dzsv_gaudeamus.jpg
"Gaudeamus" ir lielākie Baltijas studentu Dziesmu un deju svētki.
Sākumlapa > Interešu izglītība > Dziesmu svētki > Gaudeamus. Aktuālā informācija

Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki "Gaudeamus"

"Gaudeamus" ir lielākie Baltijas studentu Dziesmu un deju svētki. Baltijas studentu Dziesmu un deju svētku tradīcija sākās 1956.gadā Tartu, un kopš tā laika notikuši jau 16 svētki pārmaiņus kādā no Baltijas valstīm - no tiem 6 Igaunijā, 5 Lietuvā un 5 Latvijā. Nākamie 17.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki plānoti Daugavpilī, 2014.gadā no 26.-29.jūnijam, piedaloties Baltijas valstu augstāko izglītības iestāžu studentu kolektīviem. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki "Gaudeamus" 2003.gadā iekļauti UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu skaitā.

01.07.2014. A.Melbārde.
17. Baltijas studentu svētki "Gaudeamus" Daugavpilī ir noslēgušies!

20140701_gaudeamus.jpg
Foto: Māris Lazdāns

No 27. līdz 29. jūnijam Latvijā, Daugavpilī notika starptautiskie 17.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki „Gaudeamus”, kas izskanēja svētdienas vakarā līdz ar galveno pasākumu – noslēguma koncertu „Reiz, tagad jaunībā” Daugavpils Stropu estrādē.

Ir aizvadītas trīs notikumiem un spilgtām emocijām bagātas dienas viesmīlīgajā Daugavpilī. Svētki 27. jūnijā iesākās ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas augstskolu rektoru darbu izstādes atklāšanu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, labāko tautas deju ansambļu koncertu, simfoniskās mūzikas koncertu, kur kā solisti uzstājās Baltijas valstu mūzikas akadēmiju rektori, lāpu gājienu un atklāšanas pasākumu pie Marka Rotko Mākslas centra. Kā jau jaunības svētkiem piederas, Daugavpils teātra aktieri – Kristīne Veinšteina, Māris Korsiets un Egils Viļumovs, vadot galvenos koncertus, pārvietojās ar studentu laikam visatbilstošāko transporta līdzekli – velosipēdu, savukārt svinīgā lāpu gājiena priekšgalā – jaunieši ar skeitborda dēļiem un BMX riteņiem.

Šo „Gaudeamus” svētku pasākumi simboliski virzījās caur atšķirīgo kultūrā – gan 28.jūnija koncertos pie Daugavpils universitātes, gan tautas deju lielkoncertā Daugavpils olimpiskajā centrā, kur katra valsts rādīja savu sagatavoto nacionālo programmu, cildinot un izceļot katras valsts kultūras savdabību, unikalitāti, uz vienojošo, kad svētku noslēguma dienā Stropu estrādē visi dalībnieki repertuāru izpildīja kopīgi.

Lai gan 29. jūnijā visu Noslēguma koncertu laika apstākļi nelutināja un lija lietus, tas nebija sabiedējis dalībniekus un atnākušos klausītājus. Koncertā izskanēja visu trīs valstu skanīgās kora dziesmas, pūtēju orķestru skaņdarbi un tautas dejas. Balsu skanējumam un vienotības sajūtai šogad noteikti palīdzēja tas, ka svētku rīkotāji latviešu, igauņu un lietuviešu koristus bija sajaukuši kopā, vien dalot pēc balsu grupām. Estrādē bez dejotājiem, dziedātājiem un mūziķiem varēja pamanīt arī mūsdienu jauniešu ielu kultūras pārstāvjus – skeiterus,  riteņbraucējus, motociklistus un grafiti māksliniekus, kuri sveicināja dalībniekus, rādot arī savas prasmes un mākslu. Noslēdzot 17. Baltijas valstu  studentu dziesmu un deju svētkus „Gaudeamus”  Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete ceļojošo „Gaudeamus” lāpu un šī gada svētku karogu nodeva nākamo svētku rīkotajiem – Igaunijas izglītības un pētniecības ministrijas kancleram Janar Holm. Koncerta finālā kopkoris vienojās aizkustinošā komponista Ērika Ešenvalda un šī gada jubilāra, dzejnieka Jāņa Petera skaņdarbā „Tava ir jaunība mana”. Dziesma izskanēja trīs valodās un bija kā zīme Baltijas vienotībai.

Paldies visiem kolektīvu vadītājiem un svētku dalībniekiem par atbildīgo darbu gatavojoties, par aizrautību, degsmi un lielo enerģiju, kura tika nodota skatītājiem koncertos Daugavpilī un tiešraidēs Latvijas televīzijā un Latvijas radio! Īpaša pateicība arī visiem brīvprātīgajiem Daugavpils studentiem, kuri palīdzēja visos pasākumos. Uz tikšanos nākamajos, 18. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus” Igaunijā, Tartu 2018. gadā.

>> Fotogalerija (foto: Māris Lazdāns)

>> Fotoalbums "Gaudeamus 2014" Facebook

>> Video no galvenajiem "Gaudeamus" pasākumiem

11.06.2014. A.Melbārde.
Lielākais Baltijas valstu studentu festivāls "Gaudeamus" aicina uz krāšņiem svētkiem Daugavpilī

20140611_gaudeamus.jpgLatvijā, Daugavpilī no š.g. 27. līdz 29. jūnijam notiks 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki „Gaudeamus”, kas kopā pulcēs ap 5000 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Festivāla viesi aicināti izbaudīt plašu programmu, kurā līdztekus tradicionālajiem koncertiem, kuros varēs iepazīties ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tautas dziesmu, deju un folkloras tradīcijām, būs arī vēl citi radoši pasākumi, kas festivāla ietvaros notiks pirmo reizi.
>> Informācija plašsaziņas līdzekļiem
>> Programma

12.02.2014. A.Melbārde.
Vasarā gaidāmie "Gaudeamus" svētki studentus apvienos ne vien kopīgā dejā un dziesmā, bet arī komunikāciju platformās sociālajos tīklos

Rosīgi ir aizsācies pēdējais posms pirms vasarā gaidāmajiem 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkiem „Gaudeamus”. Vēlam izturību gatavojoties!
Ar svētkiem saistīto informāciju, kā līdz šim, „Gaudeamus 2014” organizatori dalībniekiem izsūtīs uz e-pastiem, taču ērtākas un ātrākas ziņu apmaiņas nodrošināšanai ir izveidoti festivāla oficiālie profili lielākajos sociālajos tīklos Facebook un Twitter. Lapās plānots atspoguļot kopmēģinājumu, ieskaņas koncertu un „Gaudeamus” svētku norisi, atgādināt par svarīgajiem datumiem, dalīties ar aizraujošiem stāstiem, fotogrāfijām utt..
Lai kopīgi izdotos šīs lapas radīt par aktīvām platformām, un svarīgā informācija sasniegtu lielāko daļu „Gaudemaus 2014” dalībnieku, ikviens Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētku draugs ir aicināts pats kļūt par jaunizveidoto lapu sekotāju un mudināt to darīt arī savus tuvākos cilvēkus un savu radošo kolektīvu kolēģus.
button_facebook.jpg "Gaudeamus 2014" lapa Facebook       button_twitter.jpg "Gaudeamus 2014" tīmekļa vietnē Twitter

Sadaļas arhīvs