szpd.jpg
Skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības mērķi ir: sekmēt skolēnu zinātniskā pasaules uzskata un darbības attīstību; ievirzīt skolēnus akadēmiskajām studijām augstskolā un darbībai zinātnē; veicināt skolēnu profesijas izvēli

Aktuālā informācija

Skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība

22.06.2016. M.Kalniņa.
Tuvojas vasaras skola-seminārs „Alfa”

No 3. jūlija līdz 23. jūlijam Jēkabpils novada Zasas vidusskolā notiks vasaras skola - seminārs „Alfa”, kura šogad tiek organizēta 49.gadu pēc kārtas. Skolas - semināra dalībnieki ir valsts mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāji un Latvijas 40.skolēnu zinātniskās konferences laureāti.

Skolēni vasaras skolā - seminārā „Alfa” ierodas patstāvīgi 3.jūlijā līdz plkst.19.00.
Ja skolēni vasaras skolā-seminārā ieradīsies ar privātā transporta līdzekļiem no Rīgas puses, tad jābrauc: līdz Jēkabpilij, Jēkabpilī pāri tiltam, caur centru Neretas virzienā, garām Biržiem, pagrieziens uz Ilūksti līdz Zasai.
Nometnes koordinatore VISC vecākā referente Mudīte Kalniņa, tālr.: 67350814.
>> Lasīt vairāk

28.04.2016. M.Kalniņa.
Latvijas 40.skolēnu zinātniskās konferences rezultāti

Latvijas 40. skolēnu zinātniskā konference notika Rīgā, Latvijas Universitātē, Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Rīgas Tehniskajā universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē no 22. līdz 24. aprīlim. 477 skolēni vērtēšanai bija pieteikuši 397 darbus. Pēc rakstveida darbu recenzēšanas 321 darbs tika prezentēts klātienē. 178 autori (143 darbi) tika apbalvoti ar 1.pakāpes, 2.pakāpes un 3.pakāpes diplomiem.
Konferences atklāšanā piedalījās un jauniešus uzrunāja izglītības un zinātnes ministrs   prof. K. Šadurskis, LU rektors, prof. I. Muižnieks, LU Fizikas un matemātikas fakultātes pētnieks, Latvijas jauno zinātnieku apvienības valdes loceklis G. Kitenbergs un Vides risinājumu institūta vadošais pētnieks D. Jakovels. Labākie skolotāji, skolēnu pētniecisko darbu vadītāji, augstskolu mācību spēki un reģionālo konferenču organizatori tika apbalvoti ar Izglītības un zinātnes ministrijas Pateicības rakstiem.
 27.aprīlī VISC notika Latvijas dalībnieku atlases konkurss līdzdalībai 28. Eiropas Savienības Jauno zinātnieku konkursā š.g. septembrī Briselē, Beļģijā.
Uz konkursu izvirzīti:

  • Rīgas Franču liceja 12. klases skolnieces Zane Grēta Grants un Daniela Gods-Romanovska (fizika);
  • Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 10. klases skolniece Zlata Potiļicina (informātika);
  • Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolnieks Reinis Cirpons (matemātika).

>> Konferences rezultāti

Sadaļas arhīvs