visc_partneri.jpg
Valsts izglītības satura centrs sadarbojas ar daudzām institūcijām un organizācijām Latvijā un ārvalstīs, kā arī sniedz informatīvo atbalstu par partneru aktualitātēm.
Sākumlapa > VISC > Sadarbība un līdzdalība > Partneru aktualitātes

Sadarbības partneru aktualitātes

10.10.2018. M.Pučka.
Likteņdārzs aicina skolēnus piedalīties konkursā par lielāko novada sveci

Gatavojoties Latvijas Republikas simtgades svinībām, Likteņdārzs aicina Latvijas skolu skolēnus piedalīties konkursā par lielāko novada sveci. Skolēni tiek aicināti veidot klasi pārstāvošās komandas, kopīgi vākt parafīnu un vecās sveces, lai konkursa noslēgumā sadarbībā ar SIA "Baltic Candles" tiktu izlietas piecas lielsveces – pa vienai katram novadam (Latgalei, Kurzemei, Vidzemei un Zemgalei) un Rīgai. Konkursa uzvarētāji būs klase, kura būs savākusi visvairāk parafīna un saņems īpašu balvu no Likteņdārza draugiem - hokeja kluba "Dinamo Rīga" - iespēju apmeklēt hokeja spēli un tikties ar hokejistiem. Konkurss norisināsies no 1. oktobra līdz 5. novembrim un tajā aicināta piedalīties ikviena Latvijas skolas klase no 1. līdz 12. klasei.
>> Lasīt vairāk

04.10.2018. L.Zeile.
AS "Latvijas valsts meži" piedāvā tālākizglītības kursus pedagogiem

Profesionālās pilnveides kursi ir saskaņoti ar LR Izglītības un zinātnes ministriju un tiek veidoti sadarbībā ar Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta Tālākizglītības centru un LVMI “Silava”.
Vienas dienas – 12 stundu (A) tālākizglītības kursi „Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu” norisināsies jau šā gada 18. oktobrī Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē! Kursi ir bez maksas. Dalībnieku skaits ir ierobežots. Aicinām līdz 5. oktobrim pieteikties elektroniski: https://www.lvm.lv/sabiedribai/skolam/talak-izglitiba

02.10.2018. I.Kadiķe.
Putras diena un Putras mēnesis Latvijas izglītības iestādēs

Šogad jau sesto reizi Putras diena un Putras mēnesis Latvijā tiks svinēts ar daudzām aktivitātēm. Putras dienas svētki notiek Putras programmas ietvaros, ko organizē AS "Rīgas Dzirnavnieks" ar graudaugu pārslām "Herkuless" sadarbībā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Vislatvijas Putras programma norisināsies visu oktobra mēnesi pirmsskolas un pamatizglītības mācību iestādēs (ap 300), kuras ietvaros bērniem būs iespēja piedalīties Putras stundā, kas veltīta tēmai "Simtgades putra". Savukārt izglītības iestāžu ēdnīcas iesaistīties Putras mēnesī ar speciāli pagatavotām putrām bērniem un skolēniem. Lai stiprinātu esošās un radītu jaunas putras ēšanas tradīcijas, Starptautiskajā Putras dienā 10.oktobrī arī Latvijas šefpavāri kopā ar skolēniem Rīgas centrā vērs vaļā Simtgades putras vēstniecību, kurā ikviens varēs nogaršot izcilākos putras ēdienus.
Vairāk informācijas par projektu www.putrasprogramma.lv

20181001.jpg01.10.2018. L.Zeile.
ES programmēšanas nedēļa – iespēja īstenot idejas!

Lai rosinātu interesi par programmēšanu un parādītu ikvienam iespējas to pielietot ikdienā, no šā gada 6. līdz 21. oktobrim norisināsies Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļa. (vairāk lasiet https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/codeweek-s3/leaflets/20180416_Codeweek_LV.pdf).
Aicinām Latvijas skolu informātikas un datorikas skolotājus, kā arī interešu pulciņu vadītājus šajā laika posmā piedāvāt aktivitātes, kuras dod iespēju skolēniem izpausties programmēšanā. Idejas nodarbībām varat smelties arī metodiskajos materiālos https://startit.lv/ . Pasākumi  var notikt gan ierastajā nodarbību laikā, gan ārpus tām.
Lūdzam skolotājus un nodarbību vadītājus publicēt iecerētās mācību stundas vai nodarbības tematu, vietu, laiku un saturu Code Week  vietnē https://codeweek.eu/

28.09.2018. A.Bērziņa.
Notiks 12. Juvenes Translatores konkurss

12.tulkošanas konkurss Juvenes Translatores, kurā piedalīties aicināti 17 gadus vēci vidusskolēni, notiks 2018. gada 22. novembrī. Dalībnieki var izvēlēties tulkot jebkurā no 552 iespējamām divu valodu kombinācijām, izmantojot 24 ES oficiālās valodas. Pagājušā gada konkursā skolēni tulkoja tekstus, piemēram, no poļu, čehu un horvātu valodas somu, grieķu un zviedru valodā, un tās ir tikai dažas, interesantākās, no kopumā 144 izmantotajām valodu kombinācijām.
Konkursam var pieteikties tikai skolas, un tām jāizpilda reģistrācijas procedūra, kas norit divās kārtās.
Vispirms vidusskolām jāreģistrējas tīmekļa vietnē http://ec.europa.eu/translatores.
Reģistrēties varēs no 2018. gada 1.septembra līdz 20.oktobrim (plkst. 12.00), un pieteikuma anketu varēs aizpildīt jebkurā no 24 ES valodām.
Otrajā kārtā Eiropas Komisija pēc nejaušības principa atlasīs 751 skolu, kas tiks aicinātas dalībai konkursā izvirzīt divus līdz piecus savus skolēnus. Dalībnieku valstspiederībai nav nozīmes, bet tiem jābūt dzimušiem 2001.gadā.
Vairāk par konkursu lasīt vietnē – http://ec.europa.eu/translatores/index_lv.htm

20180919_pas_liel_macibu_stunda.jp20.09.2018. K.Balcare.
Pasaules lielākā mācību stunda 2018

Šī gada rudenī vienlaikus gandrīz simts pasaules valstīs aizsāksies starptautiskā izglītības akcija “Pasaules lielākā mācību stunda”, mudinot ikvienu skolēnu līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā, meklējot risinājumus vietējās kopienas problēmjautājumiem. Akcijai jau ceturto gadu aicinātas pievienoties arī Latvijas izglītības iestādes.

Šogad Pasaules lielākās mācību stundas vadmotīvs ir līdzdalība. Skolotāji kopā ar skolēniem aicināti aktīvi iesaistīties savas vietējās kopienas un apkārtējās vides pilnveidošanā, paturot prātā globālos mērķus. Aktivitātēm, iesaistoties Pasaules lielākajā mācību stundā, jātiecas uz ANO noteiktajiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko pasaules valstis, tostarp Latvija, apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam.

Mācību stundas vai nodarbības UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina īstenot laikā no 25.septembra līdz 25.oktobrim. Akciju Latvijā organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, to atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp Latvijas platforma attīstības sadarbībai, Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c.
>> Lasīt vairāk
>> Plašāka informācija pieejama UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas vietnē

06.09.2018. I.Kadiķe.
Jaunieši tiek aicināti piedalīties Latvijas Kultūras kanona konkursā "Kultūras kanons manā skolas somā"

Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12.klašu skolēni, mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu audzēkņi līdz 2018.gada 21.septembrim tiek aicināti pieteikties Latvijas Kultūras kanona konkursam “Kultūras kanons manā skolas somā”, kurā, balstoties kultūras kanona vērtībās un aktuālajā kultūras piedāvājumā, jauniešiem būs jāveido kultūras programma, kas būtu izmantojama skolās, un jādiskutē par neviennozīmīgi vērtētiem kultūras notikumiem, tradīcijām un vērtībām.
>> Lasīt vairāk LKA vietnē
>> Konkursa nolikums LKA vietnē

Foto Ieva Leiniša, leta22.08.2018. S.Lozda.
Skolēnus rosinās būt radošiem, aizsargāt savus darbus un respektēt citu tiesības

Sākot jauno 2018./2019. mācību gadu, vispārējās izglītības un profesionālās vidējās izglītības pedagogiem būs iespēja pilnveidot mācību stundu saturu ar intelektuālā īpašuma jautājumiem, tādējādi veicinot atbildīgas un inovatīvi domājošas paaudzes veidošanos.
Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) pētījumi parāda, ka jauniešiem trūkst informācijas par intelektuālo īpašumu, turklāt pieejamā informācija tiek pasniegta konkrētajai vecuma grupai neefektīvā veidā. Savukārt valstis, kur intelektuālā īpašuma jautājumi tiek apskatīti jau sākumskolā, izceļas ar labākiem inovāciju un ekonomikas rādītājiem.
Nolūkā pilnveidot pedagogu un skolēnu izpratni par intelektuālā īpašuma tiesībām Patentu valde (PV) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) ir izstrādājusi metodisko materiālu “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē”, kas š.g. 21. augustā tika atklāts izglītojošā seminārā “Aktualitātes ekonomikā 2018” Latvijas Bankā.
>> Lasīt vairāk

18.08.2018. S.Briķe.
Mācību kurss "Digitālā saziņa ar valsti: dzīves situācijās noderīgi e-risinājumi"

Mācības tiek rīkotas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenotā Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma” ietvaros.
Mērķauditorija: vispārizglītojošo un profesionālo skolu pedagogi.
Mācību īstenotājs: Baltijas Datoru akadēmija (BDA).
Kursa mērķis ir digitālajiem aģentiem sniegt nepieciešamo informāciju par valsts un pašvaldību elektronisko pakalpojumu un e-rīku izmantošanu, lai atrisinātu dažādas dzīves situācijas, kā arī attīstīt digitālās prasmes un sniegt zināšanas par priekšrocībām, ko sniedz e-pakalpojumi. Mācības ir bezmaksas un tās tiks organizētas klātienes mācību formā 8 akadēmisko stundu apjomā.
Kontaktpersona: Signe Briķe, t.29725517 signe@bda.lv
>> Lasīt vairāk

13.03.2018. S.Margeviča.
Skolēni aicināti "pielaikot" dažādas finanšu jomas profesijas

20180313.jpgVisa mācību gada garumā 11. klases skolēniem pieejamas Swedbank praktiskās mācībstundas "Dzīvei gatavs". Programma oriģinālā veidā ļauj skolēniem iejusties vairāku finanšu profesiju lomās, atbildot uz tik bieži dzirdēto jautājumu "Kāds sakars skolai ar reālo dzīvi?", kā arī attīsta tādas 21. gadsimta kompetences kā finanšu pratība, sadarbības un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, prasmi lietot iegūtās zināšanas citā kontekstā u.c.
Pagājušā mācību gadā skolu programmas “Dzīvei gatavs” lektori apceļojuši lielāko daļu Latvijas vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu un kopā aizvadījuši vairāk nekā 1 000 mācību stundas. Tās augstu novērtējuši gan paši skolēni, gan arī skolotāji, atzīstot, ka stundas spēj motivēt mācībām un palīdz saskatīt zināšanu pielietojumu reālajā dzīvē.
Swedbank aicina izmantot bankas ekspertu pieredzi savu skolēnu labā piecos dažādos priekšmetos – matemātikā, ekonomikā, angļu valodā, informātikā, kā arī klases stundās, kur bankas darbinieka stāstījums un praktiskais uzdevums sniedz priekšstatu par kādu finanšu jomas profesiju, sasaistot to ar  11. klases mācību vielu.
Plašāka informācija par “Dzīvei gatavs” piedāvājumu un stundu plāniem atrodama https://www.dziveigatavs.lv/
Pieteikties iespējams bez maksas, aizpildot anketu https://www.dziveigatavs.lv/pieteikties

22.02.2018. G.Pērle.
Jaunās latviešu kultūras datubāzes

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts piedāvā literatūras vortālu www.literatura.lv un Latviešu folkloras krātuves digitālo arhīvu www.garamantas.lv, kas izmantojami mācību satura un procesa bagātināšanai. Kopš 2018. gada janvāra Latvijas un latviešu literatūras vortālā www.literatura.lv blakus nozīmīgai datubāzei atrodama informācija par aktualitātēm mūsdienu latviešu rakstniecībā. Šeit gan skolotāji, gan skolēni savā ikdienas darbā un mācību procesā var ērti iegūt informāciju par literātu dzīves gaitām, apbalvojumiem, dalību organizācijās, daiļdarbiem un to tulkojumiem, kā arī sekot līdzi aktualitātēm.
>> Lasīt vairāk

Sadaļas arhīvs