saturs03.jpg
Mācību priekšmetu olimpiādes – tā ir iespēja jaunajiem talantiem parādīt, pilnveidot savas zināšanas, prasmes un iemaņas, attīstīt radošās spējas.

Aktuālā informācija

Mācību priekšmetu olimpiādes

Mācību priekšmetu olimpiādes tiek organizētas ESF projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

18.04.2018. S.Birule.
Latvijai bronzas medaļa Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē EGMO

No 9. līdz 15. aprīlim Florencē norisinājās Eiropas meiteņu matemātikas olimpiāde EGMO. Olimpiādes mērķis ir mazināt nevienlīdzību, kāda veidojas starp zēnu un meiteņu rezultātiem starptautiskajās matemātikas olimpiādēs, kā arī piesaistīt matemātikai kā zinātnei un matemātikas mācīšanai augstākajā līmenī vairāk jaunu un talantīgu sieviešu. EGMO uzdevumu līmenis atsevišķos gados tiek vērtēts pat kā grūtāks par starptautiskās skolnieku matemātikas olimpiādes IMO uzdevumu līmeni. Latvijai līdz šim iepriekšējās sešās EGMO olimpiādēs bija izdevies izcīnīt divas bronzas medaļas: Agnesei Ķerubiņai 2012. gadā un Alisei Ellai Pretkalniņai 2014. gadā un trīs atzinības – Evai Brazēvičai 2013. gadā, Agnesei Upītei un Ievai Pakalnai 2017.gadā.

Šogad Florencē Latvijas komanda startēja ļoti veiksmīgi. Visas dalībnieces saņēma godalgas – Agnese Upīte, Estere Šverna, Rūta Ozoliņa izcīnīja atzinības, bet Anete Valnere – bronzas godalgu. Turklāt divas atzinības ir saņemtas ar ļoti augstvērtīgiem rezultātiem, kas pēc būtības ir līdzvērtīgi bronzas godalgu līmenim – diviem pilnībā atrisinātiem uzdevumiem. Īpaši jātzīmē Anetes rezultāts, jo pirmo reizi bronzas godalgu saņem 11. klases skolniece.

Komandu vērtējumā Latvija ierindojās 19. vietā starp Eiropas valstīm un 30. vietā neoficiālajā pasaules kopvērtējumā. Izdevās apsteigt tādas Eiropas lielvalstis izglītības jomā kā Somija, Norvēģija, Austrija, Spānija, Beļģija un Vācija, kuras šogad startēja mazāk veiksmīgi. Komadu gatavoja un pavadīja Juris Škuškovniks un Ilze Ošiņa. Sagatavošanā palīdzēja Pārsla Esmeralda Sietiņa, Daina Škuškovnika, kā arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Tehniskās Universitātes Inženierzinātņu vidusskolas un Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotāji.
Visas komandas vārdā paldies par atbalstu arī Latvijas Universitātes neklātienes matemātikas skolai, Limbažu novada ģimnāzijai, Engures vidusskolai, Fondam “Asni” un Aldim Reimam.

Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādes EGMO rezultāti – https://www.egmo.org/egmos/egmo7/scoreboard/
Latvijas komandas rezultāti – https://www.egmo.org/egmos/egmo7/countries/country9/
Dalība Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē EGMO notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) atbalstu.

18.04.2018. S.Birule.
Vēstures un filozofijas valsts olimpiādes laureātu apbalvošana

Vēstures valsts 24.olimpiādes un Filozofijas valsts 4.olimpiādes laureātu apbalvošana notiks 2018.gada 27.aprīlī Latvijas Kara muzejā, Rīgā, Smilšu ielā 20, plkst.12:00. Uz apbalvošanas pasākumu aicināti arī laureātu pedagogi.

18.04.2018. S.Birule. Precizēts 19.04.2018.
Latviešu valodas valsts 44.olimpiādes laureātu apbalvošana

Olimpiādes laureātu apbalvošana notiks 2018.gada 24.aprīlī Latvijas Rakstnieku savienībā, A.Čaka iela 37-1, Rīgā, plkst.12:00. Uz apbalvošanas pasākumu aicināti arī laureātu pedagogi.

16.04.2018. S.Birule.
Krievu valodas (svešvalodas) valsts olimpiādes laureātu apbalvošana

Krievu valodas valsts 22.olimpiādes laureātu apbalvošana notiks 2018.gada 8.maijā plkst. 14.00, Valsts izglītības satura centrā, Strūgu ielā 4 (1. telpā), Rīgā. Uz apbalvošanas pasākumu aicināti arī uzvarētāju pedagogi.

16.04.2018. S.Birule.
14.atklātās mājturības un tehnoloģiju olimpiādes "Mēs - Latvijas simtgadei" (tekstila tehnoloģijās) rezultāti

2018. gada 4. aprīlī Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē notika 14. atklātās mājturības un tehnoloģiju olimpiādes 6.-7. klasei „Mēs –Latvijas simtgadei” tekstila tehnoloģijās 3. posms. Atklātās olimpiādes 3. posmā piedalījās 52 dalībnieces, kuras olimpiādes laikā radīja grāmatzīmes dizainu un izstrādāja grāmatzīmi tekstila tehnoloģijās, iedvesmojoties no piedāvātajiem latviešu etnogrāfisko priekšmetu attēliem. Pirmo trīs pakāpju, atzinību ieguvēji un skatītāju simpātiju balvu ieguvēji kopā ar saviem pedagogiem tiek aicināti 2018. gada 25. aprīlī plkst. 11.00 uz Mājturības un tehnoloģiju, mājsaimniecības olimpiāžu uzvarētāju apbalvošanu Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, Jūrmalas gatvē 76, Rīgā .
>> Olimpiādes rezultāti publicēti sadaļā "Rezultāti"

12.04.2018. S.Birule.
Mājturības un tehnoloģiju un mājsaimniecības valsts olimpiādes rezultāti un laureātu apbalvošana

Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā 2018.gada 4.aprīlī notika Mājturības un tehnoloģiju un mājsaimniecības valsts 19.olimpiāde kokapstrādes tehonoloģijās „Mēs - Latvijas simtgadei”, savukārt Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē 2018. gada 4. aprīlī notika Mājturības un tehnoloģiju un mājsaimniecības valsts 19.olimpiāde tekstila tehnoloģijās un mājsaimniecībā „Mēs - Latvijas simtgadei”. Olimpiāde tiek organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.
Mājturības un tehnoloģiju un mājsaimniecības valsts 19.olimpiādes laureātu apbalvošana notiks 2018.gada 25.aprīlī plkst. 11.00, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, Jūrmalas gatvē 76, Rīgā. Uz apbalvošanas pasākumu aicināti arī uzvarētāju pedagogi .
>> Olimpiādes rezultāti publicēti sadaļā "Rezultāti"

Sadaļas arhīvs