visc_partneri.jpg
Valsts izglītības satura centrs sadarbojas ar daudzām institūcijām un organizācijām Latvijā un ārvalstīs, kā arī sniedz informatīvo atbalstu par partneru aktualitātēm.
Sākumlapa > VISC > Sadarbība un līdzdalība > Partneru aktualitātes

Sadarbības partneru aktualitātes

19.10.2016. A.Skvarika.
Novērtē valsts iestāžu darbinieku izcilu apkalpošanu!

Turpinot pagājušajā gadā uzsākto laba servisa kustību valsts pārvaldē, Valsts kanceleja aicina balsot par atsaucīgiem valsts iestāžu darbiniekiem. Balsot iespējams, aizpildot anketu interneta vietnē mazaksslogs.gov.lv un mobilajā lietotnē “Futbols” līdz 17.novembrim.
>> Valsts kancelejas preses relīze

17.10.2016. D.Ozoliņa.
Rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa 140.jubilejai veltītais pārspriedumu, literāro un pētniecisko darbu konkurss

Godinot Jāņa Jaunsudrabiņa devumu latviešu kultūrā, PIKC „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums” sadarbībā ar VISC, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada latviešu valodas un literatūras skolotāju un bibliotekāru metodisko apvienību aicina jauniešus/jaunietes un viņu skolotājus iesaistīties literāro un pētniecisko darbu, kā arī pārspriedumu konkursā. Konkursa norises laiks no 2016.gada 15.oktobra līdz 2017.gada 10.februārim.
>> Konkursa nolikums

30.09.2015. I.Liepa-Balode.
Izlietoto bateriju vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!"

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un VISC aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2016./2017. mācību gadā. Piedaloties konkursā, ikkatrs tā dalībnieks veicinās videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.
Lai iesaistītos konkursā, izglītības iestādes pārstāvim līdz 2016.gada decembra beigām jāreģistrējas “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv izveidotajā konkursa datu bāzē. Izlietotās baterijas būs iespējams nodot līdz 2017.gada februāra beigām.
Uzvarētāji un konkursa kopējie sasniegumi tiks paziņoti maijā.
>> Nolikums www.zalajosta.lv
>> Lasīt vairāk www.zalajosta.lv

28.09.2015. I.Liepa-Balode.
Izsludināts makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!"

“Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R” un SIA “AP Kaudzītes” aicina Jūsu izglītības iestādi Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, veicinot bērnu un jauniešu vides apziņu un sekmējot dabas resursu taupīšanu, vienlaikus cīnoties par vērtīgām balvām. Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2016.gada 20.decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā “Makulatūras vākšanas konkurss” izveidotajā konkursa datu bāzē.
Aicinām izglītības iestādes būt tālredzīgām – reģistrēties konkursam un sākt vākt makulatūru jau tagad, tādējādi ar katru savākto makulatūras kilogramu pietuvinot sevi uzvarai.
Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2017.gada 8.maijā.
>> Nolikums www.zalajosta.lv
>> Lasīt vairāk www.zalajosta.lv

15.09.2016. I.Liepiņa.
AS "Latvijas valsts meži" aicina skolēnus veidot vides izziņas spēles

7.-9. klašu skolēniem ir iespēja piedalīties LVM Meža olimpiādē – āra mācību spēļu ideju konkursā, kura galvenā balva ir ārzemju dabas ekspedīcija visai skolēnu komandai.
Olimpiādi organizē AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, un tās galvenie mērķi ir popularizēt Latvijas skolās radošu un veselīgu mācīšanos dabā un veicināt jauniešu izpratni par Latvijas lielāko atjaunojamo resursu - mežu.
Piedaloties olimpiādē, komandai ir jāizdomā jaunu āra mācību spēli par mežu un jāizspēlē to kopā ar klases biedriem brīvā dabā (skolas pagalmā, parkā, mežā, botāniskajā dārzā u. tml.), izmantojot dabas materiālus. Komandai jāapraksta spēles noteikumi un jārada 1 minūti gara video pamācība, kurā redzama spēles norise.
30 labākās spēles 1. februārī publicēs LVM skolu programmas “Facebook” lapā “Izzini mežu, Latvija”, kur ikviens “Facebook” lietotājs līdz 20. februārim var balsot par spēlēm, spiežot “Like” zem publicētajiem video.
LVM Meža olimpiādes finālā dabas parkā Tērvetē 2017. gada 27. aprīlī piedalīsies 10 komandas, kas ieguvušas visvairāk atzinības “Facebook” lietotāju vērtējumā.
Vairāk informācijas un nolikums  www.lvm.lv/mezaolimpiade

14.09.2016. B.Moļņika.
Bērnu un jauniešu konkurss "Solis gleznā"

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, izglītības uzņēmums “Lielvārds”, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa memoriālais muzejs un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko bērnu un jauniešu konkursu “Solis gleznā”.
Konkurss tiek rīkots, atzīmējot izcilā latviešu glezniecības meistara Jaņa Rozentāla 150. gadadienu, kā arī izceļot citu Latvijas kultūras kanonā iekļauto mākslinieku – Vilhelma Purvīša, Johana Valtera un Ģederta Eliasa veikumu. Konkursa organizatori aicina bērnus un jauniešus atveidot šo mākslinieku gleznu sižetus un iemūžināt tos fotogrāfijās, tādējādi sniedzot iespēju netradicionālā un saistošā veidā runāt par Latvijas mākslas vēsturi un nozīmīgām personībām tajā.
Konkursā var piedalīties 1.–12.klašu skolēni un bērnu dārzu audzēkņi visā Latvijā.
Darbus konkursam var iesniegt līdz 2016.gada 30.septembra plkst. 17:00, augšupielādējot konkursa interneta vietnē www.darini.lv
>> Konkursa nolikums

12.09.2016. K.Funts.
Zemkopības ministrija izsludina gadskārtējo konkursu skolu jaunatnei "Mūsu mazais pārgājiens 2016"

Zemkopības ministrija (ZM) izsludinājusi konkursu Latvijas skolēniem “Mūsu mazais pārgājiens 2016”. Šogad jau par tradīciju kļuvušais ZM konkurss Latvijas skolu jaunatnei "Mūsu mazais pārgājiens" notiek 10 reizi. Konkursā aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki. Konkursa uzdevums ir veikt izpēti par koka daudzpusīgajām izmantošanas iespējām Latvijā un pasaulē. Konkursa moto: "Koks ir visur!".
Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem ir jāveic literatūras un informācijas avotu izpēte par koka daudzpusīgajām izmantošanas iespējām (piemēram, jumtam, degvielā, tipogrāfijas krāsai u.tml.) Latvijā un pasaulē un jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).
Konkursa darbs dalībniekiem jāiesniedz līdz š.g. 7. oktobra plkst.15.00 ZM Meža departamentā vai jānosūta pa pastu ar norādi "Konkursam „MŪSU MAZAIS PĀRGĀJIENS 2016”" (pasta zīmogs 07.10.2016.).
Ar konkursa nolikumu ikviens var iepazīties Zemkopības ministrijas vietnē.

07.09.2016. K.Georgijeva.
Notiks 10. Juvenes Translatores konkurss

2016. gada 24. novembrī skolēni no visas Eiropas rakstīs tulkošanas pārbaudes darbu. Vienā un tajā pašā dienā visās Eiropas Savienības (ES) valstis skolēni savu skolotāju uzraudzībā tulkos tekstu, izvēloties vienu no 24 oficiālajām ES valodām. 10.Juvenes Translatores konkurss ir laba iespēja sevi  apliecināt  tieši  Latvijas reģionu skolēniem, par ko liecina fakts, ka vairākus gadus Latvijas uzvarētāji ir nākuši no skolām ārpus lielajām pilsētām.
lr  pagājuši  desmit   gadi, kopš Eiropas Komisijas   tulkošanas  dienests  pirmoreiz   sarīkoja tulkošanas konkursu vidusskolēniem.  Tā mērķis bija veicināt valodu apguvi un mudināt svešvalodu jomā apdāvinātos jauniešus pievērsties  tulkotāja karjerai.
Kā  zināms, svešvalodu   prasme jauniešiem   paver   labākas iespējas   darba tirgū gan dzimtenē, gan ārzemēs, turklāt   valodu  apguve   ievērojami   sekmē  starpkultūru dialogu, Eiropas integrāciju un globālas  pilsoniskuma apziņas veidošanos. Tulkošana palīdz uzlabot gan avotvalodas, gan  mērķa  valodas  zināšanas,  un  to aizvien  biežāk  izmanto  skolās, lai veicinātu visaptverošu pieeju valodu apguvē.
Kopš pirmā  konkursa Eiropas Savienībā vairāk nekā 25 tūkstoši  skolēnu  ir  pārbaudījuši savus spēkus īsa teksta  tulkošanā  no vienas  ES oficiālās valodas citā. Turklāt  lielākā  daļa iesaistīto   skolotāju    izmanto    iespēju sarīkot vietējo skolas mēroga konkursu,   ļaujot iesaistīties  plašākam  skolēnu lokam. Uzvarētājus  (pa vienam no katras  ES valsts) pavasarī aicina uz Briseli, kur viņi kopā ar skolotājiem piedalās  apbalvošanas  ceremonijā, kas notiek Eiropas Komisijas  telpās. Pēc konkursa apbalvošanas ceremonijā Briselē (2017. gada sākumā) Eiropas Komisijas Tulkošanas  ģenerāldirektorāta tulkotāji novērtēs darbus  un izraudzīsies  vislabāko  tulkojumu katrā  ES valstī. 28 uzvarētāji iegūs trīs dienu ceļojumu uz Briseli un piemiņas balvu.
Gadu gaitā  konkurss Juvenes Translatores ir  izvērties  nozīmīgāks,  nekā sākumā  tika domāts. Tas veicina  ne  tikvien  valodu  apguvi  un  tulkošanu, bet arī skolēnu apmaiņu un sadarbību Eiropas mērogā. Daudzie un dažādie valodu pāri, ko skolēni izvēlējušies konkursa  darbam, liecina par  Eiropas valodu  daudzveidību,  ko ES tiecas aizsargāt  ar daudzvalodības  politiku.
Skolām jāreģistrējas Juvenes Translatores vietnē laikā no 2016.gada 1.septembra līdz 20.oktobrim.
Vairāk par konkursu lasīt vietnē – http://ec.europa.eu/translatores/index_lv.htm

02.06.2016. A.Tūna.
Ceļā uz Latvijas valsts simtgadi sākam piepildīt "Latvijas skolas somu"

Kopš 1.jūnija visiem interesentiem pieejams apkopojums par kultūras norisēm bērniem un jauniešiem, kas atrodams Kultūras ministrijas mājas lapas sadaļā "Kultūras norises bērniem un jauniešiem". Rezultātā, pateicoties kultūras iestāžu atsaucībai un izmantojot Latvijas digitālās kultūras kartes (www.kulturaskarte.lv) tehnoloģiskās iespējas, ir apkopota informācija par teātru, mūzikas, koncertu, dejas, arhitektūras, dizaina, bibliotēku, muzeju un arhīvu institūciju un organizāciju piedāvājumu.
Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks, savukārt, uzsver: "Apkopotā informācija palīdzēs VISC, strādājot pie jaunā mācību satura izstrādes vispārējā izglītībā. Tas būs balstīts kompetenču pieejā, un viena no pamatkompetencēm būs kultūras un radošuma kompetence, akcentējot, ka skolēniem vienlaikus ar kultūras un mākslas pieredzes iegūšanu ir jāattīsta radošā domāšana un jāveido paša radošās darbības pieredze."
>> Lasīt vairāk

02.03.2016. I.Švarca, A. Melnūdris.
Ieteikumi digitālo mācību līdzekļu un resursu izstrādei un novērtēšanai

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) izveidotā darba grupa ir izstrādājusi ieteikumus (vadlīnijas) digitālo mācību līdzekļu un resursu (DML) izstrādei un novērtēšanai. Ieteikumu mērķis ir sniegt atbalstu DML izstrādei un to kvalitātes novērtēšanai, veicināt vienotu izpratni par DML nozīmi mācību procesā, paaugstināt DML kvalitāti, pieejamību un lietojamību. Ieteikumos ir apkopotas būtiskākās IKT nozares ekspertu atziņas par DML mērķiem, to pielietojumu un izmantojamajām tehnoloģijām, kā arī sniegts viedoklis par DML vērtēšanas kritērijiem. Izstrādājot ieteikumus, darba grupa sadarbojās ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts izglītības satura centra pārstāvjiem.
>> Ieteikumi LIKTA vietnē

03.02.2016. A.Melnūdris.
Mācību satura izmaiņas Latvijas darba tirgu nākotnē nodrošinās ar vairāk nepieciešamajiem IKT jomas speciālistiem

Valsts izglītības satura centrs (VISC) un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) vienojušies sekmēt izglītojamo digitālās kompetences veidošanu, speciālistu sagatavošanu atbilstoši Latvijas tautsaimniecības, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) attīstības tendencēm, parakstot sadarbības memorandu. Būtiskākais mērķis ir veicināt IKT jomas speciālistu skaita pieaugumu nākotnē, jo pašreiz Latvijā vērojams izteikts šīs jomas darbaspēka trūkums.
*VISC un LIKTA 3.februārī parakstīja sadarbības memorandu.
>> Lasīt vairāk
>> Fotogalerija

Sadaļas arhīvs