Atgriezties sadaļā "Dejas"

Dejas. Arhīvs
 

2018.gads

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
26.05.2018., 02.06.2018. Daugavpils, Jelgava Bērnu tautas deju festivāls "Latvju bērni danci veda"   Vecākā referente Zanda Mūrniece, tālr.67350810, e-pasts zanda.murniece@visc.gov.lv
23.03-20.04.2018.
(2.kārta)
Vēsturiskajos novados Mūsdienu deju radošais konkurss Rezultāti [PDF] Vecākā referente Diāna Gavare, tālr.67350810, e-pasts diana.gavare@visc.gov.lv
02.02.2018., 16.02.2018. Limbaži, Jūrmala Izglītības un kultūras iestāžu 5.-9. un 7.-9. klašu tautas deju kolektīvu pasākums "Lecam pa jaunam, lecam pa vecam"   Vecākā referente Zanda Mūrniece, tālr.67350810, e-pasts zanda.murniece@visc.gov.lv
09.02.2018. (2.k.) Ogres kultūras centrs Jaunrades deju konkurss "Mēs un deja" Rezultāti [PDF] Vecākā referente Zanda Mūrniece, tālr.67350810, e-pasts zanda.murniece@visc.gov.lv

01.10.2018. D.Gavare.
Seminārs mūsdienu deju kolektīvu vadītājiem

VISC 2018.gada 13. un 14. oktobrī Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes „Kultūra” deju studijā „Benefice”, Cukura ielā 22, Jelgavā, organizē repertuāra apguves semināru mūsdienu deju kolektīvu vadītājiem.
Kontaktinformācija: VISC vecākā referente Diāna Gavare, tālr. 60001627, e-pasta adrese: diana.gavare@visc.gov.lv

04.09.2018. Z.Mūrniece.
Seminārs tautas deju kolektīvu vadītājiem un virsvadītājiem

VISC 2018.gada 17.un 18.septembrī PIKC “Rīgas Tehniskā koledža”, Rīgā, Braslas ielā 16, organizē repertuāra apguves semināru tautas deju kolektīvu vadītājiem un virsvadītājiem.

16.05.2018. Z.Mūrniece.
Tautas deju festivāls "Latvju bērni danci veda"

Dziesmu un deju svētki tradicionāli ir gan darba procesa noslēgums, gan virsotne, kas aptver visus tautas mākslas žanrus. Taču ceļā uz nākamajiem Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem nepieciešami starpposmi, kas nodrošina tradīcijas attīstību jaunā kvalitātē un dod katram dejotājam iespēju piedalīties kopdejošanā.  

No nelieliem koncertiem 1990.gadā Rīgā, Mazajā Ģildē, ar 22 kolektīvu 600 dejotāju piedalīšanos festivāls izaudzis par vērienīgu pasākumu, kurš katru gadu notiek kādā no pilsētām un tajos piedalās vairāki tūkstoši bērnu. Šajā gadā – jau divdesmitajam tautas deju festivālam “Latvju bērni danci veda” Daugavpilī 26.maijā gatavojas 4614 dejotāji no 225 deju kolektīviem, bet festivālam Jelgavā 2.jūnijā savu dalību pieteikuši 118 deju kolektīvu 4077 dejotāji. Festivālā tiks pārstāvēti dejotāji no Aizputes, Alojas, Alsungas, Auces, Babītes, Baldones, Balvu, Bauskas, Blīdenes, Cēsu, Dagdas, Daugavpils, Dobeles, Grobiņas, Gulbenes, Ikšķiles, Jaunjelgavas, Jaunpiebalgas, Jelgavas, Jēkabpils, Jūrmalas, Kandavas, Kārsavas, Krāslavas, Kuldīgas, Ķeguma, Liepājas, Limbažu, Līvānu, Lubānas, Ludzas, Madonas, Mārupes, Ogres, Pāvilostas, Preiļu, Priekuļu, Raunas, Rēzeknes, Riebiņu, Rīgas, Ropažu, Rugāju, Salas, Salaspils, Saldus, Siguldas, Smiltenes, Talsu, Tērvetes, Valmieras, Vecpiebalgas, Ventspils, Viesītes, Viļānu un Zilupes pilsētām un novadiem. Šā gada festivālā piedalīsies arī viesu deju kolektīvs no Igaunijas – Muraste skolas dejotāji.

Festivālā ikvienam dejotājam iespēja dejot sava novada vai kolektīva iemīļotās dejas pilsētu ielās un skvēros. Jelgavā - Pils salā, Raiņa parkā un laukumā pie pilsētas Kultūras nama dejotāji izdejos savas iemīļotās koncertprogrammas. Bet lielkoncertā Daugavpils Ledus hallē un Zemgales Olimpiskajā centrā pilsētas un novadi izdejos īpaši šim festivālam veidotas oriģinālprogrammas, apvienojot desmitiem kolektīvu vienotā kopdejā. Šīs programmas sniedz gan garīgu piepildījumu, gan priekšstatu par deju kolektīvu māksliniecisko izaugsmi un iestudējumu kvalitāti.

Dalībnieku vērtīgs ieguvums ir iepazīšanās ar festivāla pilsētas un tās apkārtnes kultūrvēsturisko vidi un tradīcijām. Jelgavā festivāla dalībnieki vienosies kopīgā svētku gājienā. Gājiena dalībnieki noliks ziedus pie Latvijas Valsts prezidenta J.Čakstes pieminekļa un no pilsētas centrālās daļas dosies uz svētku norises vietu – Zemgales Olimpisko centru.

Festivālu organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Daugavpils un Jelgavas pilsētu pašvaldībām. Festivāla pilsētas mērķtiecīgi gatavojas festivālam un ar prieku gaida ciemos festivāla dalībniekus, atverot savas sirdis bērniem un jauniešiem no visas Latvijas.

26.04.2015. D.Gavare.
Noslēdzies Mūsdienu deju radošais konkurss

2018.gada marta un aprīļa mēnešos norisinājās Mūsdienu deju radošie 2.kārtas konkursi - Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē, Rīgā un Latgalē. Balstoties uz konkursa nolikumu tika vērtēti horeogrāfu jaunrades darbi, krātas idejas un horeogrāfiskā leksika Mūsdienu deju uzvedumam Skolu jaunatnes XII Dziesmu un deju svētkiem. Šogad pirmo reizi tika izsniegti augstākās pakāpes diplomi. Konkursu otrās kārtas vērtēja profesionāla un pieredzējusi žūrija. Lai arī žūrijas locekļu sastāvs bija mainīgs, tās kodolu veidoja Valsts izglītības satura centra Mūsdienu deju ekspertu komisijas pārstāvji – Edmunds Veizāns, Edīte Ābeltiņa, Annika Andersone, Ivetta Tamane. Pieaicinātie žūrijas locekļi – Inga Raudinga, Anastasija Vorkunkova. Žūrijas komisijas priekšsēdētāja horeogrāfe, D.paed., LKA profesore Gunta Bāliņa.
Žūrijas komisija kopumā atzinīgi novērtē Mūsdienu deju žanra tehniskās sagatavotības attīstību, horeogrāfiju radošumu un skatuviskās kultūras mācīšanu audzēkņiem. Tomēr žūrija vērš uzmanību uz dejiskumu – neaizrauties ar triku izrādīšanu, vairāk izmantot telpu, veidot oriģinālus zīmējumus, pamatot priekšnesuma tēmu ar kustību materiālu, pievērst uzmanību tērpu atbilstībai, pilnveidot un bagātināt kustību krājumu.

21.02.2018. Z.Mūrniece.
Februārī noslēdzies šā gada tautas deju kolektīvu pasākums "Lecam pa jaunam, lecam pa vecam" Limbažos un Jūrmalā

Gada baltākajā un sniegotākajā mēnesī – februārī - Limbažos un Jūrmalā ar dejām, radošām un sportiskām aktivitātēm bagātus pasākumus “Lecam pa jaunam, lecam pa vecam” aizvadīja gandrīz viens tūkstotis dejotāju no 37 Latvijas deju kolektīviem. Pasākuma mērķis - motivēt 5.-9.klašu un 7.-9.klašu dejotājus kopt un pilnveidot savas deju prasmes, tikties ar vienaudžiem un bagātināties novadu zinībās. Pasākumu rīkotāji bija sagatavojuši piedzīvojumiem un aktīvām nodarbībām bagātas dienas, kuru ietvaros varēja gan sacensties sportiskās aktivitātēs, apliecināt sevi radošajās mākslās un pierādīt dejošanas meistarībā. Koncertos, kas notika gan Limbažu Kultūras namā, gan Jūrmalas sākumskolā “Taurenītis”, tika izdejotas 80 dejas – dažādu paaudžu autoru dejas, kas piemērotas tieši šim vecumposmam.

13.02.2018. Z.Mūrniece.
Izdejots četrpadsmitais Jaunrades deju konkurss "Mēs un deja"

Ogres novada Kultūras centrā aizvadītajā piektdienā tika izdejots jau četrpadsmitais jaunrades deju konkurss “Mēs un deja”, kas ik gadu pulcina vairākus desmitus Latvijas horeogrāfu, kuri veido dejas tieši bērnu un skolu jaunatnes deju kolektīviem.
Šā gada konkursam tika pieteiktas sešas dejas, kuras veidotas, balstoties latviešu tautas deju, rotaļu un rotaļdeju pūrā. Savukārt 34 dejas tika piedāvātas konkursa II daļai – latviešu skatuviskās dejas, kuras veidotas, izmantojot folkloras horeogrāfisko un muzikālo materiālu vai tā elementus. Pavisam konkursam tika pieteiktas 27 autoru 40 dejas, kuras izdejoja vairāk nekā 800 dejotāju no 36 dažāda vecuma deju kolektīviem.
Deju horeogrāfu vidū bija pieredzes bagāti horeogrāfi un Deju svētku virsvadītāji: Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, Agris Daņiļevičs, Dagmāra Bārbale, Iluta Mistre, Lāsma Skutāne, Sarmīte Stapule. Savu radošo devumu piedāvāja arī jaunās paaudzes horeogrāfi un deju skolotāji: Guna Trukšāne, Rūta Lauce, Anita Pielēna – Pelēna, Rudīte Jurciņa, Mārtiņš Jurciņš, Inese Putroma, Lelde Krēsliņa, Baiba Miķelsone, Ilona Bogdanova, Ieva Sīle, Jānis Kalniņš, Madara Rozenberga, Paula Āboliņa, Alise Mironova, Agnese Lepse, Inita Kalniņa, Inese Cīrule, Inga Liepiņa, Inga Rimša.
Konkursa žūrijas darbu vadīja profesore, horeogrāfe, Latvijas Skolu jaunatnes un Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku goda virsvadītāja Rita Spalva. Žūrijas sastāvā tika iekļauti arī horeogrāfi, Deju svētku virsvadītāji Indra Ozoliņa, Iveta Pētersone – Lazdāne un Ilmārs Dreļs.

31.01.2018. Z.Mūrniece.
Jaunrades deju konkurss "Mēs un deja" Ogres novada Kultūras centrā

No 2001.gada VISC rīko bērnu un skolu jaunatnes jaunrades deju konkursu “Mēs un deja”. Ik gadu konkursam tiek pieteikti vairāki desmiti jaunu deju, kuras radījuši gan sabiedrībā pazīstami un atzinību guvuši horeogrāfi, gan deju skolotāji, kuri savu dejas prieku realizē jaunu deju radīšanā. Ik gadu gandrīz 20 dejas no šī konkursa tiek izdotas metodiskā krājumā, kas kļūst par rokasgrāmatu katram deju skolotājam. Šis konkurss arī ir Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju repertuāra kalve.
Šā gada konkursam pieteiktas 40 dejas, kuras izdejos deju kolektīvi “Kande”, “Randiņš” (Cēsis), “Cinītis” (Drusti), “Piebaldzēni” (Jaunpiebalga), “Vēja zirdziņš” (Jelgava), Kandavas Deju skola, “Zeltupīte” (Ķeipene), “Ķekaviņa” (Ķekava), “Bitītes” (Laubere), “Pūpolītis” (Lielvārde), “Atvasītes”, “Žeperi” (Ludza), “Mārdadzīši” (Mārupe), Neretas vidusskolas deju kolektīvs, “Tūgadiņš” (Priekuļi), “Dzirnas”, “Līgo”, “Skabardzēni”, “Teiksmiņa”, Ziemeļvalstu ģimnāzijas deju kolektīvs, (Rīga), “Upīte” (Tīnūži), “Liedags” (Ventspils) – kopā 800 dejotāju.

30.01.2018. Z.Mūrniece.
Tautas deju kolektīvu pasākums "Lecam pa jaunam, lecam pa vecam" Limbažos un Jūrmalā

No 2007.gada VISC sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām rīko dejām, radošām un sportiskām aktivitātēm bagātus pasākumus “Lecam pa jaunam, lecam pa vecam” tieši tai dejotāju paaudzei, kura, šķiet, izaugusi no bērnu dejām, bet vēl nav iedejojusi jauniešu un pieaugušo kārtā. Pasākuma mērķis – motivēt 5.-9.klašu un 7.-9.klašu dejotājus kopt un pilnveidot savas deju prasmes, tikties ar vienaudžiem un bagātināties novadu zinībās.
Š.g. 2.februārī deju kolektīvi no Alūksnes, Bauskas, Daugavpils, Ikšķiles, Īslīces, Krāslavas, Limbažiem, Lubānas, Ogres, Preiļiem, Rēzeknes, Saldus, Siguldas, Viļķenes – kopā gandrīz 500 dejotāju tiksies Olimpiskajā centrā “Limbaži”, lai piedalītos sportiskās aktivitātēs, tad – radošajā darbnīcā Limbažu Bērnu un jauniešu centrā, bet plkst.17.00 Limbažu Kultūras namā notiks vērienīgs deju kolektīvu koncerts, kurā tiks izdejotas dažādu paaudžu horeogrāfu iemīļotas dejas. Taču arī koncertā dejotājiem būs jācenšas piesaistīt gan publikas, gan deju kolektīvu vadītāju uzmanību, jo katram kolektīvam tiks piešķirta kāda nominācija.
Š.g. 16.februārī 5.-9.klašu dejotāji no Blīdenes, Codes, Daugavpils, Īslīces, Jelgavas, Jūrmalas, Ķeipenes, Lubānas, Lutriņiem, Rīgas, Smiltenes tiksies Jūrmalā, sākumskolas “Taurenītis” Sporta namā, kur notiks gan sportiskas aktivitātes, gan gatavošanās lielkoncertam (koncerta sākums plkst.17.00). Savukārt, Dubultu liedagā neatkarīgi no laika apstākļiem notiks pasākuma atklāšana un mirkļa iemūžināšana bildēs. Katrs no gandrīz 450 dejotājiem Jūrmalas Mākslas skolā veidos apsveikuma suvenīrus jaunajiem deju draugiem no citiem deju kolektīviem.
Pasākumi notiek ar Valsts izglītības satura centra, Limbažu novada pašvaldības, Limbažu Bērnu un jauniešu centra atbalstu un Jūrmalas pilsētas domes atbalstu.

 
2017.gads

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
27.05. un 03.07.2017. Cesis, Kuldīga Tautas deju festivāls "Latvju bērni danci veda"   Vecākā referente Arta Slica, tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: arta.slica@visc.gov.lv
17.02.-24.03.2017. Alūksne, Ilūkste, Saldus, Limbaži Izglītības un kultūras iestāžu 5.-9. un 7.-9. klašu tautas deju kolektīvu pasākums "Lecam pa jaunam, lecam pa vecam"   Vecākā referente Arta Slica, tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: arta.slica@visc.gov.lv
03.03.-21.04.2017. (2.k.) Vēsturiskie novadi (2.k.) Mūsdienu deju radošais konkurss Rezultāti [PDF] VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas projektu vadītāja Zigrīda Teivāne, tālr.67350810, fakss 67226535, e-pasts: zigrida.teivane@visc.gov.lv
10.02.2017. (2.k.) Ogres kultūras centrs Jaundeju konkurss "Mēs un deja" Rezultāti [PDF] Vecākā referente Arta Slica, tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: arta.slica@visc.gov.lv

12.09.2017. Z.Mūrniece.
Repertuāra apguves seminārs tautas deju kolektīvu vadītājiem un virsvadītājiem

VISC š.g. 10.oktobrī plkst.10.00-13.30 Profesionālās izglītības kompetences centrā "Rīgas tehniskā koledža", Braslas ielā 16, Rīgā, rīko repertuāra apguves semināru tautas deju kolektīvu vadītājiem un virsvadītājiem. Reģistrācija no plkst.9.00. Pielikumā: semināra darba plānojums.
Papildu informācija: VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Zanda Mūrniece (e-pasts: zanda.murniece@visc.gov.lv, kontakttālrunis: 67350810).

01.06.2017. I.Mažāne.
3.jūnijā Kuldīgā notiks bērnu tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”

Jau otro reizi šajā pavasarī, šoreiz 3.jūnijā Kuldīgā, notiks bērnu tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”, ko organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centru. Tajā piedalīsies vairāk nekā 4000 dejotāju no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām.
Informācija: Ilze Mažāne (e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv, kontakttālrunis: 29277389).

26.05.2017. I.Mažāne.
5400 dejotāju tiksies Cēsīs bērnu tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda”

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību un Amatas novada pašvaldību organizē tradicionālo bērnu tautas deju festivālu “Latvju bērni danci veda”, kas 27.maijā notiks Cēsīs, un tajā sadancos ap 5400 mazo dejotāju no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām.
Informācija: Ilze Mažāne (e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv, kontakttālrunis: 29277389).

07.04.2017. A.Strikaite.
Sanāksme tautas deju festivāla koordinatoriem

Sanāksme tautas deju festivāla “Latvju bērni danci veda” pilsētu/novadu koordinatoriem, ielu koncertu kolektīvu vadītājiem par gatavošanos festivālam notiks 2017. gada 25. aprīlī Strūgu ielā 4, Rīgā:
- plkst. 11.00 festivāla Cēsīs dalībniekiem;
- plkst. 14.00 festivāla Kuldīgā dalībniekiem.

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
28.05. un 04.06.2016. Lūdza, Valmiera Tautas deju festivāls "Latvju bērni danci veda"   Vecākā referente Ilze Mažāne, tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv
23.03.-26.04.2016. (2.k.) Vēsturiskie novadi (2.k.) Mūsdienu deju kolektīvu radošais konkurss Rezultāti [PDF] VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas projektu vadītāja Zigrīda Teivāne, tālr.67350810, fakss 67226535, e-pasts: zigrida.teivane@visc.gov.lv
04.-11.03.2016. Mālpils, Viļķene Izglītības un kultūras iestāžu 5.-9. klašu tautas deju kolektīvu pasākums "Lecam pa jaunam, lecam pa vecam"   Vecākā referente Ilze Mažāne, tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv
12.02.2016. (2.k.) Ogre (2.k.) Jaundeju konkurss "Mēs un deja" Rezultāti [PDF] Vecākā referente Ilze Mažāne, tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv

08.09.2016. I.Mažāne.
Seminārs tautas deju kolektīvu vadītājiem

VISC 11.oktobrī, Profesionālās izglītības kompetences centrā "Rīgas tehniskā koledža", Braslas ielā 16, Rīgā, rīko repertuāra apguves semināru tautas deju kolektīvu skolotājiem. Semināra sākums plkst. 10:00. Reģistrācija no plkst.9:00.
Informācija: Ilze Mažāne (e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv, kontakttālrunis: 67350810).

17.02.2015. I.Mažāne.
Noslēdzies jaundeju konkurss "Mēs un deja"

12.februārī, Ogres novada Kultūras centrā noslēdzās 12.jaundeju konkurss "Mēs un deja". Šim konkursam 75 jaundejas bija pieteikuši 35 horeogrāfi. Tās izpildīja 55 dažāda vecuma bērnu deju grupas no 31 izglītības iestādes. Kopā ap 1200 dejotāju no Lauberes, Lielvārdes, Ogres, Baldones, Ikšķiles, Limbažiem, Jelgavas, Cēsīm, Ķeipenes, Ludzas, Smiltenes, Ventspils, Dobeles, Gardenes, Olaines un Rīgas. Žūrijas komisija izvērtēja un par labākajām atzina 34 dejas.

04.02.2015. I.Mažāne.
Jaunrades deju konkurss "Mēs un deja"

No 2001.gada regulāri katru gadu notiek Jaunrades deju konkurss „Mēs un deja”, kas Latvijas deju pedagogu vidū izpelnījies lielu interesi un augstu novērtējumu. Deju autoru, horeogrāfu atsaucība pierādījusi konkursa dzīvotspēju, jo gadu no gada tajā piedalās ne tikai deju jomas profesionāļi, bet arī deju kolektīvu vadītāji-autodidakti, kuri bērnu deju jaunradei pievērsušies praktiskā darba rezultātā.
2016.gada konkursā dalību ir pieteikuši 36 deju autori- pedagogi no Lauberes, Lielvārdes, Ogres, Baldones, Ikšķiles, Limbažiem, Kandavas, Jelgavas, Cēsīm, Ķeipenes, Ludzas, Smiltenes, Ventspils, Dobeles, Gardenes, Olaines un Rīgas. Kopā pieteiktas 78 dejas dažāda vecuma dejotājiem. Dejas izpildīs 32 vispārizglītojošo skolu un interešu izglītības iestāžu 57 deju kolektīvi ar vairāk nekā 1200 maziem dejotājiem.
Šī konkursa īstenošana rada Latvijas skolu tautas deju kolektīviem iespēju papildināt savu repertuāru ar jaunām, mūsdienīgām horeogrāfijām un aizsāk veidot deju pūru XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2020. gadā.
Konkursu “Mēs un deja” organizē VISC, un šogad tas notiks 12.februārī plkst.13.00 Ogres kultūras centrā. Konkursa pirmās daļas sākums plkst.13.00, un otrās daļas sākums plkst.18.45.
Kontaktinformācija: VISC vecākā referente Ilze Mažāne, tālr.67350810. e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv .

 
2015.gads

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
06.07.2015. (laureātu koncerts) Rīga Tautas deju kolektīvu atlases skates, dalība laureātu koncertā un deju lielkoncertā "Līdz varavīksnei tikt" Rezultāti [PDF] Vecākā referente Ilze Mažāne, tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv

10.12.2015. I.Mažāne.
Pasākuma "Lecam pa vecam, lecam pa jaunam" laiks un vieta

Izglītības un kultūras iestāžu 5.-9. klašu tautas deju kolektīvu radošais pasākums "Lecam pa vecam, lecam pa jaunam" notiks 4.martā Mālpils kultūras namā un 11.martā Viļķenes kultūras namā.
Kontaktpersona : Ilze Mažāne, tālr.67350810, e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv

25.09.2015. I.Mažāne.
Tautas deju kolektīvu vadītāju seminārs

2015.gada 13.oktobrī plkst.10.00 – 15.30 notiks tautas deju repertuāra apguves seminārs tautas deju kolektīvu vadītājiem VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 1, Rīgā.

 
2014.gads

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
21.-28.11.2014. vēsturiskie novadi Mūsdienu deju kolektīvu un repertuāra apguves skates Pārskats un rezultāti [PDF] Vecākā referente Zanda Mūrniece, tālr.67228987; fakss 67226535; e-pasts: zanda.murniece@visc.gov.lv
24.-31.05.2014. Aizkraukle, Balvi Tautas deju festivāls "Latvju bērni danci veda"   Vecākā referente Ilze Mažāne, tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv
29.04.2014. Salaspils Mūsdienu deju jaunrades konkurss   Vecākā referente Zanda Mūrniece, tālr.67228987; fakss 67226535; e-pasts: zanda.murniece@visc.gov.lv
01.01.-11.03.2014. pilsētas/novadi Mūsdienu deju kolektīvu radošais konkurss   Vecākā referente Zanda Mūrniece, tālr.67228987; fakss 67226535; e-pasts: zanda.murniece@visc.gov.lv
25.01.-21.02.2014.

novadi

Izglītības un kultūras iestāžu 7.-9.klašu tautas deju kolektīvu pasākums "Lecam pa jaunam, lecam pa vecam"   Vecākā referente Ilze Mažāne , tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv
07.02.2014. Rīga Jaundeju konkurss "Mēs un deja" Rezultāti [PDF] Vecākā referente Ilze Mažāne, tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv

09.12.2014. Z.Mūrniece.
Notika Mūsdienu deju lielkoncerta repertuāra apguves skates

No 2014.gada 21.novembra līdz 28.novembrim notika XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Mūsdienu deju lielkoncerta repertuāra apguves skates piecos Latvijas vēsturiskajos novados.
Skatēm tika pieteikti 112 kolektīvi ar 1900 dalībniekiem.
Mūsdienu dejas žanram skates ar koprepertuāru notika pirmo reizi žanra pastāvēšanas vēsturē, kas prasīja pedagogu profesionālu un atbildīgu pieeju piedāvāto horeogrāfiju iestudēšanai. Skatēs tika demonstrēta izcila meistarība deju iestudējumos.
Skates žūrijas darbā piedalījās – priekšsēdētāja Edīte Ābeltiņa, tās sastāvā – horeogrāfi Annika Andersone, Gunta Bāliņa, Aleksandrs Ivanovs, Edmunds Veizāns.

01.08.2014. I.Mažāne.
Tautas deju kolektīvu vadītāju repertuāra precizēšanas seminārs

Gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, 2014.gada 16-18.septembrī Rīgā, VEF kultūras pilī notiks tautas deju kolektīvu vadītāju repertuāra precizēšanas seminārs.

06.06.2014. A.Aukšmuksta. Precizēts 17.07.2014. Papildināts 18.09.2014.
Informācija mūsdienu deju grupu vadītājiem

Saskaņā ar Mūsdienu deju ekspertu padomes sanāksmes 20.11.2013. un Mūsdienu deju jaunrades konkursa žūrijas sanāksmes 21.05.2014. lēmumiem XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Mūsdienu deju lielkoncerta koprepertuārā tiek ieteiktas 17 dejas un divi deju uzvedumi. Breika un hip hopa žanra deju grupu repertuārs – 4 dejas - tiek pievienots papildus.
Lai noteiktu XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku un Mūsdienu deju lielkoncerta dalībniekus, š.g. novembrī notiks skates, kurās katrs kolektīvs piedalās ar vienu vai divām obligātajām dejām atkarībā no vecuma grupas.
Lūdzam iepazīties ar repertuāru un veikt repertuāra apguvi atbilstoši pievienotajam metodiskajam materiālam. Papildus informācija un metodiskie materiāli iegūstami pie deju autoriem, individuāli sazinoties un piesakoties līdz š.g.15.jūlijam. VISC nodrošinās metodiskā materiāla (pamatkustību demonstrējumu) sagatavošanu, ja dejas autors tādu būs iesniedzis. Repertuāra apguvei atsevišķi semināri pašlaik netiek rīkoti – deju jāapgūst attālināti pēc autoru sagatavotā materiāla.
Deju precizēšanas semināri, kuros klātienē deju autori konsultēs pedagogus par pamatkustībām un dejas izpildījumu, notiks š.g. 10.oktobrī un 17.oktobrī VISC, Strūgu ielā 4.

27.01.2014. I.Mažāne.
Jaunrades deju konkurss "Mēs un deja"

7.februārī Rīgā, VEF Kultūras pilī, noritēs Jaunrades deju konkurss „Mēs un deja”, kuru organizē Valsts izglītības satura centrs.
Jaunrades deju konkurss „Mēs un deja” notiek no 2001.gada katru gadu un Latvijas deju pedagogu vidū izpelnījies lielu interesi un augstu novērtējumu. Deju autoru, horeogrāfu atsaucība parādījusi konkursa dzīvotspēju. Tajā piedalās ne tikai profesionāļi, bet arī deju kolektīvu vadītāji-autodidakti, kuri bērnu deju jaunradei pievērsušies praktiskā darba rezultātā. Konkursos pārstāvēti visi republikas novadi un pilsētas, un tas liecina, ka jaunu deju radīšana bērniem un jauniešiem ir viena no pedagogu radošās un profesionālās darbības izpausmēm.
2014.gada konkursā dalību ir pieteikuši 32 deju autori- pedagogi no Jelgavas, Iecavas, Jaunpiebalgas, Cēsīm, Lādezera, Katlakalna, Priekuļiem, Tukuma, Drustiem, Vangažiem, Siguldas, Nītaures, Mālpils, Mārupes, Alūksnes, Jēkabpils, Dricāniem, Dobeles un Rīgas. Kopā pieteiktas 64 dejas un trīs deju uzvedumi. Šos darbus izpildīs 51 deju kolektīvs ar vairāk nekā 1100 maziem dejotājiem no 30 izglītības iestādēm.
Pasākuma norise:
plkst.14.45 - Konkursa sākums
plkst.19.30 - VEF Kultūras pils bērnu Tautas deju ansambļa veltījums konkursa dalībniekiem - deju uzvedums „Vienošanās”
ap plkst.20.15- Konkursa rezultātu paziņošana.
Ieeja konkursā bez maksas. Gaidīti visi dejas entuziasti un interesenti.

 
2013.gads

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
25.05.2013.-01.06.2013. Kraslāva, Liepāja Tautas deju festivāls „Latvju bērni danci veda”   Vecākā referente Ilze Mažāne, tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv
27.08.2013. Mālpils Vidusskolu un jauniešu tautas deju kolektīvu dalībnieku deju meistarības pilnveides praktiskais seminārs   Vecākā referente Ilze Mažāne , tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv
22.02.2013.-06.05.2013. pilsētas/novadi Mūsdienu deju kolektīvu radošais konkurss Pārskats un rezultāti [PDF] Vecākā referente Zanda Mūrniece, tālr.67350815; fakss 67226535; e-pasts: zanda.murniece@visc.gov.lv
1.kārta - līdz 07.01.2013. 2.kārta - 15.02.2013. pilsētas/novadi Jaundeju konkurss „Mēs un deja” Rezultāti [PDF] Vecākā referente Ilze Mažāne , tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv
25.01.2013.-08.02.2013.

Smiltene, Engure, Viesīte

Izglītības un kultūras iestāžu 7.-9.klašu tautas deju kolektīvu pasākums “Lecam pa jaunam, lecam pa vecam”   Vecākā referente Ilze Mažāne , tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv

17.09.2013. Z.Mūrniece.
Notiks Mūsdienu deju ekspertu padomes sanāksme

Š.g. 24. septembrī plkst. 10:00 Valsts izglītības satura centrā, Strūgu ielā 4, notiks Mūsdienu deju ekspertu padomes sanāksme, kurā ir uzaicināti piedalīties arī lielāko mūsdienu deju grupu vadītāji. Darba kārtībā - XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu dejas lielkoncerta koncepcija.

10.06.2013. I.Mažāne. Papildināts 12.07.2013. un 18.07.2013.
Notiks seminārs tautas deju kolektīvu vadītājiem

27.-29.augustā Mālpilī notiks repertuāra apguves seminārs tautas deju kolektīvu vadītājiem, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2015.gadā. Aizpildītu pieteikuma anketu līdz 12.08.2013. lūdzam nosūtīt Ilzei Mažānei, IZM Valsts izglītības satura centrs, e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv, tālr. 67350810.

21.05.2013. I.Mažāne.
Festivāls „Latvju bērni danci veda” Krāslavā un Liepājā

Valsts izglītības satura centrs tradicionāli mācību gada beigās un atzīmējot Vispasaules bērnu aizsardzības dienu organizē tautas deju festivālu „Latvju bērni danci veda”, kurš šogad notiek divās pilsētas - Krāslavā 25.maijā ar 4500 dejotājiem no 31 Latvijas novada un 3 pilsētām un Liepājā 1.jūnijā, kad kopā sadejos 3000 dejotāju no 29 novadiem un 4 pilsētām. Sarīkojumi tiek organizēti sadarbībā ar pilsētu pašvaldībām un tās institūcijām.
Festivāls norit divos līmeņos – ielu koncerti, uz kuriem var pieteikties ikviens deju kolektīvs, kurš garajos ziemas vakaros pielocījis savu deju pūru, un noslēguma koncerts, kurā pilsētas/novadi demonstrē savas programmas, apvienojot vairākus kolektīvus un paradot savu radošo māku uzvedumu veidošanā. Neatņemama festivāla norise ir dalībnieku gājiens, kur visā krāšņumā atmirdz festivāla daudzkrāsainība tērpos un bērnu smaidos. Dalībnieku vērtīgs ieguvums ir iepazīšanās ar attiecīgās pilsētas un tās apkārtnes kultūrvēsturisko vidi un tradīcijām, jo festivāla dienas kārtībā neiztrūkstoši tiek piedāvāta arī dalībnieku kultūras programma. Festivāla izskaņā visi tiek aicināti uz kopīgu atpūtas vakaru, lai šķiroties vien otram teiktu: „Uz redzēšanos nākamgad!” .
Festivāla vēsture aizsākusies no neliela koncerta 1990.gadā Rīgā Mazajā Ģildē ar 22 kolektīvu (600 dalībnieku) piedalīšanos. Šobrīd festivāls katru gadu notiek kādā no pilsētām un tajā piedalās vairāki tūkstoši mazo dejotāju. Tā tiek nodrošināta bērnu un jauniešu līdzdalība Dziesmu un deju svētku tradīcijas pārmantošanā un tautas kultūras vērtību apgūšanā. Statistika par dalībnieku skaitu liecina, ka dejot griba un prieks bērnu vidū nemazinās. (1995.g. Cēsīs – 3000 dalībnieku, 1997.g. Jūrmalā – 5000, 1998.g. Bauskā - 6000, 1999.g. Valmierā – 4000, bet Daugavpilī – 2000, 2001.g. Tukumā – 6000. Ņemot vērā festivāla lielo dalībnieku skaitu, sākot no 2002.gada, festivāls notiek vienlaicīgi divās pilsētās. 2002.g. - 6700 (Alūksnē -3000, bet Kuldīgā -3700), 2003.g.- 9800 (Rēzeknē - 4200, bet Saldū – 5600). 2004.g. Rīgā piedalījās 114 izglītības iestāžu 175 deju kolektīvi ar 3540 dalībniekiem, 2006.g. - 6800 (Talsos - 4500, Valkā - 2300), 2007.g. - 5000 (Ogrē - 3020, Dobelē - 1980), 2008.g. – 5500 (Preiļos - 2800, Limbažos - 2700), 2009.g. Madonā - 2910, 2011.g. Jēkabpilī – 4500, 2012.g. – 6800 (Ventspilī - 3600 un Gulbenē - 3200)).
Dziesmu un deju svētki tradicionāli ir ievērojams darba procesa noslēgums un virsotne, kas aptver visus tautas mākslas žanrus. Taču ceļā uz nākamajiem – XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem - nepieciešami starpposmi, kas nodrošinātu tradīcijas attīstību jaunā kvalitātē. Valsts izglītības satura centra uzdevums rosināt radošus pedagogus veidot un popularizēt oriģinālprogrammas, kas vienlaikus sniedz garīgu piepildījumu un zināšanas par tautas kultūru, bet speciālistiem – objektīvu priekšstatu par deju kolektīvu māksliniecisko izaugsmi un iestudējumu kvalitāti aizvadītajā gadā.

23.04.2013. Z.Mūrniece.
Mūsdienu dejas laureātu ceļojums 6.maijā

Latvijā mūsdienu dejas žanrs uzkrājis vērienīgu lieluzvedumu veidošanas pieredzi, kas ļauj skolu jaunatnes dejotājiem sevi apliecināt arvien jaunās koncertprogrammās. Šā gada 6.maijā VEF Kultūras pilī 700 dejotāju no visas Latvijas dosies vērienīgā un krāšņā ceļojumā! Koncertu organizē VISC.
Mūsdienu deju kolektīvu radošā konkursa laureāti tiksies koncertā, kurā savienosies show, hip- hop, laikmetīgā un džeza deja. Atraktīvi dejotāji, krāšņi tērpi un dramaturģiski vienotais uzvedums radīs tādu noskaņu, lai kopīgi dotos kruīzā uz brīnumsalu, kur „Zaķīšu pirtiņā” savu dejotprasmi rādīs gan kodes, gan kukaiņi un pat baltais trusis! Bet – tad, kad mājās nav mammas, rodas superspēks, kuru smeļas no mēnessgaismas tilta, lai spētu nospēlēt „zvaigžņu basketbolu”. Koncerta režisore un mākslinieciskā vadītāja ir Latvijā pazīstamā un pieredzējusī horeogrāfe Edīte Ābeltiņa.
Koncertā piedalīsies Valsts izglītības satura centra organizētā Mūsdienu deju kolektīvu radošā konkursa laureāti – deju grupas „Buras” (Salaspils), „Mix” un „Grande” (Rīga), „Extra” (Liepāja), „Lēra” (Bauska), „Elfas” un „Talsu skuķīši” (Talsi), „Sparkle” un „Legion of Dancers” (Rēzekne), „Puma” (Aizpute), „Blow Up” un „Vizāža”(Daugavpils), „Justify”, „Flash” un JV clubs (Valmiera). Gaidīsim visu vecumu un paaudžu dejas cienītājus Rīgā, VEF Kultūras pilī, 2013.gada 6.maijā, plkst.18.00.

02.04.2013. Z.Mūrniece.
Uzaicinājums uz mūsdienu deju laureātu koncertu

Saskaņā ar Mūsdienu deju radošā konkursa žūrijas vērtējumu informējam, ka deju grupas pēc saraksta tiek uzaicinātas uz mūsdienu deju laureātu koncertu VEF Kultūras pilī š.g. 6.maijā plkst.18.00.
Lūdzu līdz š.g.10.aprīlim iesūtīt kolektīva vadītāja parakstītu pieteikuma anketu, kura apliecina kolektīva piedalīšanos laureātu koncertā. Pēc termiņa iesūtītās anketas netiks reģistrētas un kolektīvs koncertā nepiedalās. Precizēta informācija par koncerta sagatavošanas mēģinājumiem un norisi tiks izsūtīta pēc pieteikuma anketu saņemšanas un apkopošanas.
Kontaktpersona: Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Zanda Mūrniece, tālr.67350815, e-pasts: zanda.murniece@visc.gov.lv

11.02.2013. A.Aukšmuksta.
Jaundeju konkurss "Mēs un deja"

Piektdien, 15.februārī, plkst.14.15 VEF Kultūras pilī sāksies gadskārtējais jaundeju konkurss "Mēs un deja". 28 deju autori pieteikuši 70 dejas un vienu deju uzvedumu, kuras izdejos 21 deju kolektīva 49 grupas. Pasākumā piedalīsies vairāk nekā tūkstotis mazo dejotāju no Rēzeknes, Cēsīm, Jumpravas, Lauberes, Madlienas, Ogres, Bauskas, Smiltenes, Alūksnes, Lielvārdes, Siguldas, Jelgavas, Dobeles, Baldones un Rīgas.
Tiek aicināti visi interesenti. Ieeja brīva.

 
2012.gads

Pasākumi

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
26.05.2012
02.06.2012
Ventspils
Gulbene
Bērnu tautas deju festivāls „Latvju bērni danci veda” Prezentācijas par festivāla norisi [ZIP] Vecākā referente Ilze Mažāne, tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze. mazane@visc.gov.lv
1.kārta – organizē novada/pilsētas pašvaldības izglītības pārvalde;
2.kārta – 09.03.2012.-30.03.2012.
1.kārta - novada/republikas pilsētas līmenī;
2.kārta – Latvijas vēsturiskajos novados (sk. nolikumā).
Mūsdienu deju kolektīvu radošais konkurss Pārskats un rezultāti [PDF] Vecākā referente Zanda Mūrniece, tālr.67350815; fakss 67226535; e-pasts: zanda.murniece@visc.gov.lv
10.02.2012. gads VEF kultūras pils, Ropažu iela 2, Rīga Jaundeju konkurss „Mēs un deja” Pārskats un rezultāti [PDF] Vecākā referente Ilze Mažāne , tālr.67350810; fakss 67226535; e-pasts: ilze. mazane@visc.gov.lv

30.10.2012. I.Mažāne.
Tautas deju kolektīvu vadītāju repertuāra apguves seminārs

6. novembrī pulks. 10.00, Rīgā, VEF kultūras pilī notiks tautas deju kolektīvu vadītāju repertuāra apguves seminārs.

18.09.2012. Z.Mūrniece.
Mūsdienu dejas ekspertu padomes un koordinatoru sanāksme

Valsts izglītības satura centrs 2012.gada 25.septembrī plkst.10.00 organizē Mūsdienu dejas ekspertu padomes un koordinatoru sanāksmi, kas notiks Rīgā, Strūgu ielā 4, 6.telpā.

04.09.2012. I.Mažāne.
Tautas deju kolektīvu virsvadītāju seminārs

2012.gada 11.septembrī plkst.11.00 Strūgu ielā 4, Rīgā notiks novada/pilsētas tautas deju kolektīvu virsvadītāju seminārs.
Plānotā darba kārtībā:
1. Atskaite par 2011./2012.mācību gada pasākumu norisi.
2. Informācija par 2012./2013. mācību gadā plānotajam aktivitātēm.
3. Informācija par gatavošanos XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2015. gadā.

24.05.2012. I.Mažāne.
Festivāls "Latvju bērni danci veda"

Jau daudzus gadus jūnijā, sagaidot Vispasaules bērnu aizsardzības dienu, republikas dejojošie bērni pulcējas festivālam “Latvju bērni danci veda”. 2012.gada festivāls noritēs divās pilsētas: 26.maijā Ventspilī, tajā dalību pieteikuši 3670 dejotāji no 31 Latvijas novada un 5 pilsētām; 2.jūnijā Gulbenē, kur kopā sadejos 3261 dejotājs no 22 novadiem un 2 pilsētām.
“Latvju bērni danci veda” tiek organizēts sadarbībā ar attiecīgās pilsētas vai novada pašvaldību un tai pakļautajām institūcijām.
Festivāls norit divos līmeņos – ielu koncerti, uz kuriem var pieteikties ikviens kolektīvs, un noslēguma koncerts, kurā pilsētas/novadi demonstrē apvienotas programmas, apvienojot vairākus kolektīvus, parādot savu radošo māku uzvedumu veidošanā. Neatņemama festivāla norise ir dalībnieku gājiens, kurā visā krāšņumā atmirdz festivāla daudzkrāsainība tērpos un bērnu smaidos.
Dalībnieku vērtīgs ieguvums ir iepazīšanās ar attiecīgās pilsētas un tās apkārtnes kultūrvēsturisko vidi un tradīcijām, jo festivāla dienas kārtībā neiztrūkstoši tiek piedāvāta arī dalībnieku kultūras programma. Festivāla izskaņā visi tiek aicināti uz kopīgu atpūtas vakaru, lai šķiroties vien otram teiktu: “Uz redzēšanos nākamgad!”
Dziesmu un deju svētki tradicionāli ir ievērojams darba procesa noslēgums un virsotne, kas aptver visus tautas mākslas žanrus. Taču ceļā uz nākamajiem svētkiem nepieciešami starpposmi, kas nodrošinātu tradīcijas attīstību jaunā kvalitātē. Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra uzdevums rosināt radošus pedagogus veidot un popularizēt orģinālprogrammas, kas vienlaikus sniedz garīgu piepildījumu un zināšanas par tautas kultūru, bet speciālistiem – objektīvu priekšstatu par deju kolektīvu māksliniecisko izaugsmi un iestudējumu kvalitāti aizvadītajā gadā.
No nelieliem koncertiem 1990.gadā Rīgā Mazajā Ģildē ar 22 kolektīvu (600 dalībnieku) piedalīšanos, festivāls ir izaudzis par vērienīgu pasākuma, kurš katru gadu notiek kādā no republikas pilsētām, un tajos piedalās vairāki tūkstoši bērni: 1995.gadā Cēsīs –3000, 1997.gadā Jūrmalā – 5000, 1998.gada Bauskā- 6000, 1999.gadā Valmierā – 4000, bet Daugavpilī – 2000, 2001.gadā Tukumā – 6000.
Ņemot vērā festivāla lielo dalībnieku skaitu, sākot ar 2002. gadā festivāls notiek vienlaicīgi divās republikas pilsētās. 2002.gadā piedalījās 6700 dalībnieki (Alūksnē -3000, bet Kuldīgā -3700), 2003.gadā – 9800 (Rēzeknē - 4200, bet Saldū – 5600). 2004.gadā Rīgā piedalījās 114 republikas mācību iestāžu 175 deju kolektīvi ar 3540 dalībniekiem, 2006.gadā – 6800 (Talsos – 4500, Valkā – 2300), 2007.gadā – 5008 (Ogrē – 3028, Dobelē – 1980), 2008.gadā – 5500 (Preiļos – 2806, Limbažos – 2694), 2009.gadā Madonā – 2910., bet 2011. gadā Jēkabpilī bija 4500 dalībnieku.

07.05.2012. I.Mažāne.
Tuvojas festivāls "Latvju bērni danci veda"

Notiek aktīva gatavošanās tradicionālajam bērnu tautas deju festivālam "Latvju bērni danci veda", kurš šogad notiks divās pilsētās – 26.maijā Ventspilī un 2.jūnijā Gulbenē. Festivāla mērķis ir veicināt bērnu deju kolektīvu radošās aktivitātes. Savu vēlmi piedalīties festivāla pasākumos izteikuši 365 deju kolektīvi, kopumā festivālā piedalīsies 6931 mazais dejotājs no 53 Latvijas novadiem un 7 pilsētām. Sīkāka informācija par festivāla norisi pielikumos esošajās prezentācijās.

11.04.2012. Z.Mūrniece.
Par mūsdienu deju žanra ekspertu un koordinatoru semināra atcelšanu

Informējam, ka sakarā ar mūsdienu dejas žanra kolektīvu gatavošanos Mūsdienu deju lielkoncertam „Durvis vaļā” (š.g. 4.maijā Ķīpsalā), š.g. 18.aprīlī plānotais Mūsdienu deju žanra ekspertu un koordinatoru seminārs tiek atcelts.

04.04.2012. Z.Mūrniece.
Mūsdienu deju lielkoncerts „Durvis vaļā!” 4.maijā

Mūsdienu deju skaistumu, stilu daudzveidību un radošās idejas šajā ziemā Madonā izdejoja 1300 mūsdienu deju dejotāju no visas Latvijas. Mūsdienu deju lielkoncerts „Durvis vaļā!” savu otro izrādi piedzīvos š.g. 4.maijā Rīgā, kad Ķīpsalas izstāžu centrā BT1 notiks izstāde „Magic Dance Expo 2012”. Lielkoncertā savienosies show, hip- hop, break dance, laikmetīgā un džeza deja. Dejotāju vecums - no pirmās klases līdz pat studējošiem jauniešiem, kas pusgada laikā apguvuši VISC organizētajos jaunrades konkursos atzītās un godalgotās horeogrāfijas.
Koncertā varēs baudīt atraktīvus dejotājus, krāšņus tērpus, intriģējošas ēnas un gaismu šovu. Visus uzjautrinās neparasti klauni, atdzīvosies makaroni, iesaistīsies negaidīts bišu uzlidojums, transformācijas un nedaudz romantikas – tas viss dramaturģiski vienotā koncertā „Durvis vaļā!”. Koncerta režisore un galvenā horeogrāfe - Latvijā pazīstamā un pieredzējusī horeogrāfe Edīte Ābeltiņa, kura veidojusi IX un X Dziesmu un Deju svētku mūsdienu deju lielkoncertus. Koncertu atbalsta BT1.

13.02.2012. I.Mažāne.
Noslēdzies jaundeju konkurss "Mēs un deja"

Piektdien, 10.februārī VEF kultūras pilī noslēdzās tradicionālais jaundeju konkurss "Mēs un deja". Šim konkursam 46 jaundeja un divus deju uzvedumus bija pieteikuši 26 horeogrāfi. Tās izpildīja 24 mācību un interešu izglītības iestāžu 46 dažāda vecuma bērnu deju grupas.

02.02.2012. I.Mažāne.
Jaunrades deju konkurss "Mēs un deja"

10.februārī plkst.15.00 VEF Kultūras pilī notiks gadskārtējais jaunrades deju konkurss „Mēs un deja ”. Konkursu apmeklēt aicināti deju pedagogi, dejotāji un viņu vecāki, visi interesenti, kurus aizrauj dejas māksla. Ieeja koncertā bezmaksas.

 
2011.gads

Pasākumi

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
2011.gada februāris-maijs;
nometne – 19.-24.06.2011.
Sk. nolikumā Starptautiskā Baltijas valstu jauniešu tautas deju nometne   Vecākā referente Ilze Mažāne, tālr. 67226458, fakss 67226535, e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv
28.05.2011. Jēkabpils Tautas deju festivāls "Latvju bērni danci veda"   Vecākā referente Ilze Mažāne, tālr. 67226458, fakss 67226535, e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv
Sk. nolikumā Sk. nolikumā Mūsdienu deju jaunrades konkurss Rezultāti [PDF] Vecākā referente Zanda Mūrniece, tālr.67350815 , fakss 67226535, e-pasts zanda.murniece@visc.gov.lv
1.kārta – līdz 2011.gada 10.janvārim;
2.kārta – 11.03.2011.
1.kārta – novads/pilsēta;
2.kārta – Rīga
Jaundeju konkurss "Mēs un deja" Rezultāti [PDF] Vecākā referente Ilze Mažāne, tālr. 67226458, fakss 67226535, e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv

22.12.2011. I.Mažāne.
Sākusies pieteikšanās deju meistarības praktiskajam semināram

Vidusskolu un jauniešu tautas deju kolektīvu dalībnieki tiek aicināti pieteikties deju meistarības praktiskajam semināram.

22.12.2011. I.Mažāne.
Sākusies pieteikšanās tautas deju pedagogu kursiem

No 2.janvāra sākas pieteikšanās tautas deju pedagogu 36 stundu tālākizglītības kursiem "Jaunākās metodes bērnu deju mācību programmu veidošanā".

24.11.2011. Z.Mūrniece.
Par Mūsdienu dejas lielkoncertu Madonā 2012.g. 11.februārī

Madonas novada pašvaldība apstiprinājusi Mūsdienu deju lielkoncerta nolikumu. Lielkoncertu organizē VISC sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību. Pašlaik deju grupas veic koprepertuāra apguvi novados, lai veidotu dramaturģiski vienotu lielkoncertu ar laukuma horeogrāfijām. Koncerta mākslinieciskā vadītāja Edīte Ābeltiņa.

10.10.2011. I.Mažāne.
Tautas deju pedagogu repertuāra seminārs

8. novembrī VEF kultūras pilī notiks tautas deju pedagogu repertuāra seminārs.

04.10.2011. Z.Mūrniece.
Par Mūsdienu dejas lielkoncertu Madonā

2012.gada 10.-11.februārī Madonas Sporta hallē notiks Mūsdienu dejas lielkoncerts. Lielkoncertu organizē Madonas novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.

07.09.2011. I.Mažāne.
Tautas deju kolektīvu virsvadītāju seminārs

2011.gada 20.septembrī plkst.11.00 Strūgu ielā 4, Rīgā notiks novada/pilsētas tautas deju kolektīvu virsvadītāju seminārs.
Plānotā darba kārtībā:
1. Atskaite par 2010./2011.mācību gada pasākumu norisi.
2. Informācija par 2011./2012. mācību gadā plānotajam aktivitātēm
3. Sadarbības iespēju risinājumi starp novadiem un pilsētām.
Atbildīgā kontaktpersona – Ilze Mažāne, tālr.: 67350810; e-pasts: ilze.mazane@visc.gov.lv

07.09.2011. Z.Mūrniece.
Mūsdienu dejas koordinatoru seminārs

Mūsdienu dejas koordinatoru seminārs notiks 14.septembrī plkst. 11.00 VISC, Strūgu ielā 4, 6.telpā. Kontaktpersona – Zanda Mūrniece, tālr: 67350815.

04.03.2011. I.Mažāne.
Jaundeju konkurss "Mēs un deja"

Jaundeju konkurss "Mēs un deja" notiks 11. martā plkst. 15.00 VEF kultūras pilī. Konkursam 52 dejas pieteikuši 23 deju autori un tās izpildīs 24 izglītības un kultūras iestāžu 41 deju kolektīvs. Pasākumu atbalsts SIA "Rīgas Piensaimnieks".

02.02.2011. I.Mažāne.
Bērnu jaundeju konkurss tiek pārcelts

Sakarā ar gripas epidēmijas izplatību bērnu jaundeju konkurss „Mēs un deja” tiek pārcelts uz 11. martu VEF kultūras pilī pulkst. 15.00.

05.01.2011. Z.Mūrniece.
Mūsdienu deju jaunrades konkursam labots nolikums

2010.gada 29.decembrī apstiprināts Mūsdienu deju jaunrades konkursa nolikums, kurā veikti būtiski labojumi. Noteiktas konkursa 2.kārtas (vēsturiskajos novados) norises vietas un laiki, kā arī veikti nepieciešamie labojumi konkursa vērtēšanas kritērijos.
Vidzemes vēsturiskā novada konkurss notiks Madonā 2011.gada 11.februārī plkst. 13.00,
Kurzemes vēsturiskā novada konkurss notiks Liepājā 2011.gada 18.februārī plkst. 12.00,
Latgales vēsturiskā novada konkurss notiks Daugavpilī 2011.gada 25.februārī plkst. 13.00,
Zemgales vēsturiskā novada konkurss notiks Jelgavā 2011.gada 4.martā plkst. 16.00,
Rīgas pilsētas konkurss notiks 2011.gada 17.martā plkst. 14.00.

Atgriezties sadaļā "Dejas"