saturs03.jpg
Mācību priekšmetu olimpiādes – tā ir iespēja jaunajiem talantiem parādīt, pilnveidot savas zināšanas, prasmes un iemaņas, attīstīt radošās spējas.

Olimpiāžu atbalstītāji

Mācību priekšmetu olimpiādes. Olimpiāžu atbalstītāji

RD_IKSD

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) ik gadu finansiāli atbalsta Rīgas skolēnu dalību starptautiskajās olimpiādēs, daļēji apmaksājot ceļa izdevumus. Arī 2015.gadā Rīgas pilsētas pieciem skolēniem  tika nodrošināti ceļa izdevumi uz Taizemi, Kazahstānu un Indiju.

RD IKSD īsteno Rīgas pašvaldības politiku izglītības, kultūras, jaunatnes lietu, sporta un sabiedrības integrācijas jomā. Departaments pārrauga padotībā esošo Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības, izglītības atbalsta, kultūras, sporta un brīvā laika iestāžu darbību. Departamenta galvenās funkcijas ir Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvojošiem bērniem nodrošināt iespēju iegūt pirmsskolas izglītību, pamatizglītību un vispārējo vidējo izglītību, kā arī īstenot darbu ar jaunatni. Tāpat Departaments koordinē Rīgas pilsētas kultūras dzīves norišu daudzveidību, kultūra procesa un iedzīvotāju lietderīgu, radošu brīvā laika pavadīšanu, ka arī nodrošina sporta un fizisko aktivitāšu pieejamību un piedāvā aktīva dzīvesveida īstenošanas iespējas. Turklāt Departamenta funkcijās ietilpst arī sabiedrības integrācijas procesu koordinēšana Rīgas pilsētā.

RD IKSD interneta vietne: www.iksd.riga.lv


grindeks

AS "Grindeks"

AS "Grindeks" vairākus gadus pēc kārtas atbalsta starptautiskās ķīmijas olimpiādes dalībniekus, sedzot olimpiādes valsts dalības maksu.  2015.gadā A/S "Grindeks" apbalvoja atklātās ķīmijas olimpiādes laureātus.

"Grindeks" ir vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni: oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. "Grindeks" specializējas sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošo un pretvēža medikamentu terapeitiskajās grupās. Produktu klāstu veido oriģinālprodukti Mildronāts® un Ftorafur®, un vairāk kā 100 patentbrīvo medikamentu formas. "Grindeks" koncernā ietilpst 4 meitas uzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Krievijā; pārstāvniecības ir atvērtas 10 valstīs. Produkcija tiek eksportēta uz 50 valstīm un veido 95% no kopējā apgrozījuma. Galvenie tirgi ir Baltijas valstis, Krievija un pārējās NVS valstis, Vācija, Nīderalnde, Japāna. "Grindeks" akcijas tiek kotētas "NASDAQ OMX" Rīgas fondu biržas Oficiālajā sarakstā.

Vairāk informācijas par uzņēmumu – www.grindeks.lv
Sekojiet uzņēmuma informācijai: Twitter.com/AS_Grindeks; Twitter.com/AO_Grindeks; Youtube.com/GrindeksLV; www.draugiem.lv/grindeks


likta

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA)

Jau vairākus gadus LIKTA kopā ar IKT nozares vadošajiem uzņēmumiem – 2015.gadā galvenie partneri ir Accenture, Exigen Services Latvia un Lattelecom, savukārt partneri – ABC Software un Datakom –  palīdz organizēt Latvijas informātikas olimpiādes, kā arī sniedz finansiālo atbalstu Latvijas jauno programmētāju sagatavošanai un dalībai Baltijas un Vispasaules informātikas olimpiādēs.

LIKTA ir profesionāla nevalstiska organizācija, kas izveidota 1998. gadā un aptver visu Latvijas IKT nozari - informācijas tehnoloģijas un programmatūru, telekomunikācijas un pakalpojumu sniedzējus.  LIKTA mērķi ir veicināt informācijas sabiedrības izveidi un nozares attīstību Latvijā. LIKTA apvieno nozares organizācijas, kā arī individuālos biedrus un asociācijas.

Plašāka informācija: www.likta.lv


likta

SIA "Groglass"

Uzņēmums “Groglass” apbalvo laureātus valsts ķīmijas un fizikas olimpiādēs, kā arī finansiāli atbalsta skolēnu dalību starptautiskajās olimpiādēs.

SIA “Groglass” ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas ražo “neredzamu” stiklu. Šis gaismu neatstarojošais stikls tiek izmantots dažādās industrijās: mākslas darbu ierāmēšanai, luksus arhitektūras risinājumiem, muzeju stikla vitrīnu ražošanai, elektroniskajiem displejiem, ledusskapju vitrīnām, kā arī citiem pielietojumiem. “Groglass” produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 45 pasaules valstīm tādām kā Vācija, ASV, Lielbritānija, Francija, Nīderlande, Beļģija, Ķīna, Brazīlija, Austrālija un daudzām citām. Varam lepoties, ka “Groglass” stikls tiek izmantots ekskluzīvajiem Bang & Olufsen televizoru ekrāniem, veikalu skatlogiem - Hugo Boss Madridē, Apple Berlīnē, Dior Čikāgā, Porsche Minhenē, vairāk nekā 50 000 aukstum-vitrīnām Rewe lielveikalu tīklam Vācijā, kā arī daudzām citām aplikācijām. Un nākamreiz, kad apmeklēsiet pasaules izcilākos muzejus tādus kā Rijksmuzejs Amsterdamā, Luvra Parīzē vai Aizliegtā pilsēta Pekinā, Jūs varat lepoties, ka augsto tehnoloģiju produkts, kas pasargā šo valstu vērtīgākos dārgumus, nodrošina perfektu redzamību, un ļauj pilnvērtīgi izbaudīt to skaistumu, ir ražots Latvijā.

Plašāka informācija: www.groglass.com


asni

Nodibinājums "Fonds ASNI"

"Fonds ASNI" 2015.gadā atbalstīja starptautisko olimpiāžu dalībniekus, sedzot daļēji aviobiļešu izmaksas  uz Taizemi, Dāniju un Indiju.

Nodibinājuma "Fonds ASNI" misija ir veicināt intelektuāli apdāvināto bērnu izglītošanu. Starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādes ir viens no veidiem, kā skolēni var realizēt savu intelektuālo potenciālu. Tās dod iespēju sacensties ar sev līdzīgiem, iepazīt jaunus domubiedrus, kā arī iegūt papildpunktus, izvēloties studijas labākajās augstskolās. Līdzīgi kā mēs lepojamies par mūsu mākslinieku panākumiem uz pasaules līmeņa skatuvēm, ar mūsu sportistu dalību un sasniegumiem Olimpiskajās spēlēs un citās augstas raudzes sacensībās, "Fonds ASNI" aicina ne tikai novērtēt Latvijas jauniešu sasniegumus mācību priekšmetu olimpiādēs, bet arī sniegt atbalstu ceļā uz tiem.


logo_janaseta.jpg

SIA "Karšu izdevniecība Jāņa sēta"

SIA "Karšu izdevniecība Jāņa sēta" jau kopš 90.gadiem ar balvām atbalsta ģeogrāfijas olimpiāžu uzvarētājus.

SIA "Karšu izdevniecība Jāņa sēta" ir vadošais karšu izdevējs Baltijas valstīs. Tā izdod dažāda veida kartogrāfisko produkciju, sākot no Pasaules atlantiem, beidzot ar sienas kartēm. Izdevumu klāstā ir arī dabas zinību un Latvijas vēstures atlanti. Uzņēmums pazīstams arī kā programmatūras un dažādu IT risinājumu izstrādātājs. Baltijas valstu skolās plaši izmanto Jaunā pasaules ģeogrāfijas atlanta digitālās versijas, bet Latvijā – interaktīvo karšu sistēmu JS Baltija Skola.

Vairāk informācijas par uzņēmumu – www.kartes.lv


Goethe Institut

Gētes institūts Rīgā

Gētes institūts Rīgā jau ilggadīgi atbalsta vācu valodas olimpiādes, nodrošinot telpas, kā arī sarūpējot balvas olimpiāžu uzvarētājiem. Gētes institūts Rīgā pilnībā sedz visus ceļa un uzturēšanās izdevumus, Latvijas skolēniem un pavadošajiem skolotājiem starptautiskajā vācu valodas olimpiādē, kas reizi divos gados tiek organizēta kādā no Vācijas pilsētām (2008.gadā - Drēzdenē, 2010.gadā - Hamburgā, 2012. gadā - Frankfurtē pie Mainas). Tāpat Gētes institūts pilnībā sedz visus izdevumus, kas saistīti ar mūsu skolēnu un skolotāju dalību Baltijas valstu vācu valodas olimpiādē vai arī ar tās organizēšanu Latvijā.

Gētes institūts ir Vācijas Federatīvās Republikas kultūras institūts, kas darbojas visā pasaulē. 1992.gada rudenī Gētes institūts uzsāka darbību Rīgā - kā pirmais Gētes institūts Baltijas valstīs. Gētes institūtam Rīgā ir divi galvenie mērķi: veicināt vācu valodas apmācību un stiprināt vācu-latviešu sadarbību kultūras jomā. Gētes institūts savā darbībā ir patstāvīga un politiski neatkarīga institūcija.

Vairāk informācijas par institūtu – www.goethe.de/riga
Sekojiet informācijai arī twitter.com/GI_Riga


olainfarm

AS "Olainfarm"

AS ”Olainfarm” kopš 2015.gada atbalsta Baltijas Valstu ķīmijas olimpiādes organizēšanu un Latvijas skolēnu dalību olimpiādē.

Akciju sabiedrība ”Olainfarm” ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Šobrīd AS ”Olainfarm” ir viens no vadošajiem farmaceitiskā sektora pārstāvjiem Latvijā un Baltijas valstīs, kurā strādā vairāk nekā 1000 augsti kvalificēti speciālisti. Kompānija ir nodrošināta ar mūsdienīgām starptautiskās prakses tehnoloģijām un sertificēta atbilstoši Eiropas Savienības Labās ražošanas prakses prasībām (GMP), Vides pārvaldības standartam ISO 14001:2004, daļēji ASV inspekcijas standartiem (FDA). Pēdējos gados uzņēmums sekmīgi apgūst Eiropas fondu līdzekļus un darbā piesaista Latvijas augstskolu studentus un absolventus, kā arī sadarbojas ar Latvijas un ārzemju universitātēm pētniecības projektu realizācijā.

Vairāk informācijas par uzņēmumu – http://olainfarm.lv/