Aktuālā informācija
VISC sniegto maksas pakalpojumu cenrādi nosaka Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi
Sākumlapa > VISC > Pakalpojumi > Valsts valodas apliecības dublikāts

Valsts valodas prasmes apliecības dublikāta saņemšana

Ja valsts valodas prasmes apliecība ir sabojāta, nozaudēta, nolaupīta, nozagta vai kā citādi zaudēts valdījums pār to, persona var saņemt valsts valodas prasmes apliecības dublikātu. Lai to izdarītu:

  1. Persona aizpilda rakstisku iesniegumu [PDF] [DOC]. Aizpildīto iesniegumu var iesniegt personīgi Valsts izglītības satura centrā (VISC), Vaļņu ielā 2, 100. kab., pa pastu vai elektroniskā dokumenta formā ar e-parakstu.
  2. Saņemot personas aizpildītu iesniegumu, VISC Valsts valodas prasmes pārbaudes nodaļa pārliecinās par to, ka persona ir kārtojusi valsts valodas prasmes pārbaudījumu un izraksta rēķinu. Rēķinu persona var saņemt personīgi VISC vai tas var tikt nosūtīts pa pastu vai e-pastu.
  3. Persona apmaksā rēķinu bankā vai VISC ar VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro vai American Express maksājumu karti. Ja apliecību persona saņems personīgi VISC, maksa ir EUR 3,56, ja pa pastu – EUR 4,98.
  4. Pēc rēķina apmaksas Valsts valodas prasmes pārbaudes nodaļa izsniedz apliecību personīgi vai nosūta pa pastu ierakstītā vēstulē. Saņemot apliecību personīgi, jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments. Pa pastu apliecība tiek nosūtīta tikai pēc maksājuma summas saņemšanas VISC.

Kontakti:
Tālrunis: 67814480
E-pasta adrese, uz kuru sūtīt iesniegumus: zaiga.baltruna@visc.gov.lv
Fakss: 67223801
Adrese: VISC Valsts valodas prasmes pārbaudes nodaļa, 711.kab, Vaļņu iela 2 , Rīga, LV-1050.

>> Plašāk par pakalpojumu portālā Latvija.lv