Sākumlapa > Interešu izglītība > Dziesmu svētki > Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki. Arhīvs

Atgriezties sadaļā "Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki"

Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki. Arhīvs
 

2014.gads

20140611_gaudeamus.jpg11.06.2014. A.Melbārde.
Lielākais Baltijas valstu studentu festivāls "Gaudeamus" aicina uz krāšņiem svētkiem Daugavpilī

Latvijā, Daugavpilī no š.g. 27. līdz 29. jūnijam notiks 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki „Gaudeamus”, kas kopā pulcēs ap 5000 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Festivāla viesi aicināti izbaudīt plašu programmu, kurā līdztekus tradicionālajiem koncertiem, kuros varēs iepazīties ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tautas dziesmu, deju un folkloras tradīcijām, būs arī vēl citi radoši pasākumi, kas festivāla ietvaros notiks pirmo reizi.

20140422_gaudeamus.jpg22.04.2014. A.Melbārde.
Šogad Latvijā notiks lielākie Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki "Gaudeamus" un programma sola interesantus jauninājumus

Latvijā, Daugavpilī no š.g. 27. līdz 29. jūnijam notiks 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki, kuros plāno piedalīties ap 5000 dažādu studentu tautas mākslas kolektīvu dalībnieki - dziedātāji, dejotāji un mūziķi. Svētkiem veltītajā preses konferencē 10. aprīlī, "Gaudeamus" organizatori iepazīstināja ar programmas tradicionālajiem koncertiem un atklāja arī pasākumus, kas svētku ietvaros notiks pirmo reizi.

20140408_gaudeamus.jpg08.04.2014. A.Melbārde.
Notiks augstskolu koordinatoru tikšanās, preses konference un pirmais "Gaudeamus" Latvijas programmas kopmēģinājums koriem

Turpinot aizsākto kopmēģinājumu sēriju – ceturtdien, 10.aprīlī plkst.18:00 LU aulā notiks Latvijas individuālās programmas mēģinājums. Kopmēģinājumā piedalās Rīgas un Jelgavas kori un visu koru, kuri piedalās svētkos, diriģenti.
Mēģinājumu vadīs Latvijas programmas mākslinieciskā vadītāja, diriģente Ilze Valce.
Latvijas programmas repertuārs (koriem):
„Rikšiem bērīt”
„Pūt, pūt, vējiņ’”
„Līgo dziesma”
„Sit kociņu pie kociņa”
„Saule brida rudzu lauku”
„Apkal manu kumeliņu”
„Kur gaismeņa zila ausa”
„Fināla dziesma no mūzikla Pūt, vējiņi”
„Pilsētas romance” („Rīga dimd”)
„Manai dzimtenei”
Pirms lielā kopmēģinājuma plkst.15:00 Latvijas Universitātes galvenajā ēkā notiks arī augstskolu koordinatoru tikšanās, savukārt plkst.17:30 "Gaudeamus 2014" aktivitātes tiks atklātas preses konferencē, kurā ir aicināti piedalīties mediju pārstāvji un augstskolu/koledžu komunikāciju speciālisti.

27.02.2014. A.Melbārde. Precizēts 03.03.2014.
Notiks pirmais "Gaudeamus" Noslēguma koncerta programmas kopmēģinājums koriem

Ceturtdien, 6.martā plkst. 18:00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētku „Gaudeamus” Noslēguma koncerta programmas kopmēģinājums Rīgas un Jelgavas koriem (un visiem Latvijas diriģentiem).
Koru dalībniekiem ir lūgums ierasties savlaicīgi!
Mēģinājumu vadīs Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Juris Kļaviņš. Mēģinājumā ar koriem strādās arī diriģenti Māra Marnauza, Ivars Cinkuss, kā arī kolēģi no Lietuvas un Igaunijas.
Mēģinājuma programma:
1) Deju dziesma "Jautrās dzirnavas";
Igaunijas jauktā kora dziesmas
2) "Kaunimal laulud" un
3) "Koit";
Lietuvas jauktā kora dziesmas
4) "Mano kraštas" un
5) "Buvo dūda Vilniuj";
Latvijas jauktā kora dziesmas
6) "Dvēseles dziesma" un
7) "Tava ir jaunība mana";
Vīru koru dziesmas –
8) igauņu "Meeste laul" un
9) latviešu "Mūžu mūžos būs dziesma";
Sieviešu koru dziesmas –
8) lietuviešu "Gražiausias sodas" un
9) latviešu "Es bij’ meita".

12.02.2014. A.Melbārde.
Vasarā gaidāmie "Gaudeamus" svētki studentus apvienos ne vien kopīgā dejā un dziesmā, bet arī komunikāciju platformās sociālajos tīklos

Rosīgi ir aizsācies pēdējais posms pirms vasarā gaidāmajiem 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkiem „Gaudeamus”. Vēlam izturību gatavojoties!
Ar svētkiem saistīto informāciju, kā līdz šim, „Gaudeamus 2014” organizatori dalībniekiem izsūtīs uz e-pastiem, taču ērtākas un ātrākas ziņu apmaiņas nodrošināšanai ir izveidoti festivāla oficiālie profili lielākajos sociālajos tīklos Facebook un Twitter. Lapās plānots atspoguļot kopmēģinājumu, ieskaņas koncertu un „Gaudeamus” svētku norisi, atgādināt par svarīgajiem datumiem, dalīties ar aizraujošiem stāstiem, fotogrāfijām utt..
Lai kopīgi izdotos šīs lapas radīt par aktīvām platformām, un svarīgā informācija sasniegtu lielāko daļu „Gaudemaus 2014” dalībnieku, ikviens Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētku draugs ir aicināts pats kļūt par jaunizveidoto lapu sekotāju un mudināt to darīt arī savus tuvākos cilvēkus un savu radošo kolektīvu kolēģus.
button_facebook.jpg "Gaudeamus 2014" lapa Facebook       button_twitter.jpg "Gaudeamus 2014" tīmekļa vietnē Twitter

 

 

2013.gads

20.06.2013. A.Strikaite.
Noslēdzies konkurss "17.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētku "Gaudeamus" logo zīme"

Turpinot gatavošanos 17.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkiem „Gaudeamus” 2014.gadā noslēdzies Valsts izglītības satura centra (VISC) organizētais atklātais konkurss par logo zīmi. Konkursam tika iesniegti 12 darbi.
Logo darbus vērtēja žūrija: Ivars Mailītis (žūrijas komisijas priekšsēdētājs, mākslinieks, scenogrāfs), Māra Katvare (Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta vecākā eksperte), Inese Mailīte (māksliniece), Areta Raudzepa (VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente), Jānis Siliņš (Latvijas Kultūras akadēmijas rektors), Asja Visocka (Rīgas Tehniskās universitātes Studentu kluba direktore), Anna Žūriņa (māksliniece, Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas skolotāja).
Par interesantu idejas risinājumu un atbilstošāko logo zīmi 17.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkiem „Gaudeamus” 2014.gadā tika atzīts autores Egijas Gribustes darbs. Paldies visiem konkursa dalībniekiem par aktivitāti un dalību logo zīmes konkursā, gatavojoties 17.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkiem „Gaudeamus” 2014.gadā. Iesniegtie konkursa darbi bija ļoti interesanti, radoši un iztēli rosinoši.
Saskaņā ar konkursa nolikumu iesniegtos darbus var saņemt atpakaļ no 25.jūnija Valsts izglītības satura centrā, Strūgu ielā 4.

14.05.2013. A.Strikaite.
Svētku "Gaudeamus" logo zīmes konkurss

Lai nodrošinātu 17.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētku "Gaudeamus" 2014.gadā savlaicīgu sagatavošanu un norisi un turpinātu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas studentu dziesmu un deju svētku "Gaudeamus" tradīcijas, kā arī veicinātu triju Baltijas republiku studentu draudzību, tiek izsludināts logo zīmes konkurss.
Aicinām radošus cilvēkus krāsās izteikt savu redzējumu, kāds varētu būt vizuāli vienojošs simbols 17.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkiem "Gaudeamus"!

Atgriezties sadaļā "Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki"