Aktuālā informācija
Aktuālu notikumu un jautājumu sadaļa, kurā smelties jaunāko informāciju par iestādes ziņām, plānotajiem pasākumiem, iepirkumiem u.c. jautājumiem.
Sākumlapa > Aktualitātes > Visa Latvija māca un mācās mājās

Visa Latvija māca un mācās mājās

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, šajā laikā tiks īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp no 13.marta mācību process profesionālās izglītības iestādēs norisinās attālināti. Sākot ar 23. martu attālinātās mācības tiek īstenotas VISĀS izglītības iestādēs.

Projekts Skola2030 sadarbībā ar VISC ir izstrādājis vadlīnijas vispārējās un profesionālās izglītības iestādēm attālinātu mācību īstenošanai.

Skolotājiem:

Vecākiem

Biežāk uzdotie jautājumi par attālinātām mācībām

Latvijas televīzijas izglītojošā programma

Latvijas televīzija, atsaucoties uz IZM un VISC aicinājumu, sagatavojusi LTV7 programmu attālinātu mācību atbalstam ārkārtas situācijas laikā, atvēlot rīta cēlienu no plkst. 06.30 līdz 11.00 izglītojošam bērnu un jauniešu saturam.
Arī nākamo nedēļu programma tiek veidota pēc līdzīga principa –  no paša rīta mazākajiem skatītājiem, tad sākumskolai par zinātni, tad vecākiem skolēniem par vēsturi, literatūru/kultūru un zinātni. 
Informācija par visiem LTV7 raidījumiem un programmu #paliecmājās Izglītība lapā: https://replay.lsm.lv/lv/izglitiba

LTV programmas plānojums pirmajai nedēļai un projekta Skola2030 ieteikumi tās izmantošanai: https://www.skola2030.lv/attalinata-macisanas/ltv-raidijumi

Skola2030  ir sagatavojusi ieteikumus raidījumu izmantošanai mācību procesā:

Detalizēta informācija LTV 7 pielāgotajai programmai

Excel datnē apkopota detalizēta informācija par katru no 71 satura vienībām, kas nākamo trīs nedēļu laikā - no pirmdienas 23. marta līdz ceturtdienai, 9. aprīlim jeb Lielajai Piektdienai - tiks pārraidītas no rīta LTV7 ēterā, lai nodrošinātu izglītojošo saturu attālinātajās mācībās. Par katru satura vienību jeb epizodi norādīts gan precīzs ētera laiks LTV7, gan tam paredzētā auditorija, gan arī atslēgvārdi (ja raidījums veltīts vienai tēmai) un izvērsta anotācija. Tāpat ir pievienota saite uz attiecīgo saturu Replay.lv, ja pedagogi to vēlas izmantot citā secībā un skolēniem ir pieejams internets.
>> Detalizēta informācija [XLSX]
Atsevišķos gadījumos ir apkopota informācija par vēl pieejamiem resursiem - LTV nesen veidotās dokumentālās filmas - par attiecīgo raidījuma tēmu.
Tāpat ir pieejamas teātra izrādes, kuras var izmantot attālinātā mācību darba īstenošanai.
Teātris.zip īpašā izlase atrodama šeit: https://replay.lsm.lv/lv/raidijums/223/teatriszip?type=full&theme=119

LearnIT programmēšanas skolas mācību portāla iespējas datorikas skolotājiem

Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību un mācību organizēšanu attālināti, līdz 14.aprīlim vispārējās izglītības iestādēm nodrošinām bezmaksas piekļuvi 22 nodarbībām, lai atvieglotu sagatavošanās darbu pedagogiem. 
Lai autorizētos Learn IT mācību portālā:
1. Izveidojiet profilu: https://learnit.lv/portals/login/index.php
2. Apstipriniet saiti e-pastā, ko norādījāt reģistrācijā 
3. Izvēlēties kādu no kursiem: Scratch skolām / Mājas lapas skolām / JavaScript skolām 
4. Pie “skolu skolotāji” ievadiet paroli: skolotajs2020

Atbalsts angļu valodas skolotājiem no izdevniecības Pearson

Lai palīdzētu skolotājiem un skolēniem strādāt attālinātā režīmā, publicējam Pearson atbalsta programmu, ko iespējams nodrošināt sākot no 2020. gada 19.marta. Pearson atbalsta pasākumus tiek piedāvāts VISIEM ieinteresētajiem angļu valodas skolotajiem, lai palīdzētu nodrošināt nepārtrauktu mācību darbu.