Cilvēki sarunājas, ilustratīvs attēls, Valsts izglītības satura centra logo

Līdz 2024. gada 15. augustam aicinām pieteikties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmām veselībpratībā – “Veselībpratības veidošana kā integrēts temats mācību priekšmetu saturā un izglītības vidē” (24 stundas) un "Psihiskas veselībpratības nozīme izglītības vidē" (16 stundas).

Mācības plānotas laikā no 2024. gada augusta līdz novembra beigām, klātienē Rīgā un attālināti tiešsaistē MS Teams vai Zoom platformā. Nodarbības plānotas darba dienās (piektdienās) 9.00 – 16.00.

Programmas “Veselībpratības veidošana kā integrēts temats mācību priekšmetu saturā un izglītības vidē” mērķis ir pilnveidot skolas vadības, pedagogu (dažādos mācību priekšmetos visos klašu posmos) un pedagoģiskā atbalsta personāla veselībpratības profesionālo kompetenci, lai izglītības iestādēs veicinātu veselības jautājumu integrēšanu dažādu mācību priekšmetu mācību saturā, nodrošinātu plānveidīgu, sistemātisku un mērķtiecīgu veselībpratības tēmas īstenošanu mācību procesā, mācību priekšmetos un izglītības iestādes vidē.

Programmas saturā iekļautas šādas tēmas: Veselībpratība kā daļa no vispārējās izglītības ekosistēmas; Veselībpratības definēšana un veselībpratības līmeņi; Veselībpratības veidošana kā integrēts temats mācību priekšmetu saturā; Kritiskās veselībpratības loma izglītības vidē; Veselības informācijas apstrāde un digitālā veselībpratība. Psihiskās veselībpratības konceptuālais ietvars zināšanu un prasmju sfērā; Seksuālās un reproduktīvās veselības mācību saturs atbilstoši katrai vecumposma grupai; Veselības uzvedība, veselīga un droša vide.
Pieteikšanās programmai
Plašāka informācija par programmas norisi

Programmas "Psihiskas veselībpratības nozīme izglītības vidē" mērķis ir pilnveidot skolas vadības, pedagogu (dažādos mācību priekšmetos visos klašu posmos) un pedagoģiskā atbalsta personāla veselībpratības profesionālo kompetenci, lai izglītības iestādēs veicinātu veselības jautājumu integrēšanu dažādu mācību priekšmetu mācību saturā, nodrošinātu plānveidīgu, sistemātisku un mērķtiecīgu psihiskās veselībpratības tēmas īstenošanu mācību procesā, mācību priekšmetos un izglītības iestādes vidē.

Programmas saturā iekļautas šādas tēmas: Psihiskā veselībpratība kā daļa no vispārējās izglītības ekosistēmas; Teorētisks ietvars par psihiatrisku diagnožu konceptu un izcelsmi; Psihiatrisko slimību atpazīšana; Pozitīvas psihiskās veselības koncepts; Psihisko slimību stigmatizācija (mīti, aizspriedumi, pārliecības, kas saistīti ar psihisko veselību); Skolas nozīme psihiskās veselībpratības veicināšanā; Skolotāja psihiskās veselībpratības pamatprincipi.
Pieteikšanās programmai
Plašāka informācija par programmas saturu un norisi

Profesionālās kompetences pilnveides programmas īsteno Latvijas Universitāte sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Programmas tiek finansētas no valsts budžeta, to apguve ir bez maksas.