saturs03.jpg
Mācību priekšmetu olimpiādes – tā ir iespēja jaunajiem talantiem parādīt, pilnveidot savas zināšanas, prasmes un iemaņas, attīstīt radošās spējas.

Aktuālā informācija

Mācību priekšmetu olimpiādes

Mācību priekšmetu olimpiādes tiek organizētas ESF projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

25.05.2018. S.Birule.
Skrundas skolēni izcīna 1.vietu atklātajā fizikas olimpiādē "FIZMIX Eksperiments"

Latvenergo koncerna 8. un 9.klašu erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments” Skrundas vidusskolas komanda “Venta” valsts mērogā izcīnījusi augsto 1.vietu, balvā saņemot ceļazīmi uz īpašu vasaras nometni. Šogad konkursā startēja rekordliels dalībnieku skaits – 226 komandas no visas Latvijas. Spēcīgākie dalībnieki 12.maijā tikās Rīgā, kur piedalījās arī Latvijā pirmajā fizikas festivālā.
Erudīcijas konkursu “FIZMIX Eksperiments” Latvenergo koncerns rīko jau vairāk nekā 20 gadu garumā ar mērķi jauniešiem saistošā veidā radīt interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, izglītot elektrodrošības jautājumos un mudināt apgūt inženiertehniskās profesijas. Konkursa dalībnieku skaits pēdējos gados ir audzis, un šogad tajā piedalījās vairāk nekā 1000 jauniešu jeb katra ceturtā Latvijas skola, kurā mācās 8. un 9.klašu skolēni.
Vairāk informācijas par visu komandu rezultātiem vietnē https://www.fizmix.lv/eksperiments/jaunums/komandu-rezultati-fizmix-eksperiments-23-sezonas-finala
Festivālu rīkoja AS “Latvenergo”, sadarbībā ar – “Lielvārds”, “Rimi Latvia”, “Dobeles dzirnavnieks”, “Samsung Electronics Baltics”, “Quest Lab”, “Cosmos" ilūziju muzejs, “Graci”, “Sadales tīkls”, “Ilustrētā Zinātne” un “Ilustrētā Vēsture”.

23.05.2018. S.Birule.
Latvijas skolēnu komandas ES Dabaszinātņu olimpiādē ieguvušas sudraba un bronzas medaļas

20180523.jpg

Ar bronzas un sudraba medaļām sestdien, 5. maijā, no Eiropas Savienības 16. Dabaszinātņu olimpiādes (EUSO) mājās atgriezušās 2 Latvijas skolēnu komandas. Parādot savas zināšanas bioloģijā, ķīmijā un fizikā, spēju darboties praktiski un strādāt komandā, skolēni olimpiādē sacentās ar 50 komandām no 24 Eiropas Savienības valstīm. Olimpiāde no 29. aprīļa līdz 4. maijam notika Ļubļanā, Slovēnijā un tajā piedalās jaunieši vecumā līdz sešpadsmit gadiem.
Latviju olimpiādē pārstāvēja divas komandas A komanda - Olivers Prānis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Henriks Bērmanis (RTU Inženierzinātņu vidusskola), Mārtiņš Dāvis Apsītis, (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) un B komanda - Dāvids Rubens (Rudzātu vidusskola), Andris Aleksandrs Priedītis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Rolands Lopatko (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija).
Vairāk informācijas par olimpiādi var iegūt olimpiādes mājas lapā http://euso.eu/, kā arī šī gada olimpiādes mājas lapā https://www.euso2018.si
Dalība Eiropas Savienības 16. Dabaszinātņu olimpiādē (EUSO) notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) atbalstu.

23.05.2018. S.Birule.
Starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībnieki 2018.gadā

2018.gada jūlijā - septembrī Latvijas skolēni piedalīsies sešās starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs. Šogad piedalās 27 skolēni no Valmieras, Ventspils, Aizkraukles, Daugavpils, Jelgavas, Cēsīm, Jūrmalas un Rīgas:

Olimpiāde, norises vieta, laiks

Dalībnieki

Skola

59.starptautiskā matemātikas olimpiāde (IMO 2018) Rumānijā, Kluža- Napokā no 2018.gada 3.jūlija līdz 14.jūlijam Rūta Ozoliņa Valmieras Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece
Maksims Pogumirskis Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12.klases skolnieks
Ingus Smotrovs Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 9.klases skolnieks
Artjoms Ubaidulajevs RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11.klases skolnieks
Anete Valnere Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11.klases skolniece
Ēriks Vilunas Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12.klases skolnieks
29.starptautiskā bioloģijas olimpiāde (IBO 2018) Irānā, Teherānā no 2018.gada 15.jūlija līdz 22.jūlijam Staņislavs Kurašs Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11.klases skolnieks 
Anitra Zīle Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11.klases skolniece 
Ernests Tomass Auziņš RTU inženierzinātņu vidusskolas 12.klases skolnieks 
Artūrs Sokolovskis Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 12.klases skolnieks 
49.starptautiskā fizikas olimpiāde (IPhO 2018) Portugālē, Lisabonā no 2018.gada 21.jūlija līdz 29.jūlijam

Ingvars Vitenburgs

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11.klases skolnieks

Mārtiņš Klevs

Aizkraukles novada vidusskolas 12.klases skolnieks
Olivers Prānis Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10.klases skolnieks
Jānis Hūns Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 11.klases skolnieks
Vilhelms Cinis Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10.klases skolnieks
50.starptautiskā ķīmijas olimpiāde (Icho 2018) Čehijā un Slovākijā, Prāgā un Bratislavā no 2018.gada 19.jūlija līdz 29.jūlijam Anna Marija Sumrova Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11.klases skolniece 
Māris Koniševs Daugavpils Valsts ģimnāzijas 11.klases skolnieks
Olavs Rāciņš Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11.klases skolnieks
Gustavs Jānis Mežciems Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11.klases skolnieks
15.starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde (IGEO 2018) Kanādā, Kvebekā no 2018.gada 31.jūlijam līdz 6.augustam Iļja Belovolovs Rīgas 92.vidusskolas 12.klases skolnieks
Mārtiņš Robežnieks Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12.klases skolnieks
Miks Bleija Ropažu vidusskolas 12.klases skolnieks
Rūdolfs Golubovs  Ziemeļvalstu ģimnāzijas 11.klases skolnieks
30.starptautiskajā informātikas olimpiādē (IOI 2018) Japānā, Tsukubā no 2018.gada 1.septembra līdz 8.septembrim Iļja Čaikovskis  Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas vidusskolas PREMJERS 11.klases skolnieks
Eduards Gaņkins Rīgas 88.vidusskolas 11.klases skolnieks
Renāts Jurševskis Cēsu Valsts ģimnāzijas 11.klases skolnieks
Roberts Leonārs Svarinskis Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks

10.05.2018. S.Birule.
18.atklātās latgaliešu rakstu valodas un kultūrvēstures olimpiādes rezultāti

21.aprīlī jau astoņpadsmito gadu Rēzeknes 1.Valsts ģimnāzijā, kas vēsturiski ir saistīta ar skolu pirmsākumiem Latgalē, notika 18.atklātā olimpiāde latgaliešu rakstu valodā un kultūrvēsturē.
Olimpiādē piedalījās 7 izglītības iestāžu komandas: Baltinavas v-skola, Dricānu v-skola, Krāslavas Valsts ģimnāzija, divas komandas no Nautrēnu v-skolas, Rēzeknes tehnikums, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija, Tilžas v-skola.
>> Olimpiādes rezultāti publicēti sadaļā "Rezultāti"

08.05.2018. S.Birule.
Latvijas skolēni izcīna trīs bronzas medaļas Baltijas informātikas olimpiādē

No 27.aprīļa līdz 1.maijam Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā norisinājās Baltijas informātikas olimpiāde. Piedaloties 60 skolēniem no 10 valstīm, mūsu komandas dalībnieki izcīnīja trīs bronzas medaļas. Bronzas medaļas ieguva Eduards Gaņkins (Rīgas 88.vidusskola), Iļja Čaikovskis (informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas vidusskola "PREMJERS") un Roberts Leonārs Svarinskis (Jūrmalas Valsts ģimnāzija). Savukārt pavisam nedaudz līdz medaļām šogad pietrūka pārējiem komandas locekļiem – Jegoram Baļzinam (Rīgas 10.vidusskola), Renātam Jurševskim (Cēsu Valsts ģimnāzija) un Vladimiram Ščigoļevam (Rīgas Klasiskā ģimnāzija). Olimpiādes uzdevumu risināšana notika divas dienas, katrā no tām jauniešiem piecu stundu laikā bija jāatrisina organizatoru sagatavotie uzdevumi. Sacensībās programmētāji varēja izmantot piecas programmēšanas valodas: C++, Java, Pascal un Python. Pagājušajā gadā Baltijas informātikas Latvijas skolēni izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Šīs sacensības notiek katru gadu kopš 1995. gada. Iniciatīva sākās kā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas projekts, un sākotnēji olimpiādēs piedalījās tikai šo trīs valstu dalībnieki.
>> Lasīt vairāk

26.04.2018. S.Birule.
Ģeogrāfijas valsts olimpiādes rezultāti

Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā no 2018.gada 12.aprīļa līdz 2018.gada 13.aprīlim norisinājās ģeogrāfijas valsts 35.olimpiāde. Olimpiāde tiek organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.
>> Olimpiādes rezultāti publicēti sadaļā "Rezultāti"

18.04.2018. S.Birule.
Latvijai bronzas medaļa Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē EGMO

No 9. līdz 15. aprīlim Florencē norisinājās Eiropas meiteņu matemātikas olimpiāde EGMO. Olimpiādes mērķis ir mazināt nevienlīdzību, kāda veidojas starp zēnu un meiteņu rezultātiem starptautiskajās matemātikas olimpiādēs, kā arī piesaistīt matemātikai kā zinātnei un matemātikas mācīšanai augstākajā līmenī vairāk jaunu un talantīgu sieviešu. EGMO uzdevumu līmenis atsevišķos gados tiek vērtēts pat kā grūtāks par starptautiskās skolnieku matemātikas olimpiādes IMO uzdevumu līmeni. Latvijai līdz šim iepriekšējās sešās EGMO olimpiādēs bija izdevies izcīnīt divas bronzas medaļas: Agnesei Ķerubiņai 2012. gadā un Alisei Ellai Pretkalniņai 2014. gadā un trīs atzinības – Evai Brazēvičai 2013. gadā, Agnesei Upītei un Ievai Pakalnai 2017.gadā.

Šogad Florencē Latvijas komanda startēja ļoti veiksmīgi. Visas dalībnieces saņēma godalgas – Agnese Upīte, Estere Šverna, Rūta Ozoliņa izcīnīja atzinības, bet Anete Valnere – bronzas godalgu. Turklāt divas atzinības ir saņemtas ar ļoti augstvērtīgiem rezultātiem, kas pēc būtības ir līdzvērtīgi bronzas godalgu līmenim – diviem pilnībā atrisinātiem uzdevumiem. Īpaši jātzīmē Anetes rezultāts, jo pirmo reizi bronzas godalgu saņem 11. klases skolniece.

Komandu vērtējumā Latvija ierindojās 19. vietā starp Eiropas valstīm un 30. vietā neoficiālajā pasaules kopvērtējumā. Izdevās apsteigt tādas Eiropas lielvalstis izglītības jomā kā Somija, Norvēģija, Austrija, Spānija, Beļģija un Vācija, kuras šogad startēja mazāk veiksmīgi. Komadu gatavoja un pavadīja Juris Škuškovniks un Ilze Ošiņa. Sagatavošanā palīdzēja Pārsla Esmeralda Sietiņa, Daina Škuškovnika, kā arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Tehniskās Universitātes Inženierzinātņu vidusskolas un Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotāji.
Visas komandas vārdā paldies par atbalstu arī Latvijas Universitātes neklātienes matemātikas skolai, Limbažu novada ģimnāzijai, Engures vidusskolai, Fondam “Asni” un Aldim Reimam.

Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādes EGMO rezultāti – https://www.egmo.org/egmos/egmo7/scoreboard/
Latvijas komandas rezultāti – https://www.egmo.org/egmos/egmo7/countries/country9/
Dalība Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē EGMO notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) atbalstu.

Sadaļas arhīvs