Ceturtdien, 2021. gada 21. janvārī, jaunu mācību video filmēšanu atsāk izglītības platforma “Tava klase”. Līdz pavasarim plānots izveidot 600 jaunas, divdesmit minūšu garas mācību stundas, kas aptver plašu tematu loku un dod iespēju skolotājiem izmantot tās radoši, atkarībā no konkrētās vajadzības darbā ar klasi. Šobrīd filmētais materiāls attiecas uz 1., 4., 7. un 10. klašu mācību vielu, un ir konceptuāli un saturiski izstrādāts saskaņā ar pilnveidoto izglītības saturu.
Lai atbalstītu skolotājus, skolēnus un vecākus attālināto mācību procesā, sākot ar 29.janvāri, divas reizes nedēļā – pirmdienās un piektdienās – “Tava klase” mācību stundas būs redzamas arī virszemes apraidē divos televīzijas kanālos: ReTV un Rīga TV24. Televīzijas programma ir izstrādāta, īpaši domājot par turpmākajām nedēļām, kad attālināti jāmācās 1.- 4. klašu bērniem: diena ir strukturēta, ievērojot vajadzību izkustēties, atpūsties un dažādot veicamos uzdevumus.
Gan jaunie, gan iepriekš uzņemtie mācību video pastāvīgi ir pieejami vietnē “Tava klase”, kur tos var meklēt un grupēt lietotājam visērtākajā veidā – pēc tematiem, mācību priekšmetiem vai klašu grupām.
Projekts “Tava klase” tika radīts šā gada pavasarī, valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, reaģējot uz vajadzību atbalstīt skolu attālinātās mācības. Mācību procesam izveidotos materiālus izmantoja vairāk nekā 70 pasaules valstīs, un Latvijā radītais izglītojošais kanāls tika iekļauts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), kā arī UNESCO pasaules labāko risinājumu vidū izglītības nodrošināšanai Covid-19 pandēmijas laikā.
Šobrīd “Tava klase” attīstījusies par ilgtermiņa projektu, papildinot saturu vienotā integrētā tiešsaistes mācību vidē, kas bez maksas būs pieejama visām Latvijas vispārējās izglītības iestādēm kā klātienes, tā attālinātu mācību nodrošināšanai. Kopumā līdz 2022. gada augustam plānots radīt un platformā “Tava klase” iekļaut mācību video 1.–9. klašu skolēniem un vidusskolēniem septiņās mācību jomās vairāk nekā 1000 tematos.
Mācību video filmēšana notiek Valsts izglītības satura centra īstenotā ESF projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) ietvaros.