Sākumlapa > VISC > Sadarbība un līdzdalība > Projekti > Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai (arhīvs)Atgriezties sadaļā "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai"

esf_2014_2020.jpgNacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai. Arhīvs

Eiropas Sociālā fonda projekts.
Projekta numurs: 8.3.2.1/16/I/002
Finansējuma saņēmējs: Valsts izglītības satura centrs
Īstenošanas laiks: 2016.gada 31.oktobris – 2020.gada 31.decembris
Projekta kopējais finansējums: 3 287 350 EUR
Projektam piešķirtais ES fondu līdzfinansējums: 2 794 247 EUR
Nacionālais publiskais finansējums: 493 103 EUR
Projekta mērķis: Veicināt vispārējās izglītības iestāžu izglītojamo individuālo kompetenču un talantu attīstību, nodrošinot nacionāla un starptautiska mēroga atbalsta pasākumu kopumu.

Valsts olimpiāžu norises laiki, organizēšanas kārtība, uzaicināto dalībnieku saraksti un rezultāti pieejami VISC vietnes sadaļā "Mācību priekšmetu olimpiādes"

2017.gads

26.10.2017. A.Kozlovska.
Aicinām pieteikties semināram "Beta"

VISC organizē otro praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts fizikas zinātnei.
Seminārs tiek organizēts 10.-12. klašu skolēniem, kuriem ir padziļināta interese par fiziku, kuri izstrādā zinātniskās pētniecības darbu fizikā vai savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar šo zinātni.
Seminārs notiks 04.11.2017. Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē (Zeļļu ielā 25, Rīgā).
Semināram aicināti pieteikties 10.-12. klašu izglītojamie līdz 31.10.2017., aizpildot anketu.
>> Lasīt vairāk

17.10.2017. A.Kozlovska.
Semināri ekonomikas skolotājiem un skolēniem

LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte sadarbībā ar VISC rīko semināru ekonomikas skolotājiem “Vērtspapīru tirgus un LR nodokļu sistēmas aktualitātes skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vadīšanas kontekstā” (reģistrācija semināram ir paredzēta elektroniski līdz 20.10.2017) un skolēniem “Vērtspapīru tirgus un LR nodokļu sistēmas aktualitātes skolēnu zinātniski pētniecisko darbu rakstīšanas kontekstā” (reģistrācija semināram ir paredzēta elektroniski līdz 23.10.2017). Semināri notiks 26.10.2017. skolotājiem – no plkst.12.00 līdz 17.00 Aspazijas bulvārī 5, 507.aud., savukārt skolēniem seminārs notiks no plkst.13.00 līdz 16.00 Aspazijas bulvārī 5, 508.aud.
Seminārs ir bezmaksas.
Skolotāji saņems VISC apliecības par piedalīšanos seminārā (6 stundas).
>> Lasīt vairāk

02.10.2017. A.Kozlovska.
Četri Latvijas skolēni piedalījās 29.Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkursā

Šogad četri Latvijas 41. skolēnu zinātniskās konferences pētniecisko darbu laureāti devās uz 29.Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkursu Tallinā, Igaunijā. Konkurss norisinājās no 22.septembra līdz 27.septembrim. Tallinā piedalījās 146 skolēni ar 89 darbiem no 38 valstīm. ES jauno zinātnieku konkurss ir daļa no programmas “Zinātne sabiedrībai un sadarbībā ar to” aktivitātēm, kuru vada Eiropas Komisijas Pētniecības un inovāciju ģenerāldirektorāts. 1989.gadā tika izveidots Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkurss, lai veicinātu jauno zinātnieku sadarbības un apmaiņas iespējas. Konkurss sniedz skolēniem iespēju konkurēt ar vienaudžiem Eiropas līmenī, diskutēt ar vienaudžiem par savu darbu tēmām, kā arī iespēja klausīties izcilāko Eiropas zinātnieku lekcijas.
>> Lasīt vairāk

29.09.2017. A.Kozlovska.
Aicinām pieteikties semināram "Beta"

VISC atsāk organizēt semināru ciklu “Beta” un pirmais seminārs būs veltīts medicīnas zinātnei. Seminārs tiek organizēts 10.–12. klašu skolēniem, kuriem ir padziļināta interese medicīnā, kuri izstrādā zinātniskās pētniecības darbu medicīnā vai savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar šo zinātni.
Seminārs notiks 2017.gada 14.oktobrī Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas un izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 26a, Rīgā), kurā jaunieši lekcijās uzzinās par bioķīmiskajiem procesiem aknās, tiks sniegts ievads neiroloģijā, kā arī ekskursijās būs iespēja apskatīt klīnisko simulāciju telpas.
Seminārs plānots no pulksten 11.00 līdz 15.20.
Semināram aicināti pieteikties 10.–12.klašu izglītojamie līdz 2017.gada 6.oktobrim, aizpildot anketu.
Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, dalība seminārā tiks apstiprināta izskatot motivāciju dalībai seminārā.
Apstiprinājums dalībai seminārā tiks izsūtīts individuāli uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi  līdz 2017.gada 7.oktobrim.
>> Pieteikuma anketa

04.08.2017. L.Voroņenko.
Pieci Latvijas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu laureāti dosies uz Milset starptautisko EXPO zinātnes izstādi

Šogad pieci Latvijas 41. skolēnu zinātniskās konferences pētniecisko darbu laureāti dosies uz Starptautisko jauniešu zinātnes izstādi “Expo-Sciences International 2017”, ko organizē Starptautiskā kustība brīvā laika aktivitātēm zinātnē un tehnoloģijā (MILSET) un šogad tā notiks Brazīlijā, Fortalezā, no 7. līdz 12. augustam. Starptautiskajai jauniešu organizācijai MILSET šogad aprit 30. gadadiena, savukārt zinātnes izstāde tiek rīkota jau sešpadsmito gadu.
Uz zinātnes izstādi Latvijas delegācijas sastāvā no bioloģijas sekcijas dosies Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniece Agneta Apaļka ar zinātniski pētniecisko darbu “Iedzimtības faktoru korelācija ar sportiskajām spējām Siguldas Valsts ģimnāzijas jauniešiem”, no informātikas sekcijas Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas skolnieks Rūdolfs Kalniņš ar darbu “Bezvadu tīklu pieejas punktu drošība”, no inženierzinātņu sekcijas Latviju pārstāvēs Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolnieks Dāvis Cinītis ar pētniecisko darbu “Saules paneļu pārklājumu ietekme uz efektivitāti”, savukārt no ķīmijas sekcijas Latviju pārstāvēs Cēsu Valsts ģimnāzijas skolnieces Junita Palavinska un Anete Gelsberga ar zinātniski pētniecisko darbu “Mazgāšanas līdzekļu ķīmiskais sastāvs un īpašības”..
>> Lasīt vairāk

03.07.2017. L.Voroņenko.
Vasaras skolai-semināram "Alfa" – 50

Jau 50.gadu pēc kārtas no 2.jūlija līdz 22.jūlijam Jēkabpils novada Zasas vidusskolā notiks vasaras skola-seminārs „Alfa”. Tradīcijām bagātā vasaras skolas-semināra dalībnieki ir valsts mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāji un Latvijas 41.izglītojamo zinātniskās konferences laureāti. Mācības vasaras skolā-seminārā „Alfa” tiks organizētas lekciju un praktisko nodarbību veidā 4 sekcijās – fizikas, matemātikas un informātikas, ķīmijas un bioloģijas, humanitāro un sociālo zinātņu. 2017.gada 6.jūlijā vasaras skolu-semināru atklās Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa.
>> Lasīt vairāk

20.06.2017. A.Bērziņa.
Daugavpils skolnieces iegūst zelta godalgu prestižajā GENIUS Olympiad Amerikas Savienotajās Valstīs

No 2017. gada 12. jūnija līdz 17. jūnijam OSWEGO Universitātē, Oswego (ASV) un Ivy League Universitātē, Ņujorkā (ASV) norisinājās ikgadējās starptautiskās GENIUS Olympiad pasākumi. Ar Valsts izglītības satura centra īstenotā projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” atbalstu Latviju šogad pārstāvēja Daugavpils 13.vidusskolas skolnieces Elīna Lipska, Alisa Gabdrahmanova un Diana Gabdrahmanova.
>> Lasīt vairāk

24.04.2017. M.Butlere Bērziņa.
Latvijas 41.skolēnu zinātniskās konferences rezultāti

Šogad skolēnu pētniecisko darbu konkursā Rīgā no 21.līdz 23.aprīlim pulcējās 556 skolēni no 129 vispārējās izglītības iestādēm. 23 sekciju žūrijas komisijas kopā vērtēja 460 pētniecisko darbu autoru prezentācijas. Valsts izglītības satura centrs saka lielu paldies visiem darbu autoriem par uzdrīkstēšanos, skolotājiem, pētniecisko darbu vadītājiem, skolēnu vecākiem un citiem atbalstītājiem par skolēnu motivēšanu pētniecībai un atbalstu pētniecisko darbu izstrādes posmā.
>> Lasīt vairāk
>> Rezultāti

19.04.2017. D.Vilka.
Labākie valsts skolēni prezentēs savus zinātniski pētnieciskos darbus Latvijas 41. izglītojamo zinātniskajā konferencē

9.-12.klašu skolēni, kuri veikuši pētījumu kādā no 23 zinātnes nozarēm kā: astronomija, ekonomika, filosofija, inženierzinātnes, tieslietas un citas, 21.-23.aprīlī, Rīgā tiksies Latvijas 41. izglītojamo zinātniskajā konferencē. Konferences atklāšana notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 22.aprīlī plkst.10.00. Dalībniekus uzrunās izglītības un zinātnes ministrs K. Šadurskis un LU rektors I. Muižnieks. Pēc konferences dalībnieki prezentēs savus pētnieciskos darbus zinātniskajās sekcijās Latvijas Universitātē, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgas Tehniskajā universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē.
>> Lasīt vairāk

11.04.2017. M.Kalniņa.
Par Latvijas 41.izglītojamo zinātniskās konferences norisi

Marta mēnesī Latvijā tika organizētas piecas reģionālās izglītojamo zinātniskās konferences, kurās tika prezentēts 1041 pētnieciskais darbs un autori pārstāvēja 192 vispārējās izglītības iestādes.
Latvijas 41.izglītojamo zinātniskajai konferencei, kura notiks Latvijas Universitātē, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgas Tehniskajā universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē no 2017.gada 21. līdz 23.aprīlim, 23 sekcijās ir pieteikti 460 pētnieciskie darbi, kurus ir izstrādājuši 556 izglītojamie.
Visu valsts konferencei pieteikto darbu autori ir aicināti prezentēt savus pētījumus.
>> Konferences programma

30.03.2017. L.Voroņenko.
Aicina brīvprātīgos - studentus pieteikties atbalsta nodrošinājumā

VISC aicina studentus pieteikties brīvprātīgā darba veikšanai Latvijas 41.izglītojamo zinātniskajā konferencē no 2017.gada 21.līdz 23.aprīlim Rīgā. Brīvprātīgo darba pienākumos ietilpst valsts konferences - dalībnieku organizēšana un informatīvais atbalsts transporta un norises jautājumos, kā arī organizatoriskais atbalsts pasākumu norises vietās Latvijas Universitātē, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgas Tehniskajā Universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē.
Lūdzam pieteikumus sūtīt līdz š.g. 14.aprīlim uz e-pastu info@832.visc.gov.lv, norādot vārdu, uzvārdu, izglītības iestādi, e-pasta adresi, tālruņa numuru.

15.03.2017. M.Kalniņa. Precizēts 20.03.2017.
Tuvojas Latvijas 41.izglītojamo zinātniskā konference

Izglītojamo zinātniski pētnieciskā darbība Latvijā aktīvi notiek jau vairākus gadu desmitus. Pētnieciskos darbus izstrādā vecāko klašu izglītojamie, un ik gadu valsts izglītojamo zinātniskajai konferencei tiek pieteikti ap 400 darbu. Kopš 1999.gada Latvijas izglītojamie piedalās Eiropas Savienības Jauno zinātnieku konkursā, kurš katru gadu notiek kādā no Eiropas valstīm. Latvijas pārstāvju pētnieciskie darbi ir guvuši augstu novērtējumu ne tikai šajā prestižajā konkursā, bet arī starptautiskajās Milset (Starptautiskā kustība brīvā laika aktivitātēm zinātnē un tehnoloģijā) zinātnes izstādēs.
Latvijas 41.izglītojamo zinātniskā konference notiks Latvijas Universitātē, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgas Tehniskajā universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē no 2017.gada 21. līdz 23.aprīlim.
Konferences atklāšana notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 22.aprīlī plkst.10.00.
21.aprīlī notiks fizikas, ķīmijas, bioloģijas, inženierzinātņu un veselības zinātnes  sekciju darbu izstādes, kurās darbi tiks eksponēti stendos.
Konferences dalībniekus ar stendiem nodrošina pasākuma organizatori. Izglītojamie izgatavo plakātus.
Plakāta izmērs izvietošanai uz stenda - A0, vertikāli. Ja uz stenda izvietojamais materiāls sastāv no vairākiem plakātiem, to kopējais izmērs nedrīkst pārsniegt A0 izmēru.

  • Ķīmijas sekcijā - autoriem jāierodas izstādīt savus darbus 21.aprīlī līdz plkst.12.00 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Torņakalnā, Jelgavas ielā 1. No plkst.13.00 līdz 16.00 izstādi apmeklēs skolēni, skolotāji un studenti, kuriem būs iespēja tikties ar darbu autoriem. 22.aprīlī izglītojamo pētnieciskos darbus vērtēs žūrija.
  • Bioloģijas sekcijā - autoriem jāierodas izstādīt savus darbus 21.aprīlī līdz plkst.12.00 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Torņakalnā, Jelgavas ielā 1. No plkst.13.00 līdz 16.00 izstādi apmeklēs skolēni un skolotāji, kuriem būs iespēja tikties ar darbu autoriem. 22.aprīlī izglītojamo pētnieciskos darbus vērtēs žūrija.
  • Fizikas sekcijā - autoriem jāierodas izstādīt savus darbus 21.aprīlī līdz plkst.12.00 LU Fizikas un matemātikas fakultātē, Zeļļu ielā 8. No plkst.13.00 līdz 16.00 izstādi apmeklēs skolēni, skolotāji un studenti, kuriem būs iespēja tikties ar darbu autoriem. 23.aprīlī izglītojamo pētnieciskos darbus vērtēs žūrija.
  • Inženierzinātņu sekcijā - autoriem jāierodas izstādīt savus darbus 21.aprīlī līdz plkst.11.00. RTU Zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē, Ķīpsalas studentu pilsētiņā, Paula Valdena ielā 5. No plkst.12.00 līdz 15.00 izstādi apmeklēs skolēni, skolotāji un studenti, kuriem būs iespēja tikties ar darbu autoriem. 22.aprīlī izglītojamo pētnieciskos darbus vērtēs žūrija.
  • Veselības zinātņu sekcijā - autoriem jāierodas izstādīt savus darbus 21.aprīlī līdz plkst.12.00 Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības  tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26a. No plkst.13.00 līdz 16.00 izstādi apmeklēs skolēni, skolotāji un studenti, kuriem būs iespēja tikties ar darbu autoriem. 22.aprīlī izglītojamo pētnieciskos darbus vērtēs žūrija.

>> Konferences nolikums, recenzijas un prezentācijas vērtēšanas forma [ZIP]

01.03.2017. M.Kalniņa.
Aicinām pieteikties semināram "Beta"

Lai radītu izglītojamiem iespēju padziļināt savas zināšanas dabaszinātnēs, iepazīties ar jaunākajiem sasniegumiem zinātnē un sniegt ievirzi turpmākās profesijas izvēlē, Valsts izglītības satura centrs 2017.gada 25.martā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas ielā 1, Rīgā) organizē semināru dabaszinātnēs.
Semināram aicināti pieteikties 9.-12.klašu izglītojamie līdz 2017.gada 10.martam, aizpildot anketu.
Dalība seminārā tiks apstiprināta, ņemot vērā informāciju pieteikšanās anketā.
Ja Jūsu dalība seminārā ir apstiprināta, taču ierasties nav iespējams, lūdzu informēt projekta asistenti Beāti Livdansku, e-pasts: beate.livdanska@visc.gov.lv
Apstiprinājums dalībai seminārā tiks izsūtīts individuāli uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi līdz 2017.gada 11.martam.
>> Lasīt vairāk
>> Semināra darba kārtība

02.02.2017. M.Kalniņa.
Aicinām pieteikties semināram "Beta"

VISC 2017.gada 18.februārī Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē (Raiņa bulvārī 19, Rīgā) organizē semināru, kurā jaunieši lekcijās un praktiskajās nodarbībās tiks iepazīstināti ar lielajiem datiem un modernajām datu bāzēm, atvērtajiem datiem un semantisko tīmekli, kā arī – uzzinās par sensoru programmēšanu un prototipēšanu, interneta serveri un citām aktualitātēm datorikā. Seminārs plānots no pulksten 11.00 līdz 16.00.
Semināram aicināti pieteikties 10.-12.klašu izglītojamie līdz 2017.gada 9.februārim, aizpildot anketu.
>> Lasīt vairāk

 
2016.gads

30.12.2016. M.Butlere-Bērziņa.
Aicinām pieteikties semināram "Beta"

VISC 2017.gadā organizē semināru ciklu "Beta" 9.-12.klašu skolēniem, kuriem ir padziļināta interese par dabas zinātnēm un datorzinātni, kuri izstrādā pētnieciskos darbus dabas zinātnēs, vai arī savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar šīm zinātnēm.
Pirmais seminārs notiks 2017.gada 28.janvārī Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (Ķengaraga ielā 8, Rīgā). Seminārs plānots no plkst.11.00 līdz 16.00.
Izglītojamie aicināti pieteikties semināram līdz 2017.gada 10.janvārim, aizpildot anketu. Apstiprinājums par dalību seminārā tiks izsūtīts individuāli uz pieteikumā norādīto e-pastu līdz 2017.gada 13.janvārim.
>> Lasīt vairāk

06.12.2016. M.Butlere Bērziņa.
Aicinām pieteikties ekspertus darba grupai

Projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" viena no aktivitātēm paredz izstrādāt metodisku materiālu pedagogiem talantīgu izglītojamo atpazīšanai un izglītojamo talantu izkopšanai. Šobrīd pedagogiem pieejamie materiāli ir samērā ierobežoti, ir pieejami dažādi pētījumi, rekomendācijas un vadlīnijas, taču iztrūkst vienotas metodikas, kas būtu atbilstoša Latvijas izglītības sistēmai.
Projekta ietvaros plānotās metodikas izstrādei tiks iepirkts viens autordarbs, kurš saturēs pedagogiem nepieciešamās kompetences talantu identificēšanai un attīstībai, praktiskās metodes un to aprakstus, kā arī palīgmateriālus, kas ikdienā ļaus pedagogam pilnveidot darba metodes izglītojamo talantu paaugstināšanā.
Metodikas vispārējā satura izstrādei tiek veidota ekspertu darba grupa. Aicinām pieteikties nozares ekspertus!
Ekspertu uzdevums būs identificēt metodikas satura jautājumus, piedalīties izstrādātās metodikas izvērtēšanā un priekšlikumu sniegšanā tās pilnveidei.
Motivētus pieteikumus par dalību darba grupā līdz š.g. 13.decembrim lūdzam aizpildīt anketā.
Papildu informācija: tālr. 67350815, 20329916; e-pasts maija.butlere-berzina@visc.gov.lv

Atgriezties sadaļā "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai"