Aktuālā informācija
Sīkdatņu izmantošanas noteikumi Valsts izglītības satura centra interneta vietnē.
Sākumlapa > VISC > Sīkdatņu izmantošanas noteikumi

Sīkdatņu izmantošanas noteikumi

Šajos noteikumos ir aprakstīta sīkdatņu izmantošana VISC tīmekļa vietnē. Noteikumos ir paskaidroti sīkdatņu lietošanas nolūki, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kuras tiek nosūtītas uz lietotāja ierīci. Vietnei nav savas atmiņas. Kad lietotājs apmeklē dažādas vietnes, tas netiek atpazīts kā viens un tas pats lietotājs. Sīkdatnes ļauj vietnei atpazīt lietotāja pārlūku. Sīkdatņu pamatmērķis ir atcerēties lietotāja izvēles, piemēram, izvēlēto valodu. Tāpat sīkdatnes ļauj lietotāju atpazīt, kad tas atgriežas vietnē. Sīkdatnes ļauj pielāgot vietni personīgajām vajadzībām. Tās nevar izmantot programmu uzstādīšanai vai vīrusu pārsūtīšanai. Sīkdatnes tiek izmantotas tikai lietotāja vajadzībām un tikai tīmekļa vietnes domēna serveris, kas nosūtījis sīkdatnes, var to izlasīt. Viens no vissvarīgākajiem sīkdatņu mērķiem ir nodrošināt ērtu funkcionēšanu, lai ietaupītu lietotāju laiku.

Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas nolūka, sīkdatnes tiek iedalītas tehniskajās, funkcionālajās, analītiskajās.

Tehniskās sīkdatnes: VISC cenšas nodrošināt sekmīgu un ērtu vietnes izmantošanu, tā automātiski tiek pielāgota lietotāja vēlmēm un vajadzībām. Lai to sasniegtu VISC izmanto tehniskās sīkdatnes, kuras ļauj redzēt vietni un izmantot to pilnībā. VISC tīmekļa vietne funkcionē pilnīgi tikai pateicoties tehniskajām sīkdatnēm. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, bet neizpauž lietotāja identitāti.

Funkcionālās sīkdatnes: VISC izmanto arī funkcionālās sīkdatnes, kuras ļauj atcerēties lietotāja izvēles un palīdz vietni izmantot efektīvāk. Piemēram, pateicoties sīkdatnēm, vietne atceras lietotāja izvēlēto valodu, veiktos meklējumus vai jau apskatīto informāciju. Šis sīkdatņu tips nav nepieciešams, lai vietne darbotos, bet piedāvā lietotājam vairāk iespēju un padara vietnes lietošanu patīkamāku. Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja iekārtā pastāvīgi.

Analītiskās sīkdatnes: šīs sīkdatnes VISC izmanto, lai saprastu, kā vietnes apmeklētāji izmanto vietni, lai atrastu vietnes stiprās un vājās puses, lai optimizētu un uzlabotu vietnes darbību: platformas tipu, kuru izmanto lietotājs, informāciju par datumiem un laiku, klikšķu skaitu, datora peles kustības, atslēgvārdus un citu tekstu. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti.

Kādam nolūkam VISC izmanto sīkdatnes

VISC izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vietnes lietošanas iespējas:

  1. nodrošinātu vietnes funkcionalitāti;
  2. pielāgotuvietnes funkcionalitāti lietotāja lietošanas paradumiem;
  3. iegūtu statistikas datus par vietnes apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, vietnē pavadīto laiku u.c.

Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana

Apmeklējot VISC vietni, lietotājam atveras logs ar ziņojumu un brīdinājumu, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Aizverot šo ziņojuma logu, lietotājs apstiprina, ka ir iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem un tam piekrīt.

Google Analytics

VISC tīmekļa vietnē ir uzstādīts "Google Inc" izveidotās programmas "Google Analytics" veidotās sīkdatnes. "Google Analytics" sīkdatņu izmantošanas mērķis ir VISC tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošana un satura pielāgošana lietotāju vajadzībām. Ar "Google Analytics" pakalpojuma sniegšanas noteikumiem var iepazīties lapā http://www.google.com/analytics/terms/us.html.

Ja Jūs vēlaties, lai VISC neiegūst informāciju par Jūsu aktivitātēm savā mājaslapā, Jums jāaktivizē "Google Analytics Opt-out Browser Add-on" (https://support.google.com/analytics/answer/181881) papildrīks. Šis papildrīks sazinās ar "Google Analytics JavaScript (ga.js)", lai norādītu, ka dati par attiecīgo tīmekļa vietnes apmeklējumu nav jāsūta uz "Google Analytics".