Ilustratīvs attēls.

Projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros meklējam projektā iesaistīto skolu pedagogus, kuri ar savām klasēm būtu gatavi iesaistīties literatūras, fizikas un robotikas jomās. Ieinteresētos pedagogus, kuri vēlas attīstīt savu kompetenču klāstu, piedaloties minētajos projektos, aicinām pieteikties, ņemot vērā aprakstā norādīto.

Projekts sākumskolām sadarbībā ar raidījumu “Literatūre”

Izziņas piedzīvojums “Literatūre sākumskolai” būs jauns televīzijas raidījums, kurā bērniem kopā ar raidījuma vadītājiem Martu Selecku un Gustavu Terzenu, skolotājiem un mūsdienu literatūras darbu autoriem tiks sniegta iespēja izdzīvot kāda autordarba stāstu un tādējādi to arī izprast. Katrā no sērijām 2 līdz 4 skolēni un pedagogs kopā ar raidījuma komandu dosies uz kādu Latvijas vietu, kas aprakstīta konkrētā literatūras darbā. Iesaistot dažādus spēles elementus, izaicinājums un uzdevumus, tiks filmēti kopumā 12 raidījumi 12 dažādās Latvijas vietās. Katrā no raidījumiem piedalīsies skolēni un pedagogi no citas Latvijas vietas.

Raidījums sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Izglītības un zinātnes ministriju tiks veidots tā, lai tas būtu arī informatīvs un izglītojošs video materiāls, ko skolotāji varētu izmantot mācību stundās. Katram no raidījumiem tiks izstrādāts arī metodiskais materiāls, ko gatavos raidījuma veidotāji.

Lai ieinteresētu sākumskolas vecumposma bērnus lasīt, izzināt stāstu ap daiļdarbu, kā arī aktualizēt izpratni un zināšanas par mūsdienu latviešu literatūru un autoriem, meklējam piecus 1.-6.klašu literatūras pedagogus, kuri kopā ar atraktīvākajiem no saviem skolēniem vēlētos piedalīties šajā televīzijas projektā!

Lai pieteiktos projektā, aicinām ieinteresētos 1-.6. klašu literatūras skolotājus līdz 1.decembrim uz e-pasta adresi liene.voronenko@832.visc.gov.lv nosūtīt brīvas formas motivācijas vēstuli.

Projekts sākumskolām par LEGO WE DO ieviešanu mācību procesā

2020.gadā projekta ietvaros mums ir izdevies rast iespēju 40 Latvijas skolām nodot mācībām LEGO WE DO komplektus, lai jau no pirmajām klasēm īstenotu robotikas pulciņus skolā. Visu gadu mācībās, kā uzsākt LEGO robotikas pulciņa īstenošanu, piedalījās vairāk nekā 70 pedagogi un viņi ne tikai teica, ka kursi ir iedvesmojoši pulciņa uzsākšanai, bet būtu noderīgi robotiku ieviest arī kā mācīšanās metodi tehnoloģiju stundās sākumskolā.

Ņemot vērā šos iedvesmas stāstus, mēs meklējam piecus sākumskolas pedagogus, kuri strādā 1.-3.klasē un ir gatavi ieviest LEGO WE DO komplektu lietošanu mācību stundās, daloties ar labākajiem mācību stāstiem, kurus mēs izvietotu savos publiskajos resursos. Skolas, skolotāja un viņa klases lietošanā tiks nodoti 10 LEGO WE DO komplekti.

Lai pieteiktos dalībai šajā projektā mēs aicinām skolotājus līdz 1.decembrim uz e-pasta adresi liene.voronenko@832.visc.gov.lv nosūtīt vēstuli par savu ieceri – kādi ir skolotāja mērķi un ieceres, kurus ļaus realizēt šādi mācību līdzekļi un informāciju, kādus uzdevumus un rezultātus klases bērni jau ir iepriekš sev izvirzījuši un kas ir bijuši labākie mācīšanās piedzīvojumi līdz šim.

Projekts vidusskolām par ARANET sensoru izmantošanu mācībās

2019.gadā Rīgā norisinājās 3.Eiropas fizikas olimpiāde, pulcējot talantīgus vidusskolēnus no 35 valstīm. Sadarbojoties Latvijas zinātniekiem un uzņēmējiem, tika realizēts projekts, kā ietvaros ir tapis olimpiādes eksperimentālās daļas uzdevums un tā veikšanai nepieciešamais tehniskais nodrošinājums – speciāli šīm mērķim konfigurēti Aranet sensori. Uzdevuma ideja un izstrādātais tehniskais realizējums tika augsti novērtēti starptautiskā mēroga ekspertu vidū. Pēc olimpiādes norises tika izstrādāti metodiskie materiāli un veiktā apmācība fizikas skolotājiem par Aranet sensoru izmantošanas iespējām pētnieciskajā darbībā un padziļināta fizikas kursa apguvē.

Sensoru ierobežotā pieejamība ļauj nodrošināt tikai individuālu darbu, tāpēc projekta ietvaros meklējam trīs iedvesmojošus fizikas skolotājus no trīs lieliskām vidusskolām, kuriem eksperimentāli nodot 20 šādu sensoru komplektus pētniecības un mācību projektu īstenošanai un kuri būtu gatavi pēc tam dalīties ar mācīšanās stāstiem un rezultātiem publiski. Īpaši gaidīsim pieteikumus no vidusskolām, kurās fiziku paredzēts apgūt padziļinātajā kursā.

Skolas pieteikumā, kuru līdz 1.decembrim lūdzam nosūtīt uz e-pasta adresi liene.voronenko@832.visc.gov.lv, mēs meklēsim informāciju par skolotāju un skolotāju komandu, kura līdz šim jau ir veiksmīgi darbojusies, lai attīstītu skolēnu talantus un spēj pamatot, kā šis aprīkojums ļaus sasniegt jaunus apvāršņus, konkrētās ieceres un projektus, kur un kā šos sensorus izmantot. Pieteikumus vērtēsim kopā ar Latvijas Fizikas skolotāju asociāciju.

Vairāk par Aranet4 bāzi un sensoriem:

Aranet sensori ir pašmāju augstas kvalitātes tehnoloģija, kas nodrošina bezvadu signāla pārraidīšanu samērā lielos attālumos, turklāt raidītāji ir ūdensdrošā iepakojumā (vai vismaz viens no tiem, neesmu pašlaik drošs). Lai arī ar Arduino lētām komponentēm būtu iespējams izveidot raidītāju un uztvērēju, kuri apmainās ar informāciju par temperatūru, relatīvo gaisa mitrumu un spiedienu, padarīt šo tehnoloģiju uzticamu, ūdensdrošu un ar spēju raidīt vairāku simtu metru attālumā būtu izaicinājums pat prasmīgam elektroniķim. Lielā priekšrocība pār EasySense ir attālinātā darbība - uztvērēju var atstāt kaut kur ārā, bet rezultātus nolasīt iekštelpās.

Turklāt šie sensori ļautu pētīt parādības ne tikai fizikā, bet arī bioloģijā vai ģeogrāfijā, piemēram, pētot gaisa mitruma izmaiņas noteiktā laika ciklā un mēģinot skaidrot ar augu klātbūtni vai konkrētās ģeogrāfiskās vietas īpašībām. Fizikā var pielietot paša pārraides objekta - EM viļņu - īpašības. Piemēram, viegli un uzskatāmi var nodemonstrēt Faradeja būra eksperimentu. Īsāk sakot, Aranet sensori paver durvis uz plašu klāstu ar pielietojumiem skolā, kam citādi būtu nepieciešama virkne ar atsevišķiem sensoriem.

Plakāts.

 

Atbalsta pasākumi tiek īstenoti ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.2/16/I/001.

Papildu informācija:

Liene Voroņenko
ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” vadītāja
liene.voronenko@832.visc.gov.lv