saturs03.jpg
Mācību priekšmetu olimpiādes – tā ir iespēja jaunajiem talantiem parādīt, pilnveidot savas zināšanas, prasmes un iemaņas, attīstīt radošās spējas.

Aktuālā informācija

Mācību priekšmetu olimpiādes

Mācību priekšmetu olimpiādes tiek organizētas ESF projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

05.10.2017. A.Bērziņa.
Apbalvoti starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībnieki

20170925_jio.jpg
Autors: Gatis Bergmanis, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Vakardien, 4. oktobrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar izglītības ministru Kārli Šadurski un Valsts izglītības satura centra vadītāju Guntaru Catlaku Rīgas pilī sveica starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībniekus. Tie bija 27 skolēni no visas Latvijas, kas šovasar piedalījās astoņās starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs: fizikā, ķīmijā, bioloģijā, informātikā, matemātikā, ģeogrāfijā, filozofijā un GENIUS olimpiādē. Skolēni uzrādīja izcilus rezultātus, atvedot mājās trīs zelta, trīs sudraba, 14 bronzas medaļas un trīs atzinības rakstus.

“Patiesu izcilību nav iespējams izstāstīt, bet to var parādīt iedvesmojošs piemērs. Daloties ar savu pieredzi, jūs iedrošināsiet daudzus citus jauniešus apzināties savas stiprās puses un jomu, kurā pilnveidoties un sasniegt savu zināšanu virsotnes,” sveicot starptautisko olimpiāžu laureātus uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pasākumā piedalījās arī olimpiāžu komandu vadītāji, mentori un skolotāji, kā arī atbalstītāji. Ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja meitenes no Rīgas Mūzikas internātvidusskolas un Babītes vidusskolas, kā arī apbalvošanas pasākuma vadītājs Valters Frīdenbergs.
>> Fotogalerija

25.09.2017. L.Voroņenko.
Latvijas skolēni veiksmīgi piedalās pirmajā starptautiskajā jauniešu informātikas olimpiādē

No 7. līdz 13.septembrim Sofijā, Bulgārijā, pirmo reizi norisinājās Eiropas jauniešu informātikas olimpiāde, kurā piedalījās skolēni līdz 15 gadu vecumam no 22 valstīm.
Latvijas izlasi pārstāvēja skolēni, kuri apgūst programmēšanu Tehniskās jaunrades namā "Annas 2" – Kristofers Barkāns, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 9.klases skolnieks, Ernests Pētersons, Rīgas Juglas vidusskolas 8.klases skolnieks, Matīss Kristiņš, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 7.klases skolnieks un Raivis Atteka, Brocēnu vidusskolas 6.klases skolnieks. Latvijas komandu vadīja Raivis Ieviņš, Tehniskās jaunrades nama "Annas 2" skolotājs un Elma Rudzīte, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolotāja.
>> Lasīt vairāk

20170925_jio.jpg
No kreisās: E.Rudzīte, E.Pētersons, M.Kristiņš, R,Atteka, K.Barkāns un R.Ieviņš

17.08.2017. L.Voroņenko.
Latvijas skolēniem sudraba medaļas Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē

No 2. līdz 8.augustam Serbijas galvaspilsētā Belgradā norisinājās Pasaules ģeogrāfijas olimpiāde, kurā piedalījās vairāk nekā 160 dalībnieku no 41 valsts. Latvijas izlasei lielisks panākums – medaļas ieguva visi četri tās dalībnieki!
Olimpiādes apbalvošanas ceremonijā sudraba godalgas saņēma Mārtiņš Robežnieks Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11.klases skolnieks un Iļja Belovolovs Rīgas 92. vidusskolas 11. klases skolnieks. Bronzas medaļas ieguva Rihards Borskis Jēkabpils 3.vidusskolas 12.klases skolnieks un Ansis Bernards Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks. Individuāli augstvērtīgāko rezultātu sasniedza rumānis – Viktors Vescu. Valstu komandu ieskaitē Latvija iekļuva labāko desmit skaitā – 8.labākā punktu summa!
>> Lasīt vairāk

20170704_baltgeo.jpg
No kreisās: U.Klepers, A.Bernards, I.Belovolovs, M.Robežnieks, R.Borskis un G.Kampernovs

08.08.2017. A.Mīļā.
Latvijas skolēns izcīna bronzas medaļu Pasaules informātikas olimpiādē

Ar svinīgo apbalvošanu Irānas galvaspilsētā Teherānā noslēdzās 29. Vispasaules informātikas olimpiāde. Piedaloties 308 programmētājiem no 83 valstīm, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvents Ingus Jānis Pretkalniņš izcīnīja vienu no bronzas medaļām. Ingum šī bija jau otrā bronzas godalga lielākajā pasaules jauno programmētāju forumā. Skolēnam šis gads bijis panākumiem bagāts – pavasarī izcīnīta zelta medaļa Baltijas informātikas olimpiādē, bet jūlija vidū Brazīlijā notikušajā Starptautiskajā matemātikas olimpiādē iegūta bronzas medaļa.
Latvijas komandu vadīja Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis un Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” skolotājs Raivis Ieviņš.
>> Lasīt vairāk

20170704_baltgeo.jpg
No kreisās: R.Ieviņš, R.L.Svarinskis, R.R.Kriķis, A.Zajakins, I.J.Pretkalniņš un M.Opmanis

01.08.2017. L.Voroņenko.
Latvijas komandai trīs bronzas medaļas 28.Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē

No 23. līdz 30.jūlijam Koventrijā, Lielbritānijā noritēja 28.Starptautiskā bioloģijas olimpiāde, kurā piedalījās arī Latvijas komanda. Latviju pārstāvēja Rīgas 10.vidusskolas 12.klases absolvente Sofija Matisone, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases absolvents Reinis Cirpons, Cēsu Valsts ģimnāzijas 12.klases absolvente Elza Gārša un Ventspils 1.ģimnāzijas 11.klases skolnieks Artūrs Sokolovskis. Par medaļām cīnījās 245 skolēni no 66 valstīm. Kopvērtējumā Reinis Cirpons, Elza Gārša un Artūrs Sokolovkis ieguva bronzas medaļas.
Dalība Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) atbalstu.
>> Lasīt vairāk

20170704_baltgeo.jpg
No kreisās: Sofija Matisone, Artūrs Sokolovskis, Elza Gārša un Reinis Cirpons

31.07.2017. L.Voroņenko.
Latvijas skolēni gūst panākumus Starptautiskajā matemātikas olimpiādē

No 16.jūlija līdz 23.jūlijam Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro norisinājās 58.starptautiskā matemātikas olimpiāde, kurā piedalījās arī sešu labāko matemātikas skolēnu komanda no Latvijas. Šogad olimpiādes organizētāji uzņēma rekordlielu skaitu pasaules valstu izlašu 111, kopā 623 dalībnieku. Latvijas izlasē šogad savu vietu izcīnījuši bija Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolēni Artūrs Banga, Ingus Jānis Pretkalniņš, Reinis Cirpons, Ruslans Aleksejevs, 11 klases skolniece Agnese Upīte, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas 10.klases skolēns Artjoms Ubaidulajevs.
Latvijas skolēniem kopumā vislabāk veicās algebras un ģeometrijas uzdevumos, un tā rezultātā tika iegūtas 3 bronzas medaļas, kā arī divas atzinības. Bronzas medaļas ieguva Artūrs Banga, Ingus Jānis Pretkalniņš un Agnese Upīte, atzinības Reinim Cirponam un Ruslanam Aleksejevam.
Dalība Starptautiskajā matemātikas olimpiādē notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) atbalstu
>> Lasīt vairāk

20170704_baltgeo.jpg
No kreisās: komandas gide, A.Upīte, I.J.Pretkalniņš, A.Ubaidulajevs, R.Aleksejevs, R.Cirpons un A.Banga

26.07.2017. L.Voroņenko.
Latvijas skolēni gūst panākumus Starptautiskajā fizikas olimpiādē

No 16.jūlija līdz 23.jūlijam Indonēzijas pilsētā Džogžakartā notika 48.starptautiskā fizikas olimpiāde, kurā Latviju pārstāvēja piecu skolēnu un divu mentoru komanda. Četrsimt skolēnu no 86 valstīm sacentās “fizikas daudzcīņā”, krājot punktus par daudzveidīgu teorētisku un eksperimentālu uzdevumu atrisināšanu. Kopvērtējumā bronzas medaļas ieguva Ingvars Vitenburgs no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Aleksejs Jeļisejevs, kas šovasar absolvējis Puškina liceju. Savukārt Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas absolvents Reinis Irmejs ieguva sudraba godalgu.
Latvijas izlasi Starptautiskajai fizikas olimpiādei sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru gatavoja Latvijas universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes studentu un pasniedzēju kolektīvs.
Dalība Starptautiskajā fizikas olimpiādē notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) un A/S “Latvenergo” atbalstu.
>> Lasīt vairāk

17.07.2017. A.Mīļā.
Latvijas skolēniem bronzas medaļas Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē

Laika posmā no 6.jūlija līdz 15.jūlijam Taizemes galvaspilsētā Bangkokā un tās piepilsētās norisinājās 49.Starptautiskā ķīmijas olimpiāde. Olimpiādē piedalījās 75 valstu komandas, kurās bija 297 dalībnieki, nepārsniedzot četrus dalībniekus katrā komandā. Latvijas komandā startēja Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolēni Margarita Fomenko un Rihards Puplovskis, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11.klases skolnieks Emīls Azanda un RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11.klases skolnieks Vladislavs Aščeulovs.

Skolēniem olimpiādē bija jāveic laboratorijas darbi, pavadot 5 stundas laboratorijā, kur gaisa temperatūra vidēji bija +31°C, un pierādot savas prasmes analītiskajā ķīmijā un organiskajā sintēzē. Teorijas kārtā, kas arī ilga 5 stundas, bija jārisina 11 augstas grūtības uzdevumus, kopējam uzdevumu komplektam esot vairāk kā uz 50 lapām. Trīs Latvijas skolēni uzrādīja samērā līdzvērtīgus rezultātus, kas deva Margaritai Fomenko, Vladislavam Aščeulovam un Emīlam Azandam bronzas medaļas.
Pilns medaļu ieguvēju saraksts – https://icho2017.sc.mahidol.ac.th/winners.php

Saprotams bija skolēnu sarūgtinājums par to, ka līdz sudraba medaļām pietrūka maz, bet 11.klases skolēniem vēl ir iespēja kvalificēties nākamajai - 50.Starptautiskajai ķīmijas olimpiādei, kas 2018.gada jūlijā norisināsies Čehijā un Slovākijā – vietā, kur 1968.gadā norisinājās 1.Starptautiskā ķīmijas olimpiāde.

Dalība Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē notiek ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002), kā arī A/S “Grindeks” finansēja komandas dalības maksu.

20170717_starpt_kim_olimp.jpg
Latvijas skolēnu komanda pēc olimpiādes atklāšanas ceremonijas. No kreisās: E.Azanda, R.Puplovskis, V.Aščeulovs, M.Fomenko

04.07.2017. A.Mīļā.
Latvijai zelta medaļa Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiādē

Jūnija beigās Klaipēdā notika ceturtā Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiāde. Latvijas izlasi pārstāvēja Iļja Belovolovs (Rīgas 92.vidusskola), Rodijs Ronis un Ansis Bernards (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Rihards Borskis (Jēkabpils 3. vidusskola) Kārlis Bošs (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija), Rūdolfs Golubovs (Ziemeļvalstu ģimnāzija) un Mārtiņš Robežnieks (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija). Komandu vadīja Jauno ģeogrāfu skolas pārstāvji Gatis Kampernovs, Indriķis Leitis un Morics Roberts Mūrnieks.
Zelta medaļu ieguva un par olimpiādes absolūto uzvarētāju ar pārliecinoši lielāko punktu summu kļuva Iļja Belovolovs. Sudraba medaļu ieguva Rūdolfs Golubovs un bronzas medaļu ieguva Mārtiņš Robežnieks.
>> Lasīt vairāk

20170704_baltgeo.jpg
No kreisās: M.R.Mūrnieks, G.Kampernovs, R.Golubovs, I.Belovolovs, I.Leitis, M.Robežnieks, K.Bošs, R.Borskis un R.Ronis

16.06.2017. A.Mīļā.
Latvijas skolēniem Atzinība Starptautiskajā filozofijas olimpiādē

Jau ceturto reizi Latvijas skolēnu komanda piedalījās Starptautiskajā filozofijas olimpiādē (IPO), kas šogad noritēja 25.-28. maijā Nīderlandē, Roterdamas Erasma Universitātē. Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēns, Reinis Cirpons, 45 valstu komandu konkurencē ieguva žūrijas Atzinību.
Starptautiskajā olimpiādē piedalījās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieki Reinis Cirpons un Ruslans Aleksejevs (skolotāja Signe Mežinska). Viņi bija arī uzvarētāji Latvijas Filozofijas valsts olimpiādē, kas šogad notika trešo reizi un kurā piedalījās 51 skolēns no visas Latvijas.
>> Lasīt vairāk

23.05.2017. A.Mīļā.
Starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībnieki 2017.gadā

2017.gada maijā - augustā Latvijas skolēni piedalīsies septiņās starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs. Šogad piedalās 27 skolēni no Cēsīm, Jelgavas, Jēkabpils, Jūrmalas, Rīgas un Ventspils.

Olimpiāde, norises vieta, laiks

Dalībnieki

Skola

Starptautiskā filozofijas olimpiāde
Nīderlandē, Roterdamā no 2017.gada 25.maija līdz 28.maijam
Reinis Cirpons Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks
Ruslans Aleksejevs Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks
48.starptautiskā ķīmijas olimpiāde
Taizemē, Nakonpatomā  no 2017.gada 6.jūlija līdz 15.jūlijam
Emīls Azanda Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11.klases skolnieks
Vladislavs Asčeulovs RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11.klases skolnieks
Rihards Puplovskis Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12.klases skolnieks
Margarita Fomenko Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolniece
58.starptautiskā matemātikas olimpiāde
Brazīlijā, Riodežaneiro no 2017.gada 12.jūlija līdz 23.jūlijam
Artjoms Ubaidulajevs RTU Inženierzinātņu vidusskolas 10.klases skolnieks
Agnese Upīte Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11.klases skolniece
Ingus Jānis Pretkalniņš Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks
Reinis Cirpons Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks
Ruslans Aleksejevs Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks
Artūrs Banga Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks
48.starptautiskā fizikas olimpiāde
Indonēzijā, Jogjakartā  no 2017.gada 16.jūlija līdz 24.jūlijam
Jānis Hūns Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 10.klases skolnieks

Ingvars Vitenburgs

Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 10.klases skolnieks

Emīls Azanda

Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11.klases skolnieks
Aleksejs Jeļisejevs Puškina liceja 12.klases skolnieks
Reinis Irmejs Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks
28.starptautiskā bioloģijas olimpiāde
Lielbritānijā, Koventrijā  no 2017.gada 23.jūlija līdz 30.jūlijam

Artūrs Sokolovskis

Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 11.klases skolnieks

Reinis Cirpons

Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks
Sofija Matisone Rīgas 10. vidusskolas 12.klases skolniece
Elza Gārša Cēsu Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece
29.starptautiskajā informātikas olimpiādē
Irānā, Teherānā  no 2017.gada 28.jūlija līdz 4.augustam
Roberts Leonārs Svarinskis Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 11.klases skolnieks
Ingus Jānis Pretkalniņš Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12.klases skolnieks
Aleksandrs Zajakins Rīgas 89.vidusskolas 12.klases skolnieks
Raitis Rūsiņš Kriķis Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks
14.starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde
Serbijā, Belgradā no 2017.gada 2.augusta  līdz 8.augustam
Mārtiņš Robežnieks Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11.klases skolnieks
Iļja Belovolovs Rīgas 92. vidusskolas 11.klases skolnieks
Ansis Bernards Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks
Rihards Borskis Jēkabpils 3.vidusskolas 12.klases skolnieks

19.05.2017. A.Mīļā.
Latvijas skolēnu komandas ES Dabaszinātņu olimpiādē ieguvušas sudrabu

Ar sudraba un bronzas medaļām svētdien, 14. maijā, no 15. Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādes (EUSO) mājās atgriezušās 2 Latvijas skolēnu komandas. Olimpiāde no 7. maija līdz 14. maijam notika Kopenhāgenā, Dānijā, un tajā piedalījās jaunieši vecumā līdz sešpadsmit gadiem – kopā 50 komandas no 24 Eiropas Savienības valstīm. Latviju olimpiādē pārstāvēja divas komandas: Kristers Kokars (Aizkraukles novada vidusskola), Laura Bukēviča (Rīgas 25. vidusskola), Anna Marija Sumrova (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) un Vilhelms Cinis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Anitra Zīle (Rīgas 1. Valsts ģimnāzija), Anastasija Šļapina (Jelgavas Valsts ģimnāzija).
>> Lasīt vairāk

18.05.2017. A.Mīļā.
Noslēgusies XV Ziemeļvalstu – Baltijas valstu fizikas olimpiāde

2017. gada 3. – 5. maijā Tallinā norisinājās XV Ziemeļvalstu – Baltijas valstu fizikas olimpiāde, kurā piedalījās skolēni no Somijas, Igaunijas, Zviedrijas un arī 12 izlases kandidāti no Latvijas. 66 dalībnieku konkurencē Latvijas skolēni Reinis Irmejs izcīnija otrās pakāpes diplomu, Gints Ernests Bauda un Ingvars Vitenbergs – trešās pakāpes diplomus, savukārt, Emīls Azanda un Aleksejs Jelisejevs ieguva atzinības.
>> Lasīt vairāk

11.05.2017. A.Mīļā.
Latvijai zelta medaļa Baltijas informātikas olimpiādē

No 25. līdz 30. aprīlim Bergenā, Norvēģijā, norisinājās Baltijas informātikas olimpiāde BOI 2017 http://www.boi2017.org/ Latvijas izlase izcīnīja trīs godalgotās vietas: zelta medaļu (3. vietu kopvērtējumā) ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolnieks Ingus Jānis Pretkalniņš, sudraba medaļu ieguva Rīgas 89. vidusskolas 12. klases skolnieks Aleksandrs Zajakins un bronzas medaļu ieguva Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieks Roberts Leonārs Svarinskis. Teicamus rezultātus uzrādīja arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolnieks Raitis Rūsiņš Kriķis, Rīgas 96. vidusskolas 9. klases skolnieks Jegors Baļzins un Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolnieks Stanislavs Jefimovs. Latvijas izlasi olimpiādē pavadīja Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes pētnieks Jevgēnijs Vihrovs un SIA "whiteCryption" programmētājs Andrejs Vihrovs.
>> Lasīt vairāk

20170511_boi.jpg
No kreisās: J.Vihrovs, R.R.Kriķis, R.L. Svarinskis, I.J.Pretkalniņš, A.Zajakins, J.Baļzins, S.Jefimovs un A.Vihrovs

Sadaļas arhīvs