visc_partneri.jpg
Valsts izglītības satura centrs sadarbojas ar daudzām institūcijām un organizācijām Latvijā un ārvalstīs, kā arī sniedz informatīvo atbalstu par partneru aktualitātēm.
Sākumlapa > VISC > Sadarbība un līdzdalība > Partneru aktualitātes

Sadarbības partneru aktualitātes

01.02.2018. I.Kadiķe.
Valsts simtgadē skolu jaunieši pēta Latvijas kultūras mantojumu, piedāvā radošus un mūsdienīgus komunikācijas risinājumus

Ar panākumiem 26.janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās Kultūras kanona konkursa skolu jaunatnei “Latvijas Kultūras kanons Latvijas Simtgadei” (turpmāk – konkurss) fināls. Konkursu organizēja Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālā bibliotēku, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Latvijas Nacionālo kultūras centru, Valsts Izglītības satura centru, Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteju Svētku rota un konkursa atbalstītājiem. Šajā mācību gadā ikgadējā Kultūras kanona konkursa moto bija Kultūras kanona stāsti, ziņas un vēstis Latvijas cilvēkiem nākamajā simtgadē. Konkursa iecerei bija jāsasaucas ar tā rezultātu, kas realizēsies jaunas Kultūras kanona mājaslapas izveidē ar Latvijas simtgadei veltītu multimediālu saturu.
>> Lasīt vairāk

23.01.2018. L.Zeile.
Zemkopības ministrija rīko konkursu skolēniem "Mūsu mazais pārgājiens 2018"

Zemkopības ministrija (ZM)sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” un Latvijas Kokrūpniecības federāciju rīko konkursu skolēniem "Mūsu mazais pārgājiens 2018".
Konkursā aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.
Konkursa uzdevums ir
– veikt literatūras un informācijas avotuizpēti par koka pārtapšanu enerģijā;
– doties izpētes pārgājienā vai ekskursijā;
– sagatavot radošu izpētes darbu – pārgājiena vai ekskursijas aprakstu brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar literatūras un informācijas avotu izpētē iegūto informāciju, kā arī ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).
Konkursa izpētes darbu iesniegšanas termiņš laika posmā no 2018. gada 22. janvāra līdz 2018. gada 16. aprīlim.
>> Konkursa nolikums Zemkopības ministrijas vietnē

09.01.2018. A.Arhomkins.
ASV vēstniecība Latvijā izsludina ikgadējo video konkursu vidusskolēniem

ASV vēstniecība Latvijā izsludina ikgadējo video konkursu vidusskolēniem ar galveno balvu četru nedēļu ceļojumu pa ASV. Šī gada tēma ir “Mediju lietotprasme”.
Gaidīsim jauniešu video angļu valodā par to, kā tad viņuprāt mūsdienās lietot medijus, kā izsvērt par to, kam ticēt, kam nē, kā sekot līdzi Latvijas un pasaules aktualitātēm, kādēļ tas ir svarīgi u.t.t.
Video iesūtīšanas beigu termiņš ir 2018.gada 22.februāris.
>> Vairāk informācijas par konkursu ASV vēstniecības vietnē
>> Konkursa plakāts (angļu valodā)

08.01.2018. L.Zeile.
Aicina vidusskolēnus pieteikties Latvijas valsts meži 2018. gada stipendijām

Lai vairotu izpratni par meža resursu augošo lomu vides problēmu risināšanā, AS "Latvijas valsts meži" (LVM) sadarbībā ar biedrību “Zaļās mājas”, AS "Latvijas Finieris" un Valsts izglītības satura centru aicina vidusskolēnus piedalīties stipendiju konkursā “LVM Bioekonomikas skola”. Trīs kārtās jaunieši iepazīs, pētīs dabā un risinās jautājumus, kuri skar inovatīvo bioekonomikas jomu. Stipendiju fonds 2018. gadā - 1700 eiro!
>> Vairāk informācijas un nolikums

31.10.2017. I.Liepa-Balode.
Radošais konkurss "Mans veltījums tīrai Latvijai!"

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži”, Latvijas Dabas muzeju, Izklaides parku “Avārijas brigāde”, SIA “FOLDLIFE” un VISC aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes piedalīties radošajā konkursā, kurā jāizgatavo dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem “Mans veltījums tīrai Latvijai!”.
Reģistrācija radošajam papīra pārstrādes konkursam “Mans veltījums tīrai Latvijai!” notiek līdz 2018.gada 01.februārim, elektroniski reģistrējoties elektroniskajā konkursa pieteikuma anketā.
Radošie darbi jāiesūta līdz 2018.gada 9.martam.
Konkursa uzvarētājus noteiks īpaša žūrija. Labāko darbu autori saņem īpašas pārsteiguma dāvanas no konkursa organizatoriem, kā arī interesantākie konkursu dalībnieku darbi tiks izstādīti Dabas muzeja telpās, Izklaides parka “Avārijas brigāde” paviljonā, Latvijas simtgadei veltītā pasākumā un citās vides dizaina izstādēs.
>> Radošā konkursa nolikums.
>> Radošā konkursa plakāts.
>> Radošā konkursa pieteikuma anketa.

11.10.2017. D.Ozoliņa.
Rakstnieka Edvarta Virzas 135.jubilejai veltītais pārspriedumu, literāro un pētniecisko darbu konkurss

Godinot Edvarta Virzas devumu latviešu kultūrā, PIKC "Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums" sadarbībā ar VISC, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada latviešu valodas un literatūras skolotāju un bibliotekāru metodisko apvienību aicina visu izglītības iestāžu un diasporas jauniešus/jaunietes vecumā no 15 līdz 20 gadiem un viņu skolotājus iesaistīties literāro un pētniecisko darbu, kā arī pārspriedumu konkursā. Konkurss pilnveido jauniešu radošās un pētnieciskās prasmes, sniedz iespēju labāk izprast nacionālo identitāti, patriotismu un ētiskās vērtības, paplašina redzesloku, izkopj individuālo valodas stilu, ļauj apzināties literārās izaugsmes iespējas, kā arī veicina dziļāku interesi un izpratni par E.Virzas dzīvi un radošo darbību.
>> Konkursa nolikums vietnē www.kuldigastehnikums.lv

09.10.2017. I.Liepa-Balode.
Makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!" 2017./2018.m.g.

“Zaļā josta” sadarbībā ar VISC, AS “Latvijas valsts meži”, Izklaides parku “Avārijas brigāde”, SIA “Pilsētvides serviss”, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R”, SIA “Balticfloc” un SIA “AP Kaudzītes” aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 2017./2018. mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2017.gada 31.decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā “Makulatūras vākšanas konkurss” izveidotajā datu bāzē. Aicinām izglītības iestādes būt tālredzīgām – reģistrēties konkursam un sākt vākt makulatūru jau tagad, tādējādi ar katru savākto makulatūras kilogramu pietuvinot sevi uzvarai.
Vairāk informācijas un nolikums www.zalajosta.lv

20.09.2017. I.Liepa-Balode.
Izlietoto bateriju vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!"

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un VISC aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2017./2018. mācību gadā. Piedaloties konkursā, ikkatrs tā dalībnieks veicinās videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2017.gada 31.decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu uzņēmuma “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā “Izlietoto bateriju vākšanas konkurss” izveidotajā datu bāzē.
Vairāk informācijas un nolikums www.baterijas.lv

07.09.2017. I.Kadiķe.
Kultūras kanona konkurss 2017-2018 "Kultūras kanona vēstis Latvijas nākošajā simtgadē"

Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.-12.klašu skolēni, mākslas un mūzikas vidusskolu vecāko kursu audzēkņi un viņu skolotāji tiek aicināti piedalīties Latvijas Kultūras kanona konkursā 2017./2018. "Kultūras kanona vēstis Latvijas nākošajā simtgadē".
>> Lasīt vairāk LKA vietnē
>> Konkursa nolikums

16.06.2017.
Turpinās pieteikšanās vērienīgai stipendiju programmai — vairāk nekā 400 000 eiro atbalsts spožākajiem absolventiem

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Finanšu ministrija un VAS “Latvijas Loto” ir atklājusi unikālu projektu — lielo Simtgades loteriju, kas ir līdz šim nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts un ietver vērienīgu stipendiju atbalsta programmu spožākajiem vidējās izglītības iestāžu absolventiem. Kopumā divu gadu laikā plānots novirzīt vairāk nekā 400 000 eiro no Simtgades loterijas ieņēmumiem tālejošam labdarības mērķim.
>> Lasīt vairāk www.fm.gov.lv

27.03.2017. S.Margeviča.
Latvijas skolas aicinātas pieteikties praktisko mācību stundu programmai "Dzīvei gatavs"

Ikviena Latvijas skola aicināta pieteikties Swedbank praktisko mācību stundu programmai "Dzīvei gatavs". Tās ietvaros bankas darbinieki viesojas skolu 11. klasēs, lai papildinātu mācību stundu saturu ar praktiskiem finanšu jomas piemēriem, vienlaikus ļaujot skolēniem "iekāpt dažādu profesiju kurpēs". Teorētiskās zināšanas saistīt ar reālo dzīvi bankas darbinieki skolēniem palīdz piecos mācību priekšmetos – matemātikā, angļu valodā, informātikā, ekonomikā un klases stundā. Programma 11. klases skolēniem sniedz ieskatu dažādās finanšu nozares profesijās un ļauj attīstīt 21.gadsimta kompetences, piemēram, finanšu pratību, līderību, sadarbības prasmes, komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, prasmi lietot iegūtās zināšanas citā kontekstā. Šajā mācību gadā Swedbank eksperti ir jau novadījuši 455 "Dzīvei gatavs!" mācību stundas. Praktisko mācību stundu programma "Dzīvei gatavs" ir Swedbank ekspertu un "Iespējamās misijas" skolotāju kopdarbs. Programmas mācību saturu, kas balstīts kompetenču attīstības pieejā, atzinīgi novērtējis Valsts Izglītības satura centrs.
Vispārējās un profesionālās izglītības iestādes aicinātas pieteikties gan visām 5 programmas “Dzīvei gatavs” mācību stundām, gan konkrētām stundām atsevišķi.
Nodarbībām vai arī kādai no tām skolas var pieteikties, aizpildot anketu: swedbank.lv/dziveigatavs.
>> Lasīt vairāk

17.03.2017. K.Jakubovska.
20170317_swedbank.jpgSwedbank paraksta sadarbības līgumu ar Valsts izglītības satura centru

16.martā Swedbank ir parakstījusi sadarbības līgumu ar Valsts izglītības satura centru par ekonomiskās izglītības jautājumu integrēšanu vispārējās un profesionālās izglītības mācību procesā. Noslēgtais sadarbības līgums paredz valsts un bankas sadarbību, lai pilnveidotu skolotāju un skolēnu izpratni par ekonomiskās izglītības jautājumiem, veicinot zināšanu sasaisti ar to lietojumu dzīvē. Abu pušu sadarbībā pirmais solis ir izglītības programma "Dzīvei gatavs!". Programma "Dzīvei gatavs!" ir bankas ekspertu un nodibinājuma "Iespējamās misijas" skolotāju kopdarbs, kas piedāvā skolotājiem pilnveidot mācību stundu saturu, uzaicinot Swedbank vieslektorus, kas stundas tēmu izskaidros ar praktiskiem finanšu jomas piemēriem, vienlaikus ļaujot skolēniem "iekāpt dažādu profesiju kurpēs". Programmas "Dzīvei gatavs!" saturā ir iekļautas matemātikas, ekonomikas, angļu valodas, informātikas un klases stundas nodarbības.
Visām 5 nodarbībām vai arī kādai no tām skolas var pieteikties, aizpildot anketu vietnē swedbank.lv/dziveigatavs.
>> Lasīt vairāk

Sadaļas arhīvs