saturs03.jpg
Mācību priekšmetu olimpiādes – tā ir iespēja jaunajiem talantiem parādīt, pilnveidot savas zināšanas, prasmes un iemaņas, attīstīt radošās spējas.

Aktuālā informācija

Mācību priekšmetu olimpiādes

Informācija par mācību priekšmetu olimpiāžu rezultātiem
pieejama sadaļā "Rezultāti (Mācību priekšmetu olimpiāžu rezultāti)"

29.04.2016. V.Dundure.
Noslēgusies 16.atklātā latgaliešu rakstu valodas un kultūrvēstures olimpiāde

2016.gada 16.aprīlī notika 16. atklātā latgaliešu rakstu valodas un kultūrvēstures olimpiāde, kuru organizēja Latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociācija (turpmāk - LVLKSA) sadarbībā ar VISC, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Latvijas Universitāti, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāziju un Rēzeknes novada pašvaldību.
>> Olimpiādes rezultāti sadaļā "Rezultāti"

22.04.2016. A.Mīļā.
Atklātās mājturības un tehnoloģiju olimpiādes "Gadalaiki - rudens" rezultāti

12.atklātās mājturības un tehnoloģiju olimpiādes "Gadalaiki - rudens" otrā kārta notika 2016.gada 13.aprīlī Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē un Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā. VISC izsaka pateicību olimpiādes organizētājiem par ieguldīto darbu olimpiādes norisē, kā arī skolotājiem par skolēnu gatavošanu olimpiādei.
>> Olimpiādes rezultāti sadaļā "Rezultāti"

21.04.2016. A.Mīļā.
Atklātās mājsaimniecības olimpiādes "Iedvesmojies no sava meistara!" rezultāti

4.atklātās mājsaimniecības olimpiāde "Iedvesmojies no sava meistara!" otrā kārta notika 2016.gada 13.aprīlī Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē. Olimpiādē piedalījās 20 dalībnieki. No 8.-9. klases 7 dalībnieki, no 10.klases - 6 dalībnieces, no 11.klases – 3 dalībnieces, no 12.klase – 4 dalībnieces. VISC izsaka pateicību olimpiādes organizētājiem par ieguldīto darbu olimpiādes norisē, kā arī skolotājiem par skolēnu gatavošanu olimpiādei.
>> Olimpiādes rezultāti sadaļā "Rezultāti"

18.04.2016. A.Mīļā.
Ģeogrāfijas valsts olimpiādes rezultāti

2016.gada 14.-15.aprīlī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā norisinājās 33. ģeogrāfijas valsts olimpiādes trešais posms. Novadu un pilsētu olimpiādē tiešsaistē kopumā piedalījās 1181 skolēns, savukārt valsts olimpiādē piedalījās 78 Latvijas skolēni. VISC izsaka pateicību Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes un Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skolas mācībspēkiem par ieguldīto darbu olimpiādes norisē, kā arī skolotājiem par skolēnu gatavošanu olimpiādei.
>> Olimpiādes rezultāti sadaļā "Rezultāti"

13.04.2016. A.Mīļā.
Fizikas valsts olimpiādes rezultāti

2016.gada 7.-8.aprīlī Latvijas Universitātes Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē norisinājās 66. fizikas valsts olimpiādes trešais posms. Novadu posmu olimpiādē tiešsaistē piedalījās 2 519 skolēni, no tiem fizikas valsts olimpiādē piedalījās 113 skolēni.VISC izsaka pateicību Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes mācībspēkiem par ieguldīto darbu olimpiādes norisē, kā arī skolotājiem par skolēnu gatavošanu olimpiādei.
>> Olimpiādes rezultāti sadaļā "Rezultāti"

11.04.2016. A.Mīļā.
Latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādes 8.-9.klasēm rezultāti un laureātu apbalvošana

4.aprīlī Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajā centrā norisinājās 42.latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādes trešais posms. Novadu un pilsētu olimpiādē kopumā piedalījās 1548 skolēni, savukārt valsts olimpiādē piedalījās 88 skolēni. VISC izsaka pateicību Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajam centram par ieguldīto darbu olimpiādes organizēšanā, kā arī skolotājiem par skolēnu gatavošanu olimpiādei.
Olimpiādes laureātu apbalvošana notiks 2016.gada 5.maijā Valsts izglītības satura centrā, Rīgā, Strūgu ielā 4, plkst. 12.00.
Uz apbalvošanas pasākumu aicināti arī laureātu pedagogi .
>> Olimpiādes rezultāti sadaļā "Rezultāti"

11.04.2016. A.Mīļā.
Ķīmijas valsts olimpiādes rezultāti

2016.gada 22.-24.martā Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē un Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē norisinājās 57.ķīmijas valsts olimpiādes trešais posms. Novadu un pilsētu olimpiādē kopumā piedalījās 1790 skolēni, savukārt valsts olimpiādē piedalījās 185 Latvijas skolēni. VISC izsaka pateicību Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes un Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes mācībspēkiem par ieguldīto darbu olimpiādes norisē, kā arī skolotājiem par skolēnu gatavošanu olimpiādei.
>> Olimpiādes rezultāti sadaļā "Rezultāti"

07.04.2016. M.Opmanis.
Noslēgusies atlase uz starptautisko informātikas olimpiādi

Veiksmīgi noslēgušās atlases sacensības par tiesībām pārstāvēt Latviju starptautiskās informātikas sacensībās , kas 31.martā un 1.aprīlī notika SIA "Progmeistars".
Īpašs paldies "Progmeistars" vadītājiem Aleksandram Kaņevskim un Sergejam Meļņikam par sacensību teicamo organizāciju!
Sacensībās klātienē piedalījās 17 Valsts olimpiādes I, II un III pakāpes diplomu ieguvēji.
Tiesības piedalīties Vispasaules informātikas olimpiādē IOI2016 izcīnīja atlases labākā rezultāta ieguvējs - Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolēns Aleksejs Popovs. Pārējie trīs IOI2016 dalībnieki tiks noskaidroti atlases sacensību un Baltijas informātikas olimpiādes BOI2016 kopvērtējumā.
Uz BOI2016 Helsinkos maijā dosies Jegors Baļzins (Rīgas 96. vidusskola, 8.kl.), Niks Derums (Saldus 1. vidusskola, 9.kl.), Daniels Keziks (ISMA vidusskola Premjers, 11.kl.), Ingus Jānis Pretkalniņš (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, 11.kl.), Roberts Leonārs Svarinskis (Pumpuru vidusskola, 10.kl.), Aleksandrs Zajakins (Rīgas 89. vidusskola, 11.kl.). Komandu vadīs LU Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Rūdolfs Opmanis un SIA „Tom Sawyer Software Latvia” vecākais programmētājs Artūrs Verza.
Pilnie sacensību rezultāti aplūkojami olimpiādes vietnē http://www.lio.lv.

01.04.2016. A.Vaivars.
Ministru prezidents Māris Kučinskis sveic starptautisko mācību olimpiāžu uzvarētājus un viņu pasniedzējus

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 1. aprīlī, pasniedza Ministru kabineta Diplomus par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs. Starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs piedalās labākie dažādu pasaules valstu vidusskolu skolēni.
Kopumā Ministru kabineta apbalvojumi pasniegti 42 mācību olimpiāžu laureātiem, kuri 2015.gadā guvuši sasniegumus matemātikas, informātikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas olimpiādēs, kā arī viņu pasniedzējiem par sasniegumiem darbā ar talantīgiem skolēniem. Olimpiāžu uzvarētāji un viņu pedagogi saņēma naudas balvas kopumā 26 749 eiro apmērā.
Ministru prezidents, uzrunājot olimpiāžu laureātus, norādīja, ka gūtie panākumi ir pirmās viņu izcīnītās uzvaras, un lielāki sasniegumi vēl ir tikai priekšā.
“Es saku paldies, ka jūs godam esat popularizējuši Latvijas vārdu pasaulē. Tāpat ceru, ka arī turpmāk jūsu darbība un panākumi būs saistīti ar Latviju,” sacīja M. Kučinskis.
Apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.
Starptautisko olimpiāžu uzvarētāju apbalvošana Latvijā notiek jau 18.reizi - kopš 1998.gada, savukārt pirmo reizi Latvija starptautiskajā olimpiādē piedalījās 1991.gadā ķīmijā, iegūstot divas bronzas medaļas.
>> Foto

Sadaļas arhīvs