saturs03.jpg
Mācību priekšmetu olimpiādes – tā ir iespēja jaunajiem talantiem parādīt, pilnveidot savas zināšanas, prasmes un iemaņas, attīstīt radošās spējas.

Aktuālā informācija

Mācību priekšmetu olimpiādes

Informācija par mācību priekšmetu olimpiāžu rezultātiem
pieejama sadaļā "Rezultāti (Mācību priekšmetu olimpiāžu rezultāti)"

25.08.2016. G.Kampernovs.
Latvijas skolēnu dalība starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē Pekinā

20180825_igeo.jpg
No kreisās: Uldis Klepers, Rodijs Ronis, Rihards Borskis, Anrijs Kristiāns Ābele un Gatis Kampernovs

Pasaules ģeogrāfijas olimpiādi šogad uzņēma Ķīnas Tautas Republikas galvaspilsēta Pekina (Beidzina) no 16. līdz 22.augustam. Latvijas izlasē, salīdzinot ar pagājušo gadu, ierindā tikai viens dalībnieks, kurš piedalījās arī pagājušā gada olimpiādē, pārējiem šī bija debija tik nozīmīgās sacensībās. Izlasi pārstāvēja Anrijs Kristiāns Ābele (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija), Rodijs Ronis (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Rihards Borskis (Jēkabpils 3. vidusskola), bet veselības problēmu dēļ, diemžēl, pēdējā brīdī mājās nācas palikt Iļjam Belovolovam (Rīgas 92. vidusskola). Komandu pavadīja Jauno ģeogrāfu skolas vadītāji Uldis Klepers un Gatis Kampernovs.
Izlases startu Pekinā finansiāli atbalstīja Valsts izglītības satura centrs, kā arī Jēkabpils pašvaldība.
>> Lasīt vairāk

18.08.2016. M.Opmanis.
Mūsējiem zelta medaļa informātikā

Noslēgusies 28.Starptautiskā skolēnu informātikas olimpiādes IOI2016, kas no 12. līdz 19.augustam notiek Kazaņā (Krievija), sacensību daļa un apstiprināti rezultāti. Latvijas dalībnieki ir izcīnījuši divas medaļas.
Zelta medaļa piešķirta Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolniekam Aleksejam Popovam un bronzas medaļa – Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11.klases skolniekam Ingum Jānim Pretkalniņam. Kopumā sacensībās piedalījās 308 dalībnieki no 80 valstīm. Tika piešķirtas 26 zelta, 51 sudraba un 77 bronzas godalgas.

08.08.2016. J.Vihrovs.
Latvijas skolēni 57.starptautiskajā matemātikas olimpiādē

20160808_strptmatem.jpg
No kreisās: Valts Krūmiņš, Juris Škuškovniks, Raitis Rūsiņš Kriķis, Artūrs Banga, komandas gide, Ingus Jānis Pretkalniņš, Reinis Cirpons un Aleksejs Popovs

No 9. līdz 16.jūlijam Honkongā, Ķīnā norisinājās 57.starptautiskā olimpiāde matemātikā, kurā piedalījās 6 skolēnu komanda no Latvijas: Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11.klases skolnieki Artūrs Banga, Reinis Cirpons, Raitis Rūsiņš Kriķis un Ingus Jānis Pretkalniņš, Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks Valts Krūmiņš un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks Aleksejs Popovs. Olimpiādē šogad piedalījās 602 skonieki no 109 valstīm. Kopvērtējumā Atzinības rakstus ieguva Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11.klases skolnieks Reinis Cirpons un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks Aleksejs Popovs. Dalībniekiem bija nepieciešams risināt uzdevumus divas dienas, katrā pa trīs uzdevumiem. Latvijas skolēnus pavadīja divi komadas vadītāji: Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes pētnieks Jevgēnijs Vihrovs un Latvijas Universitātes A.Liepas Neklātienes matemātikas skolas zinātniskais līdzstrādnieks Juris Škuškovniks. Latvijas komandas dalību starptautiskajā matemātikas olimpiādē finansēja Valsts izglītības satura centrs.

01.08.2016. K.Veldre.
Labi panākumi starptautiskajā ķīmijas olimpiādē

20160901_strpt_kim.jpg
No kreisās: Ritums Cepītis, Nauris Narvaišs, Gļebs Jeršovs, Margarita Fomenko

Latvijas skolēnu komandai 48. Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē (IChO), kas no 2016. gada 23.jūlija līdz 1.augustam norisinājās Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi izdevās izcīnīt vienu sudraba medaļu, vienu bronzas medaļu un atzinības rakstu. Sudraba medaļu savā īpašumā ieguva Rīgas valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks Ritums Cepītis, bronzas medaļu ieguva Rīgas 10.vidusskolas 12.klases skolnieks Gļebs Jeršovs un atzinības raksts tika Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolniekam Naurim Narvaišam.
Latvijas skolēnus dalībai starptautiskajā ķīmijas olimpiādē pavadīja un uzdevumu tulkošanu no angļu valodas nodrošināja Latvijas Uiversitātes pētnieks Kaspars Veldre un Kembridžas Universitātes maģistrantūras students Jānis Briška. Latvijas skolēnu dalību olimpiādē atbalstīja VISC, A/S "Grindeks", SIA "Groglass", LU fonds un tā ziedotāji SIA "Biosan" un SIA "Formup".
Nākamajā gadā Starptautiskā ķīmijas olimpiāde norisināsies Taizemē.

27.07.2016. A.Kokina.
Latvijas skolēnu panākumi 27.starptautiskajā bioloģijas olimpiādē

20160727_strpt_bio.jpg
No kreisās: Ņikita Trojanskis, Valts Krūmiņš, Sofija Matisone, Aleksandra Boikova, komandas gide Ngyuet Luu

No 17. līdz 24.jūlijam Hanojā, Vjetnamā noritēja 27.Starptautiskā bioloģijas olimpiāde, kurā piedalījās arī Latvijas komanda. Latviju pārstāvēja Rīgas 10.vidusskolas 11.klases skolniece Sofija Matisone, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolniece Aleksandra Boikova, Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks Valts Krūmiņš un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks Ņikita Trojanskis.
Par medaļām cīnījās 252 skolēni no 68 valstīm. Kopvērtējumā Ņikita Trojanskis ieguva sudraba medaļu, Valts Krūmiņš – bronzas medaļu, savukārt, Aleksandra Boikova – atzinību.
Skolēnus starptautiskai bioloģijas olimpiādei sagatavoja skolotāji Skolēnus starptautiskai bioloģijas olimpiādei sagatavoja skolotāji – Vaira Siliņa, Maruta Kusiņa un Tamāra Rūta, LU Bioloģijas fakultātes mācībspēki un RSU mācībspēki. Finansiāli dalību nodrošināja VISC, Siguldas Dome un LU fonds.
>> Lasīt vairāk

18.07.2016. V.Kaščejevs.
Latvijas skolēnu izlase gūst panākumus Starptautiskajā fizikas olimpiādē

20160718_strpt_fizika.jpg
No kreisās: Vjačeslavs Kaščejevs, Helvijs Sebris, Krišjānis Puduls, Dmtrijs Redins, Gints Bauda, Reinis Irmejs un Jānis Cīmurs

No 2016.gada 10. līdz 17.jūlijam Cīrihes pilsētā Šveicē norisinājās 47.Starptautiskā fizikas olimpiāde. Latviju pārstāvēja Reinis Irmejs, Helvijs Sebris, Krišjānis Puduls (visi trīs – no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas), Gints Bauda no Mārupes vidusskolas un Dmitrijs Redins no Dauvgavpils Krievu vidusskolas-liceja. Skolēnu komandu pavadīja mentori – Latvijas Universitātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs un pētnieks Jānis Cīmurs.
Četri simti skolēnu no gandrīz 90 pasaules valstīt sacentās divās kārtās, risinot eksperimentālos un teorētiskos uzdevumus. Kopvērtējumā Reinis Irmejs ir izcīnījis sudraba, bet Helvijs Sebris – bronzas medaļu. Krišjānis Puduls un Gints Bauda saņēma atzinības rakstus.
Īpašu atmosfēru fizikas cienītājiem nodrošināja olimpiādes rīkošana Cīrihes universitātē, kurā Alberts Einšteins ieguva fizikas doktora grādu, bet Ervīns Šrēdingers atklāja viņa vārdā nosaukto kvantu fizikas galveno vienādojumu. Arī pasaules lielākās elementārdaļiņu fizikas laboratorijas CERN tuvums bija jūtams: viens no teorijas uzdevumiem bija veltīts Lielā hadronu paātrinātāja darbības principiem, savukārt ekskursijā skolēni varēja iepazīt šo unikālo iekārtu kompleksu klātienē.
Komandas treniņus organizēja Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļa ar fonda "Asni" atbalstu, dalības maksu sedza Valsts izglītības un satura centrs, bet ceļa izdevumus nodrošināja SIA "Groglass" un AS "Hansamatrix".

13.06.2016. A.Svece.
Latvijas skolēni piedalījās starptautiskajā filozofijas olimpiādē Beļģijā

Šogad starptautiskajā filozofijas olimpiādē Beļģijā piedalījās divas skolnieces no Latvijas – Rasma Kroņkalne (Tukuma Raiņa ģimnāzija, skolotāja Loana Šulca) un Elza Mikule (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, skolotāja Signe Mežinska). Viņas bija arī šī gada valsts olimpiādes filozofijā 1. vietas ieguvējas. Latvijā valsts olimpiāde filozofijā notika otro reizi, bet starptautiskajai filozofijas olimpiādei (IPO) šis bija jau divdesmit ceturtais norises gads. IPO organizē Starptautiskā filozofijas biedrību federācija un atbalsta UNESCO. Šogad IPO noritēja Ģentē (http://www.ipo2016.be/). No 12. līdz 15. maijam 90 skolēnu no 44 valstīm pulcējās vienā no skaistākajām Beļģijas pilsētām.
>> Lasīt vairāk

Sadaļas arhīvs