Radošajā seminārā, kas 2020. gada 10. janvārī norisinājās LKA Teātra mājā “Zirgu pasts”, Latvijas Kultūras kanona konkursa “Kultūras kanons, radošā un mana brīvība” fināla dalībnieki tika iepazīstināti ar konkursa 2. kārtas uzdevuma nosacījumiem. Šogad konkursa dalībnieki (visparizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu 14 komandas no visas Latvijas, konkursa 1. kārtas uzvarētāji) konkursa finālā prezentēs izstādes vai performances koncepciju, kas varētu tikt īstenota skolēnu pārstāvētajās pilsētās.
Radošajā seminārā finālistiem bija iespēja noklausīties četras interaktīvas lekcijas un iedvesmoties fināla uzdevuma veikšanai. Mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Kristians Brekte dalījās pieredzē par mākslinieka iespējām un radošo brīvību. Dizaina biroja “H2E” dizainere, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Ingūna Elere savā lekcijā iepazīstināja skolēnus ar to, kas ir pieredzes dizains un kādi soļi jāievēro, uzsākot darbu pie konkrēta projekta (izstādes, ekspozīcijas) izstrādes. Režisore Krista Burāne atklāja savu brīvības jēdziena interpretāciju un stāstīja par projektiem, ko īstenojusi, pievēršoties sociāli nozīmīgām tēmām un vides saglabāšanai, bet galvenokārt – par dažādu, atšķirīgu cilvēku savešanu kopā ar mākslas projektu palīdzību. Dienas noslēgumā dalībnieki devās uz Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) biroju Brīvības ielā, kur tās darbinieki – vadošā producente Kitija Vasiļjeva, programmu direktors Kaspars Vanags un RIBOCA2 izglītības projektu vadītāja Una Meiberga – iepazīstināja klātesošos ar to, kas ir biennāle.
Latvijas Kultūras kanona konkursu īsteno Latvijas Kultūras akadēmija. Valsts izglītības satura centrs ir šā konkursa atbalstītājs un sadarbības partneris.
>> Lasīt vairāk LKA vietnē
Publicēts: 15.01.2020.