Sākumlapa > Vispārējā izglītība. Izglītības saturs > Veselība un drošība. Arhīvs

Atgriezties sadaļā "Vispārējā izglītība. Izglītības saturs. Veselība un drošība."

Veselība un drošība. Arhīvs

2016.gads

30.11.2016. I.Bautre.
Diagnosticējošais darbs par ceļu satiksmes drošības noteikumiem 4. un 8. klasei: secinājumi un metodiskie ieteikumi

Valsts izglītības satura centrs, izanalizējot diagnosticējošo darbu par Ceļu satiksmes noteikumiem 4. un 8.klases rezultātus, ir izveidojis metodiskos ieteikumus skolotājiem satiksmes drošības jautājumu apguvei izglītības iestādēs. Tam ir jābūt stabilam, pēctecīgam un profilaktiskam procesam, kurā tiek aktualizēts skolēna vecumam un viņa rīcībai atbilstošs jautājumu loks ceļa satiksmē.
Diagnosticējošie darbi par Ceļu satiksmes noteikumiem 4. un 8.klasei: rezultātu apkopojums un analīze ir atrodami VISC vietnes sadaļā "Vispārējā izglītība. Izglītības satura diagnostika".
>> Ieteikumi publicēti sadaļā "Metodiskie materiāli. VISC izstrādātie metodiskie materiāli"

02.11.2016. A.Miesniece, I.Bautre.
Konferencē aktualizē ceļu satiksmes drošības jautājumus pirmsskolas un sākumskolas izglītībā

2016.gada 28.oktobrī Rīgas Motormuzejā notika Valsts izglītības satura centra (VISC) sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju un Rīgas Motormuzeju rīkotā konference „Ceļu satiksmes drošība pirmsskolas un sākumskolas izglītībā”. Konferencē piedalījās 170 pirmsskolas un sākumskolas pedagogi. Tā kā drošības jautājumi ir viena no VISC prioritātēm, konferences mērķis bija aktualizēt ceļu satiksmes drošību pirmsskolas un sākumskolas izglītībā, kā arī iepazīstināt konferences dalībniekus ar Rīgas Motormuzeja ekspozīcijas interaktīvas izmantošanas iespējām bērnu izglītošanā.
>> Lasīt vairāk
>> Konferences materiāli

23.09.2016. E.Kancāne.
Jelgavā notika bērnu drošības izglītības pasākums "Viena diena drošībai"

Skolēnu Drošības nedēļas ietvaros 22.septembrī vairāk nekā 600 Jelgavas 4.klašu audzēkņu piedalījās bērnu drošības izglītības pasākumā "Viena diena drošībai", ko Jelgavā organizēja AS "Sadales tīkls". Pasākumā bērni iepazinās ar dažādu dzīves situāciju būtiskākajiem drošības jautājumiem.
>> Lasīt vairāk

19.09.2016. D.Āboltiņa.
Valsts izglītības satura centrs aicina aktualizēt Drošības nedēļu Latvijas skolās

VISC sadarbībā ar dažādām institūcijām aktualizē ikgadējo Drošības nedēļu, kas šogad notiks no 19. līdz 23.septembrim. Tās mērķis ir veicināt skolēnu prasmes izvērtēt situāciju un apkārtējās vides riskus dažādās dzīves situācijās. Drošības nedēļas laikā VISC aicina pedagogus ar bērniem un viņu vecākiem aktualizēt un izrunāt dažādas tēmas saistītas ar drošību uz ceļa, sev apkārtējā vidē un drošu uzturu ikdienā.
22.septembrī skolēnu Drošības nedēļas ietvaros vairāk nekā 600 Jelgavas 4.klašu audzēkņu piedalīsies bērnu drošības izglītības pasākumā “Viena diena drošībai”, ko organizē AS “Sadales tīkls”. Pasākumā bērni atraktīvā un viegli saprotamā veidā iepazīsies ar dažādu dzīves situāciju būtiskākajiem drošības jautājumiem. Pasākumā piedalīsies un par dažādiem sadzīves drošības aspektiem stāstīs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, Jelgavas pilsētas pašvaldības policija, Ceļu satiksmes drošības direkcija un Rīgas Motormuzejs, Latvijas Interneta asociācijas Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Latvijas Komercbanku asociācija un Latvijas Banka, kā arī uzņēmumi “Latvijas Dzelzceļš”, “Latvijas Valsts meži” un “Latvijas Gāze”.
Drošības nedēļā VISC aicina arī pievērst uzmanību drošam bērnu uzturam, izglītojot skolēnus, kā droši izvēlēties pārtikas produktus veikalā, un ko tie var vērtīgu uzzināt par produktu pēc iepakojuma. Sadarbojoties AS "Rīgas Dzirnavnieks" un uztura speciālistiem, plānots, ka par drošu uzturu bērni turpinās apgūt lekcijas oktobrī Putras programmas ietvaros, kas notiks skolās jau ceturto gadu. VISC Drošības nedēļas ietvaros Putras programmas tēli - profesors Grauds un Pūcēns - viesosies Latvijas skolās. 22.septembrī notiks parauglekcija Rīgas 41.vidusskolā, kurā piedalīsies pirmās klases skolēni.
Arī šogad projekta “Lai dzīvo bērni!” ietvaros tapusi jauna filma. Projekts ik gadu tiek veidots ar mērķi samazināt bērnu traumatismu un mirstību Latvijā. Šogad režisores Dainas Rašenbaumas un redaktores Kristas Vāveres dokumentālajā filmā “Risks. Garšīgais un indīgais” iekļautas intervijas ar jauniešiem, kuri paši cietuši kādā sāpīgā negadījumā, filmu papildina jauniešu vidū populāru cilvēku pieredzes stāstu intervijas ar Mairi Briedi, Reini Nitišu, Artūru Skrastiņu un Andri Buli. Filmu var noskatīties internetā: https://youtu.be/9zDmCxro2fY
Tikmēr Valsts asinsdonoru centrs aicina Latvijas skolas pieteikties izglītojošām lekcijām par asins ziedošanu un pieteikties ekskursijai Valsts asinsdonoru centrā, tādējādi ļaujot skolēniem ielūkoties asins komponentu saga tavošanas procesa aizkulisēs. (Pieteikties lekcijām un ekskursijām: baiba.mitrovska@vadc.gov.lv).
>> Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 
2015.gads

10.12.2015. I.Bautre.
Gada nogalē VISC aicina pievērst uzmanību bērnu drošībai ziemā

Tuvojoties Ziemassvētkiem un skolēnu ziemas brīvlaikam, Valsts izglītības satura centrs (VISC) aicina pastiprināti pievērst uzmanību skolēnu drošībai, aicinot gan pedagogus, gan vecākus pārrunāt drošības jautājumus ar bērniem un konsekventi tos ievērot.
Organizējot pasākumus skolā, VISC aicina iestādes personālam pievērst uzmanību elektrodrošībai, pārliecināties vai elektriskie rotājumi/virtenes nav bojātas, kur un kā tās izvietotas. Stingri ievērot visus ugunsdrošības noteikumus masu pasākumu rīkošanā, ievērot maksimālo dalībnieku skaitu pasākumā, nerīkot pasākumu vietās, kur traucēta evakuācijas iespēja. Tāpat skolotāji aicināti atgādināt, ka pirotehnikas izstrādājumus iegādāties, glabāt un izmantot drīkst personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu. Lai svētki paietu droši, VISC aicina izglītības iestāžu vadītājus un skolotājus aktualizēt Ministru kabineta 2009.gada 24.novembra noteikumus Nr.1338 "Kārtība, kādā nodrošināma izglītojamo drošība izglītības iestādēs un to organizētajos pasākumos"
>> Lasīt vairāk

16.10.2015. D.Āboltiņa.
Drošības nedēļas laikā skolēni izzina kiberdrošības un ceļa drošības jautājumus

Valsts izglītības satura centrs no 1. līdz 8. oktobrim organizēja Drošības nedēļu. Tās mērķis bija veicināt skolēnu spēju izvērtēt situāciju, analizēt iespējamos riskus un pieņemt personiski atbildīgu, veselībai un drošībai labvēlīgu lēmumu.
>> Lasīt vairāk

16.10.2015. S.Ozoliņa.
Informatīvo stundu laikā bērni atzīst, ka interneta vidē viņus ir uzrunājuši svešinieki

Ik gadu rudenī Valsts izglītības satura centrs skolās rīko “Drošības nedēļu”, kuras laikā skolēni uzzina daudz praktisku lietu, kā sevi ikdienā pasargāt no apkārtējās vides riskiem. Līdz ar bērnu aizvien augošo interesi par internetu (internetu ikdienā lieto 97% bērnu vecumā no 7 līdz 12 gadiem) ir jāveicina arī bērnu izpratne par drošības nozīmi, izmantojot mobilās lietotnes un internetu. Tehnoloģiju uzņēmums “Cisco” sadarbībā ar ekspertiem izrādīja iniciatīvu, izstrādājot informatīvās stundas 4.klašu skolēniem, kuras tika aizvadītas pagājušajā nedēļā.
>> Lasīt vairāk

28.09.2015. I.Bautre.
Valsts izglītības satura centrs no 1.oktobra līdz 8.oktobrim organizē Drošības nedēļu

VISC sadarbībā ar dažādām institūcijām organizē ikgadējo “Drošības nedēļu” no 1. līdz 8.oktobrim. Tās mērķis ir veicināt skolēnu prasmes izvērtēt situāciju, analizēt iespējamos riskus un pieņemt personiski atbildīgus un veselībai un drošībai labvēlīgus lēmumus, kā arī veidot veselīgus un drošus paradumus ikdienā.
VISC aicina pedagogus ar bērniem un viņu vecākiem šajā rudenī aktualizēt šādas tēmas – drošība internetā, fiziskā drošība un izpratnes veicināšana par donoru kustību Latvijā. “Drošības nedēļas” ietvaros notiks vairāki pasākumi
>> Lasīt vairāk
>> Filma "Mums ir viena asinsrite"
>> Filma "Lai dzīvo bērni 2015"

 
2014.gads

18.09.2014. I.Bautre.
Drošības nedēļa "Esi drošs ceļā!" tiks atklāta 22.septembrī

Drošības nedēļa ar saukli „Esi drošs ceļā!”, ko organizē Valsts izglītības satura centrs, notiks no šā gada 22.septembra līdz 26.septembrim. Tālab pedagogi ir aicināti aktualizēt jautājumus ceļu satiksmē drošības jomā, par satiksmē iesaistīto dalībnieku savstarpējo kultūru un individuālo atbildību gan kā gājējam, gan velosipēdistam, gan pasažierim.
Lai jaunais mācību gads iesāktos veiksmīgi un  nelaimes uz ielām izpaliktu, VISC aicina pedagogus ar bērniem un viņu vecākiem pārrunāt gan satiksmes noteikumu pārzināšanu, gan izpratni par kopējo ceļu satiksmes drošību, kā arī spēju paredzēt, novērtēt un atbilstoši rīkoties iespējami bīstamās situācijas uz ielām vai ceļiem. Arī vecākiem ir jāapzinās, ka viņi ir vistiešākais piemērs saviem bērniem, rādot, kā satiksmes noteikumus izmantot ikdienā.
Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju 22.septembrī atklās Drošības nedēļu. No plkst. 13:20 Valda Zālīša sākumskolā, Kalpaka bulvārī 8, Rīgā, 4.klašu skolēniem sāksies dažādas aktivitātes, aicinot apgūt un paaugstināt zināšanu līmeni par drošības jautājumiem ceļu satiksmes noteikumos un personīgās drošības garantēšanas iespējām ceļu satiksmē, kā arī pamēģināt kārtot eksāmenu, lai iegūtu velosipēdista vadītāja apliecību.
>> Lasīt vairāk
>> Pasākuma programma Valda Zālīša sākumskolā
>> CSDD informācija par eksāmenu gājējiem
>> VAS „Latvijas Dzelzceļš” pasākumi Drošības nedēļā
>> Filma „Lai dzīvo bērni!”

01.08.2014. I.Upeniece.
Interaktīvu elektronisku materiālu komplekts – elektroniska mācību spēle „Īsi stāsti drošai dienai” 7.–9.klašu skolēniem un metodiskais materiāls pedagogiem

Lai veicinātu tādu skolēnu prasmju kā izvērtēt situāciju, analizēt iespējamos riskus un pieņemt personiski atbildīgu un veselībai un drošībai labvēlīgu lēmumu attīstību, kā arī veselīgus un drošus paradumus ikdienā, VISC ir izstrādājis vienotu izglītojošu materiālu komplektu – elektronisku sociālo stāstu mācību spēli „Īsi stāsti drošai dienai” 7.–9.klašu skolēniem un metodisko materiālu pedagogiem par cilvēkdrošības un veselības jautājumiem.
Mācību spēlē 15 dažādos attēlos jeb epizodēs ir atainota pusaudžu ikdiena skolā, mājās, starppersonu komunikācijā un brīvā laika aktivitātēs. Katrā epizodē spēlētājam tiek uzdots kāds jautājums un piedāvāti atbilžu jeb rīcības izvēļu varianti. Pavisam 43 jautājumu formā modelētajās situācijās un 129 rīcības izvēlēs un katras izvēles komentārā aktualizēti dažādi garīgās (psihoemocionālās) un fiziskās veselības un drošības aspekti, kas atklāti šādās tēmās: veselība un profilakse, risku apzināšanās un analīze, brīvā laika pavadīšana, atpūšoties dabā ziemā un vasarā, fiziskajās aktivitātēs, drošība uz/pie ūdens, emocionālā inteliģence, attiecības, noteikumi, rīcība kritiskās situācijās, atkarības no vielām un procesiem. Spēli jaunietis var spēlēt atkārtoti, jo vienas spēles laikā viņš vidēji nonāk no 12 līdz 15 situācijās, sev izvēlētajā laikā un vietā planšetdatorā vai datorā, ja ir iespēja izmantot internetu.
Metodiskais materiāls piedāvā papildus iespējas spēlei sagatavoto resursu izmantošanā klasē, piemēram, mācību priekšmeta „Sociālās zinības” vai Klases audzinātāja stundās. Tos iespējams izmantot neatkarīgi no tā, vai skolēns spēli ir spēlējis vai nē, gan individuāli, gan grupu darbā atkarībā no izveidojušās mācību vai audzināšanas situācijas. Metodiskajā materiālā atrodams pusaudžu vecumposma vispārējs raksturojums, praktiski ieteikumi dusmu vadīšanas un konfliktu risināšanas prasmju apguvei, spēlē un mācību procesā izmantojamo balstvārdu apkopojums, spēlē iekļautais materiāls, jautājumi diskusijas ierosināšanai klasē par visām spēlē 43 modelētajām situācijām, kā arī saites uz interneta vietnēm un citiem avotiem, kur ir iespēja gūt noderīgu informāciju par attiecīgajām tēmām, un 15 attēli, kas projicējami uz ekrāna vai  pavairojami izdalei.
>> Materiāls pedagogiem sadaļā "Metodiskie materiāl. VISC izstrādātie metodiskie materiāli"
>> Mācību spēle

14.07.2014. I.Upeniece.
Ir izstrādāts metodiskais materiāls "Veselības un drošības jautājumu aktualizēšana sākumskolā"

Lai veicinātu veselības un drošības jautājumu aktualizāciju, izmantojot mācību grāmatās atrodamos attēlus, un vienotas izpratnes veidošanos par drošas un veselību atbalstošas rīcības atspoguļojumu mācību līdzekļos, ir izstrādāts metodiskais materiāls "Veselības un drošības jautājumu aktualizēšana sākumskolā" (materiāls publicēts sadaļā "Metodiskie materiāli. Sadarbības partneru izstrādātie metodiskie materiāli").   Balstvārdi: veselība, drošība, riska faktori, preventīva rīcība.
Nejaušas izlases kārtībā no veselības un drošības viedokļa pārskatot dažādas 1.-4.klašu mācību grāmatas un analizējot tur atrodamos  attēlus (fotoattēlus, attēlus un daiļdarbu fragmentu ilustrācijas), materiāla autori piedāvā ierosmes dažādu risku un bīstamību atpazīšanai attēlotajā situācijā un tēmas, kuras iespējams aktualizēt, piemēram, par ergonomiku (augstums, pakāpšanās, smagumu pārvietošana), ugunsdrošību, elektrodrošību, piemērotu apģērbu (atbilstošu veicamajai darbībai, laikapstākļiem), darba drošību, drosību uz ceļa, veicot fiziskas aktivitātes un saskarsmē ar dzīvniekiem.
Veidojot mācību līdzekļus, ir jāpievērš  vēl lielāka uzmanība veselību un drošību apliecinošas rīcības attēlojumam ilustrācijās.
Šis materiāls ir sagatavots ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras atbalstu kā daļa no darba aizsardzības preventīvo pasākumu plāna. To izstrādāja Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūts sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra speciālistiem.

08.07.2014. I.Bautre.
Ir pilnveidoti mācību priekšmetu programmu paraugi, aktualizējot veselības, sporta izglītības un cilvēkdrošības jautājumus

Saskaņā ar Ministru kabineta 2013.gada 24.septembra sēdes protokola Nr.50 134.§ 2.punktu Izglītības un zinātnes ministrijai tika uzdots, pieaicinot Labklājības ministriju un Veselības ministriju, pilnveidot mācību priekšmetu programmu paraugus, veicinot integrētu veselības izglītības, sporta izglītības un cilvēkdrošības jautājumu pēctecīgu apguvi vispārējā izglītībā un profesionālajā vidējā izglītībā, kā arī pilnveidot klases stundas programmas paraugu 1.–12.klasei, papildinot veselības izglītības jautājumu tēmu loku tematiskajā grupā „Veselība un vide”.
Valsts izglītības satura centrs konsultējās ar Labklājības ministriju, saņēma konkrētus priekšlikumus no Veselības ministrijas programmu pilnveidei, izskatīja tos un veica izmaiņas 3 pamatizglītības mācību priekšmetu programmu paraugos, 3 vispārējās vidējās izglītības mācību priekšmetu programmu paraugos un Klases stundas programmas paraugā. Pilnveidoti šādi mācību priekšmetu programmu paraugi: ,,Sociālās zinības 1.–9.klasei”, ,,Mājturība un tehnoloģija 1.–4.klasei” un ,,Dabaszinības 1.–6.klasei” pamatizglītībā, kā arī ,,Psiholoģija”, ,,Mājsaimniecība” un ,,Veselības mācība” vispārējā vidējā izglītībā. Aktualizētās un pilnveidotās mācību satura tēmas ir iekrāsotas sarkanā krāsā.
Metodiskais līdzeklis "Klases stundu programmas paraugs" (sadaļā "Audzināšana. Metodiskais atbalsts") papildināts ar tematu "Veselība un vide".

12.06.2014. D. Ļaha. Labots 14.07.2014.
Notika lekcija par drošību uz un pie ūdens

12.jūnijā IZM Info centrā notika lekcija „Drošība uz un pie ūdens”. Tajā aukles/bērnu pieskatītāji un citi interesenti saņēma dažādus padomus, kā rīkoties, atrodoties pie dažādām ūdenstilpnēm, kopā ar maziem bērniem. Interesenti tika iepazīstināti ar VISC izstrādātajiem metodiskajiem materiāliem par drošību un dažādiem palīglīdzekļiem, kas izmantojami atpūtas brīžos un glābšanas situācijās.
Ar klātesošajiem runāja Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vecākā referente Inese Bautre un RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes vecākais speciālists Valters Plešs.
>> Lekcijas videoieraksts sadaļā "Metodiskie materiāli. VISC izstrādātie metodiskie materiāli"
>> RSU profesores D.Gordovskas padomi vecākiem par bērnu drošību vasarā (video)

08.05.2014. I.Bautre.
Drošības nedēļa ,,Pusaudžu drošība uz un pie ūdens”

Valsts izglītības satura centrs (VISC) no šā gada 12.maija līdz 16.maijam aicina izglītības iestādēs organizēt drošības  nedēļu ,,Pusaudžu drošība uz un pie ūdens”.
Lai vasarā ūdens prieki būtu droši, veselīgi un atbildīgi, drošības nedēļas ietvaros VISC kopīgi ar sadarbības partneriem Rīgas Pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes speciālistiem 13.maijā plkst.10:30 Rīgas 19.vidusskolā 5.-9.klašu skolēniem organizē pasākumu par drošības jautājumiem uz un pie ūdens (piemēram, peldvietas izvēle, peldlīdzekļi, ekipējums atpūtai uz ūdens un ūdenssports).
Drošības nedēļas laikā VISC aicina aktualizēt jautājumus par personīgo un citu cilvēku veselību un cilvēkdrošību, kas jāņem vērā, lai atpūta pie ūdeņiem nebeigtos ar traģēdiju. Piemēram, kas jāievēro peldoties?, kāpēc pirms vizināšanās ar laivu, ūdensmotociklu vai ūdensslēpēm ir nepieciešams uzvilkt glābšanas vesti?, ko tu darītu, ja redzētu, ka notikusi nelaime uz ūdens?, kāpēc ir svarīgi, atrodoties pie ūdens vai ūdenī, pieskatīt vienam otru?.
Maija mēnesī, pirms došanās vasaras brīvlaikā, VISC aicina pārrunāt ar skolēniem un viņu vecākiem jautājumus par riskiem, risku analīzi, to izraisītajām sekām un atbildīgu lēmumu pieņemšanu. 
Diskusijas rosināšanai izmantojami šādi jautājumi, piemēram:
– Vai piedzīvojums nozīmē arī risku?
– Kāds risks ir attaisnojams?
– Kāpēc cilvēki ignorē riskus un rīkojas nedroši?
– Kāpēc svarīgi pašam izvērtēt riskus?
– Kā tava rīcība ietekmē tavu drošību?
– Kā tava rīcība ietekmē citu cilvēku drošību?
>> Lasīt vairāk

 
2013.gads

30.09.2013. D.Ļaha.
Drošības nedēļas laikā pedagogi visvairāk interesējas par vides spēli "Vesels un drošs"

Drošības nedēļas laikā pedagogi visvairāk interesējušies par skolēnu iespējām spēlēt vides spēli „Vesels un drošs”, kā arī aicināja Latvijas Dzelzceļa pārstāvjus uz drošības stundām savā skolā. Drošības nedēļa notika no 23.-27.septembrim, un tās laikā VISC aicināja aktualizēt jautājumus par fizisko un psihoemocionālo veselību, personisko un citu cilvēku veselību un drošību skolā, ceļā uz skolu un arī ārpusskolas aktivitātēs.
Drošības nedēļas ietvaros Valsts izglītības satura centrs (VISC) organizēja semināru pedagogiem ,,Droša un veselīga skolas vide”. Semināra laikā VISC aktualizēja jautājumus, kas veicina izpratni par drošību un veselību kā vērtībām. Seminārā piedalījās aptuveni 40 pedagogi no visas Latvijas. Lekcijās un radošajās darbnīcās skolotāji uzzināja, par darba vides riska faktoriem (mehāniskiem, fizikāliem, ergonomiskiem, ķīmiskiem un psihoemocionāliem), kādas slimības tie var izraisīt, analizēja nedrošas situācijas mācību grāmatu ilustrācijās un kā Napo filmas (par veselību un drošību darba vidē) izmantot izglītības procesā. Lektori no pedagogiem ieguva atgriezenisko saiti par drošības un veselības izglītības jautājumu pilnveidi mācību procesā un metodisko materiālu izveidē.
>> Lasīt vairāk

23.09.2013. D.Ļaha.
Jauna videofilma Latvijas skolēnu drošībai

Producentu grupa "Ziņas TV" sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts Izglītības un satura centru, Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu izveidojusi jaunu videofilmu "Dzīvo droši!" 2002. gadā uzsāktā bērnu drošības projekta "Lai dzīvo bērni!" ietvaros. „Dzīvo droši!” ir izglītojoša un izziņas videofilma, kas brīdina no iespējamiem negadījumiem uz ielas un ceļiem, ugunsnelaimēm un nepareizu apiešanos ar gāzi un elektrību, vienlaikus vēstot par elektrifikācijas un gazifikācijas vēsturi Latvijā. Atraktīvā ekrāna valoda, izmantojot multiplikācijas elementus, jauno videofilmu dara aizraujošu un saprotamu visjaunākā skolas vecuma auditorijai, savukārt viegli uztveramais izziņas materiāls ar vēsturisku uzņēmumu ilustrācijām piesaista vidējo klašu skolēnus. Filmas noskatīšanās iekļauta Drošības nedēļas programmā, tādēļ no 23.līdz 27.septembrim to varēs noskatīties skolēni visā Latvijā.

20.09.2013. D.Ļaha.
Notiks seminārs "Droša un veselīga skolas vide"

Drošības nedēļas ietvaros, 24.septembrī, Valsts izglītības satura centrs seminārā "Droša un veselīga skolas vide" aktualizēs jautājumus, kas veicina skolēnu izpratni par drošību un veselību kā vērtībām. Seminārs notiks Maritim Park Hotel Rīga, Slokas ielā 1, Rīgā, plkst.10:00. semināra telpā "Rīga", viesnīcas 2.stāvā.

02.09.2013. I.Bautre.
Notiks drošības nedēļa

Šā gada 23.-27.septembrī notiks drošības nedēļa 1.-12.klašu skolēniem "Droša un veselīga skolas vide". Šogad Drošības nedēļas mērķis ir veicināt pedagogu un skolēnu izpratni par drošību un veselību kā vērtībām.

19.04.2013. I.Bautre
Drošības nedēļai "Dzīvnieki un tava drošība" sagatavoti atbalsta materiāli

VISC no šā gada 22.aprīļa līdz 26.aprīlim organizē drošības nedēļu pirmsskolas un pamatskolas bērniem "Dzīvnieki un tava drošība". Nedēļas laikā tiks aktualizēti jautājumi par:
   – sastapšanos ar svešu suni;
   – rūpēm par dzīvniekiem, drošību tos barojot un kopjot;
   – kukaiņu un rāpuļu kodumiem.
VISC ir sagatavojis izkrāsojamas darba lapas par tematu "Dzīvnieki un tava drošība".
  – Informatīvs un metodisks atbalsta materiāls pedagogiem [PDF]
  – Izkrāsojamas darba lapas [PDF], [DOC]
Ir sagatavots arī atbilžu apkopojums uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par dažādām situācijām skolas vidē "Ko darīt, ja….".
  – Jautājumi un atbildes par dažādām situācijām skolas vidē "Ko darīt, ja..." [PDF]
Drošības nedēļas laikā skolās var izmantot arī metodisko materiālu "Vesels un drošs" par veselības un cilvēkdrošības jautājumiem pirmskolā un sākumskolā, kas pieejams VISC mājaslapā izvēlnē Vispārējā izglītība - Metodiskie materiāli. 22.aprīlī VISC publiskos arī citas darba lapas.

 
2012.gads

04.09.2012. K.Ilgaža.
Notiks drošības nedēļa

Šā gada 24.-28.septembrī notiks drošības nedēļa 1.-12.klašu skolēniem. Tās laikā varēs noskatīties filmas „Lai dzīvo bērni!” jaunās daļas pirmizrādi, piedalīties jautājumu akcijā „Ko darīt, ja...” un īstenot CSDD piedāvātās aktivitātes. Drošības nedēļas mērķis ir sekmēt skolēnu zināšanas par dažādiem ar drošību saistītiem jautājumiem savas un citu veselības un dzīvības saglabāšanai.

 
2011.gads

31.10.2011. E.Kļava-Alvatere.
VUGD piedāvā filmu par drošību

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests piedāvā videofilmu un metodisko materiālu par drošības jautājumiem. Filma uzņemta, īstenojot Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstīto projektu "Brīvprātīgo ugunsdzēsēju darba un ugunsdrošības jautājumu aktualizēšana". Video materiāls īpaši paredzēts bērniem un pusaudžiem. Filma sastāv no 4 daļām – 15 minūšu garām filmiņām par drošības jautājumiem katrā no gadalaikiem. Turpmāk tā tiks izplatīta skolās, kā arī demonstrēta ugunsdzēsēju daļās un dažādos ar drošību saistītos pasākumos.
Filmas "Bīstamā robeža" video:
>> Ziemassvētku salūts
>> Bīstamā Peldvieta
>> Pavasara Ķibeles
>> Ugunsgrēks

05.10.2011. B.Bērziņa.
Apbalvoti pavasara drošības nedēļas konkursu uzvarētāji

29.septembrī VISC sadarbībā ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu organizēja 2011.gada pavasara drošības nedēļas "Vai varam būt droši?" konkursu uzvarētāju apbalvošanu. Pasākums notika Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5, uz kuru tika aicināti konkursu uzvarētāji un viņu pedagogi. Apbalvošanas pasākumā jauniešus un viņu pedagogus sveica VUGD pārstāve Inese Veisa, NMPD pārstāvis Gunārs Rugājs un biedrības "Ielu sports" pārstāvji Zanda Bautre un Gatis Vanags, kuri izteica atzinību par dalību konkursos un apbalvoja uzvarētājus. Pasākuma dalībniekiem arī bija iespēja apskatīt Latvijas Ugunsdzēsības muzeja ekspozīciju gida pavadījumā.
VISC izsaka pateicību konkursu dalībniekiem, viņu pedagogiem un sadarbības partneriem par dalību pavasara drošības nedēļas "Vai varam būt droši?" norisē.

23.09.2011. B.Bērziņa.
Latvenergo piedāvā videofilmu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem un izsludina konkursu

Rudens drošības nedēļas ietvaros Latvenergo koncerns vēlas aicināt gan pirmsskolas vecuma bērnus, gan 1.–4. klašu skolēnus iepazīties ar jaunāko uzņēmuma elektrodrošības produktu – dziesmas "Elektrība ir īsta!" mūzikas klipu. Dziesmu un videoklipu ir iespējams noskatīties Latvenergo mājaslapā.
Mājaslapā ir iespējams gan noskatīties izglītojošo videoklipu, gan iepazīties ar sadaļā esošo informatīvi izglītojošo materiālu. Aicinām pedagogus kopīgi ar skolēniem pārrunāt redzēto un dzirdēto, kā arī izpildīt zināšanu pārbaudes testu.
Rudens drošības nedēļas ietvaros Latvenergo izsludina konkursu 1.–4. klašu skolēniem, kura uzdevums ir grupās vai individuāli izdomāt un izveidot galda spēli par videofilmas varoni Ernestu. Galda spēli var veidot, izmantojot zīmuļus, krāsainos krītiņus, flomāsterus, aplikācijas papīru un citus materiālus. Spēlei jāpievieno neliels apraksts ar spēles noteikumiem.
Katram darbam jānorāda skolēna vārds, uzvārds, klase, skola, skolas adrese un skolotāja kontaktinformācija (e-pasta adrese, tālruņa numurs). Konkursa darbu iesniegt vai nosūtīt VISC, (Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050) ar norādi "Latvenergo konkursam". Darbu iesūtīšanas termiņš – 2011 gada 17.oktobris.
Papildinformācija: helena.blumberga@latvenergo.lv.

20.09.2011. B.Bērziņa.
CSDD rīko konkursu 6.–8. klašu skolēniem

CSDD aicina 6.–8.klašu skolēnus rudens drošības nedēļas laikā uzsākt gatavošanos konkursam "Gribu būt mobils", kas sāksies 2011.gada 4.oktobrī. Konkursā būs interesanti jautājumi par velosipēdu un mopēdu vadītāju uzvedību kopīgā ceļu satiksmē, kā arī tā būs iespēja atsvaidzināt jau esošās zināšanas un iemācīties ko jaunu par savu drošību, braucot ar mopēdu.
Konkursa uzvarētājiem būs iespēja doties izglītojošā ceļojumā uz zinātnes centru Coppernicus Science Centre Varšavā. Arī fināla sacensību otrās un trešās vietas ieguvējiem būs iespēja doties nelielā ceļojumā, apmeklējot kādu no Baltijas valstīm. Veiksmīgos konkursa neklātienes kārtas un visus klātienes septiņu pusfinālu dalībniekus gaida stilīgas balvas.
Pieteikuma anketas, konkursa nolikums un plašāka informācija ir pieejama konkursa mājas lapā. Konkursa uzdevumus varēs sākt risināt no 2011.gada 4.oktobra.
Drošības nedēļas laikā gatavojamies startam! Dalībniekus sagaida radoši izaicinājumi, sīva cīņa un lieliskas balvas!
CSDD aicina skolas apmeklēt un izmantot iespēju kārtot velosipēdu vadītāju eksāmenu Rīgas Motormuzejā. Velosipēdu vadītāju eksāmens (pirmajā reizē) ir bez maksas un arī vadītāja apliecība ir bezmaksas. Lai pieteiktos muzeja apmeklējumam, lūdzam zvanīt uz Motormuzeju +371 67097170  vai Laimdotai Lasei +37129346334.
Ja vēl ne esat pārliecināti par savām ceļu satiksmes noteikumu zināšanām, drošības nedēļas laikā Rīgas Motormuzejā var izvēlēties apmeklējumu – lekcija velosipēda vadītāja eksāmena kārtošanai. Lekcija iekļauj nepieciešamo ceļu satiksmes noteikumu apmācību un  filmas noskatīšanos saistībā ar velosipēdu braukšanas noteikumiem. Pēc lekcijas noklausīšanās iespējams nokārtot velosipēda vadītāja eksāmenu un iegūt velosipēda vadītāja apliecību.

20.09.2011. B.Bērziņa.
Konkurss bērniem un jauniešiem "Jūra nav līdz ceļiem"

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Rīgas Pašvaldības policija, Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku flotile un apdrošināšanas uzņēmums AAS "Balta" uzsāktajā sabiedrības informēšanas kampaņā izsludina bērnu un jauniešu radošo darbu konkursu "Jūra nav līdz ceļiem" par drošību uz ūdens vasaras sezonā. Bērnu un jauniešu plakātu konkurss "Jūra nav līdz ceļiem" tiek izsludināts, lai atklātu labākos vizuālos un grafiskos materiālus. Konkursa dalībnieki tiek aicināti savas idejas pamatot ar apraksta palīdzību. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu izpratni par drošību uz ūdens un rīcību ārkārtas situācijās, kā arī pievērst uzmanību problēmai, kas skar bērnu un jauniešu izglītošanu drošībai uz ūdens. Konkursā drīkst piedalīties ikviens bērns un jaunietis vecumā līdz 20 gadu vecumam. Darbi konkursam jāiesniedz līdz 2011. gada 30. septembrim. Konkursa labākos darbus izmantos nākošās peldsezonas informatīvajās kampaņās un informatīvo materiālu izgatavošanā, radošo darbu izstādēs un muzeja fondu papildināšanai.

20.09.2011. B.Bērziņa.
Notiks pasākums "Viena diena drošībai"

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests sadarbībā ar Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Liepājas Pašvaldības policiju, Valsts Robežsardzi, AS „Latvijas Gāzi”, Ceļu satiksmes drošības direkciju, Bērnu tiesību aizsardzības inspekciju un VAS “Latvijas dzelzceļš” rīkos pasākumu „Viena diena drošībai” ar dažādām aktivitātēm un nodarbībām, kurās skolēni uzzinās visu par drošību. Pasākums notiks šā gada 27.septembrī Liepājas Olimpiskajā centrā. Caur aizraujošām rotaļām bērniem būs iespēja iemācīties un atkārtot pamatlietas par to, kā pasargāt sevi un citus no bīstamām situācijām. Bērni varēs iekāpt ugunsdzēsēju un policijas automašīnās, aplūkot glābēju ekipējumu un pārbaudīt savas zināšanas atjautības konkursos, kuros varēs laimēt dažādas balvas.

14.09.2011. B.Bērziņa.
Notiks rudens drošības nedēļa

Valsts izglītības satura centrs informē, ka rudens drošības nedēļa notiks no 2011.gada 26.septembra līdz 30.septembrim. Drošības nedēļas laikā tiks aktualizēti dažādi ar drošību saistīti jautājumi Latvijas izglītības iestādēs. Drošības nedēļas mērķis ir uzlabot zināšanas par savu un apkārtnes drošību, kā arī apzināt drošības nozīmi ikdienā. VISC aicina skolotājus šajā nedēļā aktualizēt dažādas tēmas par drošību, kā arī piedāvās dažādus sadarbības partneru konkursus un materiālus, kas saistīti ar drošības tēmu. Ar drošības nedēļu saistītie jaunumi un aktualitātes tiks publicēti VISC vietnē.

12.09.2011. B.Bērziņa.
Drošības nedēļas konkursu uzvarētāju apbalvošana

29.septembrī VISC sadarbībā ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu organizē 2011.gada pavasara drošības nedēļas "Vai varam būt droši?" konkursu uzvarētāju apbalvošanu. Pasākums notiks Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5, uz kuru tiks aicināti konkursu uzvarētāji un viņu pedagogi.

26.07.2011. J.Vanaga.
Iespēja noskatīties filmas par drošības jautājumiem

Lai pievērstu sabiedrības, vecāku un bērnu uzmanību drošības jautājumiem, 31.jūlijā, 14.augustā un 28.augustā plkst.8.30 LTV 7 raidījumā "Aktualitātes" būs iespēja noskatīties bērnu drošības projekta "Lai dzīvo bērni!" filmas "Parasta piektdiena" (2008), "Bērnības garša" (2009) un "Mana vasara" (2010) (režisore Daina Rašenbuma, redaktore Krista Vāvere). Statistika liecina, ka mūsdienās pusaudži negadījumos aiziet bojā biežāk nekā no slimībām. Katru dienu desmitiem bērnu gūst traumas barā un vientulībā, pētot pasauli vai pierādot sevi draugu priekšā – apdedzinoties ar elektrību, nevietā šķērsojot ielu, uz galvas lecot neiepazītā peldvietā, nepareizi lietojot gāzi, ejot pa dzelzceļa sliedēm. Kā mazināt bērnu mirstību un traumatismu? Tas ir jautājums, par kuru aizdomājamies tikai tad, kad kaut kas ļauns jau ir noticis... Filmas mudina domāt par to, ka daudzas no šīm nelaimēm varētu nenotikt, tās radušās pašu bērnu un jauniešu izraisītās bīstamās situācijās.
Aicinām vecākus kopā ar bērniem noskatīties filmas, pārrunāt redzētās situācijas un drošības jautājumus ģimenē, lai izprastu, kāpēc ikdienā nepieciešams ievērot dažādus drošības noteikumus, un mazinātu bērnu traumatismu Latvijā. Pasākumu nodrošina SIA "AGD Grupa" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, VAS "Latvijas dzelzceļš", AS "Latvenergo" un AS "Latvijas gāze".

01.06.2011. B.Bērziņa.
Noslēdzies drošības nedēļas videokonkurss "Palīdzi un esi drošs"

Videokonkurss "Palīdzi un esi drošs" tika organizēts drošības nedēļas "Vai varam būt droši?" ietvaros vispārizglītītojošo iestāžu 10.–12.klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem.
Konkursa mērķis – veicināt izpratni 10.–12.klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem par pirmās palīdzības sniegšanu un tās nozīmi dažādās dzīves situācijās. Konkursa dalībnieka uzdevums bija izveidot videosižetu par pirmās palīdzības sniegšanu, izvēloties vienu no piedāvātajām tēmām:
Līdz 2011.gada 13.maijam skolēniem bija iespēja iesūtīt savus darbus videokonkursam "Palīdzi un esi drošs", ko organizēja Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.
Konkursa organizētāji izsaka atzinību konkursa dalībniekiem, kuri iesūtīja savus darbus:

  • video „Satricinājums”
  • video „Ikdienas traumas”
  • video „Pirmās palīdzības sniegšana apakšdelma traumas gadījumā”
  • video „STOP!”
  • video „Ak, šī elektrība!”
  • video „Elektrodrošība”

Iesūtītie video tiks publicēti konkursa organizatoru mājaslapās un dalībnieki tiks aicināti uz apbalvošanas pasākumu.
Valsts izglītības satura centrs un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests izsaka pateicību skolēniem par piedalīšanos konkursā un pedagogiem par pirmās palīdzības sniegšanas tēmas aktualizēšanu Latvijas skolās.

01.06.2011. B.Bērziņa.
Noslēdzies drošības nedēļas plakātu konkurss "Pavasaris ≠ kūla!"

Plakātu konkurss "Pavasaris ≠ kūla!" tika organizēts drošības nedēļas "Vai varam būt droši?" ietvaros Latvijas vispārizglītītojošo iestāžu 7.–9.klašu skolēniem.
Konkursa mērķis – rosināt skolēnus saskatīt kūlas dedzināšanas izraisītā kaitējuma apmērus un sekas, attēlot tos plakātā, izmantojot vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļus. Konkursa dalībnieka uzdevums bija patstāvīgi un radoši brīvi izvēlētā vizuālās mākslas tehnikā izveidot plakātu un darba ideju saistīt ar kūlas dedzināšanas kaitējuma nosodījumu vai iespējamo situācijas risinājumu.
Līdz 2011.gada 13.maijam skolēniem bija iespēja iesūtīt savus darbus plakātu konkursam "Pavasaris ≠ kūla!", ko organizēja Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsēju un glābšanas dienestu un Latvijas Ugunsdzēsības muzeju.
Pavisam konkursam tika iesūtīti 67 darbi no 16 Latvijas izglītības iestādēm.
Plakātu konkursa rezultāti:

  • 1.vieta – Elīna Malašenoka (Bebru pamatskola);
  • 2.vieta – Emīls Pugejs (Liepnas vidusskola), Olita Masāne (Vilces pamatskola);
  • 3.vieta – Dace Bergmane (Zemītes pamatskola), Dagne Devjatnikova (Preiļu 1.pamatskola);
  • Īpaša atzinība – Santa Vaivare (Liepnas vidusskola), Vineta Haritonova (Preiļu 1.pamatskola), Zanda Vaivode (Preiļu 1.pamatskola).

Konkursa dalībnieki tiks aicināti uz apbalvošanas pasākumu un interesantākie darbi tiks izstādīti Latvijas Ugunsdzēsības muzejā.
Valsts izglītības satura centrs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests izsaka pateicību skolēniem par piedalīšanos konkursā un pedagogiem par kūlas dedzināšanas tēmas aktualizēšanu Latvijas skolās.

20.04.2011. B.Bērziņa.
Drošības nedēļas aktivitātes 1.–6.klašu skolēniem

1.–6.klašu skolēniem drošības nedēļas „Vai varam būt droši?” laikā aicinām skolotājus aktualizēt jautājumus par vides ķīmisko drošību. Materiāli par šo tēmu tiek piedāvāti sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti. Iesakām izmantot RSU piedāvātos informatīvos materiālus par ķimikālijām, ķīmisko produktu marķējumu simboliem un ķimikāliju jauno klasifikācijas un marķēšanas sistēmu.
Aicinām arī noskatīties un demonstrēt filmiņas, kurās darbojas galvenais varonis Napo un viņa partneri, parādot sadzīves situācijas, kurās nākas saskarties ar ķīmiskiem produktiem, un izmantot RSU sagatavoto informāciju par videomateriāliem. Filmiņas " Aizsargā savu ādu" un " Uzmanību, ķimikālijas!" varat atrast Napo vietnē.
Pēc videomateriālu noskatīšanās iesakām veikt dažādas aktivitātes (piemēram, diskusijas par specifiskiem darba drošības aspektiem), kas veicinātu 1.–6.klašu skolēnu sapratni par ķīmisko vielu ietekmi uz cilvēka organismu un vidi.
VISC aicina skolas sūtīt drošības nedēļas aktivitāšu izvērtējumu un labās pieredzes paraugus uz e-pasta adresi prese@visc.gov.lv. Interesantākie iesūtītie materiāli tiks publicēti drošības nedēļas organizatoru mājaslapās.

18.04.2011. B.Bērziņa.
Videokonkurss "Palīdzi un esi drošs"

Drošības nedēļas "Vai varam būt droši?" ietvaros VISC sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un biedrību "Ielu sports" organizē videokonkursu "Palīdzi un esi drošs". Konkursa mērķis ir veicināt izpratni 10.–12.klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem par pirmās palīdzības sniegšanu un tās nozīmi dažādās dzīves situācijās. Konkursa dalībnieku uzdevums ir izveidot videosižetu par pirmās palīdzības sniegšanu, izvēloties kādu no konkursa nolikumā piedāvātajām tēmām. Iesakām meklēt informāciju  par pirmās palīdzības sniegšanas jautājumiem, izmantojot NMPD mājaslapā pieejamo informāciju.

18.04.2011. B.Bērziņa.
Plakātu konkurss "Pavasaris ≠ kūla! 7.–9.klašu skolēniem

7.–9.klašu skolēniem drošības nedēļas "Vai varam būt droši?" ietvaros VISC sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu organizē plakātu konkursu "Pavasaris ≠ kūla!". Konkursa mērķis ir rosināt 7.–9.klašu skolēnus saskatīt kūlas dedzināšanas izraisītā kaitējuma apmērus un sekas, attēlot tos plakātā, izmantojot vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļus. Konkursa dalībnieka uzdevums ir patstāvīgi un radoši brīvi izvēlētā vizuālās mākslas tehnikā (piemēram, zīmējums, gleznojums, kolāža) izveidot plakātu. Darba ideju skolēniem jāsaista ar kūlas dedzināšanas kaitējuma nosodījumu vai iespējamo situācijas risinājumu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir sagatavojis informatīvu materiālu par kūlas dedzināšanas radītajiem ugunsgrēkiem, ko aicinām izmantot aktualizējot tēmu par vides ugunsdrošību un kūlas dedzināšanas kaitīgo ietekmi uz vidi.

18.04.2011. B.Bērziņa.
Drošības nedēļas "Vai varam būt droši?" norise

Valsts izglītības satura centrs informē, ka pavasara drošības nedēļa "Vai varam būt droši?" notiks no 2011.gada 26.aprīļa līdz 29.aprīlim. Drošības nedēļa ir pasākums, kura laikā tiek aktualizēti dažādi ar drošību saistīti jautājumi un tā ir paredzēta Latvijas vispārizglītītojošo iestāžu 1.–12.klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem.
Drošības nedēļas "Vai varam būt droši?" mērķis ir pilnveidot zināšanas par vides drošības un pirmās medicīniskās palīdzības jautājumiem, kā arī apzināt cilvēka un apkārtējās vides drošības nozīmi ikdienā. VISC drošības nedēļas laikā aicina skolotājus aktualizēt jautājumus 1.–6.klašu skolēniem par vides ķīmisko drošību, 7.–9.klašu skolēniem – par vides ugunsdrošību, arī piedaloties plakātu konkursā "Pavasaris ≠ kūla!", savukārt 10.–12.klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi drošības nedēļas laikā aicināti piedalīties videokonkursā "Palīdzi un esi drošs", aktualizējot jautājumus par pirmās palīdzības sniegšanas jautājumiem.
Minētās nedēļas laikā VISC organizē konkursus un pasākumus sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un biedrību "Ielu sports".

Atgriezties sadaļā "Vispārējā izglītība. Izglītības saturs. Veselība un drošība."