Studentu dziesmu un deju svētku “Gaudeamus” tradīcija aizsākās 1956. gadā, kad pirmo reizi Baltijas valstu studenti savos svētkos satikās Igaunijā, studentu pilsētā Tartu, un kopš tā laika pārmaiņus kādā no Baltijas valstīm svētki notikuši jau 19 reizes. Iepriekšējie svētki studentus pulcināja 2018. gadā Tartu, Igaunijā, bet Latvijā – pirms 8 gadiem 2014. gadā Daugavpilī.
Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki „Gaudeamus” ir viens no būtiskiem posmiem Dziesmu un deju svētku unikālās tradīcijas saglabāšanā un Baltijas valstu vienotības stiprināšanā.
Šajos svētkos Viļņā piedalīsies kolektīvi no 13 augstākās izglītības iestādēm - 20 jauktie, sieviešu un vīru kori, 8 tautas deju kolektīvi, 2 pūtēju orķestri un klarnešu ansamblis. 18. jūnija vakarā Baltijas valstu koru koncertā Sv.Jāņa baznīcā savu programmu izpildīs Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris “Rīga” (diriģentes Zane Zilberte un Evita Taranda), bet 19. jūnijā visi dalībnieki no Viļņas rātsnama dosies gājienā uz Kalna parka estrādi. Gaudeamus lielkoncerta programmu veido visu valstu nacionālās programmas un apvienoto koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru apvienotās programmas.
Latvijas programmas “Būt jaunam dziesmā un dejā” režisori Mārtiņš Kagainis un Juris Jonelis, mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents LU jauktā kora “Aura” diriģents Edgars Vītols, tautas deju virsvadītāja LLU T’DA “Kalve” mākslinieciskā vadītāja Gunta un pūtēju orķestru virsdiriģents RTU pūtēju orķestra “SPO” vadītājs Māris Martinsons. Latvijas programmu kuplinās jauno mūziķu instrumentālā grupa no Jelgavas Ulda Timmas vadībā.
Kopā ar studentiem svētkos piedalās izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece un augstskolu rektori.