Ilustratīvs attēls

Valsts izglītības satura centrs aicina pieteikties Erasmus+ projekta konferencei: "Gandrīz viss par pedagogu profesionālo labklājību", kas notiks Rīgā, 2023. gada 29. novembrī. 

Diskusijās par pedagogu profesionālo labklājību biežāk tiek runāts par izglītības nozares prestižu, skolu tīkla optimizāciju, pedagogu atalgojumu un slodzes sabalansēšanu.

Tomēr pedagogu labklājību ietekmē arī dažādi no pašiem skolotājiem un skolām atkarīgi faktori. Pētījumi apstiprina, ka viens no faktoriem, kas  nozīmīgi uzlabo skolas klimatu, kā arī  skolēnu un skolotāju garīgo veselību un labklājību, ir  sociāli emocionālās mācīšanās programmas.

Tādēļ Latvijas skolās ir nepieciešams ieviest zinātniski pārbaudītas pieejas izglītības vides un satura uzlabošanai. Erasmus+ programmas pētniecības projektā “Mācīt būt” ir izstrādāts tiešsaistes kurss pedagogu profesionālās labklājības veicināšanai, kurā ir ietverti tādi aspekti kā visas skolas pieeja mērķu izvirzīšanā un plānošanā, pedagogu sadarbība, stresa pārvaldīšanas paņēmieni, pedagogu sociāli emocionālās un citas prasmes.

Projektā iesaistījās 15 vispārizglītojošās skolas no dažādiem Latvijas reģioniem.

Konferences mērķis: aktualizēt pedagogu profesionālās labklājības svarīgākos aspektus, iepazīstināt ar projektā izstrādāto tiešsaistes programmu un prezentēt pētījuma rezultātus par pedagogu profesionālās labklājības rādītājiem un to izmaiņām tiešsaistes programmas rezultātā.

Mērķauditorija: pedagogi un skolu vadītāji, skolotāju izglītotāji, politikas veidotāji un īstenotāji

Norises vieta: Tallink Hotel Rīga, Elizabetes iela 24. Zāle Terra

Pieteikties konferencei šeit

Konferences moderatore: Eva Johansone

10.00 – 10.30

Ierašanās un reģistrācija

10.30 – 10.40

Konferences atklāšana

10.40 – 11.10 

Profesionālā labklājība: kas ir un kas nav mūsu rokās Ilze Damberga, Dr.psych.

11.10 – 11.30

Pedagogu profesionālās labklājības tiešsaistes kursa saturs un pieejamība Aija Vanaga, Dr.paed.

11.30 – 12.00 

Kādi ir Latvijas pedagogu profesionālās labklājības rādītāji: zinātniskā pētījuma rezultāti par tiešsaistes kursa rezultātiem Baiba Martinsone, Dr.psych.

12.00 – 12.15

Pauze

12.15 – 13.15

Paneļdiskusija (piedalās izglītības politikas veidotāji, praktiķi) ar klausītāju iesaisti

13.15 – 13.30

Konferences noslēgums

13.30 – 14.30

Pusdienas. Neformālas diskusijas