visc_partneri.jpg
Valsts izglītības satura centrs sadarbojas ar daudzām institūcijām un organizācijām Latvijā un ārvalstīs, kā arī sniedz informatīvo atbalstu par partneru aktualitātēm.
Sākumlapa > VISC > Sadarbība un līdzdalība > Partneru aktualitātes

Sadarbības partneru aktualitātes

24.07.2020. B.Šelkovska.
Skolām sagatavots izglītojošs mācību materiāls ceļā uz energoefektīvu skolu

Lai veicinātu racionālu enerģijas patēriņu izglītības iestādēs un rosinātu skolēnus kļūt par zinošiem un atbildīgiem enerģijas lietotājiem, Vidzemes plānošanas reģions sagatavoja izglītojošu mācību materiālu “Efektīvs enerģijas patēriņš izglītības iestādēs”. Mācību materiāls ietver 10 tēmas: Enerģijas patēriņš ēkās; Apkure; Elektrība; Enerģijas veidi; Klimata pārmaiņas; Apgaismojums; Ventilācija; Ūdens; Energoplānošana; Atkritumi. Tā mērķis ir sniegt saturisku un metodisku atbalstu pedagogiem skolēnu motivēšanā un sagatavošanā, kļūstot par zinošiem un atbildīgiem enerģijas lietotājiem.
Papildu informācijai: Jānis Ikaunieks, Energoefektivitātes eksperts Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: janis.ikaunieks@vidzeme.lv
>> Mācību materiāls pieejams www.vidzeme.lv vietnē

23.04.2020. I.Upeniece.
Latvijas Drošāka interneta centrs izstrādājis materiālu kopu "Aitu dzīve" 6-11 gadus veciem bērniem par drošību internetā

"Aitu dzīve" stāsta par dzīvi kādā lauku sētā, kurā, tieši tāpat kā pie mums, strauji attīstās tehnoloģijas, kas ne vienmēr rada tikai pozitīvus efektus. Materiālu kopā iekļautas 13 animācijas filmiņas, 13 darba lapas, 11 komiksi, 5 krāsojamās lapas. Piedāvātie materiāli ir izmantojami, kā atsevišķi elementi vai kā materiālu kopa, lai izvērstu tematu vienas vai vairāku integrētu nodarbību, stundu ietvaros. Materiāli palīdz sniegt zināšanas, pilnveidot bērna izpratni, rosināt interesi, vēlmi diskutēt un apspriest dažādas situācijas par drošību internetā
>> Materiālu kopa pieejama drossinternets.lv vietnē

17.04.2020. E.Tamelīte.
Mikrofonu ieslēdz tikai runātājs jeb padomi attālinātam mācību procesam

Skolotāji un izglītības eksperti jau mēnesi meklē labākos risinājumus attālināta mācību procesa nodrošināšanai ar mērķi pietuvināt izglītības kvalitāti klātienes nodarbībām. Vai tas ir iespējams un ko vēl uzlabot? Samsung Skola nākotnei eksperti sagatavojuši attālinātas mācīšanas ieteikumus, kas varētu skolotājiem palīdzēt pilnveidot tālmācības procesu un smelties iedvesmu.
>> Lasīt vairāk

18.03.2020. L.Bērziņa.
Atbalsts angļu valodas skolotājiem no izdevniecības Pearson

Lai palīdzētu skolotājiem un skolēniem strādāt attālinātā režīmā, publicējam Pearson atbalsta programmu, ko iespējams nodrošināt sākot no 2020. gada 19.marta. Pearson atbalsta pasākumus tiek piedāvāts VISIEM ieinteresētajiem angļu valodas skolotajiem, lai palīdzētu nodrošināt nepārtrauktu mācību darbu.
>> Lasīt vairāk

18.02.2020. K.Matīsa.
Pieejamas 16 Simtgades filmas

No šodienas un turpmāk portālā www.filmas.lv ir pieejamas visas 16 Simtgades filmas (sešas spēlfilmas, divas animācijas filmas un astoņas dokumentālās filmas), kas dažādos rakursos un atšķirīgā stilistikā stāsta par Latviju – no senvēstures līdz mūsdienām, īpašu uzmanību pievēršot 20. gadsimtam, sarežģītākajam laikam valsts  un nācijas vēsturē.
>> Lasīt vairāk NKC vietnē

Sadaļas arhīvs