szpd.jpg
Skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības mērķi ir: sekmēt skolēnu zinātniskā pasaules uzskata un darbības attīstību; ievirzīt skolēnus akadēmiskajām studijām augstskolā un darbībai zinātnē; veicināt skolēnu profesijas izvēli

Aktuālā informācija

Skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība

23.09.2016. M.Kalniņa.
Latvijas jauno zinātnieku panākumi 28.Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkursā

20160923_brisele_apbalvoshana.jpgNo 15. līdz 20. septembrim Briselē, Beļģijā, norisinājās 28.Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkurss. Konkursā piedalījās Eiropas valstu nacionālo konkursu uzvarētāji, 138 dalībnieki no 37 valstīm un Eiropas skolām (European Schools). Tika prezentēti 90 projekti. Šajā konkursā tika prezentēti darbi ne tikai no Eiropas, bet arī no ASV, Kanādas, Ķīnas, Korejas un Ēģiptes.
Latvija tika pārstāvēta ar 3 projektiem, kas ir pieļaujamais projektu skaits šajā konkursā. Augstu novērtējumu ieguva Latvijas 40.skolēnu zinātniskās konferences laureātes, Rīgas Franču liceja absolventes Zane Grēta Grants, šobrīd Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes 1.kursa studente un Daniela Gods-Romanovska, kas šobrīd ir 1.kursa studente Kentas Universitātē Londonā. Par izstrādāto pētījumu inženierzinātnē “Tekstilmateriālā ieadīto tenzorezistīvo sensoru darbības izpēte un pielietojums inovatīvajās tehnoloģijās” (pētnieciskā darba vadītāji RTU prof. A.Kataševs, RTU pētnieks A.Okss, Rīgas Franču liceja skolotāja B.Šķēle) jaunās pētnieces ieguva speciālo balvu - piedalīties INTEL ISEF (INTEL starptautiskā zinātnes un inženierzinātņu izstāde), kas ir pasaulē lielākais starptautiskais zinātnes un inženierzinātņu konkurss vidusskolēniem un 2017.gadā notiks Losandželosā/ASV.
Šajā prestižajā konkursā, kurš ik gadu tiek organizēts kādā no Eiropas valstīm, Latviju līdzās jau minētajām jaunietēm pārstāvēja arī Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 11.klases skolniece Zlata Potiļicina ar veikto pētījumu informātikā „ Datorredzes metožu izmantošana pilsētas ēku seismiskajam monitoringam” (pētnieciskā darba vadītājs Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolotājs S.Bratarčuks) un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks Reinis Cirpons ar pētījumu matemātikā “Par Būla funkciju polinomo izteiksmju pakāpēm” (pētnieciskā darba vadītājs LU prof.A.Ambainis).
Latvijas skolēnu zinātnisko konkursu valsts līmenī organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti, Latvijas Kultūras akadēmiju un Latvijas Mākslas akadēmiju. Latvija Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkursā tiek pārstāvēta no 1999.gada. Līdz šim Latvijas pārstāvji ES jauno zinātnieku konkursā ir ieguvuši 8 balvas (divas monetārās un sešas speciālās balvas).
29.Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkurss 2017.gadā notiks Tallinā, Igaunijā.

Sadaļas arhīvs