības iestāžu mūzikas skolotāju asociācija (LVIIMSA) aicina mūzikas skolotājus - gan esošos, gan topošos asociācijas biedrus un citus interesentus piedalīties biedru kopsapulcē šī gada 12.maijā plkst.11.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē. Kopsapulces dienas kārtība:
-Muzikāls sveiciens Āgenskalna Valsts ģimnāzijas kora izpildījumā Marijas Brazovskas vadībā;
-Atskaite par LVIIMSA darbību 2011./2012.;
-Atskaite par I Latvijas Mūzikas olimpiādi;
-I Latvijas Mūzikas olimpiādes laureātu kompozīciju koncerts;
-Prezentācija par EAS konferenci Holandē;
-Pārskats par jaukto koru salidojumu Saldū, Zēnu koru salidojumu 2013.gadā;
-Debates.
Kopsapulces dienā LVIIMSA atbalstītāji – „MusicaBaltica”, Mūzikas centrs un citi - piedāvās asociācijas biedriem draudzīgas cenas un īpašus piedāvājumus. Asociācijas biedri saņems dāvanu - I Latvijas Mūzikas olimpiādes laureātu kompozīciju izdevums.

13.04.2012. I.Cīrule.
Noskaidrotas skolēnu erudīcijas konkursa "eXperiments" fināla komandas

Noslēgusies Latvenergo koncerna 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursa “eXperiments” neklātienes kārta. Ir noskaidrotas sešas komandas, kas sākušas gatavoties konkursa izšķirošajai spēlei televīzijā. ”eXperiments” uzvarētāji iegūs galveno balvu - ceļojumu uz gleznaino Horvātiju. Pēc vairāku mēnešu dalības konkursa neklātienes kārtā internetā labākos rezultātus Latvijas reģionu – Latgales, Zemgales, Vidzemes, Kurzemes, Rīgas un Rīgas pilsētas – konkurencē un ceļazīmi uz fināla spēli televīzijā ieguvušas sešas erudītākās 8. un 9. klašu skolēnu komandas:
– Aglonas vidusskolas komanda “Motori” no Latgales reģiona,
– Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda “Sestais Elements” no Zemgales reģiona,
– Sikšņu pamatskolas komanda “Atomi123” no Vidzemes reģiona,
– Saldus 2.vidusskolas komanda "Man Patīk" no Kurzemes reģiona,
– Ropažu vidusskolas komanda “Zibenzibšņi” no Rīgas reģiona,
– Rīgas Juglas vidusskolas komanda “Ansis un troļļi” no Rīgas pilsētas.

12.04.2012. A.Korbe.
CSDD sveiks 2011.gada labākos satiksmes drošības pedagogus

Piektdien, 13.aprīlī, pulksten 13:00 Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sveiks ikgadējā konkursa „Labākā CSDD satiksmes drošības skola” aizvadītās sezonas 20 sekmīgāko skolu pedagogus, kuri palīdzēja audzēkņiem sagatavoties un ar panākumiem piedalīties 2011.gada CSDD organizētajās satiksmes drošības sacensībās. 2011.gadā uzvarēja Ādažu vidusskola, 2.vietā – Kuldīgas Alternatīvā sākumskola, 3.vietā – Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola. Pasākums notiks Rīgas Motormuzejā, tā laikā skolotāji saņems balvas, tiks iepazīstināti ar Rīgas Motormuzeju, kā arī ar jaunāko informāciju par CSDD un Rīgas Motormuzeja paveikto ceļu satiksmes drošības izglītības jomā.

10.04.2012. I.Veisa.
Konkurss "Esi drošs – neesi pārdrošs"

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Līvu Akvaparks sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts Policiju un Iekšlietu ministriju Jūrmalas un Rīgas reģiona 7.-8.klašu skolēniem rīko konkursu „Esi drošs – neesi pārdrošs”. Konkursā varēs piedalīties komandas piecu skolēnu sastāvā. Viņi pildīs dažādus uzdevumus un mēģinās iejusties dažādās situācijās, kas saistītas ar drošības jautājumiem. Skolēniem konkursa laikā būs ne tikai jāatbild uz konkursa organizatoru sastādītiem jautājumiem par ugunsdrošību, drošību uz ūdens un tā tuvumā, pirmās palīdzības sniegšanu, drošību uz ielas un mājās, bet arī praktiski jādemonstrē prasmes rīkoties dažādos gadījumos. Katras skolas komandai būs mājas darbs – jāsagatavo priekšnesums par tēmu – „Esi drošs – neesi pārdrošs” .
Vairāk informācijas, konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa – www.vugd.gov.lv

23.03.2012. G.Kaufmane.
Eiropas sadarbības tīkls skolu līderībā aicina piedalīties e-mācību forumā

Eiropas sadarbības tīkls skolu līderībā – EPNoSL, kurā VISC ir sadarbības partneris, 26.martā uzsāk e-mācību forumu, lai dotu iespēju visām ieinteresētajām pusēm - politiķiem, praktiķiem, pētniekiem, akadēmiķiem un sociālajiem partneriem, diskutēt par skolu līderības jautājumiem. Forums piedāvā iespēju tematiskām diskusijām, video un uzziņu materiālus, kuri pieejami sadarbības tīkla resursu bibliotēkā. Forums darbosies līdz 4.maijam un tā interneta vietnes adrese ir:  www.schoolleadership.eu.
Minētajā mājaslapas adresē atradīsiet arī plašāku informāciju par ES Mūžizglītības programmas sadarbības tīkla projektu Eiropas sadarbības tīkls skolu līderībā. 
Aicinām skolu vadītājus un citus interesentus iesaistīties diskusijās un e-semināros (webinars). E-semināru kalendārs un tēmas atrodamas augstākminētajā interneta vietnē.
Lai piedalītos e-mācību forumā, ir jāreģistrējas, aizpildot anketu. To atradīsiet, sekojot norādēm sadarbības tīkla mājaslapā. 

21.03.2012. J.Bogustova.
Nodarbības "Gribi lauzt stereotipus? Nāc uz ES māju!"

Aicinām pieteikties skolēnus uz interaktīvām nodarbībām „Gribi lauzt stereotipus? Nāc uz ES māju!”. Pieteikties var dažādu vecumu vidusskolēnu grupas (no 15 līdz 40 dalībnieki). Pirmās divas grupas aicinām piedalīties diskusijās trešdien, 28.martā, ES mājā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1.stāvā). Diskusijas laikā, izmantojot argumentēšanas un saliedēšanas metodi „Četri stūri”, notiek dažādu viedokļu un informācijas apmaiņa starp skolēniem un ekspertiem.
Tēma – dažādu sabiedrībā valdošo dzimumu un vecuma stereotipi un ar to saistīta diskriminācija. Ko nozīme vecums? Kā pārvarēt stereotipus un cienīt vecumu - viedumu? Vai sievietes un vīrieši var būt vienlīdzīgi? Vai līdzvērtīgi?
Diskusijas ilgums ir 1 h 30 min – 2 stundas. Pasākumu vadīs Latvijas Pilsoniskās alianses pārstāvis. Diskusijā piedalīties - Tiesībsarga un Rīgas senioru apvienības pārstāvji. Plašāk www.esmaja.lv.
Jāpiesakās līdz 23.martam - gunita.eberte@esmaja.lv, tālrunis: 67085445.

06.03.2012. A.Korbe.
CSDD konkursa "Gribu būt mobils!" finālā uzvarējusi Alūksnes novada Strautiņu pamatskolas komanda "Strauti – 1"

5.martā Alūksnes novada Strautiņu pamatskolas komanda „Strauti – 1” kļuva par Latvijas labāko jauno satiksmes dalībnieku komandu – Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotā konkursa 6.-8.klašu skolēniem „Gribu būt mobils!” fināla uzvarētāju. Strautiņu komanda izcīnīja arī galveno balvu – izglītojošu ekskursiju uz zinātnes centru „Copernicus Science Centre” Varšavā, Polijā, uz kurieni plānots doties šovasar. Savukārt fināla 2.un 3.vietas ieguvēji saņēma dāvanu kartes pašu plānotai ekskursijai pa Baltijas valstīm, bet pārējie finālisti – vērtīgas balvas. Konkurss „Gribu būt mobils!” jauniešu vidū katru gadu kļūst arvien populārāks, tādējādi apliecinot, ka paaugstinās interese par ceļu satiksmes drošības jautājumiem. Finālā piedalījās septiņas komandas no visas Latvijas – konkursa reģionu pusfinālu uzvarētājas.

27.02.2012. V.Romāne.
Aicina jauniešus iesniegt praktiskas idejas vides jautājumu risināšanai konkursam "Tava ideja zaļai rītdienai!"

Lai rosinātu jauniešus iesaistīties vides projektos, veicinātu izpratni par vides problēmām un atbalstītu jauniešu uzņēmējdarbības prasmju attīstību, no 24.februāra līdz maijam notiks Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstīts konkurss vidusskolu jauniešiem „Tava ideja zaļai rītdienai!” Vidusskolēni tiek aicināti iesniegt projektus ar idejām un risinājumiem, kā samazināt cilvēku darbības ietekmi uz apkārtējo vidi vienā no sekojošām tēmām: racionāla dabas resursu izmantošana, bioloģiskās daudzveidības saglabāšana, klimata pārmaiņas un vides piesārņojuma mazināšana.
Visa informācija par konkursu – www.esmaja.lv

23.02.2012. L.Tilta.
Piedalies stāstu konkursā "Kā elektroniskās iespējas atvieglo manu ikdienu"!

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija rīko stāstu konkursu „Kā elektroniskās iespējas atvieglo manu ikdienu”. Konkursā aicinām iesaistīties vispārējo izglītības iestāžu 8.-12.klašu un profesionālās vidējās izglītības iestāžu skolēnus. Lai ikvienam no mums atvieglotu un vienkāršotu valsts un pašvaldību pakalpojumu saņemšanu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopīgi ar citām iestādēm aktīvi strādā pie jaunu e-pakalpojumu ieviešanas, padarot iedzīvotājiem saziņu ar valsti un pašvaldību daudz ērtāku, ātrāku un lētāku. Konkursam stāstus var iesūtīt līdz šā gada 14.martam. Ar stāstu konkursa nolikumu vari iepazīties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vietnē.

16.02.2012. I.Cīrule.
Konkursā "eXperiments" erudīcijā mērojas 194 skolēnu komandas

Noslēgusies komandu reģistrācija 2012. gada Latvenergo koncerna skolēnu erudīcijas konkursam ”eXperiments”. Šogad konkurss pulcē 1358 dalībniekus jeb 194 komandas no visas Latvijas. Dalībnieki jau sākuši neklātienes cīņu par iespēju maija sākumā piedalīties noslēguma televīzijas raidījumā un iegūt galveno balvu – aizraujošu ceļojumu uz siltajām zemēm. Vairākus mēnešus garajam erudīcijas maratonam gatavi 1358 dalībnieki – pamatskolas vecāko klašu skolēni un viņu skolotāji-konsultanti, pārstāvot 156 Latvijas skolas. Visaktīvākie skolēni šogad ir Latgales un Rīgas reģionā – katrā 39 komandas, savukārt Rīgas pilsētā - 35, Kurzemes reģionā - 31, Vidzemes reģionā - 27, bet Zemgales reģionā - 23 komandas. Konkursā visas oficiāli reģistrētās komandas jau atbild uz pirmajiem testa jautājumiem un krāj punktus dalībai nākamajās kārtās.

09.02.2012. A.Korbe.
CSDD konkursā "Gribu būt mobils" Ogres reģiona pusfinālā uzvar jēkabpilieši

2012.gada 8.februārī notikušajā un jauniešu vidū popularitāti iemantojušā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotā konkursa 6.-8.klašu skolēniem „Gribu būt mobils” Ogres reģiona pusfinālā uzvarēja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komanda „Šaursliežu dzelzceļš”, 2.vietā – Ogres 1.vidusskolas komanda „Gāzi grīdā – 1”, 3.vietā – Daudzeses pamatskolas komanda „Daudzesieši”. Ogres reģiona pusfinālā piedalījās desmit komandas no Daudzeses pamatskolas, Iecavas vidusskolas, Jaunogres vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Ogres 1.vidusskolas, Ogres pamatskolas un Skaistkalnes vidusskolas komandas.

03.02.2012. I.Fīlipa.
Skolas aicinātas piedalīties kartona iepakojuma paku vākšanas kampaņā

"Zaļā josta" sadarbībā ar SIA "Papīrfabrika "Līgatne"" izsludina sulu un piena paku vākšanas kampaņu "Šķiro pakas!" Latvijas vispārizglītojošām, profesionālām un pirmsskolas izglītības iestādēm, aicinot bērnus aktīvi iesaistīties tukšu tetrapaku un elopaku vākšanā. Kampaņa norisinās no šī gada 1.februāra līdz 15.aprīlim, uzvarētāju vārdi tiks paziņoti maija sākumā, kad kampaņas rīkotāji aprēķinās, cik lielu daudzumu dzērienu kartona iepakojuma kampaņas "Šķiro pakas!" ietvaros ir izdevies savākt un tādējādi cik koku pasargāti no nociršanas.

02.02.2012. B.Moļņika.
21.februārī tiks atzīmēta Starptautiskā Dzimtās valodas diena

Valoda ir katras kultūras pamatelements, kas no paaudzes paaudzē veidojis gan materiālo, gan nemateriālo tautas kultūras mantojumu un kopīgo atmiņu. Dzimtā valoda ir spēcīgākais tradīciju uzturētājs, kas palīdz saglabāt un nodot vēstījumu par to, kas mēs esam un kāda ir mūsu kultūra nākamajām paaudzēm. Latvijā dzīvo un daudzus gadus līdzās pastāv dažādas etniskas grupas, un katrai no tām ir sava dzimtā valoda. Vienā valstī var pastāvēt kā tās teritorijā gadsimtiem ilgi lietotas valodas un to dialekti, tā arī dažādas mazākumtautību valodas. Tāpat kā katram no mums arī valstīm ir sava dzimtā valoda. Latvijas valsts dzimtā un oficiālā valoda ir latviešu valoda, kas spējusi pastāvēt gadsimtiem, veidojot daudzveidīgu latviešu nemateriālo un materiālo kultūras mantojumu. Lai pievērstu uzmanību valodu un kultūru daudzveidībai, aktualizētu dzimto valodu kā vērtību un vairotu cieņu pret to, kā arī apziņu, ka tā ir pamats dziļas un daudzpusīgas personības attīstībai, UNESCO ik gadu 21. februārī atzīmē Dzimtās valodas dienu un mudina sabiedrību rīkot un iesaistīties dažādos tematiskos pasākumos.

30.01.2012. I.Cīrule.
Latvenergo aicina pieteikties erudīcijas konkursam "eXperiments"

Latvenergo koncerns izsludina pieteikšanos 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursam ”eXperiments”. Pieteikšanās ilgs tieši astoņas dienas – no 30. janvāra līdz 6. februārim - konkursa mājaslapā www.experiments.lv. Šogad konkurss norisināsies vairākās neklātienes kārtās mājaslapā, bet noslēgums – Latvijas Neatkarīgajā Televīzijā (LNT). Finālā LNT ēterā tiksies sešas erudītākās Latvijas reģionu - Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales, Rīgas reģionu un Rīgas pilsētas skolēnu komandas. Pirmās vietas ieguvēji balvā saņems iespēju doties ārzemju ceļojumā.

19.01.2012. A.Korbe.
CSDD konkursā "Gribu būt mobils" noteikts Rīgas reģiona pusfināla uzvarētājs

2012.gada 17.janvārī notikušā un jauniešu vidū popularitāti iemantojušā Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotā konkursa 6.-8.klašu skolēniem „Gribu būt mobils” Rīgas reģiona pusfinālā uzvarēja Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas komanda „Asais kaktuss”, desmit pretendentu konkurencē izcīnot 55,6 punktus no 73 iespējamajiem. Otro vietu izcīnīja Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas komanda „Ašie – 2”, iegūstot 54,6 punktus, bet trešo vietu – Rīgas Doma kora skolas komanda „RDKS” ar 49,1 punktu.

16.01.2012. V.Kjaspere.
CSDD konkursa skolēniem „Gribu būt mobils” pirmajā pusfinālā sacentīsies labākās Rīgas reģiona komandas

Rīt, 2012.gada 17.janvārī, pulksten 11:00 Rīgas Motormuzejā notiks jauniešu vidū populārā un Ceļu satiksmes direkcijas (CSDD) rīkotā konkursa 6.-8.klašu skolēniem „Gribu būt mobils” pirmais pusfināls. Tajā piedalīsies 10 labākās komandas no Rīgas reģiona skolām – Ādažu vidusskolas, Baložu vidusskolas, Rīgas 94.vidusskolas, Rīgas Doma kora skolas, Rīgas Friča Brīvzemnieka pamatskolas, Rīgas Hanzas vidusskolas, Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas un Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas.

13.01.2012. S.Sīpola.
Turpinās semināru cikls "E-prasmes izaugsmei"

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Valsts izglītības un satura centru turpina 2011. gadā uzsākto informatīvo semināru ciklu "E-prasmes izaugsmei" Latvijas vispārizglītojošo skolu sociālo zinību, ekonomikas, kā arī citu mācību priekšmetu skolotājiem.

09.01.2012. M.Katkovska.
Noslēdzies datorspēles konkurss Latvijas skolām

Ir noslēdzies spēles "Pele, Drošība un Internets" konkurss skolām, ko decembrī organizēja "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un ar Inbox.lv atbalstu. Spēle joprojām ir pieejama www.drossinternets.lv/spele/.
Konkursā aktīvi piedalījās 37 skolas no visas Latvijas. Pavisam kopā konkursa laikā spēli izspēlēja ~1120 piekto un sesto klašu skolēni, kopumā konkursa norises laikā spēle tika izspēlēta ~1500 reizes. Labākie rezultāti tika iesūtīti no Ilūkstes 1.vidusskolas, Slikšņu pamatskolas (Rucavas novads), Daugavpils 12.vidusskolas un Ulbrokas vidusskolas. Paldies visiem par dalību! Organizatori ar uzvarētājiem sazināsies atsevišķi, un balvas tiks izsūtītas līdz janvāra beigām!

 
2011.gads

12.12.2011. A.Korbe.
Konkursa "Gribu būt mobils" neklātienes posma rezultāti visā Latvijā

Zināmi Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotā konkursa „Gribu būt mobils” 6.-8.klašu skolēniem (12-14 gadi) neklātienes posma rezultāti no visiem Latvijas reģioniem. Konkursa „Gribu būt mobils” priekšsacensības un neklātienes sacensības interneta vidē jau noslēgušās, bet finālsacensības – septiņi pusfināli un fināls – notiks no 2012.gada 17.janvāra līdz 30.martam, kur piedalīsies 70 komandas – desmit labākās no katra reģiona. Rezultāti atrodami http://www.gribubutmobils.lv/lv/results.

07.12.2011. A.Korbe
Konkursa "Gribu būt mobils" neklātienes posmā triumfē Kusas pamatskola

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētajā konkursā "Gribu būt mobils" 6.-8.klašu skolēniem (12-14 gadi) neklātienes posmā 1.vietu ieguvusi Madonas novada Kusas pamatskolas komanda "Kusa – 1", 99,10 punkti (no maksimāli iespējamajiem 106,5 punktiem), 2.vietu – Daugavpils novada Zemgales vidusskolas komanda "Pozitīvs", 96,10 punkti, 3.vietu – Daugavpils pilsētas Saskaņas pamatskolas komanda "STOP", 94,60 punkti.

07.12.2011. M.Katkovska.
Aicinām skolotājus un skolēnus piedalīties datorspēles konkursā

"Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centrs izstrādājis interaktīvu datorspēli "Pele, drošība un internets" par drošību internetā, lai mācību procesu par interneta drošības jautājumiem padarītu bērniem saistošāku un interesantāku. Spēles mērķauditorija ir 5.–6. klašu skolēni, kuriem ir paredzēta apmācība par drošību internetā. Spēles paredzamais spēlēšanas laiks ir 30 minūtes, lai mācību stundas ietvaros skolotājam būtu laiks gan ar bērniem pārrunāt interneta drošības jautājumus, kas tiek apskatīti spēlē, gan arī izspēlēt visus 5 spēles līmeņus, beigās nokārtot eksāmenu un izdrukāt diplomus. Konkursa mērķis ir sekmēt skolēnu izpratni par drošību internetā, izspēlējot dažādas ar interneta vidi saistītas situācijas. Konkursu organizē Latvijas Interneta asociācijas "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un ar portāla Inbox.lv atbalstu. Mājaslapā www.drossinternets.lv var apskatīt spēles nolikumu, spēli, un metodisko materiālu skolotājiem.

07.11.2011. S.Sīpola.
Informatīvo semināru cikls "E-prasmes izaugsmei"

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar VISC ir uzsākusi informatīvo semināru ciklu „E-prasmes izaugsmei” Latvijas vispārizglītojošo skolu sociālo zinību, ekonomikas un citu mācību priekšmetu skolotājiem.

16.11.2011. L.Zute-Abizāre.
AS "Latvijas Valsts meži" aicina skolotājus pieteikties tālākizglītības kursiem vides izglītībā

SIA "Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts" Tālākizglītības centrs sadarbībā ar AS "Latvijas Valsts meži" organizē tālākizglītības kursus pedagogiem, kurus saista vides izglītība, aicinot pieteikties dalībai jaunos 12 stundu tālākizglītības kursos par meža ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Kursu dalībnieki dosies janvārī ekspedīcijā uz mežu un "Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu". Kursu programma tiek apgūta klātienē vienā no trim dienām no 2012. gada 4. – 6. janvārim (dalībnieki var norādīt viņiem vēlamo kursu datumu), pirmo dienas daļu pavadot "Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtā", bet otro – ekspedīciju mežā!

15.11.2011. A.Jansone.
Vēl iespējams pieteikties dalībai skolēnu vides izglītības konferencē "Esi vērīgs!"

Piektdien, 25.novembrī plkst. 10.00 Maritim Park Hotel telpās, Slokas ielā 1, Rīgā notiks konference "Esi vērīgs!", kuras mērķis ir veicināt skolēnu iesaistīšanos Baltijas jūras izpētē un vides aizsardzības jautājumu risināšanā. Konferenci organizē valsts SIA "Vides projekti" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un nevalstisko organizāciju Bērnu Vides Skola projekta "Balticseanow.info – Inovatīvs līdzdalības forums Baltijas jūrai" ietvaros.

10.11.2011. L.Pavlovska.
Seminārs "Sarunas par HIV/AIDS – ieguldījums jauniešu nākotnē"

Asociācija "Papardes zieds" aicina 2011. gada 23.novembrī no plkst. 9:30 līdz 17:30 piedalīties seminārā "Sarunas par HIV/AIDS – ieguldījums jauniešu nākotnē". Seminārs notiks Grēcinieku ielā 34, 5.stāvā. Mācību programma "Sarunas par HIV/AIDS – ieguldījums jauniešu nākotnē" (8 stundas) ir saskaņota ar Izglītības un zinātnes ministriju kā pedagogu tālākizglītības programma (A programma, IZM lēmums nr.114, 2011.gada 15.augustā). Programma ir organizēta tā, lai pedagogiem būtu iespēja apgūt informāciju par HIV/AIDS interaktīvā, saistošā veidā, tādējādi vienlaicīgi arī apgūstot metodes turpmākajam darbam ar jauniešiem par minētajiem jautājumiem.

28.10.2011. D.Kļaviņa.
Sākusies pieteikšanās dalībai starptautiskajā Millenium Youth Camp nometnē

No 2011.gada 19.oktobra līdz 19.decembrim iespējams pieteikties trešajai starptautiskajai nometnei "Millenium Youth Camp 2012", kuras mērķis ir dot iespēju 30 jauniešiem no visas pasaules, kurus interesē matemātika, zinātne un tehnoloģijas pavadīt vienu nedēļu kopā Helsinkos, strādājot pie kopīgiem projektiem un tiekoties ar vadošajiem zinātniekiem. Nometne ilgst vienu nedēļu, kuras laikā tās dalībnieki tiek iepazīstināti ar daudzām somu kompānijām un augstskolām, kā arī noklausās lekcijas un piedalās darbnīcās. Uz iepriekšējo 2011.gada "Millenium Youth Camp" tika saņemti 1500 pieteikumi, bet kā dalībnieki tika izvēlēti 30 talantīgi jaunieši. Tāpat kā iepriekšējos gados projektu temati ir klimata pārmaiņas, dabas atjaunojamie resursi un enerģija, ūdens, ICT un digitalizācija un pielietojamā matemātika. Dalība nometnē ir bez maksas, un tās galvenie organizētāji ir Somijas Tehnoloģiju Akadēmija un Somijas Zinātnes Izglītības centrs LUMA. "Millenium Youth Camp 2012" sāksies 9. jūnijā un uz to var pieteikties visi jaunieši, kuri ir dzimuši 1993.-1996. gadā.

20.10.2011. E.Serjogina.
Konkurss vidusskolēniem "Nāc un studē RTU!"

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments izsludina gadskārtējo zinātniskās pētniecības darbu konkursu vidusskolēniem "Nāc un studē RTU!". Konkurss norisinās divās kārtās no 2011.gada 11.oktobra līdz 2012.gada 17.martam. Tā mērķis ir rosināt vidusskolēnu – topošo studentu – interesi par eksaktajām zinātnēm un RTU piedāvātajām inženierzinātņu studiju programmām. Konkursa dalībnieki aicināti likt lietā skolā gūtās teorētiskās zināšanas un, veicot pētījumus un praktiskus eksperimentus, pārliecināties, ka tieši eksaktās zinātnes paver visplašākās jaunrades iespējas. Vidusskolēnu komandas dalībai konkursā var pieteikties līdz 11. novembrim, aizpildot pieteikuma anketu.

19.10.2011. H.Blumberga.
Izglītības programma "Ķeguma spēkstacijas būvgaita caur Eduarda Krauca fotoobjektīvu"

AS „Latvenergo” Enerģētikas muzejs piedāvā izglītības programmu „Ķeguma spēkstacijas būvgaita caur Eduarda Krauca fotoobjektīvu”. Programmas Iepazīstina mērķauditoriju ar Enerģētikas muzeja krājumā glabātā un UNESCO programmā „Pasaules atmiņa” nominētā E.Krauca stikla fotoplašu negatīvu kolekciju par Ķeguma spēkstacijas celtniecību 1936.-1940. gadā. Programma tiek realizēta AS „Latvenergo” Enerģētikas muzeja krātuvēs Rīgā, Andrejsalas ielā 8 un AS „Latvenergo” Enerģētikas muzejā Ķegumā. Izglītības programma paredzēta plašam interesentu lokam, īpaši aicinām pieteikties skolēnus no 5. līdz 12.klasei. Papildu informācija: Helēna Blumberga (tālr. 67728985, helena.blumberga@latvenergo.lv).

18.10.2011. I.Filipa.
Zaļā josta izsludina jaunu bateriju vākšanas konkursu "Būsim atbildīgi"

Arī šajā mācību gadā SIA "Zaļā josta" sadarbībā ar A/S "BAO" un SIA "DPD Latvija" aicina visas Latvijas izglītības iestādes piedalīties bateriju vākšanas konkursā. Konkursa mērķis ir rosināt bērnus un jauniešus ar savu ikdienas rīcības maiņu aktīvi iesaistīties vides piesārņojuma samazināšanas procesos. Tajā aicināti piedalīties vispārizglītojošo mācību iestāžu skolēni un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi.
Konkurss norisinās no 2011. gada 17.oktobra līdz 2012. gada 1.februārim. Pieteikties konkursam var līdz 2011.gada 31.decembrim, izveidojot savu profilu elektroniskajā datu bāzē www.zalajosta.lv sadaļā "Bateriju vākšanas konkurss" vai www.baterijas.lv sadaļā "Konkurss 2011/2012".
Kopumā Latvijā katru gadu ieved vairāk kā 500 tonnu dažādu bateriju, bet savākta un nodota pārstrādei tiek tikai apmēram piektā daļa. Piedaloties Zaļā josta organizētajā konkursā, Jūs sekmēsiet vides piesārņojuma samazināšanos ar kaitīgām vielām. Vairāk par konkursu mājas lapās www.lzj.lv, www.zalajosta.lv. Papildu informācija par konkursu: Ilze Fīlipa (tālr.: 67808112, e-pasts: baterijas@zalajosta.lv).

07.10.2011. L.Muraškina.
Izsludina jauno finanšu ekspertu konkursu vidusskolēniem

30.septembrī ir izsludināta pieteikšanās vidusskolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursam „Jaunais finanšu eksperts 2012”, kurā aicināti piedalīties jaunieši no visas Latvijas. Konkursa dalībnieki viena mācību gada ietvaros veiks pētījumus par skolēniem aktuāliem personīgo finanšu jautājumiem, lai pavasarī prezentētu savu darbu rezultātus īpašā konferencē un sacenstos par jaunā finanšu eksperta titulu, kā arī naudas balvu fondu 1000 eiro apmērā. Konkursu, turpinot valstiska mēroga iniciatīvu, jau otro gadu pēc kārtas organizē Swedbank Privātpersonu finanšu institūts. Plašāka informācija par konkursa „Jaunais finanšu eksperts 2012” norisi, konkursa nolikums un pieteikuma forma pieejami interneta vietnes manasfinases.lv sadaļā „Jaunais finanšu eksperts 2012” Papildu informācijai: Diāna Krampe, Swedbank Privātpersonu finanšu institūta direktora vietniece tālr.: 67444489, diana.krampe@swedbank.lv, www.manasfinanses.lv

07.10.2011. I.Filipa.
Latvijas izglītības iestādes aicinātas piedalīties makulatūras vākšanas konkursā "Otru elpu papīram!"

„Zaļā josta” sadarbībā ar SIA „Papīrfabrika „Līgatne”” un AS „Latvijas valsts meži” aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā „Otru elpu papīram!”, mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā, tādējādi cīnoties par vērtīgām balvām. Konkurss tiek rīkots ar mērķi rosināt bērnus un jauniešus rīkoties videi draudzīgi, lai saudzētu dabas resursus. Ar konkursa palīdzību tiks pievērsta bērnu un jauniešu uzmanība makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, kā arī veidota izpratne, ka pareizi sašķiroti un nodoti atkritumi pārstrādei kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā. Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2011. gada 31. decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu SIA „Zaļā josta” mājas lapā sadaļā „Makulatūras vākšanas konkurss” izveidotajā konkursa datu bāzē. Papildu informāciju par konkursu var aplūkot SIA „Zaļā josta” mājaslapā. Informācija par konkursa norisi: Ilze Fīlipa; e-pasts: makulatura@zalajosta.lv; tālr.: 67808112; mob. tālr.: 27099097.

03.10.2011. I.Filipa.
Konkurss "Caur izpratni-aktīvai rīcībai"

Biedrība "Latvijas Zaļā Josta" izsludina pieteikšanos jaunam konkursam "Caur izpratni – aktīvai rīcībai". Konkursa mērķis ir veicināt Latvijas pamatskolu, vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu izpratni par klimata pārmaiņām, to potenciālo ietekmi uz Latviju un pasauli kopumā, par iespējām samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, taupot enerģiju un resursus mācību iestādē un mājās, iesaistot izglītības iestāžu audzēkņus videi draudzīgas izpratnes veidošanā un aktīvā rīcībā. Konkursa norises laiks: no 2011 gada 25.septembra līdz 2012.gada 31.martam. Pieteikšanās konkursam līdz 2011.gada 15.oktobrim, sūtot pieteikuma anketu uz e-pastu konkurss@zalajosta.lv.

02.09.2011. M.Mīkule.
Konkurss "Mūsu mazais pārgājiens"

Zemkopības ministrija aicina vispārizglītojošo skolu, profesionālo izglītības iestāžu klašu kolektīvus, interešu izglītības pulciņus un mazpulkus piedalīties konkursā „Mūsu mazais pārgājiens”. Konkurss norisinās laika posmā no šā gada 1.septembra līdz 30.septembrim, to organizē Zemkopības ministrija, Meža attīstības fonds un SIA LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs. Konkursa laikā jāveic literatūras un citu informācijas avotu izpēte par meža nozares devumu savā pagastā, novadā, pilsētā vai Latvijā, jādodas izpētes pārgājienā un jāsagatavo radošs izpētes darbs. Apbalvošanas pasākums notiks Mežaparka estrādē š.g. 28.oktobrī.

12.08.2011. J.Grandāns.
Latvijas Skolēnu Mācību Uzņēmums "GoHappy" iegūst starptautisku pieredzi Eiropas finālā

Skolēnu Mācību Uzņēmums (SMU) "GoHappy" (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija) piedalījās Eiropas Skolēnu Mācību Uzņēmumu finālā, kurš norisinājās no šī gada 4.-7. augustam, Norvēģijas galvaspilsētā Oslo. Kopumā Eiropā šī mācību gada laikā darbojās vairāk nekā 20 000 SMU, no kuriem finālā piedalījās 33, pulcējot 180 jaunos uzņēmējus. SMU programmu organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement - Latvija (JAL) un SMU programmas atbalstītājs Baltijā – Swedbank. Latviju pārstāvēja velosipēdu aksesuāru ražotāji. Komandā darbojas Marija Ručevska, Ance Hincenberga un Toms Niparts un šī komanda uzvaru izcīnījā aprīlī notikušajā Latvijas Skolēnu Mācību Uzņēmumu finālā, pierādot idejas dzīvotspēju kompetentai žūrijas komisijai. Eiropas SMU finālā dalībniekiem divu dienu garumā bija jāatbild uz jautājumiem, prezentējot savu ideju un stendu Eiropas biznesa elites pārstāvjiem, jāpiedalās padziļinātajās paneļdiskusijās un jāiesniedz sava Skolēnu Mācību Uzņēmuma darbības pārskats.
SMU programmas mērķis ir veicināt skolēnu uzņēmību un uzdrīkstēšanos, pārbaudot savas uzņēmējspējas praktiskā rīcībā, kā arī attīstīt skolēnu spējas pieņemt pārdomātus lēmumus, kas veicina personisko un sabiedrisko labklājību. Latvijā šogad jau nodibināti vairāk nekā 560 SMU. Iepriekšējā mācību gada uzvarētāji – SMU "Cleverway" (Rīgas Klasiskā ģimnāzija), kas radīja jauna tipa skārienjūtīgu tāfeli, – Eiropas SMU finālā pērn ieguva 3. vietu Eiropas SMU finālā. Pēdējo 5 gadu laikā vairāk nekā 1 miljons skolēnu Eiropā ir piedalījušies SMU programmā un ieguvuši pieredzi kā izveidot un vadīt reālu uzņēmumu. Aptuveni 15% no šiem studentiem pēc SMU programmu absolvēšanas arī vada savus uzņēmumus, tādējādi Eiropā radot 150000 jaunus uzņēmumus, kuri sniedz būtisku ieguldījumu nodarbinātībā un reālu impulsu ekonomikai.
Informācija par finālu ir atrodama www.smu.lv un draugiem.lv/smu

08.08.2011. H.Blumberga.
Enerģētikas muzejs aicina

Enerģētikas muzejs krāj, saglabā, pēta un popularizē Latvijas elektroenerģijas un Latvenergo koncerna vēstures liecības un industriālo mantojumu. Muzeja krājumā ir vairāk nekā 20 tūkstoši vienību - dokumenti, iespieddarbi, foto negatīvi un fotogrāfijas, audio un video ieraksti, daudzveidīga priekšmetu kolekcija. Muzeja ekspozīcija atrodas līdzās Ķeguma spēkstacijai, kas uzskatāma par Latvijas vienotas energosistēmas un Latvenergo koncerna sākotni. Savukārt, muzeja krājums tiek glabāts Rīgā, Andrejsalā.

08.08.2011. A.Burbicka.
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja piedāvājums skolām 2011./2012.mācību gadā

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja misija ir Latvijas valsts un tautas interesēs vākt, saglabāt, pētīt un popularizēt Latvijas un pasaules garīgās un materiālās kultūras liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Jaunajā mācību gadā Latvijas nacionālais vēstures muzejs piedāvā jaunas un interesantas ekspozīcijas Latvijas skolēniem. Piedāvājuma klāstā ir gan ekspozīcijas, kas domātas sākumskolu skolēniem, gan pamatskolēniem un vidusskolēniem.

14.06.2011. J.Grandāns.
Gada labākie ekonomikā – no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas!

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JAL) šī gada 10. jūnijā, Mazajā Ģildē rīkoja 20 gadu jubilejas svinības, kopš Latvijā tiek īstenotas praktiskās biznesa izglītības programmas. Reizē ar svinībām norisinājās arī apbalvošanas ceremonija "Gada labākais ekonomikā 2011", kuras laikā tika paziņoti gada labākie skolēni un skolotāji ekonomikā, kā arī, sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju – sociāli atbildīgākie uzņēmumi uzņēmējdarbības izglītības veicināšanā. Par gada labāko skolnieci tika atzīta Marta Šaliņa, savukārt starp skolotājām par labāko tika atzīta Inta Jorniņa. Abas laureātes pārstāv Jelgavas Spīdolas ģimnāziju.
Konkursa "Gada labākais ekonomikā" mērķis ir veicināt sabiedrības ieinteresētību par jauniešu un skolotāju uzņēmību darboties ekonomikas un uzņēmējdarbības jomās, sekmējot skolā iegūto un doto zināšanu izmantošanu dzīvē. Konkursa ietvaros Junior Achievement – Latvija vēlās veicināt sociāli atbildīgas sabiedrības un uzņēmēju veidošanos, kuri attīsta un pilnveido jauniešos uzņēmējspējas un rūpējas par neformālās izglītības attīstību Latvijā.
Piecus labākos skolēnus un skolotājus izvēlējās kompetenta žūrija, kuras sastāvā darbojās Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Ekonomikas attīstības foruma, Vidzemes augstskolas, Biznesa augstskolas Turība, Rīgas Ekonomikas augstskolas un Junior Achievement – Young Enterprise Latvija pārstāvji. Ceremonijā tika nominēts arī "Gada labākais jaunais uzņēmējs 2011". Par šī titula ieguvēju kļuva Vitālijs Silins, JAL programmu absolvents. Sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību tika nominēta pašvaldība, kura ir devusi vislielāko ieguldījumu uzņēmējdarbības izglītības jomā. Šogad par labāko tika atzīta Rīgas pilsētas pašvaldība. Viesus uzrunāja arī ASV Vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere.

01.06.2011. I.Soika.
Mellužos uzplauks pet pudeļu koks

Svētdien, 5.jūnijā no plkst.11.00 Mellužu estrādē „Bērnu vasaras” atklāšanā pilsētas iedzīvotāji un viesi palīdzēs uzplaukt PET pudeļu Labo nodomu kokam.

01.06.2011. J.Grandāns.
Latvijas biznesa simulācijas spēles “TITAN” finālā piedalīsies 19 komandas

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Latvija (JAL) un stratēģiskā partnera Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes izsludinātajam aicinājumam Latvijas skolēniem pieteikties biznesa on-line simulāciju spēles TITAN finālam atsaukušās 21 komanda. Spēle norisināsies šī gada 3.jūnijā, plkst. 12.00 Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē.
TITAN simulācija ļauj ikvienam iejusties vadītāja lomā – mēs esam 2035. gadā un katram skolēnam ir savs uzņēmums, kuru iespējams attīstīt pēc paša vēlmes, tirgojot Holo-Generator (nākotnes personalizētais portatīvais dators). Sacenšoties intensīvajā online Holo-Generator tirgū skolēniem jāpielieto savas zināšanas un iemaņas, lai pierādītu, ka viņu uzņēmums ir labākais un spēj izkonkurēt jebkuru citu un veiksmīgi atnest peļņu uzņēmuma dalībniekiem. Kopumā Eiropā spēlei bija pieteikušās 850 komandas, savukārt Latviju pārstāvēja 69 komandas ar kopumā 207 dalībniekiem no Rīgas, Liepājās, Aglonas, Aizkraukles, Baldones, Bauskas, Cēsīm, Gulbenes, Daugmales, Jelgavas, Jēkabpils, Limbažiem, Madonas, Rīnūžiem, Salas, Ugāles un Ventspils. Latvijas fināls tiks organizēts 3 posmos. Spēlētāji simulāciju spēlēs angļu valodā. Ikviens interesents var izbaudīt spēli praktiski interneta vietnē http://titan.ja.org.

01.06.2011. J.Vanaga.
Iespēja noskatīties filmu "Lai dzīvo bērni"

Kā katru gadu, arī šogad sakarā ar mācību gada beigšanos un Starptautisko bērnu aizsardzības dienu (1.jūniju ) SIA “ AGD Grupa “ sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Latvijas dzelzceļu, Latvenergo un Latvijas Gāzi ir sagatavojusi dažādus pasākumus, lai pievērstu sabiedrības, vecāku un bērnu uzmanību drošības jautājumiem.
5.jūnijā, LTV7, plkst.8:50 raidījuma “ Iespējas un risinājumi“ ietvaros būs iespēja noskatīties bērnu drošības filmu “Lai dzīvo bērni!”. Katru dienu desmitiem bērnu gūst traumas barā un vientulībā, pētot pasauli vai pierādot sevi draugu priekšā – apdedzinoties ar elektrību, nevietā šķērsojot ielu, uz galvas lecot neiepazītā peldvietā, nepareizi lietojot gāzi, ejot pa dzelzceļa sliedēm. Daudzas no šīm nelaimēm varētu nenotikt, tās radušās pašu bērnu un jauniešu izraisītās bīstamās situācijās.
Aicinam vecākus kopa ar bērniem noskatīties režisores Dainas Rašenbumas un Redaktores Kristas Vāveres izveidoto filmu, pārrunāt drošības jautājumus ģimenē un mazināt bērnu traumatismu Latvijā.

30.05.2011. B.Bērziņa.
Radošo darbu konkurss 5.-12.klašu skolēniem

Izdevniecība JUMAVA sadarbībā ar valsts akciju sabiedrību „Latvijas dzelzceļš” izsludina radošo darbu konkursu 5.-12.klašu skolēniem „Labāk radošs, nekā pārdrošs!” Bērnu un pusaudžu radošo spēju attīstīšana, kā arī drošības tēmas aktualizēšana ir viena no skolas un ģimenes kopīgajām prioritātēm. Izdevniecība „Jumava” un VAS „Latvijas dzelzceļš” aicina pedagogus mudināt skolēnus piedalīties radošajā konkursā, kura rezultātā taps pašu pusaudžu veidota grāmata par dažādām situācijām un notikumiem, kas saistīti ar drošību dzelzceļa tuvumā.
Darbu iesniegšanas termiņš ir 2011. gada 1. novembris. Konkursa rezultāti tiks publicēti www.jumava.lv un www.ldz.lv pēc 2011. gada 15. decembra

23.05.2011. A.Aukšmuksta.
Konkurss "Vēstule Gunāram Astram"

Daugavas Vanagu organizācija izsludina globālu latviešu jaunatnes radošo darbu konkursu internetā "Vēstule Gunāram Astram". Konkurss veltīts Latvijas brīvības un tautas tiesību cīnītājam Gunāram Astram. Viņam 2011. gada 22. oktobrī būtu 80! Konkurss tiek īstenots sadarbībā ar Pasaules brīvo latviešu apvienību, Latvijas Okupācijas muzeju, Latvijas Valsts arhīvu, EP Informācijas biroju Rīgā, Valsts izglītības satura centru un Talsu Valsts ģimnāziju.

19.05.2011. I.Soika.
"Zaļā josta" ielūdz uz Lielajiem makulatūras un bateriju vākšanas konkursu noslēguma svētkiem

Sestdien, 21.maijā Mežaparkā Meža dienu lielo svētku ietvaros no plkst. 13:00 līdz 15:00 notiks “Zaļā josta” organizēto Latvijas skolu konkursu “Tu vari izglābt…” un “Būsim atbildīgi!” dalībnieku apbalvošana kopā ar mūziķiem Aiju Andrejevu, Jāni Stībeli un grupu “Triānas parks”.

09.05.2011. J.Grandāns.
Skolēnu biznesa plānu konkursa noslēgums

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement - Latvija (JAL) un Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes rīkotajā Biznesa plānu konkursā tika iesniegti 47 biznesa plāni. Konkursa noslēgums norisināsies šī gada 10. maijā Latvijas Universitātē, kur 12 labākie konkursa dalībnieki prezentēs savas biznesa idejas. Labākā plāna autoram būs iespējas saņemt atbrīvojumu no studiju maksas, uzsākot studijas Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Konkursu atbalsta A. Zvejnieka fonds.

03.05.2011. J.Grandāns.
Skolēnu Mācību Uzņēmumu finālā uzvar velosipēdu aksesuāru ražotāji

Ar Skolēnu Mācību Uzņēmuma "GoHappy" (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija) uzvaru noslēdzies šī gada Nacionālais Skolēnu Mācību Uzņēmumu konkursa fināls. Uzvarētājiem, velosipēdu aksesuāru ražotājiem, būs iespēja pārstāvēt Latviju Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu finālā augustā, Norvēģijā. Komandas sastāvā ir Marija Ručevska un Lauma Gulbe.

13.04.2011. V.Kjaspere.
Konkurss „Labākā CSDD satiksmes drošības skola”

CSDD rīko konkursu „Labākā CSDD satiksmes drošības skola” ar mērķi veicināt Latvijas skolēnu zināšanas un to pielietošanas nepieciešamību ikdienas dzīvē, kā arī sekmēt pareizu uzvedību atrodoties uz ceļa. Piedalīties tiek aicinātas visas Latvijas izglītības iestādes un to pedagogi. Konkurss norisināsies no aprīļa līdz pat 2011. gada beigām.

11.04.2011. B.Bērziņa.
"GRANDEG" balvas izcīņa par labāko eksaktā priekšmeta tēmas modeli vidusskolas kursā

VISC informē par LIF izsludināto pagarinājumu konkursam "GRANDEG" balvas izcīņa par labāko eksaktā priekšmeta tēmas modeli vidusskolas kursā.

11.04.2011. I.Soika.
Grobiņas, Pāvilostas un Ķekavas jaunieši saņem godalgotas vietas piedzīvojumu nometnē „Zaļā nakts”

9. un 10.aprīlī Ventspils 3.vidusskolā tika noskaidroti Latvijas Zaļā punkta vides izglītības nometnes „Zaļā nakts” uzvarētāji. Sīvā 20 komandu konkurencē trešo vietu ieguva Ķekavas vidusskolas komanda, otro vietu – Pāvilostas vidusskolas komanda, bet pirmo vietu un ceļazīmi ekskursijai 250 latu vērtībā no AS „Latvijas Gāze” izcīnīja Grobiņas ģimnāzijas komanda kapteines Kristīnes Treibahas vadībā.

04.04.2011. I.Soika.
Jelgavā noslēgusies piedzīvojumu nometne „Zaļā nakts”

Nedēļas nogalē Jelgavas 4. vidusskolā tika noskaidroti Latvijas Zaļā punkta vides izglītības nometnes „Zaļā nakts” uzvarētāji. Sīvā 20 komandu konkurencē trešo vietu ieguva Mežgaļu pamatskolas komanda, otro vietu – Rīgas 64.vidusskolas komanda, bet pirmo vietu un ceļazīmi ekskursijai 250 latu vērtībā no AS „Latvijas Gāze” izcīnīja Pumpuru vidusskolas komanda kapteines Anetes Grāvelsinas vadībā.

30.03.2011. T.Trams.
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija izsludina konkursus

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) izsludina eseju konkursu „Ja es būtu Uzticības tālruņa konsultants”, kurā aicināti piedalīties vispārizglītojošo vai profesionālo izglītības iestāžu skolēni un audzēkņi, sākot no 7. klases. VBTAI izsludina zīmējumu konkursu arī 1. – 4. klašu skolēniem – „Interneta zelta likumi”, aicinot jaunos autorus savos darbos attēlot ieteikumus drošai interneta lietošanai.

10.03.2011. B.Danusēviča.
Izsludina konkursu Ata Kronvalda balvas piešķiršanai

Ata Kronvalda fonds izsludina kandidātu pieteikšanu Ata Kronvalda balvai 2011. gadā. Balva tiek piešķirta zinātniekiem, speciālistiem, pedagogiem un studentiem par ievērojamu un ilggadīgu ieguldījumu talantīgāko skolēnu apzināšanā un izglītošanā.

07.03.2011. J.Grandāns.
Skolēnu mācību uzņēmumu festivāls-gadatirgus

Šā gada 11. martā, Rīgā, tirdzniecības centrā "Rīga Plaza" (Mūkusalas ielā 71) notiks Skolēnu Mācību Uzņēmumu festivāls - gadatirgus, kurš pulcēs vairāk nekā 500 dalībniekus no 11 Eiropas valstīm. Festivāla laikā katram uzņēmumam būs jāprezentē savas biznesa idejas un paveiktais, pārliecinot žūriju un apmeklētājus par savas preces vai pakalpojuma vērtību un kvalitāti. Kā būtisks vērtēšanas kritērijs šogad tiek noteikts SMU mārketings – preces kvalitāte, komandas stenda noformējumus un koptēls, kā arī pārdošanas spējas. Lai iepazītos ar Skolēnu Mācību Uzņēmumu paveikto un aicinātu jauniešus būt aktīviem un uzņēmīgiem, plkst. 15:00 gadatirgu apmeklēs Valsts prezidents Valdis Zatlers. Gadatirgū piedalīsies arī ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere. Apmeklētājiem tā būs lieliska iespēja iegādāties skolēnu ražotās preces, kā arī iepazīties ar viņu sniegtajiem pakalpojumiem, līdz ar to iesaistīties Skolēnu Mācību Uzņēmumu vērtēšanā, balsojot par labāko SMU. Visi balsotāji piedalīties izlozē, kuras galvenā balva - Swedbank Open karte 100 Ls vērtībā! Skolēni piedāvās daudz interesantu ideju – gidu pakalpojumus, skimborda dēļus, ekoloģiskos termoforus, adītus krūžu sildītājus, bērnu attīstības spēles, stikla suvenīrus ar LED diožu gaismu, u.c.
Uzsākot SMU darbību, skolēni tiek virzīti uz inovatīvu, sociāli atbildīgu ideju ģenerēšanu un risinājumu meklēšanu, to realizēšanā izveidojot un attīstot savu uzņēmumu. Programmas laikā skolēniem tiek attīstīta ļoti svarīga kompetence – uzņēmējspējas, kas ir svarīgs nodarbinātības, konkurētspējas, ekonomikas izaugsmes priekšnoteikums zināšanu sabiedrībā. SMU praktiskā mācību programma ir neatņemama mācību procesa sastāvdaļa gan ekonomikas, gan sociālo zinību, gan citos mācību priekšmetos gandrīz visās Eiropas valstīs. Eiropas Komisijas veiktais pētījums norāda, ka programmas absolventi pēc statistikas dibina savus uzņēmumus studiju laikā vai absolvējot augstskolu. Vidēji 15% no SMU dalībniekiem uzsāk savu reālo biznesu vecumā no 20 līdz 29 gadiem un 36% plāno uzsākt tuvāko trīs gadu laikā.

04.03.2011. Z.Onkele.
Latvijas Zaļais punkts aicina skolēnus uz aizraujošu, izglītojošu nometni "Zaļā nakts"

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar VISC aicina zinātkārus skolēnus veidot komandas un startēt konkursā, lai cīnītos par iespēju piedalīties kādā no trim aizraujošām un izglītojošām diennakts nometnēm skolēniem "Zaļā nakts 2011”.

02.03.2011. I.Komisāre.
Raidījums 12.klašu skolēniem par iestāšanās iespējām Latvijas universitātēs

Šajā svētdienā LTV7 raidījums „Aktualitātes” uzrunās 12. klašu skolēnus, sniedzot atbildes par iestāšanās iespējām Latvijas valsts universitātēs, piemēram, Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē. Tiks apskatīta izstādes „Skola 2011” norise, apciemojot universitāšu stendus, kā arī apmeklētas pašas mācību iestādes, uzrunājot universitāšu rektorus, fakultāšu dekānus un pašus studentus, kuri stāstīs par studiju programmām, iestāšanās nosacījumiem, budžeta vietām, studentu dzīvi un par iespējām, kādas paveras pēc universitātes absolvēšanas. SIA „AGD Grupa” producētais raidījums „Aktualitātes” tiks translēts LTV7 kanālā svētdien, 6.martā plkst.9.50. Raidījuma atkārtojums tiks rādīts 11.martā, plkst.7.55

22.02.2011. J.Grandāns.
Aicinājums piedalīties starptautiskajā biznesa on-line simulāciju spēlē

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Latvija un stratēģiskā partnera Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes (EVF) izsludina aicinājumu piedalīties starptautiskajā biznesa on-line simulāciju spēlē TITAN. Latvijas nacionālais TITAN fināls notiks 2011. gada maijā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Finālā tiks pārstāvētas 32 Latvijas skolas ar 32 komandām. Tām, konkurējot 5 stundu intensīvā biznesa simulācijā, tiks noskaidrota Latvijas izcilākā TITAN spēlētāju komanda. Fināls tiks organizēts 3 posmos. Spēlētāji simulāciju spēlēs angļu valodā. Ikviens skolēns tiek aicināts praktizēties http://titan.ja.org. Starptautiskais fināls norisināsies šī gada 14.-18. augustā Ņujorkā. Informācija par spēli un sacensībām ir atrodama www.pirmaismiljons.lv un draugiem.lv/titan.

16.02.2011. D.Golubecka.
Ārlietu ministrija aicina vēstures skolotājus un skolēnus uz izstādi

Atzīmējot Latvijas Republikas starptautiskās de iure atzīšanas 90.gadadienu, Ārlietu ministrija rīko izstādi "Latvijas starptautiskajai atzīšanai 90 gadi", uz kuru aicināti Latvijas skolēni un viņu vēstures pedagogi. Izstādē ir apskatāmi vēsturiskie dokumenti un fotogrāfijas, pastāv arī iespēja noskatīties 25 minūšu garu dokumentālu filmu par Latvijas „de iure” atzīšanu.
Pēc izstādes apskates tiek piedāvāta iespēja apskatīt Ārlietu ministrijas vēsturisko ēku, kā arī ārlietu ministru portretu galeriju. Tāpat var noorganizēt tikšanos ar kādu no diplomātiem, ja skolēniem ir interese par ārlietu dienestu.
Ministrija īpaši aicina uz izstādi pieteikties mācību iestādes, kam apmeklējums būtu kā vēstures stunda ministrijas vēsturiskajā ēkā. Izstādē izmantoti materiāli no Ārlietu ministrijas Politiskā arhīva un Latvijas Valsts vēstures arhīva.
Izstāde apskatāma no 2011.gada 27.janvāra līdz 2011.gada 27.martam Ārlietu ministrijā K.Valdemāra ielā 3, iepriekš saskaņojot apmeklējuma laiku pa tālruni 67016447.

10.02.2011. J.Grandāns.
Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement - Latvija, sadarbībā ar Skolēnu Mācību Uzņēmumu programmas atbalstītāju Baltijas valstīs AS „Swedbank”, organizē Skolēnu Mācību Uzņēmumu Gadatirgus, kurus apmeklēt aicināts ir ikviens interesents. Gadatirgi norisināsies:
11. februārī – Balvos, Balvu Amatniecības vidusskolā, Vidzemes ielā 26, no 12.00-16.00;
11. februārī – Valmierā, Vidzemes augstskolā, Cēsu ielā 4, no 12.00-15.00;
11. februārī – Liepājā, TC "Rimi", Ostmala, Liepāja no plkst. 15.00-19.00;
12. februārī – Iecavā, veikalā „Rise”, E. Virzas ielā 26a, no plkst. 10.00-16.00;
12. februārī – Kuldīga, RIMI tirdzniecības centrā, no plkst. 10.00-14.00;
13. februārī – Iecavā, veikalā „Rise”, E. Virzas ielā 26a, no plkst. 10.00-16.00;
14. februārī – Priekulē, Priekules pilsētas daudzfunkcionālajā sporta hallē, Aizputes ielā 1, no plkst. 11.30-14.00;
25. februārī – Garkalnē, Garkalnes novada Kultūras pils, Brīvības gatve 455, no plkst. 13.00-19.00.

09.02.2011. J.Grandāns.
Aicina skolēnus būt radošiem domās un veiksmīgiem nākotnes biznesā

„Radošs domās – veiksmīgs biznesā!” - šāds sauklis šogad vieno pamatskolēnus, konkursa ”Ceļš uz ekonomisko domāšanu” dalībniekus. Konkursa ietvaros līdz šī gada 23. februārim biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Latvija (JAL) , sadarbībā ar biedrību Naudas plānošanas centrs ar aicina skolēnus demonstrēt savas teorētiskās, radošās un praktiskās zināšanas ekonomikā. Skolēni konkursā var piedalīties gan individuāli, gan komandā līdz trīs cilvēkiem.

08.02.2011. J.Grandāns.
Par savas profesijas izvēli vēlas pārliecināties jau 8200 Ēnu dienas dalībnieku!

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Latvija, sadarbībā ar SEB banku rīkotajai Ēnu dienai, kura notiks šī gada 16. februārī īpaši izveidotajā mājas lapā www.enudiena.lv pieteikušies jau vairāk nekā 8200 skolēnu, savukārt 3000 ēnu vakances piedāvā 270 ēnu devēji. Ēnu devēji savas vakances var piedāvāt vēl līdz 8. februārim, savukārt skolēni savu izvēli var izdarīt līdz 10. februārim! Šogad visvairāk vakances piedāvā Latvijas Republikas Saeima (109), SIA "Latvijas Mobilais telefons" (103), Rīgas Stradiņa universitāte (78), kā arī Ēnu dienas ģenerālsponsors – SEB banka (77). Savukārt kā iekārojamākās vakances ir stjuarti (301 pieteikumi), piloti (250 pieteikumi), dizaineri (201 pieteikums), Saeimas deputāti (119 pieteikumi) un Valsts prezidents (97 pieteikumi). Ar detalizētu Ēnu dienas statistiku jebkurš interesents var iepazīties Ēnu dienas mājaslapā www.enudiena.lv

20.01.2011. Z.Stankeviča-Mača.
Japānas valdības stipendija vispārizglītojošo skolu pedagogiem

Japānas valdība un Japānas vēstniecība Latvijā ceturto gadu piedāvā iespēju Latvijas vispārizglītojošo skolu pedagogiem – Japānas augstskolā pusotru gadu apgūt japāņu valodu un ar izglītības administrāciju, pedagoģijas metodēm vai specializēto priekšmetu apguvi saistītus mācību kursus, kā arī papildus apmeklēt mācību ekskursijas un praktiskās nodarbības. Mācībām Japānā konkursa kārtībā tiek piešķirta stipendija, kas ietver transporta izdevumus uz un no Japānas, universitātes mācību maksu, kā arī ikmēneša uzturnaudu.

17.01.2011. V.Kjaspere.
Konkurss "Gribu būt mobils!" turpinās – klāt pusfinālu laiks

Jau ceturto reizi tiek organizēts konkurss jauniešiem "Gribu būt mobils!", kas ar katru gadu kļūst arvien populārāks. Šogad konkursam pieteicies rekordliels skaits komandu – 398, kas ir par 77 komandām vairāk nekā iepriekšējā gadā. Konkursa fināls notiks 2011. gada martā Rīgā.

11.01.2011. K.Kokina.
Sākas Apgāda Zvaigzne ABC rīkotais erudīcijas konkurss skolēniem "Zvaigžņu klase"

10. janvārī sākas Apgāda Zvaigzne ABC rīkotā erudīcijas konkursa skolēniem "Zvaigžņu klase" 1. kārta, kas veltīta latviešu valodas un literatūras mācību priekšmetiem. Konkursā piedalās skolēni 2 grupās: 5.–6. klase un 7.–9. klase. Katrai klasei jāatbild uz 10 teorētiskiem jautājumiem, kā arī jāveic viens radošais uzdevums, kura izpildē skolēni tiek aicināti izmantot modernās tehnoloģijas. Katrā kārtā pa vienam jautājumam piedāvā arī konkursa sadarbības partneri "Ilustrētā Junioriem" un prāmju līnija "Tallink".
Klases konkursam vēl par pieteikties līdz 23. janvārim. Pašlaik konkursam jau pieteikušās 298 klases ar kopējo skolēnu skaitu 5369. Sadalījums pa klašu grupām ir ļoti līdzīgs: 148 klases 5.–6. klašu grupā (kopā 2672 skolēni) un 150 klases 7.–9. klašu grupā (kopā 2697 skolēni).
Plašāku informāciju par erudīcijas konkursu var atrast Apgāda Zvaigzne ABC mājas lapā www.zvaigzne.lv sadaļā "Zvaigžņu klase". E-pasts: zvaigznuklase@zvaigzne.lv; tālr.: 67350773, 67508517.

10.01.2011. H.Blumberga.
Latvenergo zīmējumu konkursa rezultāti

Vēlamies pateikties visiem pedagogiem, skolu vadītājiem un visiem, kas atsaucoties uz izsludināto Latvenergo konkursu "Radīsim mūzikas klipu kopā!" veicināja jaunāko klašu skolēnus aktīvi piedalīties, zīmējot dažādas situācijas, saistītas ar elektrodrošības jautājumiem. Saņēmām ļoti daudz skaistus un interesantus darbiņus. Liels paldies visiem bērniem, kas iesūtīja savus zīmējumus. Gada nogalē labāko darbu autoriem uz skolām Latvenergo izsūtīja Atziņas rakstus.

Atgriezties sadaļā "Partneru aktualitātes"