2024. gada 29. novembrī notika Valsts izglītības satura centra (VISC) organizēts seminārs "Darba vidē balstītu mācību modeļa attīstība Latvijā". Seminārā tikās profesionālās izglītības iestāžu, arodbiedrību, darba devēju un uzņēmumu pārstāvji, Izglītības un zinātnes ministrijas un citi izglītības jomas eksperti sprieda par darba vidē balstītu mācību attīstības modeli Latvijā.
Semināra pirmā daļa bija veltīta ieskatam ārvalstu un Latvijas darba vidē balstītu mācību īstenošanas pieredzē. Eiropas profesionālās izglītības attīstības centra (European Centre for the Development of Vocational Training (CEDEFOP)) eksperts Vlasis Korovilos iepazīstināja ar vairākiem pētījumiem par Eiropas valstu pieredzi darba vidē balstītu mācību īstenošanā. Savukārt Vestminsteras Karaliskās koledžas (Westminster Kingsway College) lektore Dr. Andrea Lakzika (Laczik), kura pēta māceklības jautājumus, iepazīstināja ar māceklības attīstību Anglijā un aktuālo normatīvā regulējuma maiņu šajā jautājumā.
Biedrības "Lauksaimniecības un industriālās tehnikas asociācija" (LITA) pārstāvis, SIA "INTRAC Latvija" tehniskais direktors Andrejs Stoļarovs un Ogres tehnikuma direktora vietniece izglītības un metodiskajā jomā Linda Puķīte pastāstīja par pozitīvajiem aspektiem un izaicinājumiem, nodrošinot jauniešiem darba vidē balstītu mācības, kā arī izaugsmes iespējām pēc profesionālās kvalifikācijas “Smago spēkratu mehāniķis” ieguves.
SIA "Air Baltic Training" izpilddirektors Kristaps Lapsa un Liepājas valsts tehnikuma direktora vietniece izglītības organizēšanas un attīstības jomā Ilze Kupše uzsvēra savstarpējās sadarbības nozīmi un uzticēšanos, izglītojot jauniešus darba vidē balstītu mācību īstenošanā profesionālajai kvalifikācijai “Gaisa kuģu mehāniķis”.
Pirmās daļas noslēgumā notika paneļdiskusija par izglītības iespējām uzņēmumos un darba vidē balstītu mācību attīstību Latvijā. Paneļdiskusijā piedalījās personāla vadītāji no uzņēmumiem Radisson Blu Latvija Conference & Spa", A/S "Latvenergo", A/S "Latvijas Finieris", A/S "VG KVADRA PAK” un A/S "Balticovo".
Semināra turpinājumā VISC Projekta īstenošanas nodaļas (pasākuma 4.2.2.9. projekta pirmā kārta) vadītāja Sarmīte Valaine sniedza ieskatu par paveikto un diskutējamajiem jautājumiem darba vidē balstītu mācību attīstībai Latvijā.
Noslēgumā semināra dalībnieki diskutēja par darba vidē balstītu mācību finansēšanas mehānismu, ilgtermiņa sadarbību, uzraudzību un metodisku atbalstu, kā arī par uzņēmumu motivāciju iesaistīties šajā procesā.
Semināru "Darba vidē balstītu mācību modeļa attīstība Latvijā” finansēja Eiropas Sociālais fonds Plus VISC īstenotā projekta "Profesionālo kvalifikāciju sistēmas attīstība izglītības kvalitātes nodrošināšanai" (Nr. 4.2.2.9/1/24/I/001) ietvaros.