visc_partneri.jpg
Valsts izglītības satura centrs sadarbojas ar daudzām institūcijām un organizācijām Latvijā un ārvalstīs, kā arī sniedz informatīvo atbalstu par partneru aktualitātēm.
Sākumlapa > VISC > Sadarbība un līdzdalība > Partneru aktualitātes

Sadarbības partneru aktualitātes

17.05.2018. L.Zeile.
Konkursā "Tīrai Latvijai!" bērni un jaunieši pārstrādei nodod 35,3 tonnas izlietotu bateriju

Izlietotas baterijas ir videi kaitīgi atkritumi, kuri, nepareizi apsaimniekoti, spēj ne tikai piesārņot augsni un gruntsūdeņus ar ķīmiskiem savienojumiem un smagajiem metāliem, bet arī radīt nopietnus veselības traucējumus. Gādājot par sabiedrības vides izglītību un sekmējot pareizu atkritumu apsaimniekošanu, “Zaļā josta” 2017./2018. mācību gadā iesaistīja vairāk nekā 80 tūkstošus bērnu un jauniešu no 335 Latvijas izglītības iestādēm izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, uz pārstrādi nogādājot 35,329 tonnas izlietotu bateriju. Bateriju vākšanas konkurss norisinājās 12.reizi un šogad izdevies pārstrādei nogādāt par gandrīz tonnu vairāk šo videi kaitīgo atkritumu nekā pērn.
>> Lasīt vairāk

17.05.2018. L.Zeile.
Skolēni no visas Latvijas piešķir otru elpu 1049,3 tonnām makulatūras

2017./2018. mācību gadā “Zaļā josta” rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, piedaloties 91352 bērniem un jauniešiem no 379 izglītības iestādēm, savāktas un otrreizējai pārstrādei nogādātas 1049,307 tonnas makulatūras. Rīkojot otrreizējo izejvielu vākšanas konkursus, “Zaļā josta” apvieno Latvijas izglītības iestāžu audzēkņu pūles nevajadzīgu papīru atgriešanā atkārtotā apritē jau 14.gadu, sekmējot resursu taupību, iedzīvotāju iesaisti atkritumu šķirošanā un izpratni par tās nozīmi, kā arī papīra atkritumu pārstrādi pašmājās.
>> Lasīt vairāk

16.04.2018. L.Zeile.
Aicinām topošās 6. klases pieteikties Latvijas valsts mežu ekspedīcijām 2018./2019. mācību gadā

AS "Latvijas valsts meži" kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru un AS "Latvijas Finieris" jau otro gadu aicina Latvijas vispārizglītojošo skolu 6.klases apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā – Latvijas valsts mežu ekspedīcijās!
2018.gada septembrī ekspedīcijas notiks lielāko Latvijas pilsētu tuvumā, un tām pieteikties var no 10.aprīļa līdz 10.maijam vietnē www.lvm.lv/ekspedicija
>> Vairāk informācijas LVM vietnē

09.04.2018. E.Karlsone.
Konkurss skolēniem "Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai"

Latvijas Piļu un muižu asociācija un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija Eiropas kultūras mantojuma gada ietvaros aicina skolēnus piedalīties aizraujošā konkursā “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai”.
Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu padziļinātu interesi par kultūras mantojuma objektiem un rosināt interesi par to izmantošanas iespējām mūsdienās. Ar apkārtnes tuvumā esošo muižu izpēti jauniešus vēlamies iesaistīt sava reģiona uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības plānošanā.
Konkursā aicinām piedalīties 7.-8. klašu un 10.-11. klašu skolēnu komandas.
Abas klašu grupas konkursā tiks vērtētas atsevišķi.
Uzvarētāju komandas iegūs iespēju visai klasei rīkot neaizmirstamu klases vakaru kādā no Latvijas vēsturiskajām ēkām.
>> Vairāk informācijas un konkursa nolikums LPVEA vietnē

16.03.2018. A.Aukšmuksta.
Dabaszinātņu skolotāju radošo ideju konkurss "Zinātne uz skatuves"

Valsts izglītības satura centrs aicina piedalīties Dabaszinātņu skolotāju radošo ideju konkursā “Zinātne uz skatuves”.
Konkursu Latvijā rīko Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestāde “Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.
>> Konkursa nolikums zrkac.lv vietnē
>> Pieteikuma veidlapa [DOC] zrkac.lv vietnē
>> Apraksts par festivāla norisi 2017.gadā

13.03.2018. S.Margeviča.
Skolēni aicināti "pielaikot" dažādas finanšu jomas profesijas

20180313.jpgVisa mācību gada garumā 11. klases skolēniem pieejamas Swedbank praktiskās mācībstundas "Dzīvei gatavs". Programma oriģinālā veidā ļauj skolēniem iejusties vairāku finanšu profesiju lomās, atbildot uz tik bieži dzirdēto jautājumu "Kāds sakars skolai ar reālo dzīvi?", kā arī attīsta tādas 21. gadsimta kompetences kā finanšu pratība, sadarbības un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, prasmi lietot iegūtās zināšanas citā kontekstā u.c.
Pagājušā mācību gadā skolu programmas “Dzīvei gatavs” lektori apceļojuši lielāko daļu Latvijas vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu un kopā aizvadījuši vairāk nekā 1 000 mācību stundas. Tās augstu novērtējuši gan paši skolēni, gan arī skolotāji, atzīstot, ka stundas spēj motivēt mācībām un palīdz saskatīt zināšanu pielietojumu reālajā dzīvē.
Swedbank aicina izmantot bankas ekspertu pieredzi savu skolēnu labā piecos dažādos priekšmetos – matemātikā, ekonomikā, angļu valodā, informātikā, kā arī klases stundās, kur bankas darbinieka stāstījums un praktiskais uzdevums sniedz priekšstatu par kādu finanšu jomas profesiju, sasaistot to ar  11. klases mācību vielu.
Plašāka informācija par “Dzīvei gatavs” piedāvājumu un stundu plāniem atrodama https://www.dziveigatavs.lv/
Pieteikties iespējams bez maksas, aizpildot anketu https://www.dziveigatavs.lv/pieteikties

22.02.2018. G.Pērle.
Jaunās latviešu kultūras datubāzes

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts piedāvā literatūras vortālu www.literatura.lv un Latviešu folkloras krātuves digitālo arhīvu www.garamantas.lv, kas izmantojami mācību satura un procesa bagātināšanai. Kopš 2018. gada janvāra Latvijas un latviešu literatūras vortālā www.literatura.lv blakus nozīmīgai datubāzei atrodama informācija par aktualitātēm mūsdienu latviešu rakstniecībā. Šeit gan skolotāji, gan skolēni savā ikdienas darbā un mācību procesā var ērti iegūt informāciju par literātu dzīves gaitām, apbalvojumiem, dalību organizācijās, daiļdarbiem un to tulkojumiem, kā arī sekot līdzi aktualitātēm.
>> Lasīt vairāk

23.01.2018. L.Zeile.
Zemkopības ministrija rīko konkursu skolēniem "Mūsu mazais pārgājiens 2018"

Zemkopības ministrija (ZM)sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” un Latvijas Kokrūpniecības federāciju rīko konkursu skolēniem "Mūsu mazais pārgājiens 2018".
Konkursā aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.
Konkursa uzdevums ir
– veikt literatūras un informācijas avotuizpēti par koka pārtapšanu enerģijā;
– doties izpētes pārgājienā vai ekskursijā;
– sagatavot radošu izpētes darbu – pārgājiena vai ekskursijas aprakstu brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar literatūras un informācijas avotu izpētē iegūto informāciju, kā arī ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).
Konkursa izpētes darbu iesniegšanas termiņš laika posmā no 2018. gada 22. janvāra līdz 2018. gada 16. aprīlim.
>> Konkursa nolikums Zemkopības ministrijas vietnē

Sadaļas arhīvs